Go to content

6 domowych i skutecznych sposobów na krostki po goleniu

Fot. iStock/PeopleImages

Golenie zwykłą, jednorazową maszynką, jest najpopularniejszą formą pozbywania się zbędnego owłosienia. Jest to proces szybki, zazwyczaj bezbolesny i tani, w którym nie zniechęca nas konieczność częstego powtarzania i ryzyko zacięcia skóry. Maszynką traktujemy nie tylko nogi czy pachy, ale także delikatną okolicę bikini.

A tam szczególnie golenie może powodować wrastanie włosków i bolesne krostki, które są stale podrażnione przez bieliznę. Ten problem to może być dokuczliwy najmocniej latem, gdy ubieramy bikini np. na plażę. Wrastające włoski i bolesne krostki sprawiają dyskomfort i są naprawdę nieestetyczne. W dodatku ignorowanie tego problemu może prowadzić do powstania stanu zapalnego skóry. Gdy utworzą się krostki po goleniu, warto wypróbować proste domowe sposoby, której niejednej kobiecie przyniosły prawdziwą ulgę i przyspieszyły gojenie skóry.

6 domowych i skutecznych sposobów na krostki po goleniu 

1. Aspiryna

Aspiryna ma właściwości przeciwzapalne i odkażające, a zawarty w niej kwas salicylowy złuszcza górną warstwę skóry i pozwala łatwiej wydostać się na powierzchnię wrastającym włoskom. Zgnieć kilka niepowlekanych tabletek i rozpuścić w małej ilości wody. Nałóż na krostki i pozostaw na 10 minut, następnie spłucz.

2. Olejek z drzewa herbacianego

Olejek wykazuje działanie antybakteryjne i jest znakomity nie tylko na krostki po goleniu, ale także na innego rodzaju wypryski. Zanurz wacik u mieszance wody i olejku z drzewa herbacianego i przetrzyj tym skórę. Powtórz to rano i wieczorem dla lepszego efektu.

3. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy leczy infekcje i podrażnienia skóry, pomaga przywrócić dobry poziom pH, co przyspiesza gojenie. Ocet rozcieńcz z wodą i przemywaj tym podrażniony obszar.

4. Czarna herbata

Jeżeli pijasz czarną herbatę w saszetkach, nie wyrzucaj fusów i torebki. Schłodzona torebka nałożona na okolice bikini załagodzi zaczerwienienia i stan zapalny, rozjaśni skórę.

5. Maści

Maści ze złuszczającym mocznikiem, leczniczym aloesem czy przeciwzapalnym hydrokortyzonem, dobrze redukują stany zapalne i ułatwiają wrastającym włoskom przebicie się na zewnątrz.

6. Gorący kompres

Gorący kompres (wystarczy zamoczyć wacik kosmetyczny w gorącej wodzie) pomoże otworzyć pory i ułatwi wyciek ropy i oczyszczenie krostki.

źródło:  www.ofeminin.pl