Go to content

7 sygnałów, że jego ego jest silniejsze niż wasz związek

Fot. istock/ViewApart

Faceci, którzy mają wielkie ego, nie są tak naprawdę pewni siebie. To prosta psychologia. Kiedy facet jest egoistyczny, brak mu odpowiedniej samooceny, aby wnieść pozytywne wibracje do waszego związku. Wszystko, co może ci zaoferować , jest negatywne. To logiczne – jeśli ktoś jest w głębi nieszczęśliwy,  robi rzeczy, które odstraszają bliskich. Jeśli twój partner jest samolubny i egocentryczny, bardziej martwi się o siebie samego niż przejmuje twoim szczęściem.

7 sygnałów, że jego ego jest silniejsze niż wasz związek

Tu chodzi o niego

Ilekroć jesteś zraniona lub przygnębiona i mówisz mu o swoich smutkach, zamiast pomóc ci wydostać się z tego stanu i zapewnić ci wsparcie, on koncentruje się tylko na sobie. Okazuje się, że on ma większe problemy. Kończy się jak zawsze –pocieszaniem…twojego partnera, a nie szukaniem rozwiązania dla ciebie.

Nie znosi, gdy jesteś „mądrzejsza”

Nawet jeśli przyjmie twoją radę, nie może po prostu zaakceptować, że masz rację, będzie próbował zdyskredytować cię w oczach innych, by sprawić, że sama przestaniesz w siebie wierzyć. Jego ego jest tak kolosalne, że prawie możesz je wyczuć w powietrzu, które go otacza. Nie ma możliwości, byś była od niego mądrzejsza, byś szybciej znalazła rozwiązanie.

Brak odpowiedzialności

Ilekroć dojdzie do jakiegoś nieporozumienia między wami, będzie starał się chronić siebie… Ucieknie i sprawi, że poczujesz się winna. Wiesz, że jesteś z nim emocjonalnie związana i ciężko jest ci zostawić kogoś, z kim spędziłaś tyle czasu. Ciężko zostawić uczucie, w które zainwestowałaś tyle energii. Pamiętaj, że to czas dodaje sentymentalną wartość do każdej relacji.

Wszystko wokół jest dla niego bardziej atrakcyjne niż ty

Jeśli jest wystarczająco skupiony na tobie, zauważy, jeśli czegoś potrzebujesz. Nie musisz od czasu do czasu sprowadzać go z powrotem na ziemię, bo tak mocno myśli o sobie, że zapomniał, że z domu wychodził z tobą, a nie sam…

Jesteś źródłem jego energii, ale on twojej nie

Jesteś po to, by spełnić jego potrzebę aprobaty i bycia akceptowanym. To twój podziw napędza jego ego. Uważa się za idealnego i bez skazy. Sam stanowi centrum swojego świata i uważa, że ty też takim go widzisz. A na pewno powinnaś, jeśli chcesz z nim być…

Jest wobec ciebie bardzo krytyczny

Nie zapominaj, że facet o obsesji na swoim punkcie nigdy do końca nie uzna, że ktoś (nawet najbliższa osoba), może być w czymś lepszy. Jeśli odniesiesz jakiś sukces, zawsze znajdzie „drugą” stronę medalu, by pokazać ci, że mogłaś coś zrobić lepiej. Nie pozwoli ci długo się cieszyć.

Nie buduje związku, czeka na gotowe

Nie ma czasu na myślenie o waszej przyszłości, na planowanie, na rozwijanie waszej relacji. Uważa, że jego obecność w twoim życiu jest dla ciebie na tyle wyjątkowa, by nie musiał już się więcej starać. To ty powinnaś się martwić o to, jak sprawy potoczą się dalej.


Na podstawie: relrules.com