Go to content

Tylko akceptując swój ból, możesz poczuć się prawdziwie szczęśliwa. Siedem powodów, dla których warto to zrobić

Fot. iStock/BalazsKovacs

Nikt z nas nie lubi cierpieć, czuć bólu. Robimy wszystko, bo udawać, że go nie ma, by o nim zapomnieć. Gdy ktoś nas zrani, zrzucamy się w wir innych, nowych relacji, gdy kogoś stracimy, szukamy zajęć, by wypełnić czas pustki, by nie myśleć. 

Wydaje się nam, że cierpienie obecne w naszym życiu, nigdy nie uczyni nas szczęśliwymi. Tyle tylko, że nie znajdziemy szczęścia w rzeczach, które nie wywołują w nas emocji, znajdziemy je w zrozumieniu siebie, swoich uczuć.

To, że ból jest niewygodny, nie oznacza, że ​​nie jest ważny. Uczymy się w bólu i rośniemy w nim. Ból zawsze będzie obecny w naszym życiu bez względu na to, jak bardzo będziemy się starać go uniknąć. Jest on jednak niezwykle potrzebny, by w końcu móc poczuć szczęście.

Oto siedem powodów, dla których naprawdę musisz zaakceptować ból, jeśli chcesz być prawdziwie szczęśliwy.

Ból pomaga tworzyć więzi

Kiedy znajdujemy ludzi, którzy przeszli przez to samo, co my, budujemy z nimi głębszą relację. Ból pomaga nam związać się z ludźmi, z którymi normalnie być może nigdy byśmy się nie spotkali.

Ból sprawia, że ​​jesteś bardziej świadomy

Kiedy cierpisz, masz świadomość tego, co się dzieje w twoim życiu. Jeśli coś cię rani, wiesz, że potrzebujesz zmiany. To, czy jej dokonasz zależy już tylko i wyłącznie od ciebie.

Ból uczy nagradzania się

Wiemy, że ból nie jest niczym przyjemnym, jednak kiedy go przejdziemy, zaczynamy siebie bardziej nagradzać. Doświadczenia, które zbieramy, pomagają nam budować siebie, choć czasami konieczne jest zatrzymanie się i zrobienie sobie przerwy.

Ból każe nam widzieć wartości z innej perspektywy

Ból naprawdę pomaga lepiej zrozumieć, co jest dla ciebie ważne. Jeśli cierpisz przez swojego partnera, wiesz, że większą wartością jest dla ciebie szczęśliwy związek – tę perspektywę można odnieść do różnych części życia.

Ból pomaga lepiej zrozumieć przyjemność

Jeśli nie wiesz, co to ból, nie będziesz wiedzieć, czym jest przyjemność. Nie możesz mieć jednego bez drugiego.

Przejście przez ból daje szczęście

Kiedy zmagamy się z czymś, co naprawdę boli, ostatecznie zwiększamy poczucie własnego szczęścia. Po tym, co przeszliśmy, jesteśmy bardziej pozytywnie nastawieni do życia.

Ból jest szansą na rozwój

Każda bolesna rzecz, którą napotykamy w naszym życiu, jest dla nas lekcją. Im więcej doświadczamy, tym bardziej się rozwijamy. Życie nie jest tak proste, jak byśmy sobie życzyli.


źródło: awarenessact.com