Go to content

7 atrakcyjnych rzeczy w kobietach, które nie mają nic wspólnego z wyglądem!

fot. iStock/PeopleImages

Pytasz faceta, co mu się w tobie podoba. W odpowiedzi oczekujesz wymiany części ciała: może oczy, biust, nogi? Ale kiedy słyszymy, że to pewność siebie albo inteligencja intryguje go w nas najbardziej, w głowie pojawia się czerwona lampka, a oczy zamiast błyszczeć ze szczęścia, otwierają się nam coraz szerzej. Bo jak to, facet nie wspomni o piersiach ani tyłku? Okazuje się, że nie tylko dla nas bardziej liczy się wnętrze.

Zobacz, co czyni każdą kobietę atrakcyjną i wcale nie chodzi o wygląd:

1. Optymizm i poczucie humoru 

Nie ma nic lepszego od kogoś, z kim możesz się pośmiać, powygłupiać czy po prostu podzielić się kolejnym kiepskim żartem. Podobne poczucie humoru to jeden z elementów dopasowania wśród par, ale swoim własnym uśmiechem i dystansem do świata możesz podbić niejedno serce. Powód jest prosty. Nawet jeżeli na co dzień wymaga się od nas powagi, po powrocie do domu dobrze się wyluzować. To taka higiena emocji, a przy okazji dbałość o nastrój na kolejny dzień. Tylko wtedy możesz podchodzić do życia z większym optymizmem. No i nie oszukujmy się, wszyscy kochają Ellen Degeneres. Nawet jeżeli nie jest klasyczną pięknością to uśmiechem, poczuciem humoru i optymistycznym podejściem do życia zdobywa serca ludzi na całym świecie.

2. Życzliwość

Może to nie brzmi górnolotnie, bo w końcu życzliwość czy dobroć to cechy, które powinien mieć każdy z nas. Jednak zupełnie czym innym jest okazywanie ich. Najlepszym przykładem, że to naprawdę ważna cecha dla mężczyzn jest Natalia. Ze swoim długoletnim partnerem poznali się przy okazji wolontariatu w organizacji charytatywnej, która zajmuje się dziećmi z rodzin patologicznych. Natalia uwielbiała zajmować się dzieciakami. Sama miała trudne dzieciństwo, więc teraz pomaga wyjść z piekła innym. Kiedy on zobaczył, jak opatruje rany ośmiolatki, która akurat spadła ze schodów – zakochał się na zabój. I tak już zostało. I nie mówcie, że to banał – życie składa sie z takich banałów.

3. Pasja

Wspólna pasja jest niezwykłym spoiwem związku. Ale na samym początku jest cudownym afrodyzjakiem. Faceci naprawdę uwielbiają kobiety, które mają pasję. To w końcu ciągła inspiracja, motywacja i element, który otwiera oczy na wiele detali, których normalnie nie zauważamy. Pasja sprawia, że masz w życiu wyznaczony cel. A przy okazji zawsze jest temat do rozmowy. Nieważne czy jesteś światowej klasy pianistką, kochasz pisać czy jesteś fotografem amatorem. To klucz do wielu zamkniętych drzwi, także tych w sercu.

4. Pewność siebie 

Pewność siebie to cecha, która pomaga podbijać świat. I nie ma w tym nic dziwnego. W końcu, kiedy czujesz się dobrze sama ze sobą, łatwiej ci nawiązywać nowe kontakty, ubierać się w to co chcesz, uśmiechać się do nieznajomych czy nawet zagadać. Pewni siebie ludzie to zazwyczaj także ci bardziej radośni, którzy motywują do działania i dzielą się swoją energią. Nie oszukujmy się – bycie z osobą, która wierzy w swoje możliwości naprawdę może poprawić humor! Bo pomimo naszej polskiej mentalności, lubimy inspirować się innymi i mieć przy sobie osobę, która zawsze z uśmiechem na twarzy powie „poradzisz sobie, tylko uwierz w siebie!”.

5. Przyjaciółka jego przyjaciół

W tym akurat nie ma wielkiej filozofii. Kiedy dogadujesz się z jego przyjaciółmi, łatwiej stworzyć zgraną grupę znajomych, którzy razem wychodzą do klubu czy organizują domówki we własnym gronie. Miło przecież patrzeć, jak bliscy dla ciebie ludzie potrafią przegadać ze sobą kilka godzin. A poza tym to znak, że konsekwentnie otaczasz się ludźmi o podobnych cechach charakteru, z tymi samymi priorytetami.

6. Wiesz, czego chcesz 

Niezależnie czy chodzi o wybór dania w restauracji, sukienki z samego rana czy decyzję o tym, żeby razem zamieszkać. Kiedy wiesz, czego chcesz ułatwiasz życie sobie i innym. A to się ceni! W końcu łatwiej jest żyć z osobą, która wyboru ciucha nie traktuje jak wyboru faceta, z którym ma spędzić całe życie. Chociaż czasem ten pierwszy dylemat może mieć znaczący wpływ na drugi, czyż nie?

7. Własny, unikalny styl

Mężczyźni to wzrokowcy, nie ma w tym żadnej tajemnicy. Właśnie dlatego liczy się dla nich unikalny, własny styl. To przecież dokładnie tak jak dla nas! Zapamiętujemy te aktorki, które mają na sobie piękną sukienkę na premierze. Może i facet nie zapamięta koloru bluzki, w której pierwszy raz cię zobaczył, ale na pewno pomoże fakt, że nie będziesz wyglądać dokładnie tak, jak reszta tłumu.


źródło: LifeHack.org