Go to content

A gdyby tak myć włosy… odwrotnie? Ta metoda zapewni im blask i cudowną objętość. Wystarczą odpowiednie kosmetyki

fot. bojanstory/iStock

Co by było, gdybyśmy ci powiedziały, że prosta zmiana rutyny mycia włosów, może być tą kluczową: z wiotkich i pozbawionych życia kosmyków, na pukle o dużej objętości? Brzmi jak bajka? A jednak! Technika odwrotnego mycia włosów została przetestowana, a jej skuteczność potwierdzona. Czytaj dalej i przekonaj się, że „mycie wsteczne” jest dobrym rozwiązaniem dla twojego rodzaju włosów.

Reverse hair washing to rewolucyjna metoda mycia włosów! Trend podbija TikToka i coraz więcej osób testuje tę metodę na sobie. O co chodzi? Odwracamy logikę dla miękkich, lśniących i pełnych objętości włosów o każdej porowatości. Reverse hair washing to zabezpieczanie włosów przed myciem z użyciem odżywki o intensywnej, bogatej, ale nie obciążającej formule. Taki zabieg zapewnia twoim włosom komplet niezbędnych składników odżywczych bez obciążania i ,,przyklapu”. Pasma pozostają miękkie i pełne objętości. Uwaga, ważna jest nie tylko kolejność działań, ale również to, jakie kosmetyki zostaną do tego użyte. Marka OnlyBio, jako pierwsza na świecie dostrzegła ten niesamowity, międzynarodowy trend, dzięki któremu uzyskasz lśniące i pełne objętości włosy w dwóch krokach. Nie wierzysz, sprawdź!

Reverse hair washing to pielęgnacja w dosłownie dwóch krokach:

Zacznij od zwilżenia pasm oraz odciśnięcia ich z nadmiaru wody. Następnie rozprowadź niewielką ilość odżywki. Po kilku minutach umyj skórę głowy za pomocą ulubionego szamponu. Podczas jego spłukiwania piana łagodnie usunie odżywkę z długości włosów, dzięki czemu unikniesz dodatkowego pocierania. Na wilgotne włosy możesz zastosować odżywkę w mgiełce.

To wszystko. Teraz można wysuszyć i ułożyć włosy. Znawcy tematu podpowiadają, by do tej metody stosować dwie różne odżywki do włosów, by uzupełniały wzajemnie cenne dla włosów substancje. Ważne jest również to, by sięgać po szampony łagodnie działające, bez substancji typu SLS, SLES w składzie. Mycie głowy silnie oczyszczającymi szamponami (już bez odżywek) można wykonywać raz na 2-3 tygodnie, aby usunąć z włosów zanieczyszczenia.

Taki sposób mycia, z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków, świetnie odżywia i wygładza włos. Wyglądają one na zdrowsze, stają się piękniejsze. Ponadto ten sposób mycia pozwala na delikatne oczyszczenie skóry głowy, bez naruszania jej bariery ochronnej. Metoda reverse hair washing pozwala uniknąć szkodliwego wpływu detergentów na włosy, szczególnie tych z substancjami takimi jak SLS, SLES w składzie. Często zwykłe szampony, zawierają silne substancje myjące, drażnią skórę głowy. Metoda świetnie sprawdzi się w przypadku włosów przesuszonych, porowatych oraz kręconych.

Jakich produktów używać? Na pewno przebadanych i pozbawionych szkodliwych składników. Przykład?

Szampon delikatny OnlyBio, dodający objętości, to recepta na codzienne mycie włosów, bez ich przesuszania i uszkadzania. Świeży zapach zapewniają zielona herbata i guarana. Proteiny odbiją włosy od nasady, a zielona herbata pobudzi włosy do wzrostu. Lauryl Glucoside jest wyprodukowanym z kokosa, wyjątkowo delikatnym i bezpiecznym środkiem myjącym. Posiada również właściwości łagodzące.

Szampon mocny OnlyBio, dogłębnie oczyszczający, o recepturze idealnej na oczyszczającą kąpiel dla włosów. Sodium Coco Sulfate  jest  wyprodukowanym z kokosa, intensywnie oczyszczającym, środkiem myjącym, który nie plącze włosów podczas mycia. Formuła szamponu nie zawiera SLS i SLES

Odżywka humektantowa bogata OnlyBio to rozwiązanie dla bardzo suchych, odwodnionych i kruszących się włosów. Idealna do pielęgnacji włosów metodą reverse hair washing. Kiedy stosować odżywkę humektantową? Kiedy włosy są przesuszone i wyraźnie odwodnione. Jaki daje efekt? Włosy stają się miękkie i nawilżone.

Odżywka proteinowa bogata OnlyBio to rozwiązanie dla matowych, pozbawionych życia, przyklapniętych włosów. Kiedy stosować odżywkę proteinową? Gdy włosy są matowe, pozbawione objętości oraz mają tendencję do zbijania się w pojedyncze pasma. Jaki daje efekt? Włosy stają się lśniące i pełne objętości

Odżywka w mgiełce OnlyBio to rozwiązanie dla trudnych do rozczesania, szorstkich, łamiących się i matowych włosów bez objętości. Kiedy stosować odżywkę w mgiełce? Zawsze jako dodatkowy krok w pielęgnacji reverse hair washing. Jaki efekt? Włosy stają się gładkie, błyszczące, łatwe do rozczesania.

Jak często należy stosować reverse hair washing?

W ten sposób możesz myć włosy tak często, jak bierzesz prysznic. Jednak interesującą zaletą tej metody jest to, że może się okazać, iż faktycznie będziesz musiała myć je rzadziej, ponieważ twoje włosy nie będą się przetłuszczały tak szybko, jak dotąd. Eksperymentuj z częstotliwością, aż znajdziesz rutynę, która będzie dla ciebie najlepsza.

Chcesz uzyskać jeszcze lepszy efekt? Do świadomej pielęgnacji wprowadź kilka dobrych nawyków. Nie tylko o nakładanie odżywki i mycie szamponem chodzi – i samo to nie wystarczy, by włosy były w dobrej kondycji. Ważne jest również w jaki sposób je suszysz. Włosy nie przepadają na zbyt gorącym powietrzem suszarki i dotykiem gorących blaszek prostownicy. Zbyt wysokie temperatury uszkadzają strukturę włosa, co szybko sprawia, że pasma stają się matowe i bez życia. Kiedy nasze włosy są mokre, bardzo łatwo je uszkodzić, dlatego nie wycieraj ich z całych sił ręcznikiem. Wystarczy, że delikatnie odciśniesz wodę. Zrezygnuj też z rozczesywania mokrych włosów, poczekaj chwilę aż podeschną trochę. Pamiętaj, żeby regularnie chodzić do fryzjera na podcinanie końcówek.

Więcej  informacji  o  metodzie  Reverse  Hair Washing znajdziesz na: ONLYBIO LIFE. Ściągnij apkę ONLYBIO STORIES i dowiedz się więcej o świadomej pielęgnacji włosów! Sprawdź ten trend na tiktoku!