Go to content

7 tekstów, których wszystkie kobiety mają serdecznie dość

7 tekstów, których wszystkie kobiety mają serdecznie dość
fot. iStock/Petar Chernaev

Kobiecość to jedność, bo choć potrafimy z zazdrości wydłubać oczy drugiej damie, a plotki to nasza specjalność, ostatecznie i tak jesteśmy dla siebie ogromnym wsparciem. W końcu nikt nie przeżył tyle podobnych emocji i sytuacji, co druga kobieta! Jedność jajników to żadna bzdura, ale czysta prawda, która sprawdza się także w przypadku stereotypowych, zasłyszanych tekstów.

1. Jesteś za ładna! 

Za ładna na bycie prezesem, naukowcem, interesowanie się polityką, a może bycie singielką? Gdyby policzyć, ile razy w życiu każda z nas słyszy, że jest na coś za ładna, można by się ciężko załamać. Niby zewnętrze się nie liczy, a tu proszę – kobieta piękna, musi myśleć tylko o paznokciach i ciuchach!

7 tekstów, których wszystkie kobiety mają serdecznie dość

fot. iStock/stock_colors

2. Dlaczego ciągle jesteś sama?!

Odpowiedź powinna być prosta: gdybym wiedziała, na pewno sama bym nie była! Ale przyznajmy same: to jedno z najbardziej irytujących pytań, które pojawiają się na rodzinnych przyjęciach. A gdybyś tak przez przypadek powiedziała, że kogoś masz…

3. Kiedy wyjdziesz za mąż?

Z deszczu pod rynnę, czyż nie? Choć to powoli się zmienia, w świadomości wielu osób, zwłaszcza starszych, każdy związek musi zakończyć się ogromnym weselem i przyjęciem do białego rana. Szkoda tylko, że w 36,4% te wielkie wesela kończą się jeszcze większymi rozwodami.

4. Twój zegar biologiczny tyka

Ulubiony tekst wszelkich ginekologów (również tych domorosłych). A przecież same dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, ile mamy lat. Zegar biologiczny może tykać, a my na pewno każde 'tik’ i 'tak’ odczujemy na własnej skórze. Nie musicie nam tego przypominać, naprawdę.

7 tekstów, których wszystkie kobiety mają serdecznie dość

fot. iStock/Choreograph

 

5. Jesteś silna, jak na dziewczynę

Szanowni panowie! O byciu silnym porozmawiamy, jak przeżyjecie co miesięczne bóle menstruacyjne, poród albo znoszenie was w czasie choroby. Wy umieracie średnio raz do roku, a my co miesiąc. Bez silnych kobiet byście zginęli, ot co!

6. Nie dramatyzuj 

No tak, bo okazywanie emocji to już dramatyzowanie. Wystarczy wykrzyczeć kilka słów na totalnym wkurzeniu, a dramat gotowy. Wszystkie badania mówią jasno: lepiej emocje okazywać, nawet w ten bardzo głośny sposób, niż tłumić je w sobie.

7. Nie zachowuj się jak baba!

Bo baba to słaba, dramatyzująca i potrzebna tylko do garów i do łóżka! Niedawno pewna firma wypuściła kampanię #LikeAGirl, w której przekonuje, że bycie dziewczyną jest fajne. Bo jest!

7 tekstów, których wszystkie kobiety mają serdecznie dość

fot. iStock/CoffeeAndMilk