Lifestyle

A ty? Co dasz swojej ojczyźnie? Fantastyczna kampania! Nie można przejść obojętnie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
9 listopada 2016
Fot. Screen/Youtube
 

Co oddawanie narządów a święto odzyskania niepodległości przez Polskę ma wspólnego? Okazuje się, że za sprawą Dawcy.pl bardzo wiele. Właśnie z tej okazji przygotowano spot do kampani „Ojczyzna to inni ludzie”. W filmie odpowiadając na pytania: co można zrobić dla ojczyzny i co można jej dać, występują: Arkadiusz Onyszko – piłkarz i autor, Omenaa Mensah -prezenterka telewizyjna, Piotr Morciniec – ksiądz, profesor, Anna Grodzka – działaczka społeczna, Karolina Gilon – modelka, Łukasz Jakóbiak – youtuber i dziennikarz, Halina Jędrzejewska – sanitariuszka w Powstaniu Warszawskim oraz Marcin „Kosi” Kosiorek – raper. Na co dzień różni ich wiele, także poglądy, ale tu w tym klipie wszyscy są zgodni. „Bierzcie wszystko, co wam się może przydać” – mówi Omena Mensah, a Karolina Gilon dodaje: „Może być ze mnie pożytek”.

Kocham takie kampanie, bo mówią o rzeczach najważniejszych w taki sposób, że trudno przejść obojętnie. A wy? Co byście zrobili dla ojczyzny? Każdy może zrobić coś innego…


źródło: dawca.pl


Lifestyle

3 złote zasady relacji z teściami. A wszystko to, bo ciebie kocham

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 listopada 2016
Fot. iStock
 

Wejść w związek małżeński, to także „wstąpić w związek z jego rodziną”  – są kobiety, które traktują to stwierdzenie jako fundamentalną, nie zawsze radosną prawdę, o relacjach panujących między dwojgiem zakochanych w sobie osób, już po ślubie. Nie znam rodziny, w której nie byłoby absolutnie żadnych problemów między teściami a młodymi, i nie ma w tym nic dziwnego. Jesteśmy przecież tylko ludźmi (tak, oni też:)), w dodatku stoi między nami różnica pokoleniowa, stosunek emocjonalny do jednej, tej samej osoby (naszego męża, a ich syna) i – nierzadko – sposób w jaki nas wychowano.

Psycholodzy mówią o 3 podstawowych zasadach poprawnych relacji z teściami:

1. Lojalność jesteś winny swojemu współmałżonkowi

W razie konfliktu pomiędzy współmałżonkiem i jego rodziną, powinnaś zawsze wesprzeć współmałżonka. Oczywiście, on powinien postąpić tak samo, w przypadku twojego konfliktu z twoimi rodzicami. Obowiązkiem w małżeństwie jest stawać zawsze po stronie swojej drugiej połówki. Budujcie razem „wspólny front”, w celu obrony zasad waszej rodziny, waszej wizji wspólnego życia.

2. Myśląc o relacjach z teściami, myśl też o współmałżonku

Nie musisz kochać swoich teściów, ale powinnaś postarać się przyjąć ich z otwartym sercem, bo to są osoby bliskie komuś kogo ty sama kochasz… Myślisz, że oni są „jacyś dziwni”? Jesteś przyzwyczajona do tego, że twoi krewni mają różne dziwactwa i słabości. Rodzina twojego męża również nie jest od nich wolna…

3. Nie rozmawiaj z nimi o polityce i religii

Dyskusje polityczne w okresie wyborów, komentarze dotyczące tak osobistych spraw jak czyjeś wyznanie – to zawsze pole minowe. Po prostu nie ma potrzeby, aby próbować angażować teściów w debaty polityczne.  Zaakceptuj fakt, że oni „myślą inaczej” i przejdź nad tym do porządku dziennego.

Napisać łatwo, trudniej wcielić w życie, zwłaszcza jeśli niewyjaśnionych problemów i skrywanych głęboko pretensji nazbierało się już sporo. Warto jednak w miarę szybko uporządkować sobie w życiu te relacje, które przecież tak bardzo oddziałują na atmosferę naszego związku.


Źródło: www.psychologytoday.com

 


Lifestyle

Urodowe sekrety Francuzek. Dbać o siebie, ale bez przesady oraz…

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
9 listopada 2016
Fot. iStock / Todor Tsvetkov

Paryżanki słyną z szyku i urody. Wiele europejskich kobiet chętnie się na nich wzoruje, wykorzystując stosowane przez Francuzki zasady dbania o urodę. Tajemnica tkwi w prostych rytuałach i unikaniu pielęgnacyjnej przesady. Właśnie to skutkuje świeżym wyglądem kobiet znad Sekwany.

Francuzki dbają o siebie dyskretnie

W tym przypadku mniej oznacza więcej i lepiej. Jedno jest pewne — należy dbać o skórę tak, by nikt tego nie zauważył.

1. Piękno zawsze naturalne

A trudno mianem piękna określić nadmierną opaleniznę z solarium. Francuzki gustują w naturalnej skórze, na której nie starają się usilnie zatrzeć śladów piegów czy rumieńców. I raczej chronią ją przed słońcem, w okresie letnim, jak i zimowym, co akurat wyjątkowo działa na korzyść młodego wyglądu i braku zmarszczek.

2. „Tapeta” niemile widziana

Traktuj swoją skórę jak płótno, smaruj ją delikatnym balsamem czy kremem, dobieraj najlepszy podkład czy korektor, którym zakryjesz niedoskonałości. Maluj się dyskretnie, nikt nie musi widzieć u ciebie sztucznej tapety, ale świeżość i piękno.

Fot. iStock /Kiuikson

Fot. iStock /Kiuikson

3. Bez demakijażu nie ma spania

Podstawowa zasada zachowania skóry w jak najlepszej kondycji. Usuwaj makijaż, by pozwolić skórze oddychać i regenerować się. Korzystaj z pielęgnacji nocnej po demakijażu, która znakomicie „nakarmi” skórę w ciągu trwania nocy. Dzięki temu rano będziesz wyglądać świeżo bez nadmiernych starań.

4. Zapomnij o chirurgii plastycznej 

Każda z nas chce wyglądać młodo, ale lepiej i bardziej realnie jest stać się najlepszą możliwą wersję samej siebie … w każdym wieku. Nie ma sensu przesadzać z ingerencją chirurgiczną, która zazwyczaj dość mocno zmienia wygląd twarzy. Paryżanki nie próbują w ten sposób udawać, że są kimś innym, niż naprawdę.

5. Uważaj na używki

Niby takie oczywiste, a jednak dla wielu z nas uzależnienie jest na tyle pociągające, że nie przejmujemy się konsekwencjami dla urody. To banały, ale bardzo istotne — dla własnego dobra nie pij, nie pal, nie imprezuj po nocach. Zostaw to, co zdecydowanie ci nie służy, bo twoja skóra doskonale zapamięta każdy grzech ciężki i zemści się gorszym wyglądem.


źródło: www.mindbodygreen.com


Zobacz także

Co wy wiecie o przemocy domowej…

Żona Sławomira pokazała się bez makijażu. Nie wszystkim się spodobała. „…jesteś gwiazdą, więc zachowuj się jak gwiazda”

Mogą mieć wszystko, lecz dla nich najważniejsze jest, że mają siebie. Zajrzeliśmy do Lewandowskich