Go to content

8 prawd, do których nie chcemy się przyznawać, choć mogłoby nam to pomóc

fot. iStock/knape

Ponoć wszyscy dobrze wiemy, że lepiej uczyć się na cudzych błędach. To przecież logiczne! Niestety często i tak brniemy w utarte zachowania czy niedobre dla nas relacje z innych ludźmi. Trochę jak dzieci, które dopiero kiedy się sparzą, przestaną bawić się ogniem. Jest jednak kilka brutalnych, ważnych prawd, które każdy z nas chciałby znać wcześniej. Jednak dopiero kiedy z tej wiedzy zaczniemy korzystać, zaczną przynosić efekty.

1. Rzeczy materialne nie uczynią cię lepszą osobą. Szczęścia także ci nie dadzą.

2. Jeżeli będziesz stawiała sobie za cel uszczęśliwienie wszystkich dookoła, ostatecznie sama będziesz nieszczęśliwa. Jak mówi nasze rodzime przysłowie: „jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził”.

3. Bycie perfekcjonistą jest oderwane od rzeczywistości. Zamiast dążyć do perfekcji, staraj się być lepszą wersją siebie każdego dnia.

4. Na łożu śmierci twoje osiągnięcia, pieniądze i cały dobytek nie będą miały żadnego znaczenia. Najważniejsze będą wspomnienia, które pozwolą ci powiedzieć „cholera, miałam piękne życie!”

5. Im bardziej będziesz chciała znaleźć szczęście w świecie, który cię otacza tym większe prawdopodobieństwo, że nic z tego nie wyjdzie. Powód? Szczęście nie wywodzi się z naszego otoczenia, ale z nas i naszej codziennej pracy nad sobą.

6. Czyny są ważniejsze od słów. Przestań imponować ludziom tym, co mówisz. Zacznij działać!

7. Nie zabrzmi to zbyt optymistycznie – choć każda z nas zdaje sobie z tego sprawę, odrzucamy to od siebie – wszyscy pewnego dnia umrzemy. Dlatego zamiast zastanawiać się nad sensem życia, trzeba po prostu żyć – spełniać marzenia i wykorzystywać każdy możliwy moment, na branie od życia tego, czego chcemy.

8. Twój talent nie został zesłany przez Boga w mistyczny sposób. Tym bardziej więc nie da ci on milionowych dochodów i wymarzonej pracy. Talent to tylko 10% sukcesu, reszta to ciężka praca, poświęcenie i praktyka.


źródło: LifeHack.org