Go to content

#BabaBez – Bez szans na perfekcję, ale z naręczem pysznych bez. Chcesz być atrakcyjna dla innych? Zacznij od siebie! Akcja #BabaCud – wyzwanie #5

Fot. iStock

Każdy z nas ma takie dni, kiedy wydaje mu się, że inni są mądrzejsi, piękniejsi, bardziej zaradni życiowo od nas. O ile dla niektórych takie myśli są przejściowe, a nawet motywujące do działania, o tyle w przypadku kiedy zbyt długo nam towarzyszą, mogą być niebezpieczne dla naszej samooceny i poczucia wartości. Dlatego do dzieła! Czas poćwiczyć sztukę komplementowania… samej siebie.

Artykuł moglibyśmy rozpocząć Jungiem i jego teorią cienia, który jest niczym innym, jak skrywaną przed światem częścią osobowości, wolimy jednak rozpocząć go od opowieści o psie i komnacie z luster, którą można opowiadać już dzieciom.

Uczeń zapytał mistrza:

– Mistrzu, czy świat jest wrogi dla ludzi? Czy niesie zło czy dobro?

– Opowiem Ci historię o tym, jak świat odnosi się do człowieka – powiedział mistrz. Był sobie kiedyś wielki król, który kazał zbudować piękny pałac. Było tam wiele wspaniałości. Wśród różnych cudów i ciekawostek w pałacu było komnata, w której wszystkie ściany, podłoga, drzwi, a nawet sufit były zrobione z luster. Osoby wchodzące do komnaty w pierwszej chwili nie zdawały sobie sprawy, że stoją przed lustrami – tak bardzo zacierała się granica między światem rzeczywistym a odzwierciedlonym. Ponadto ściany komnaty zostały tak zbudowane, że na każdy dźwięk odpowiadało echo. Gdy ktoś pytał: “Kim jesteś?”- słyszał w odpowiedzi z różnych stron: “Kim jesteś… kim jesteś?”.

Pewnego razu do komnaty dostał się pies i zamarł w zdumieniu pośrodku, otoczony sforą psów ze wszystkich stron, a także z dołu i z góry. Pies na wszelki wypadek ostrzegawczo pokazał kły i wszystkie odbicia odpowiedziały mu tym samym. Pies zawarczał. Echo odwzajemniło głośne warczenie. Pies szczekał coraz głośniej. Echo też. Pies biegał tam i z powrotem, próbując ugryźć odzwierciedlające się w lustrach psy, jego odbicia też biegały i gryzły.

Rano królewska służba znalazła wycieńczonego, nieprzytomnego psa, otoczonego przez setki nieprzytomnych psów. W komnacie nie było niczego, co mogłoby zagrozić psu, prócz jego własnego odbicia.

Widzisz – powiedział na koniec mistrz – świat nie jest ani dobry, ani zły sam w sobie. Wobec człowieka świat jest obojętny. Wszystko, co dzieje się wokół nas jest tylko odzwierciedleniem naszych myśli, uczuć, pragnień i działań. Świat to jedno wielkie lustro.

To przesłanie jest banalne, prawda? Dlaczego więc nie zdecydować się na zdrowy egoizm i przyznanie się przed samym sobą, że jest się w czymś dobrym. Aby czuć się potrzebna i ważna nie musisz budować rakiet dla NASA, bądź pomagać dzieciom w krajach trzeciego świata. Pamiętaj, bez względu na to co robisz w życiu, jaki masz status, jak wyglądasz, są osoby dla których jesteś całym światem: rodzice, dzieci… czy samotna sąsiadka, dla której jesteś jednym z nielicznych rozmówców.

