Go to content

8 rzeczy, które robisz swoim włosom, a które cię postarzają. Z pewnych fryzur czas zrezygnować!

Z włosami to bywa prawdziwy koszmar. Bo jak tu je ściąć, pofarbować, żeby wyglądać dobrze. Szczerze mówiąc moje włosy przeżyły wszystko – od kruczoczarnych po blond. Od długich, przez irokeza, po potraktowane maszynką zupełnie na zero (zupełnie nie tak dawno).

Przeważnie z obawą wchodzimy do fryzjera zastanawiając się, czy decyzja o wymarzonej fryzurze jest (aby na pewno) dobra, wiadomo też, że nie każdy fryzjer doradzić umie. Zatem my, aby nie załamywać się po wizycie u fryzjera albo rozważając czy warto coś zmienić w swoim wyglądzie, podpowiadamy, co sprawia, że wyglądamy starzej niż w rzeczywistości – oczywiście dotyczy to naszych włosów.


 

źródło: thelist.com

Fot. iStock/javi_indy

1/8 Długie włosy

Długie włosy są piękne i robią wrażenie, ale do czasu… W pewnym wieku zwyczajnie nas postarzają. Oczywiście nie chodzi o to, żeby ścinać włosy na krótko, ale te, które sięgają żeber naprawdę niekorzystnie wpływają na nasz wygląd. Dlatego warto rozważyć ich podcięcie choćby do obojczyka albo na boba. Zdecydowanie lepiej będziemy wyglądać, gdy nie chcąc rezygnować z długich włosów, krócej podetniemy je z przodu.

2/8 Zła długość

Dopasowanie długości włosów do kształtu twarzy jest niezwykle trudne. Jeśli jeszcze dodamy do tego fakt, że nasze włosy z wiekiem też się zmieniają – b0 stają się rzadsze, suche albo odwrotnie – przetłuszczają się, to problem doboru ich długości staje się naprawdę nie lada wyzwaniem.

Prawda jest jednak taka, że im jesteśmy starsze, tym lepiej nam w nowoczesnych cięciach, w „bałaganie” na głowie, w niesymetrycznych fryzurach. Warto zaszaleć i posłuchać swojego fryzjera, który chce z naszymi włosami trochę zaszaleć.

3/8 Brak zmiany wyglądu

„Nic się nie zmieniłaś” – niekoniecznie uznać możemy za komplement, zwłaszcza, gdy od lat nie zmieniliśmy nic na naszej głowie. Sztywno trzymamy się tego samego koloru – nie próbując nawet zmienić odcienia, dodać pasemek. Podobnie bywa z cięciem. A przecież moda się zmienia i nie od razu chcemy namawiać na irokeza, ale warto pójść za trendami we fryzjerstwie. Uwierz – każda zmiana fryzury zwłaszcza tej nietkniętej od lat – wpłynie korzystnie na twój wygląd.

 

Fot. iStock/izusek

4/8 Zły kolor włosów

Tak naprawdę, przy doborze koloru farby do włosów, powinno się zwracać uwagę na odcień naszej cery. Styliści podkreślają, że szalone kolory lepiej pozostawić dla młodszych, a my, jeśli chcemy dodać sobie klasy i elegancji (ale wcale nie lat) powinniśmy skupić się na takim kolorze włosów, który będzie współgrać z naszą cerą. Zdecydowanie lepiej skupiać się na jaśniejszych barwach, ciemne włosy postarzają. Może więc czas wybrać farbę o ton jaśniejszą?

Fot. iStock/martin-dm

5/8 Zła objętość włosów

Im rzadsze włosy, tym większą mamy potrzebę pozornego zwiększania ich objętości, podnoszenia ich za pomocą tapirowania, lakierów, past do włosów. Wszystko jest dla ludzi, ale bez przesady, zbytnie starania o to, by nasze włosy wyglądały, jakby było ich więcej, w rzeczywistości zwyczajnie dodają nam lat. Naprawdę w mniej gęstych włosach też można świetnie wyglądać, trzeba tylko sobie na to pozwolić i… odpowiednio obciąć włosy.

Fot. iStock/svetikd

6/8 Płasko leżące włosy

Dotyczy to długich włosów, którym pozwalamy ciężko opadać. Właśnie taka fryzura uwydatnia wszystkie charakterystyczne cechy naszej twarzy, które chcielibyśmy ukryć – duży, krzywy nos, niezbyt idealna broda. Warto przy takiej fryzurze rozważyć użycie pianki, żeby włosy trochę podnieść, nadać im lekkości. Jeśli masz tendencje do opadających włosów, nie myj ich zbyt często.

7/8 Kask na głowie

Uwaga na lakiery do włosów. Fryzury, które ani drgną modne były w latach 80-tych. Tymczasem nadal można spotkać kobiety, którym włos z głowy nie spadnie, tak bardzo jest utrwalony. Drogie panie, te fryzury to przeszłość. Teraz nie lakieruje się włosów, żeby sztywno się trzymały, jeśli tak robicie, to znaczy, że wasze włosy zostały źle obcięte. Kask na głowie postarza, warto zdecydować się na fryzurę, gdzie wasze włosy będą mogły luźno opadać, a wy będzie się świetnie czuć.

8/8 Kucykom, warkoczykom mówimy nie

Złap swoje włosy i zobacz, jak wyglądają w kucyku. Naprawdę warto je wiązać w ten sposób? Ciasno ściągnięte włosy wbrew pozorom dodają nam lat podkreślając zmarszczki i niedoskonałości naszej twarzy. Warkoczyki są dobre dla 20-latek, ale nie dla dojrzałych kobiet, które wyglądają po prostu śmiesznie chcąc w ten sposób wyglądać młodziej.

Lepiej poszukaj dla siebie fryzury, która podkreśli to, co pozytywne w twojej twarzy.