Go to content

Seks w czasie okresu?! Kilka rzeczy, które musisz wiedzieć

Seks w czasie okresu
Fot. iStock / PelageyaKlubnikina

Niejeden mężczyzna naczytał się, że to seks może być najlepszym lekarstwem na ból menstruacyjny, a przy okazji przecież poprawi jej się humor! Choć to takie „proste”, seks w czasie okresu wciąż ma więcej przeciwników niż zwolenników. Czy to rzeczywiście dobry pomysł?

To przede wszystkim zależy od komfortu kobiety – tego psychicznego i fizycznego, bo jak wiadomo okres okresowi nierówny. A seks może być udany tylko z wolną od stresu głową.

Niezależnie od tego, do której grupy należysz, jest kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć.

1. W czasie okresu także możesz zajść w ciążę

Największy mit dotyczący seksu w czasie miesiączki to ten, że w jego czasie menstruacji nie może dojść do zapłodnienia. Według kalendarzyka, dni niepłodne powinny nastąpić właśnie w tym czasie. Wszystko jednak zależy od długości cyklu i od jego regularności. Dodatkowo warto pamiętać, że plemniki mogą przetrwać w drogach rodnych do siedmiu dni, więc także po dniach niepłodnych, gdy nastąpi owulacja. No i najważniejsze – u kobiet stosującą antykoncepcję hormonalną, krwawienie to po prostu wynik odstawienia pigułek.

2. Libido wzrasta

Wielu facetów zauważa, że w czasie okresu ich partnerki mają po prostu większą ochotę na seks. I nic w tym dziwnego! Kobiece ciało jest wtedy o wiele bardziej wrażliwe na wszelki dotyk i bodźce, które do nas docierają. Pieszczoty stają się wtedy bardziej intensywne, choć z niektórymi trzeba uważać. Piersi są wtedy wręcz nadwrażliwe i łatwo o ból.

3. Większe narażenie na choroby przenoszone drogą płciową

Ginekolodzy są zgodni – seks podczas miesiączki wiąże się ze zwiększonym ryzykiem infekcji pochwy. Tym samym zwiększa się ryzyko zakażenia się wszelkimi chorobami przenoszonymi drogą płciową, m.in. wirusowym zapaleniem wątroby typu lub wirusem HIV. Rozwiązanie? Zawsze używajcie prezerwatywę!

4. Higiena przede wszystkim

Krew menstruacyjna bardzo szybko zasycha, dlatego dobrze jest umyć się zaraz po stosunku. Warto także pamiętać o ręczniku podłożonym pod biodra, który zabezpieczy przed zabrudzeniem łóżko. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji byłby wspólny prysznic, który sprawi, że oboje poczujecie się bardziej komfortowo.

5. Darmowy środek przeciwbólowy

Zwolennicy seksu w czasie okresu powtarzają, że to najlepszy lek przeciwbólowy na świecie! Dlaczego? Bo oksytocyna, która wydziela się w czasie orgazmu działa na organizm zbawiennie. Rozluźnia, uspokaja i dobrze wpływa na poczucie bliskości z partnerem. Ta bliskość to też ostateczny argument „za”. Bo okres dla kobiet to moment, którym niezbyt chcą się dzielić z kimkolwiek. A jednak są faceci, którzy potrafią sprawić, że wtedy też czujemy się jak księżniczki.


Źródło: hellozdrowie.pl