Lifestyle

Aż 6 cm mniej w zaledwie 70 minut? Tkanko tłuszczowa i cellulicie – żegnajcie!

Redakcja
Redakcja
21 lipca 2021
 

Lato w pełni, jedziemy na wymarzone wakacje i chcemy pochwalić się piękną figurą na plaży. Lecz jak sprawić, by zbędne fałdki szybko zniknęły? Jest to możliwe w zaledwie 70 minut! Kriolipoliza to jedna z najskuteczniejszych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Podczas jednej sesji można usunąć od 30% do 40% zbędnego tłuszczyku z dowolnego obszaru – brzucha, ud czy boczków. Wyniki pokazują zmniejszenie obwodu aż do 6 cm i redukcję cellulitu. Nowoczesny zabieg kriolipolizy CoolTech wykonuje klinika kosmetyczna premium Open Clinic w Warszawie.


Kriolipoliza jest alternatywą dla skalpela i liposukcji i polega na wymrażaniu komórek tłuszczowych do temperatury -8C. Niska temperatura doprowadza do obumarcia tkanki tłuszczowej, nie uszkadzając przy tym innych tkanek, a rozbite komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu w drodze naturalnych procesów metabolicznych.

Zabieg kriolipolizy na brzuch lub uda, wykonywany za pomocą nowoczesnej maszyny CoolTech, przynosi fantastyczne efekty już po jednej sesji, a skuteczność i bezpieczeństwo jest potwierdzone badaniami klinicznymi.

– Zabieg kriolipolizy jest idealny, aby w krótkim czasie uzyskać piękną figurę. Nie dość, że trwale redukuje tkankę tłuszczową, to efekty są widoczne po pierwszym zabiegu. Zapewnia bezpieczeństwo, wysoką skuteczność i nie wymaga znieczulenia. Najskuteczniejszy jest w połączeniu z masażem endermologii LPG, który wspomaga usuwanie z organizmu rozbitych komórek tłuszczowych – mówi Kamila Kozłowska, managerka Open Clinic w Warszawie.

Jak przebiega zabieg?

Najpierw osoba wykonująca zabieg przeprowadza wywiad z pacjentem i ustala poziom tkanki tłuszczowej. Później nakłada specjalną nasadkę Cool Gel Pad, która zapobiega powstawaniu odmrożeń na ciele. Open Clinic stosuje wyłącznie najwyższej jakości Cool Gel Pady, rekomendowane przez producenta sprzętu. W pierwszej fazie zabiegu pacjent odczuwa lekkie zasysanie skóry oraz intensywne chłodzenie, po czym wrażenie to ustaje. Tkanka tłuszczowa przez 70 minut jest schładzana do temperatury -8 stopni C – tyle czasu bowiem potrzeba, aby doszło do skutecznego zniszczenia komórek tłuszczowych.

Po przeprowadzonym zabiegu skóra „dochodzi do siebie” przez kilka tygodni. Następuje proces usuwania zamrożonych tkanek tłuszczowych, dlatego zaleca się picie większej ilości wody. Przez pierwsze dwa tygodnie pacjent może odczuwać efekty mrowienia. Ponowny zabieg powinno się stosować w odstępie czasowym od 6 do 8 tygodni.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu

Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi kriolipolizy, trzeba zwrócić uwagę na przeciwwskazania, ponieważ nie każda osoba może skorzystać z takiego zabiegu. Do takich należą m. in.: niewydolność wątroby i nerek, ciąża lub okres karmienia, choroba Reynauda, choroba skóry, pokrzywka, kriogobulinemia, hipoproteinemia, nietolerancja krioterapii, cukrzyca, gorączka, egzema, choroby nowotworowe, rozstępy i blizny, opalanie lub inny zabieg z użyciem UVA (wykonany 5 dni przed planowanym zabiegiem kriolipolizy).

