Lifestyle Uroda

6 domowych i skutecznych sposobów na krostki po goleniu

Redakcja
Redakcja
20 maja 2018
Fot. iStock/PeopleImages
 

Golenie zwykłą, jednorazową maszynką, jest najpopularniejszą formą pozbywania się zbędnego owłosienia. Jest to proces szybki, zazwyczaj bezbolesny i tani, w którym nie zniechęca nas konieczność częstego powtarzania i ryzyko zacięcia skóry. Maszynką traktujemy nie tylko nogi czy pachy, ale także delikatną okolicę bikini.

A tam szczególnie golenie może powodować wrastanie włosków i bolesne krostki, które są stale podrażnione przez bieliznę. Ten problem to może być dokuczliwy najmocniej latem, gdy ubieramy bikini np. na plażę. Wrastające włoski i bolesne krostki sprawiają dyskomfort i są naprawdę nieestetyczne. W dodatku ignorowanie tego problemu może prowadzić do powstania stanu zapalnego skóry. Gdy utworzą się krostki po goleniu, warto wypróbować proste domowe sposoby, której niejednej kobiecie przyniosły prawdziwą ulgę i przyspieszyły gojenie skóry.

6 domowych i skutecznych sposobów na krostki po goleniu 

1. Aspiryna

Aspiryna ma właściwości przeciwzapalne i odkażające, a zawarty w niej kwas salicylowy złuszcza górną warstwę skóry i pozwala łatwiej wydostać się na powierzchnię wrastającym włoskom. Zgnieć kilka niepowlekanych tabletek i rozpuścić w małej ilości wody. Nałóż na krostki i pozostaw na 10 minut, następnie spłucz.

2. Olejek z drzewa herbacianego

Olejek wykazuje działanie antybakteryjne i jest znakomity nie tylko na krostki po goleniu, ale także na innego rodzaju wypryski. Zanurz wacik u mieszance wody i olejku z drzewa herbacianego i przetrzyj tym skórę. Powtórz to rano i wieczorem dla lepszego efektu.

3. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy leczy infekcje i podrażnienia skóry, pomaga przywrócić dobry poziom pH, co przyspiesza gojenie. Ocet rozcieńcz z wodą i przemywaj tym podrażniony obszar.

4. Czarna herbata

Jeżeli pijasz czarną herbatę w saszetkach, nie wyrzucaj fusów i torebki. Schłodzona torebka nałożona na okolice bikini załagodzi zaczerwienienia i stan zapalny, rozjaśni skórę.

5. Maści

Maści ze złuszczającym mocznikiem, leczniczym aloesem czy przeciwzapalnym hydrokortyzonem, dobrze redukują stany zapalne i ułatwiają wrastającym włoskom przebicie się na zewnątrz.

6. Gorący kompres

Gorący kompres (wystarczy zamoczyć wacik kosmetyczny w gorącej wodzie) pomoże otworzyć pory i ułatwi wyciek ropy i oczyszczenie krostki.

źródło:  www.ofeminin.pl


Lifestyle Uroda

Astralna energia każdego dnia tygodnia. Zobacz, jak najlepiej ją wykorzystać

Redakcja
Redakcja
20 maja 2018
Fot. iStock/South_agency
 

Każdy dzień tygodnia niesie ze sobą specyficzną energię, która może wpływać na nasze siły witalne i chęci do działania. Nie bez przyczyny w piątek jesteśmy już rozluźnieni, zrelaksowani, natomiast w poniedziałek trudno jest się przestawić na myślenie o pracy i oddawanie się temu z radością.

Zwolennicy głębszego kontaktu z naturą uważają, że astralna energia, która płynie z każdego dnia tygodnia, pozwala nam lepiej zorganizować swoje dni. Mając jej świadomość, łatwiej jest zarządzać swoim życiem i kierować działaniami.

Astrologiczne znaczenie dni tygodnia

Poniedziałek. Dzień księżyca

Poniedziałek jest dniem wahania nastroju i często na pierwszy plan wychodzą negatywne cechy, takie jak pesymizm, niechęć, zmęczenie. Być może dlatego jest trudno nam po niedzieli się rozkręcić. Na szczęście to tylko przejściowe i poniedziałek może być doskonałym czasem do chwili refleksji i słuchania własnej intuicji, sięgnięcia do kreatywności.

Wtorek. Dzień Marsa

Mars w mitologii greckiej jest bogiem wojny, symbolem agresji. Zwolennicy astrologicznego oznaczenia dni tygodnia uważają, że wtorek sprzyja, by wskoczyć na wyższy bieg, rozpocząć nowe projekty. Jesteśmy bardziej produktywni, efektywni i zdeterminowani do działania. Możemy poddawać się skłonnościom do konfliktów i kłótni, więc trudne rozmowy lepiej przełożyć na inny dzień.

Środa. Dzień Merkurego

Merkury jest patronem dobrej komunikacji, a więc łatwiej jest się wtedy porozumiewać z innymi osobami. Myślimy logicznie, jasno wyrażamy to, o co nam chodzi, łatwo się uczymy i wszystko znacznie lepiej trafia do naszej świadomości. Środa jest idealnym dniem na listy, telefony, spotkania i na tle zawodowym i na tle prywatnym.

