Go to content

Angel Shot. Tajemny kod, który ma uratować samotną kobietę przed niebezpieczeństwem ze strony nachalnego adoratora

Fot. iStock/mihailomilovanovic

Jeśli kobieta czuje, że randka z nowo poznanym mężczyzną zmierza w złym kierunku, bądź czuje się zagrożona, może poprosić o pomoc barmana. W USA i w Wielkiej Brytanii powstał „kod” bezpieczeństwa, który wybawi ją z nieprzyjemnej sytuacji.

Ten „kod” to drink o nazwie Angel Shot. Zamawiając go, kobieta daje znak barmanowi, że nie czuje się bezpiecznie w towarzystwie mężczyzny, z którym umówiła się na randkę bądź czuje zagrożenie ze strony nachalnego adoratora. W zależności od tego, jakiej reakcji oczekuje, może zamówić jeden z trzech wariantów. Drink bez lodu oznacza, że prosi o poinformowanie ochroniarzy, żeby ją odprowadzili do samochodu. Z lodem – to sygnał, aby zamówić dla niej taksówkę. Trzecia opcja to drink z limonką. Jest on zamawiany w skrajnych sytuacjach, ponieważ jest prośbą o wezwanie policji.

Ten kod nie pozostał długo tajemnicą pomiędzy kobietami a barmanami. Zdjęcie z instrukcją zamawiania drinka szybko trafiło do sieci i było chętnie udostępniane na Facebooku. Mimo to, z tej metody dalej korzystają kobiety w USA i Wielkiej Brytanii.

A co na ten temat sądzą Polacy? Są sceptyczni. W komentarzach snują teorie spiskowe adoratorów z barmanami, którzy do takiego drinka dosypują pigułkę gwałtu. Rzucają także podejrzenia w stronę ochroniarzy, którzy mogą współpracować z przestępcami, którym będą dostarczać dziewczyny do domów publicznych.

Co o tym sądzicie? Czy ta metoda jest dobrym pomysłem czy może lepiej po prostu poprosić barmana o pomoc?


Źródło: businessinsider.com