Go to content

5 nawyków, które zdradzają pewne cechy osobowości

6 rzeczy, bez których świat byłby lepszy. Jak polubić swoje życie bez rewolucyjnych zmian?
Fot. istock / gruizza

Każdy z nas posiada różne nawyki, które wrosły w zachowanie i po dłuższym czasie stają się czymś zupełnie naturalnym. Jedne są zwyczajne, a inne bardziej wstydliwe lub nawet negatywne. Ci, którzy mają swoje nawyki, częściej przejawiają wysoki poziom dyscypliny i samokontroli, a to dobra wiadomość.  

Jest więcej rzeczy, które można wywnioskować z pewnych przyzwyczajeń. Oto kilka z nich:

5 nawyków, które mówią o twojej osobowości

1. Styl chodzenia

Sposób, w jaki się poruszasz może wysyłać konkretne sygnały o tym, jaka jesteś. Jeśli idziesz szybko, patrzysz daleko przed siebie,  najpewniej jesteś ambitna i skoncentrowana na zadaniach. Ale to może być odbierane także w inny sposób, jako przejaw osobowości niedostępnej i zimnej.

Jeśli idziesz delikatnie, wolniej, patrzysz pod nogi, zapewne masz charakter bardziej introwertyczny, jesteś nieśmiała i zdystansowana. Ci, którzy chodzą płynnie w odpowiednim tempie, wydają się skoncentrowani na ludziach, wrażliwi i doskonale współpracujący z innymi. Osoby, które idą i śmiało rozglądają się na boki, można podejrzewać o chęć skupienia na sobie uwagi i posiadanie dużych umiejętności społecznych.

2. Pisanie maili

Sposób pisania wiadomości może zdradzić kilka rzeczy na temat osobowości. Brak literówek i błędów ortograficznych ujawnia tendencję do bycia sumiennym i perfekcjonizmu. Długie e-maile ujawniają energiczną naturę gaduły, ale z drugiej strony mogą świadczyć o tym, że ktoś potrzebuje skupić na sobie uwagę.

Introwertycy piszą listy formalne, nie odkrywając zbyt wielu informacji. Ekstrawertycy są bardziej swobodni i lubią pisać w sposób lekki i żartobliwy.

3. Punktualność

Punktualność to nie tylko wyraz szacunku dla czasu drugiej osoby. Jeśli lubisz się spóźniać, inni postrzegają cię jako osobę o luźnym podejściu do życia albo niezdyscyplinowaną. Ci, którzy zawsze są wcześniej, mogą być nieco neurotyczni. Osoby, które przychodzą na czas przejawiają cechy takie jak: sumienność, niezawodność i gotowość do działania.

4. Sposób jedzenia

Ci, którzy jedzą powoli, zazwyczaj są ludźmi lubiącymi mieć kontrolę nad życiem i czerpiącymi z niego satysfakcję, są ufni i opanowani. Osoby, które jedzą szybko, bez celebrowania posiłków, są bardziej ambitni, zorientowani na cel, a także niecierpliwi, uparci. Niechęć do jedzenia nowych produktów wiąże się z cechami takimi jak: lęk, neurotyzm, ale także podpowiada, że dana osoba nie wyrosła z nawyków z dzieciństwa.

5. Styl pisania ręcznego

Specjaliści od analizy pisma twierdzą, że pismo danej osoby może ujawniać u niej aż 5000 cech. Przytaczając kilka warto wspomnieć, że:

  • Rozmiar liter i słów: duże litery wskazują na potrzebę bycia zrozumianym i zauważonym. Mniejsze litery mogą oznaczać intensywną koncentrację i skupienie, a także ujawnić bardziej introwertyczną osobowość.
  • Pochylenie: skłonność do skracania liter w prawo może oznaczać bycie ekstrawertykiem. Proste litery pokazują logiczną osobowość. Skos w lewo sugeruje, że dana osoba jest introwertykiem.
  • Nacisk: silny nacisk wskazuje na silne emocje. Lżejszy nacisk sugeruje potrzebę przygody i lekkie podejście do życia.
  • Połączenie liter: Połączone litery wskazują na umysł logiczny, metodyczny i ostrożny. Litery nieco bardziej oddalone od siebie, wskazują na inteligentną i intuicyjną naturę.

źródło: www.powerofpositivity.com