Lifestyle

Akcja „Teraz albo nigdy!”. Jeśli mamy zrobić coś tylko dla siebie, to kiedy?

Redakcja
Redakcja
3 grudnia 2018
Mat. prasowe
 

Kobiety. Mogłyby rządzić światem. Bez niczyjej pomocy. Odważne, dumne, świadome swoich praw. Zawsze uważne i na posterunku, żeby walczyć, o to, co najważniejsze dla ich dzieci, rodziny, bliskich. Ale czy same dla siebie są wystarczająco dobre?

Czy potrafią pomyśleć o sobie i o swoich potrzebach? Czy są wystarczająco silne, żeby zawalczyć również o siebie?

Chcemy się tego dowiedzieć, dlatego zapraszamy Was, drogie Panie, przyjaciółki www.ohme.pl, matki, córki, koleżanki, samotne, samodzielne, rozwiedzione, w szczęśliwych i nieszczęśliwych związkach do akcji, poświęconej w 100% Wam!

A żeby zmotywować Was jeszcze bardziej, żebyście poświęciły sobie trochę więcej czasu niż zazwyczaj – dla każdej z Was mamy podwójne, wyjątkowe zaproszenie na uroczystą prapremierę hitu z Jennifer Lopez – Teraz albo nigdy! No bo jeśli mamy zrobić coś tylko dla siebie, to kiedy?

Każdego dnia na naszym Facebooku publikować będziemy wyzwanie. Wystarczy, że je aktywnie skomentujecie, a jeśli wcielicie w życie – z pewnością nie zmarnuje się!

13 grudnia, o godz.16.30,

w warszawskim Kinie Atlantic, tylko 250 kobiet będzie mogło uczestniczyć w wyjątkowym, babskim spotkaniu, które poprowadzi Małgosia Ohme.

Teraz albo nigdy – to czas na zmiany i czas, żeby o tym porozmawiać, wypić lampkę fenomenalnego wina i obejrzeć w świątecznym nastroju najbardziej oczekiwaną zagraniczną premierę tego roku!

 

 

Przy okrągłym stole, na widowni gośćmi Małgosi Ohme będą: Tatiana Mindewicz – Puacz, coach, psycholog, Dorota Deląg, aktorka, autorka projektu „Poranek Doroty” oraz Anna Męczyńska, stylistka, kostiumograf, autorka książki „Figura jak z ekranu”. Zaproszone Panie dyskutować będą o tym, jak bardzo potrzebne są nam zmiany w życiu.

Specjalnie przygotowana babska strefa w holu kina pozwoli Wam oddać się tylko przyjemnym sprawom, spotkaniom z zaproszonymi gwiazdami, wszystkim, co sprawi Wam radość i przyjemność z bycia razem.

 

O dobrą atmosferę wieczoru zadbają:


Lifestyle

Jaki jest kolor twojej osobowości i co o tobie mówi

Redakcja
Redakcja
4 grudnia 2018
Fot. iStock
 

Istnieje wiele rodzajów testów osobowości, ale czy spodziewaliście się, że nawet ulubiony kolor może powiedzieć nam coś o tym, jacy jesteśmy? Okazuje się, że kolory wpływają na nasze decyzje, na nasze ogólne spojrzenie na życie.

Jak to możliwe? Istnieje silny związek między tym, jaki kolor lubimy, a jakie cechy charakteru są u nas dominujące. Na przykład osoba, która lubi żółty kolor, może mieć optymistyczne, energiczne usposobienie, podczas gdy osoba, której ulubionym kolorem jest fioletowy, może mieć bardziej łagodną, wycofaną osobowość.

Jaki jest twój ulubiony kolor?

CZERWONY

Prawdopodobnie masz bardzo dominującą, ognistą, namiętną osobowość. Masz do swoich umiejętności wielkie zaufanie, odznacza się ambicją i sam wyznaczasz kierunki w swoim życiu. Prawdopodobnie masz wielu przyjaciół, ale tylko kilku najbliższych zna prawdziwego ciebie. Jesteś lojalny.

ŻÓŁTY

Masz żywy, pogodny, optymistyczny pogląd na życie. Nic Cię nie niszczy, a jeśli upadniesz, wstaniesz z powrotem i będziesz kontynuował to, co ci przerwano. Nie słuchasz negatywnych osób, wiesz, że dopóki wierzysz w siebie i szerzysz dobroć, dokądkolwiek się udasz, życie dobrze cię potraktuje. Dbasz o innych i chcesz oferować swoją pomoc w jakikolwiek możliwy sposób. Chociaż masz skłonność do idealistycznego widzenia świata, dbasz o swoje obowiązki i łatwo zdobywasz zaufanie ludzi.

POMARAŃCZOWY

Ludzie o pomarańczowym kolorze osobowości mają zabawną, dziecinną naturę. Odznaczają się wysoką energią i prowadzą aktywny tryb życia. Są oni naturalnymi dawcami i zwracają uwagę na innych. W razie potrzeby oddadzą ci ostatnią koszulę. Często są to osoby, które robią karierę w świetle reflektorów – na przykład na scenie

FIOLETOWY

Wysoce wrażliwi i emocjonalni ludzie o fioletowym kolorze osobowości chętnie spędzają dużo czasu samotnie. Są twórcami, marzycielami i artystami, widzącymi świat oczami wyobraźni. W rozmowach często nieobecni, ale nie w stosunku do tych, którzy ich potrzebują. Mają spokojną, łagodną osobowość i są bardzo przystępni.

