Lifestyle

Bądź Hopi: walcz nie raniąc i wychowuj, dając przykład. To indiańskie przesłanie jest bardzo aktualne

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 maja 2017
Fot. iStock/wwing
 

Słyszeliście o Hopi? To mały, indiański naród, żyjący w północno-wschodniej części Arizony w Stanach Zjednoczonych, w pobliżu Wielkiego Kanionu, jedna z najstarszych kultur Ameryki Północnej. Indian Hopi cechuje charakterystyczne widzenie świata, oparte na harmonii i współdziałaniu (ze sobą i z naturą). Przeczytajcie koniecznie ich przesłanie.

Przesłanie pokoju Hopi

Jest mocą prawdziwych Hopi, zjednoczyć umysły i dusze wszystkich ludzi, którzy szczerze pragną pokoju na Ziemi.

„Hopi” znaczy „Ludzie Pokoju”… a najprawdziwszą i największą siłą jest siła Pokoju… bo to on jest wolą Wielkiego Ducha.

Ale nie myślcie jednak, że skoro Wielki Duch powiedział Hopi, by nie chwytali za broń, nie będą oni walczyć ani umierać za to, co jest właściwym sposobem życia.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak walczyć, nie zabijając ani nie raniąc.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak walczyć – prawdą i pozytywną siłą w świetle Wielkiego Ducha.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak uczyć i wychowywać – poprzez dobre, jasne myśli,  pozytywne, dobre obrazy  i starannie dobrane słowa.

Prawdziwi Hopi wiedzą jak pokazać wszystkim dzieciom świata Prawdziwą Drogę Życia poprzez swój przykład: pracę i taki sposób porozumiewania się, który dociera do umysłów i serc wszystkich ludzi, którzy szczerze pragną prostego, uduchowionego życia, jedynego, jakie przetrwa.

Prawdziwi Hopi zachowali świętą wiedzę o ziemi, ponieważ prawdziwi Hopi wiedzą, że ziemia jest żywą, rozwijającą się osobą … i wszystko, co na niej się znajduje, to jej dzieci.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak pokazać właściwą drogę życia wszystkim ludziom na świecie, którzy chcą słuchać i patrzeć oraz którzy mają serca, aby zrozumieć.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak tworzyć wystarczającą moc, aby połączyć siły Umysłów i Duchów wszystkich prawdziwych dzieci Ziemi … i zjednoczyć je z pozytywną siłą Wielkiego Ducha, tak, że razem położą kres uciskowi i prześladowaniom w każdym miejscu na świecie.

Prawdziwi Hopi deklarują, że moc Hopi jest siłą, która odmieni świat.


źródło: banyacya.indigenousnative.org


Lifestyle

10 sprytnych sposobów, by każdego dnia „uciąć” 500 kalorii i schudnąć bez diety

Redakcja
Redakcja
17 maja 2017
Fot. iStock / PeopleImages
Następny

Tak, dieta kojarzy się z wielkimi wyrzeczeniami, przeliczaniem kalorii i godzinami spędzonymi na siłowni. Bo przecież trudno jest osiągnąć rewelacyjne efekty i spadek masy ciała, zagryzając pączka i oglądając ćwiczenia w telewizji z perspektywy kanapy. 

Nie musisz jednak zamykać lodówki na klucz i od razu mieszkać na siłowni. Aktywność fizyczną wprowadź stopniowo, bo twoje ciało będzie ci za to wdzięczne. A zamiast restrykcyjnej diety, szczególnie gdy cierpisz z powodu słomianego zapału, wprowadź sprytne sposoby, które pozwolą ci pozbyć się nawet 500 niechcianych kalorii, bez uszczerbku dla smaku potraw. Żadnej suchej sałaty i jedynie gotowanych na parze warzyw. Dzięki kilku sztuczkom będziesz miała szansę nie tylko zgubić kilka kilogramów, ale przede wszystkim trwale zmienisz złe nawyki, które powodowały przybieranie na wadze. Małe zmiany mają wielkie znaczenie.


 

źródło: polki.plwww.farmacjaija.pl

Lifestyle

Nadmiar testosteronu sprawia, że faceci głupieją… dosłownie!

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 maja 2017
fot. iStock/Georgijevic

Testosteron ma czasem bardzo złą reputację… Kłótnia, bijatyka w barze, słowne zaczepki z kierowcą z samochodu na pasie tuż obok… Ostatnio naukowcy odkryli, że ten „problemowy” hormon nie tylko przyczynia się do większej skłonności do agresji. Jego nadmiar sprawia, że mężczyzna z myślącego faceta zmienia się w prymitywnego jaskiniowca…

Grupa psychologów z kalifornijskiego Institute of Technology przebadała grupę 243 mężczyzn, podając im testosteron lub placebo. Następnie panowie zostali poddani testom (rozwiązywali, między innymi, proste działania matematyczne i zadania tekstowe).

Wnioski były zaskakujące: mężczyźni w „grupie testosteronu” wykazywali się ograniczoną zdolnością analizy i refleksji oraz logicznego myślenia.  Testosteron sprawił także, że byli oni bardziej pewni swoich odpowiedzi, mimo, że były one błędne…

Cóż, drogie panie, która z was myśli teraz o tym, by zbadać poziom tego hormonu u swojego partnera? 🙂


Na podstawie: nymag.com

 


Zobacz także

Nieuleczalnie chory chłopiec umiera w ramionach Mikołaja. „I powiedz tam, w niebie, że jesteś moim najważniejszym elfem”

Relacja córki z ojcem – jak wpływa na dorosłe życie kobiety?

Modna „proffee coffee” nie taka dobra, jak mogłoby się wydawać. Jak może nam zaszkodzić?