Więcej informacji na stronie http://openclinic.pl


Lifestyle

Fryzjerskie sztuczki, dzięki którym będziemy codziennie wyglądać jak po wizycie w salonie

Redakcja
Redakcja
21 lipca 2021
 

Kobieta zmienną jest. Wiadomo, że kiedy pragnie się dużej zmiany, najlepiej nie eksperymentować na sobie i oddać się w ręce fachowca. Bo mówi się, że dobry fryzjer to magik, który umie czarować. Wiadomo również, że magia bierze się z talentu, szkoleń, doświadczenia. Więc zostawmy tajemną wiedzę mistrzowi. Znamy to zniewalające uczucie, kiedy po wyjściu od dobrego fryzjera czujemy się jak milion dolarów. Ale potem przychodzi kolejny dzień, praca, obowiązki, problemy. A przecież chcemy uwodzić i olśniewać każdego dnia. Załóżmy więc, że jesteśmy milionem dolarów, bo właśnie wyszliśmy z salonu zaufanego czarodzieja. Porozmawiajmy o kilku podstawowych sztuczkach, których możemy nauczyć się same, żeby ten cudowny stan podtrzymać.

W krzyżowy ogień pytań bierzemy dziś Łukasza Szymczaka, właściciela salonów LUISSE w Łodzi, znanego nie tylko ze spektakularnych metamorfoz, ale również z działalności charytatywnej, bo dzięki swoim zdolnościom angażuje się w wiele działań, które odmieniają życie szczególnie potrzebujących.


Jeśli kosmetyki do włosów to takie, które….

Łukasz Szymczak: …które są odpowiednio dobrane do struktury włosów oraz spełniają swoje działanie i uzupełniają odżywcze braki w codziennej pielęgnacji.

Skąd mamy wiedzieć, jaką mamy strukturę włosa i co w naszym przypadku będzie najlepsze?

Łukasz Szymczak: Takich informacji powinien udzielić każdy fryzjer i w tym celu najlepiej udać się właśnie do niego. Zapraszamy do naszych salonów. Z przyjemnością uświadomimy klientkę jaki typ włosów posiada.

Absolutnym must have jest...

Łukasz Szymczak: codzienna pielęgnacja i utrzymanie wilgoci we włosie poprzez stosowanie produktów nawilżających do pielęgnacji włosów.

Jakie nawilżające produkty najlepiej spełnią to zadanie?

Łukasz Szymczak: Najlepiej sprawdzają się nawilżające odżywki w sprayu. Nie trzeba ich spłukiwać, przez co najlepiej zatrzymują wodę we włosie.

Przy długich włosach najlepszym sposobem na zwiększenie ich objętości jest….

Łukasz Szymczak: odpowiednie ścięcie włosów, dzięki któremu uzyskujemy lekką formę i wrażenie ruchu włosów.

A przy krótkich?

Łukasz Szymczak: Również odpowiednie cięcie oraz stylizacja dobrze dobranym produktem.

A jeśli nie lubimy, kiedy nasze włosy się puszą, stosujemy…

Łukasz Szymczak: produkt z gamy dyscyplinującej włosy puszące się, zaczynając od stosowania szamponu, maski i kremów do stylizacji. I tutaj mogę polecić serie wygładzająca z fibry Clinix fioletowa.

Używa ich Pan w swoim salonie?

Łukasz Szymczak: Oczywiście, kosmetyki zawsze dobieramy odpowiednio do włosów klientki a po skończonej usłudze proponujemy klientce spersonalizowany zestaw kosmetyków do użytku domowego.

Najlepsza dieta dla naszych włosów to…

Łukasz Szymczak: ...dostarczanie odpowiednich suplementów i witamin.

A konkretnie?
Łukasz Szymczak: Najważniejsze witaminy pozwalające nam utrzymać włosy w dobrej kondycji to m in witamina A, Witamina E, Witamina C, Witamina D oraz witamina H. Niemniej jednak w sytuacjach, kiedy zmagamy się z problemami dotyczącymi np. wypadania włosów, najlepiej jest zasięgnąć porady dietetyka lub trychologa.

Podczas upałów najlepszą fryzurą będzie….

Łukasz Szymczak: taka, która odsłoni szyję.

Jeszcze kilka spraw, co do których bazujemy od lat na pewnych stereotypach. Prawda czy fałsz?
– Włosy myjemy codziennie.

