Go to content

8 rzeczy, którymi przejmuje się każdy facet, a o których aż 90% mężczyzn nie mówi otwarcie

Ft. iStock/domoyega

Wydawałoby się, że silny i zdecydowany mężczyzna nie ma żadnych tajemnic. Ba, co więcej, nie ma dla niego rzeczy, których by się obawiał. Tymczasem 90% facetów nosi w sobie ukryte lęki, których boi się pokazać światu. To smutny rezultat stereotypów, jakie zostały mężczyznom narzucone. 

8 rzeczy, którymi przejmuje się każdy facet, a o których aż 90% mężczyzn nie mówi otwarcie

Ciało

Kobietom od dzieciństwa wpajane jest przekonanie, że ich ciało powinno być idealne przez cały czas. W oparciu o te stereotypy ćwiczymy, stosujemy diety, to jak wyglądamy, dla zdecydowanej większości z nas ma ogromne znaczenie. Tymczasem w przypadku mężczyzn takiego nacisku nie ma, co nie oznacza, że panowie nie przejmują się swoim wyglądem, ani, że nie porównują się z mężczyznami z okładek gazet. Bo niby dlaczego spędzaliby godziny na siłowni? Dla zdrowia? Wiecie, czego boją się faceci? Że ktoś im powie, że urósł im brzuch.

Pieniądze

Pieniądze są jednym z najczęstszych powodów do zmartwień niemal każdego mężczyzny. Wychowani na przyszłych żywicieli rodzin, uważają, że najbardziej potrzebną rzeczą w związku są pieniądze.  Warto im uświadomić, że się mylą, i że role w związku uległy pewnym zmianom oraz, że kobiety potrzebują opieki i uwagi – najbardziej.

Wzrost

Jak człowiek może się nie martwić, jeśli jedną z głównych cech „idealnego mężczyzny” jest wysoki wzrost? Tak już jest – kobiety szybciej wybiorą wysokiego mężczyznę niż niskiego i dopóki będziemy się kierować tym atutem przy wyborze partnera, dopóty faceci będą się zastanawiać, czy nie są za niscy…

Zagrożenie ze strony innych

Męska zazdrość zwykle nie jest tak oczywista, jak kobieca, ale tak samo uderza w ich poczucie własnej wartości. Twój partner pozornie może nie reagować, gdy opowiadasz mu o fajnym nowym koledze z pracy. My, kobiety, powinnyśmy jednak wiedzieć, że on za każdym razem porównuje się z potencjalnym konkurentem i czuje się zagrożony. Warto zaznaczyć podczas takiej rozmowy, że nie ma absolutnie czego się obawiać.

Niewielkie doświadczenie w relacjach

Wizerunek macho jest największym koszmarem każdego mężczyzny. Dlaczego? Ponieważ próbują temu wizerunkowi sprostać, starają się wyglądać na doświadczonego kochanka, kłamią na temat liczby partnerek. Nie chcą wypaść na kogoś, komu brak doświadczenia, fikcyjnymi opowieściami dodają sobie animuszu, a w środku obawiają się, że prawda wyjdzie na jaw.

Włosy

Właściwie nie tylko włosy, ale owłosienie w ogóle stanowi problem dla mężczyzn. Słabe owłosienie – czy wygląda wystarczająco dobrze, a zbyt duże – nie jest zbyt odstraszające? Łysienie, to rzecz, z którą trudno się panom pogodzić, dlatego lepiej nie warto wspominać o jego zakolach…

Związek

Ile artykułów dla kobiet napisano o tym, jak ratować związek, prawda? A ile dla mężczyzn, a oni też się martwią o swoje związki, też się zastanawiają, co zrobić, by było lepiej. Czasami błądzą jak we mgle, ale naprawdę mają dobre intencje.

Emocje

„Nie płacz, jesteś w końcu jesteś facetem” – na szczęście takie komunikaty coraz częściej odchodzą do lamusa. Jednak większość z naszych partnerów właśnie takie słowa słyszała, gdy byli dziećmi. Dlatego panowie boją się swoich słabości, okazywania prawdziwych emocji. Nie jest to dla nich łatwe – przyznanie się, że z czymś sobie nie radzą. Warto o tym pamiętać.


 

źródło: Brightside.me