Czwartek. Dzień Jowisza

Jowisz to bardzo pozytywna planeta kojarzona z twórczym ruchem, optymizmem, bogactwem. Czwartek sprzyja spotkaniom i efektywnej pracy, podejmowanie tego dnia działania przynoszą lepsze efekty finalne.

Piątek. Dzień Wenus

Wenus, bogini piękna i miłości, pozwala czuć się na w piątek dobrze i patrzeć na świat optymistycznie. Świat przepełnia energia, życzliwość i dobroć. Piątek to dobry dzień na spotkania, randki, zakupy, fryzjera, choć należy uważać na ilość wydawanych pieniędzy, bo tego dnia robimy to z zadziwiającą lekkością. Cieszy nas bliskość innych osób i o wiele łatwiej jest wyrażać pozytywne odczucia, czerpać z przyjemności.

Sobota. Dzień Saturna

Saturn pozwala z sukcesem dokończyć rozpoczęte wcześniej działania. To dobry dzień na planowanie długoterminowe, wykonywanie różnych prac w domu, nadrabianie zaległości, które gromadziły się przez dłuższy okres.

Niedziela. Dzień słońca

Niedziela to czas idealny na spędzenie dnia z rodziną i bliskimi. Cieszy nas szczególnie odpoczynek, relaks, dzielenie się dobrem. Z łatwością doceniamy to, co mamy. Słońce daje energię życiową, zachęca do kontaktu z naturą.

źródło: agnieszkamaciag.pl


Lifestyle Uroda

13 codziennych nawyków, aby być zdrowszym w 1 minutę

Redakcja
Redakcja
20 maja 2018
Fot. iStock/LightFieldStudios
Następny

Zastanawiasz się nad tym, co zrobić, aby być zdrowszym? Sport, zdrowe odżywianie, świadome życie są czynnikami, które pozwalają zachować pełnię sił i chęci do działania. Ale jest też mnóstwo innych, z pozoru nieistotnych rzeczy, które zajmują nie więcej niż minutę czasu, a pozytywne efekty, jakie przynoszą, zostają z nami znacznie dłużej.

Nie jest to wielka filozofia, która wymaga dużego nakładu pracy, a decydowanie może nam dać wiele dobrego. Koniecznie wprowadźcie je w życie!

13 codziennych nawyków, aby być zdrowszym w 1 minutę

1.Umyj język

Zazwyczaj szczotkujemy wyłącznie zęby, zapominając o konieczności wyczyszczenia języka. Język jest siedliskiem bakterii i groźnych drobnoustrojów, które nie tylko powodują nieświeży oddech, płytkę nazębną, ale również choroby. Czyszczenie języka pomaga usunąć wymiata maleńkie cząsteczki jedzenia uwięzione w języku i zapobiega problemom.

2. Stosuj krem do opalania przez cały rok

Naukowcy z Australii ustalili, że osoby, które stosowały filtry przeciwsłoneczne z filtrem SPF 15 lub wyższym przez cały rok, byli nie tylko zdrowsi, ale także mieli młodszą skórę bez plam i zmarszczek, niż ci, którzy używali filtrów okazjonalnie.

3. Wyparz gąbkę

Badania pokazują, że gąbka może być najbardziej zanieczyszczonym przedmiotem w domu, ponieważ wilgotna i porowata struktura sprawiają, że jest doskonałą pożywką dla bakterii, pleśni i grzybów. Wrzuć do zmywarki lub włóż do kuchenki mikrofalowej gąbkę i podgrzej przez 30 sekund, aby ją odkazić.

4. Zadzwoń do mamy

Nauka mówi, że słuchanie głosu matki powoduje, że ciało wytwarza dodatkową oksytocynę, która wpływa na lepsze samopoczucie i  pomaga ogólnemu zdrowiu organizmu.

5. Wypij szklankę wody

Pamiętając o wodzie zapobiegniesz takim problemom jak: powolne trawienie, utrudniona praca nerek, gromadzenie toksyn we krwi,  bóle głowy, suchość skóry, złe samopoczucie, błędne odczytywanie sygnału głodu. Woda naprawdę jest tożsama z życiem.

6. Włącz filmik z kociakami lub szczeniakami

Małe, słodkie zwierzęta powodują, że naprawdę się uśmiechasz. Dzięki krótkim filmikom poprawisz nastrój i zmniejszysz destrukcyjny wpływ stresu na organizm.

7. Wyjdź na balkon

Lub choćby wychyl twarz przez okno. To ważne, szczególnie gdy wiele godzin spędzasz przy ekranie komputera. Dotlenisz ciało, odświeżysz umysł, zmobilizujesz się do bardziej efektywnej pracy.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Zrób z siebie Barbie. Są kobiety, które poświęcą wiele, by wyglądać jak plastikowa lalka. Gdzie leżą granice?

Jak nie dać sobą manipulować? 8 strategii, które nie zawodzą

„Złota” pielęgnacja? Czyli kosmetyki do skóry dojrzałej z 24-karatowym złotem