ZIELONY

Ludzie o zielonym kolorze osobowości najlepiej czują się na łonie natury, prawdopodobnie dlatego, że mają bardzo ugruntowane i rozsądne podejście do życia. Są to zazwyczaj introwertycy i mają nieskończoną ciekawość otaczającego ich świata. Z tego powodu lubią odkrywać, poznawać. Lubią stymulujące, prowokujące do myślenia rozmowy. Mają bardzo sarkastyczne, cyniczne poczucie humoru i utrzymują przyjaźnie tylko z tymi, którzy potrafią ich docenić.

NIEBIESKI

Osoby z niebieską osobowością są beznadziejnymi romantykami i niezłomnymi idealistami. Nie mogą znieść okrucieństw tego świata. Są bardzo życzliwi, szczerzy, współczujący i starają się dać z siebie tyle dobra, ile mogą. Są bardzo wrażliwi, ale nie pozwalają, aby zbyt wiele osób to widziało. Są także bardzo spokojni i lubią przebywać blisko wody, ponieważ przebywanie w pobliżu tego żywiołu rozluźnia ich bardziej niż cokolwiek innego. Mają głęboki związek z naturą i spędzają czas na świeżym powietrzu, kiedy tylko czują się zagrożeni


Na podstawie: www.powerofpositivity.com


Lifestyle

4 sposoby na wykorzystanie węgla aktywnego dla urody. Proste i skuteczne

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
3 grudnia 2018
Fot. iStock/yulka3ice

Węgiel aktywny kojarzymy przede wszystkim z leczeniem problemów trawiennych. Co ciekawe, jego zalety nie ograniczają się jedynie do uspakajania pracy układu pokarmowego oraz neutralizowania toksyn. Właśnie zdolność przyciągania toksyn sprawia, że węgiel znalazł zastosowanie także w pielęgnacji urody.

Węgiel aktywny działa delikatnie, ale skutecznie, co wynika z jego porowatej struktury. Można go wykorzystać do pielęgnacji zarówno tłustej cery z wypryskami, jak i wrażliwej. Sprawdza się także w stosowaniu na włosy lub do wybielania zębów. Mimo czarnej barwy nie brudzi trwale skóry. Ponadto zarówno ten w kapsułkach, jak i tabletkach kosztuje niewiele. Jak można wykorzystać go samodzielnie w domu?

4 sposoby na wykorzystanie węgla aktywnego dla urody

1. Oczyszczanie zębów

Węgiel aktywny znakomicie usuwa osad z zębów sprawiając, że stają się one czystsze, jaśniejsze. Można po prostu wysypać sproszkowany lek na szczoteczkę i wyczyścić nim zęby, nie częściej niż raz w tygodniu. W wersji codziennej, aby zapobiegać odkładaniu się płytki bakteryjnej na zębach, można wymieszać proszek z dwóch tabletek węgla aktywnego z łyżką oleju kokosowego i tym specyfikiem myć zęby. Po obu rodzajach zabiegów zęby należy umyć zwykłą pastą.

2. Maska na twarz

Węgiel aktywny doskonale reguluję prace gruczołów łojowych, neutralizuje toksyny i poprawia kondycję skóry. Znakomicie nadaje się jako składnik maseczek na twarz. Najprostsza wersja zakłada zmieszanie łyżeczki proszku z węgla aktywnego z trzema łyżeczkami miodu lub jogurtu. Ten sposób oczyści i załagodzi skórę, szczególnie tę wrażliwą. Jeśli chcesz bardziej intensywnego działania, zmieszaj łyżeczkę dowolnej glinki z łyżeczką węgla, dodaj trochę wody, by utworzyła się papka i nałóż na twarz. Zostaw na 10-15 minut i zmyj delikatnie z twarzy. Pamiętaj, że zanim nałożysz specyfik na całą twarz, powinnaś sprawdzić, czy nie pojawi się uczulenie na któryś ze składników maseczki.

3. Oczyszczanie skóry głowy

Ponieważ węgiel doskonale normalizuje pracę gruczołów łojowych i pochłania nadmiar sebum, sprawdzi się przy pielęgnacji przetłuszczającej się skóry głowy. Wystarczy wymieszać 1/4 delikatnego szamponu do włosów z zawartością jednej kapsułki lub rozkruszonego węgla. Tym specyfikiem myj włosy.

4. Kąpiel oczyszczająca

Węgiel aktywny sprawdzi się również w sytuacji, gdy chcesz przygotować skórę całego ciała na inne zabiegi. Fundując sobie domowe SPA, wrzuć dwie tabletki węgla do wanny z ciepłą wodą i poleż chwilę w takiej kąpieli. Po tym weź prysznic, który zmyje ze skóry ślady węgla. Oczyszczona skóra lepiej przyswoi składniki odżywcze z balsamów czy olejków do ciała.

źródło:  www.elle.pl kobieta.gazeta.pl 


Zobacz także

Poczucie własnej wartości – Jak je wzmocnić?

Szczęście leży w „małych rzeczach”. Jeśli o tym zapomniałeś, obejrzyj te wzruszające i przepełnione miłością rysunki

Wszyscy kłamią

Wszyscy kłamią… Dlaczego?!