Lifestyle

Ania Witowska: „Zacznij od przebaczenia i zostań szefową swojego życia”. W kilku słowach o świadomym dążeniu do szczęścia [film]

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
19 sierpnia 2017
 

„Nie da się zbudować domu, zaczynając od okna i dachu”. Dlaczego o tym mówimy? Bo nie można stworzyć sobie szczęśliwego życia bez samorefleksji, rozwoju i uważności na siebie, na swoje potrzeby i uczucia.

Ania Witowska w kilku ważnych punktach podaje nam, jak zacząć od siebie samej. Jak zadbać o swój własny rozwój. Od tego powinniśmy zaczynać nasze świadome, a przez to szczęśliwe życie.

Punkt pierwszy: Przebaczanie


Lifestyle

Gdzie są moje kluczyki, czyli dlaczego mężczyźni zawsze wszystko gubią, a kobiety to znajdują

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
19 sierpnia 2017
Fot. iStock/eranicle
 

„Gdzie są moje kluczyki od samochodu?”. ”Gdzie położyłaś moje skarpetki?”. „Dlaczego nie mogę znaleźć mojego portfela!?”. Brzmi znajomo? Chyba nie znam pana, który choć raz nie zapodziałby jakiegoś, ważnego dla siebie przedmiotu i nie postawiłby na nogi całego domu, żeby go znaleźć.  Albo raczej, żeby jego partnerka mogła wyciągnąć zaginione kluczyki, czy inną istotną rzecz z szuflady, kieszeni spodni rzuconych niedbale do prania, albo z jakiegoś zupełnie niedorzecznego miejsca. Czy skłonność do gubienia wszystkiego i wszędzie to cecha męska?

Zdaniem psychologów, absolutnie nie. Kobiety i mężczyźni gubią różne przedmioty z podobną częstotliwością. Jedyna różnica polega na tym, że panie rzadziej się do tego przyznają, chcąc uniknąć „gadania” i uszczypliwych komentarzy swoich partnerów. Bałaganiarstwo, zapominalstwo nie mają płci, różni nas jednak to, jak reagujemy i radzimy sobie w tej stresującej,  (bo zdaniem naukowców moment, w którym uświadamiamy sobie, że zgubiliśmy coś ważnego i napięcie związane z bezowocnymi poszukiwaniami to jeden z najbardziej stresogennych i niebezpiecznych dla zdrowia momentów) trudnej emocjonalnie sytuacji. Mężczyźni po prostu robią przy tym więcej szumu i hałasu, angażując w poszukiwania ukochaną i cały dom oraz wprowadzając nerwową atmosferę. Częściej i szybciej tracą cierpliwość, szukają z mniejszą dokładnością niż kobiety, koncentrując się na celu, nie na drodze, która do niego prowadzi… Panie szukają staranniej i uważniej, wykazując się również większą kreatywnością.

Następnym razem, drogie panie, gdy wasz mężczyzna stanie w drzwiach sypialni z dobrze wam znanym pytaniem: „Nie widziałaś może…”nie rzucajcie się z odsieczą jak Sobieski pod Wiedniem. Uważność należy ćwiczyć (przyda się jemu), cierpliwość też.

 

 


Lifestyle

Dekoracje ślubne z efektem WOW!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
19 sierpnia 2017
Dekoracje ślubne z efektem WOW!
Fot. iStock / franz12

Każda panna młoda, zanim powie „tak” swojemu wybrańcowi, mierzy się z wyzwaniem o nazwie: „chcę by ten dzień był wyjątkowy”. I prędzej czy później, dążąc do tej wyjątkowości, musi zmierzyć się z wyborem stylu i wystroju, które całej ceremonii nadadzą niepowtarzalny charakter. Nic tak nie dodaje blasku, jak wymarzone dekoracje ślubne. Choć każdy marzy o czymś nieco innym, ma w głowie swoją wizję, marzenie czy pomysł na odjazdowe i niebanalne dodatki, warto podejrzeć, jak robią to inni. A robią przepięknie! Przed wami garść inspiracji, czyli…

Dekoracje ślubne z efektem WOW!

Jeśli wyłamiecie się nieco ze schematu i pozwolicie klasycznym dekoracjom nabrać koloru albo stanąć na głowie – to co wydaje się oczywiste może zaskoczyć, zadziwić i zaczarować.

Doskonałym przykładem bardzo udanych dekoracji ślubnych i weselnych, jest kilka stylizacji, które znaleźliśmy w sieci. Stworzone często z klasycznych dodatków, takich, jak kwiaty czy odpowiednie oświetlenie. Podejrzyjcie „jak to się robi”, by zapierało dech w piersi. 😉

Światło

 


Kwiaty

Zupełnie inaczej

 


Zobacz także

To strach tak samej w domu zostać i w… życiu

Konkurs „Kreatywnie od kołyski”

Gdzie jest granica między życiem w social media a rzeczywistością? Zobaczcie, jak często możemy być okłamywani