Go to content

Autko z charakterem – co je wyróżnia?

Fot. Materiały prasowe

Z wyborem auta idealnego jest trochę jak z miłością. Niby wiemy, że trzeba się lepiej zapoznać, zwrócić uwagę na „życiowe” cechy, ale… Jeśli nie ma chemii, to nic z tego nie będzie. Auto albo do Ciebie pasuje, albo nie. Musi mieć to coś i koniec.

Dzisiaj pokażę Ci samochody, które są tak stylowe, że koniecznie chce się je zaprosić na drugą randkę. Zwinne, o pięknej linii nadwozia, a jednocześnie z bardzo ciekawym charakterem.

Auta z klasą, które od lat 60. są podziwiane za świetne parametry jezdne i gokartową przyjemność prowadzenia, w tym roku znów otrzymały jeszcze ciekawszy wygląd. Ich nowym hasłem jest Purify: z jednej strony czysta, nieprzesadzona stylistyka, z drugiej mnóstwo elementów, które możesz dopasować tak, by auto odzwierciedlało właśnie Ciebie.

Chodzi o samochody, o których szef działu projektowania Oliver Heilmer mówi:

Marka została od samego początku stworzona z myślą o sprytnym i łatwym sposobie poruszania się po mieście ‒ można by rzec „urodzony w mieście”.

Już wiesz, o czym mowa? Oczywiście!

MINI Hatch

Hatchbacki od MINI to perła w segmencie małych samochodów premium. Za każdym razem, kiedy je parkujesz, jesteś jak Jeremy Clarkson, który przyjeżdża na herbatkę do brytyjskiego premiera. Nieważne, czy akurat stajesz na rozjeżdżonym błocku pod lokalną apteką, u kolegi na płytach pod blokiem, czy u siebie na podziemnym. Rozejrzyj się wokół: Twoje MINI jest jedno. I tak dobrze się prowadzi…

W marcu tego roku na światowe rynki weszła kolejna edycja 3- i 5- drzwiowego MINI Cooper, elektrycznego MINI Cooper SE oraz MINI Cabrio. Te modele cieszą teraz szeregiem bardzo ciekawych innowacji, dzięki czemu możesz wyrazić w nich siebie jeszcze mocniej.

Co nowego w MINI Hatch?

Przede wszystkim zmienia się front karoserii. Klasyczny wygląd zostaje zachowany, ale nowe modele MINI Hatch znacznie powiększyły charakterystyczną sześciokątną atrapę chłodnicy. Centralna listwa zderzaka, na której znajduje się tablica rejestracyjna, nie będzie już czarna ‒ teraz ma barwę wybranej przez Ciebie karoserii, co wygląda znacznie bardziej elegancko.

Nie zmieniają się typowe dla MINI kompaktowe proporcje i krótkie zwisy. Nowe są za to kontury obramowań nadkoli.

Nowa stylistyka MINI jest bardziej nowoczesna, świeża i przejrzysta ‒ deklaruje Oliver Heilmer ‒ Wszystkie innowacje realizują wspólną misję: Purify MINI! Mniej złożoności, więcej indywidualności.

Nowe światła z profitami

Zmieniły się też typowe dla MINI okrągłe reflektory: tam, gdzie były dotąd światła pozycyjne, umieszczono pionowe wloty powietrza. Teraz jest to otwór dla zasłon powietrznych, które optymalizują właściwości aerodynamiczne.

W 3- i 5-drzwiowym MINI oraz MINI Cabrio pojawiła się ulepszona wersja reflektorów diodowych. Światła drogowe oraz światła mijania wyjątkowo jasno i wyraziście oświetlają przed Tobą jezdnię. Masz też do dyspozycji reflektory adaptacyjne, które m.in. oświetlą Ci drogę podczas skręcania, nie będą oślepiać innych użytkowników ruchu, a także pomogą w razie złej pogody.

Inny jest również wygląd. Funkcję świateł dziennych i kierunkowskazów przejmuje efektowny pasek świetlny biegnący po obwodzie, a wewnętrzna oprawa reflektorów nie jest chromowana, ale czarna.

Czy ktoś mówił o kolorach?

Ależ tak, i w tym temacie pojawiło się mnóstwo nowych możliwości. Możesz wybierać spośród metalizowanych lakierów zewnętrznych Rooftop Grey, Island Blue oraz Zesty Yellow dedykowany dla MINI Cabrio.

Dotychczas z opcjonalnych elementów zewnętrznych Piano Black (błyszczący czarny) można było wytypować obramowania reflektorów, atrapę chłodnicy i lampy tylne. Teraz na czarno możesz sobie zrobić także uchwyty drzwi, ozdobniki boczne, pokrywę wlewu paliwa, logo MINI na masce silnika i pokrywie bagażnika, a także oznaczenia modelu i końcówki rur wydechowych.

Masz poza tym 5 nowych wariantów obręczy kół ze stopów lekkich: detal, który robi dużą różnicę w stylistyce Twojego MINI.

Multitone Roof ‒ Twój dach, Twój charakter

Każdy dach 3- i 5-drzwiowego MINI może być inny! Multitone Roof ma kolory przechodzące z jednego w drugi na zasadzie gradientu. Zastosowana tutaj nowa technika lakierowania Spray Tech obejmuje część nadwozia od obramowania przedniej szyby aż po sam tył. Wygląda to genialnie i zostanie dla Ciebie wykonane w brytyjskich zakładach MINI w Oksfordzie. Nie ma dwóch identycznych samochodów Multitone Roof ‒ ze względu na złożoną specyfikę technologii, zmieniające się warunki otoczenia za każdym razem inaczej determinują sposób, w jaki przenikają się kolory.

Nowy Multitone Roof dla MINI to nie tylko najbardziej wyrazista do tej pory forma lakierowania kontrastowego, ale również nowy poziom typowej dla marki indywidualizacji prosto z fabryki ‒ cieszy się Oliver Heilmer ‒ A ponieważ każdy dach wygląda trochę inaczej i tym samym stanowi unikat, zdecydowanie warto poświęcić mu więcej uwagi.

Liczy się wnętrze

Kiedy wsiądziesz do nowego MINI Hatch, poczujesz, że odpoczywasz. Tak lubiane sportowe fotele zyskały nowe wersje kolorystyczne współgrające z barwami lakieru. Wiele chromowanych elementów we wnętrzu, np. wyloty powietrza, zostały zamienione na ładniejsze czarne.

Zmienił się także wygląd premium zestawu wskaźników. We wnętrzu MINI Hatch znajdziesz kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 8,8 cala. Dotykowe przyciski ulubionych funkcji i powierzchnie w błyszczącym kolorze Piano Black stały się teraz częścią wyposażenia standardowego. Całości dopełnia skórzana kierownica sportowa w standardzie oraz ambientowe oświetlenie.

Koncepcja Purify idealnie wpisuje się w filozofię MINI. Klasyka z górnej półki, frajda z jazdy, komfort przebywania we wnętrzu samochodu, kształtna linia nadwozia… Nawet tak ponadczasowe cechy wymagają od czasu do czasu weryfikacji ‒ a trzeba przyznać, że marce MINI uwspółcześnianie swoich modeli wychodzi świetnie za każdym razem!


Artykuł partnera