Łukasz Szymczak: Fałsz. Ale jeśli chcemy mieć zadbane włosy, codziennie je nawilżamy.

Podcinanie końcówek wzmacnia włosy.

Prawda.

Lepsza odżywka to ta, którą spłukujemy.

Fałsz.

Częste farbowanie niszczy włosy.

Fałsz. Nie w dzisiejszych czasach przy tak zaawansowanych technologiach produkcji kosmetyków.

Codziennie wypada nam około 100 włosów.

Prawda. Jeśli tracimy więcej włosów, konieczna jest wizyta u specjalisty, bo to znak, że nasz organizm potrzebuje wsparcia

Lepsza szczotka niż grzebień.

Prawda. Szczotka nie tylko rozczesuje włosy, ale również masuje skórę głowy, co ma dobroczynny wpływ na cebulki, a co za tym idzie włosy szybciej rosną.

Blond odmładza.

Niestety… prawda. Ale są sposoby, dzięki którym i miłośniczki ciemnych włosów mogą poczuć się młodziej. Jak to było z pierwszym milionem dolarów? Trzeba go dostać, żeby pomnożyć? A może wystarczy nim być? Wspaniałych wakacji!


Lifestyle

Bezduszna, egocentryczna manipulantka. 6 mrocznych cech kobiety-socjopatki

Redakcja
Redakcja
21 lipca 2021
fot. FilippoBacci/iStock
Następny

Osobowości socjopatyczne i narcystyczne są niebezpieczne właśnie dlatego, że ich manipulacja często umyka naszej uwadze. Chociaż wciąż trwa debata na temat różnic w definicji „socjopaty” i „narcyza”, można śmiało powiedzieć, że oba typy charakteryzują się następującymi cechami: bezdusznym brakiem empatii, skłonnością do manipulowania i oszukiwania innych dla własnych korzyści oraz egocentryzmem i rażącym lekceważeniem praw, potrzeb i uczuć innych.

Socjopaci i narcyzi „z górnej półki” idą o krok dalej. Ci, którzy spełniają kryteria Mrocznej Triady (narcyzm, psychopatia i makiawelizm) często nie mają oporów i wyrzutów sumienia. Używają empatii poznawczej do oceny podatności celu, ale brakuje im empatii afektywnej, aby naprawdę dbać o dobro innych. Często są sadystyczni w prowokowaniu i oszukiwaniu innych, odczuwając przyjemność na widok cudzego bólu. Badania pokazują, że te toksyczne typy doświadczają pozytywnych uczuć, gdy widzą czyjeś cierpienie.

Urok socjopatki, choć powierzchowny i bezczelny, może być równie, a nawet bardziej przekonujący niż u socjopatycznego mężczyzny. Dzieje się tak, ponieważ jako społeczeństwo jesteśmy uwarunkowani postrzeganiem kobiet jako płci łagodniejszej, niezdolnej do przemocy. Jednak przemoc, jaką może wyrządzić socjopatka, może być równie destrukcyjna i niebezpieczna psychicznie, jak ta w wykonaniu jej męskiego odpowiednika.

Może kłamać, manipulować i oszukiwać, dość łatwo zamydlać oczy, jednocześnie realizując swój własny plan. Jednak kiedy już z tobą skończy i przestaniesz być użyteczna, nie obdarzy cię szacunkiem lub sympatią, do której przywykłaś. Odrzuci cię bez mrugnięcia okiem. Dla niej jesteś tylko przedmiotem, potrzebnym do osiągnięcia celu.

Oto sześć oznak, że masz do czynienia z kobietą socjopatką lub narcyzem na wyższym końcu spektrum:

Żródło: https://psychcentral.com/

Zobacz także

Akcja #Zacznij OD NOWA

13 rzeczy, które chciałabym wiedzieć o życiu piętnaście lat temu Nie wiedziałam, szkoda. Teraz już wiem i nie marnuję, aż tak bardzo czasu

10 sygnałów, które wysyła twoje ciało, gdy zatruje się metalami ciężkimi

10 sygnałów, które wysyła twoje ciało, gdy zatruje się metalami ciężkimi