Dlatego pamiętaj:

 1. Jesteś mądra
 2. Jesteś dobra
 3. Jesteś piękna
 4. Radzisz sobie najlepiej jak tylko potrafisz
 5. Jesteś pewna siebie

Jeśli zdarzy Ci się o tym zapomnieć – powtarzaj sobie przed lustrem patrząc głęboko w oczy swojemu odbiciu. Za pierwszym razem może być trudno. Nie szkodzi. Każdy trening nad sobą wymaga gratyfikacji. Skoro już „posłodziłaś sobie” przed lustrem, to może warto sięgnąć po słodkie bezy? Marka Delecta ma w swojej ofercie bezy, które są gotowe do zjedzenia już po kilkudziesięciu minutach. Ich przygotowanie może okazać się świetną okazją do rozmowy z sąsiadką lub też przyjaciółką, która zaczęła w siebie wątpić. Do dzieła!

Zapraszamy was na 14-dniowy przedświąteczny kurs odpuszczania, uczenia się znajdowania najkrótszych, najprzyjemniejszych, najlepszych, a zarazem bardzo kreatywnych dróg. Bądźcie z nami. Zamiast nadskakiwać wszystkim wokół, po prostu bądźcie z nami i z nimi, w zgodzie ze sobą!

Tak! Mogą dziać się cuda, które sama wykreujesz. Delektuj się świętami!

I tydzień:

05.04.2019 – Mini wyzwanie na dziś:

Lubisz siebie? Jesteś pewna, że nie potrzebujesz treningu? Dzisiejsze wyzwanie to sobie zdrowo posłodzić! Powiedz sobie 5 komplementów (najlepiej pochwal się nimi) i zrób sobie słodki prezent. Bezy będą idealne, ale jak zawsze możesz nas zaskoczyć.

Sprawdź przepis na dziś – i już więcej się nie martw!

Akcja #BabaCud

Pomyśl tym razem też o sobie, o zdrowym rozsądku przed świętami i podczas nich – a poprzez to także swoich bliskich. Niech te  święta znów nie będą kolejną udręką, a frajdą, radością, przyjemnością, smakowitością, delektowaniem się pysznymi potrawami – najlepiej tymi wspólnie przygotowanymi. Nie zapomnij podelektować się  fantastycznym czasem.

Przez 14 dni będziemy zdradzać wam sposoby na uwolnienie głowy od zbędnych obowiązków i poczucia przymusu. Nie musisz robić tego wszystkiego sama. Krok po kroku pozwól sobie na zrelaksowane święta!

Najfajniejsze komentarze nagrodzimy super nagrodami. Niech te święta będą naprawdę dobre! Szukajcie wyzwań na naszej stronie i na Facebooku.

Gotowa na przedświąteczne odpuszczanie? Wiemy, to wcale nie będzie łatwe! Zrób pierwszy krok i wykonaj nasze dzisiejsze wyzwanie!

 

Partnerem akcji jest

Apetyt rośnie w miarę jedzenia… Weź również udział w naszym konkursie na najbardziej leniwą potrawę wielkanocną!

Beza

Lekka jak piórko, z zewnątrz krucha a w środku miękka o konsystencji delikatnej pianki – oto BEZA doskonała. Od teraz osiągnięcie ideału nie będzie ani trudne, ani czasochłonne.

BEZA Delecta to produkt kompletny, dzięki czemu wygodny i szybki w przygotowaniu. Do zawartości opakowania należy dodać jedynie zimną wodę. Duża porcja w zupełności wystarczy dla dwunastu osób.

Nagrody:

8 x zestaw smakołyków, składający się z:

 • Ciasto drożdżowe DB
 • Babeczki z płatkami czekolady
 • Beza
 • Ciasto Leśny mech
 • Komplet cukrów smakowych (6 smaków)
 • Komplet pisaków
 • Posypki Decorada (3 rodzaje)
 • 2 polewy
 • Budyń wanilinowy i śmietankowy
 • Krem Karpatka
 • Mix do śmietany
 • Mix do mascarpino
 • Proszek do pieczenia
 • Aromat migdał & cytryna
 • 2 x galaretka


Akcja trwa od 01.04.2019 do 14.04.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.