Go to content

5 rzeczy, które zawsze powinniśmy trzymać w sekrecie

Fot. iStock/max-kegfire

W czasach, gdy w internecie można dowiedzieć się (prawie) wszystkiego o (prawie) wszystkich, łatwo zapomnieć, które prawdy o sobie powinniśmy pozostawić tylko dla siebie. Warto je sobie od czasu do czasu przypomnieć i zweryfikować z naszym zachowaniem.

5 rzeczy, które zawsze powinniśmy trzymać w sekrecie:

Nasze najskrytsze myśli

To, co myślisz na temat pewnych spraw powinno być czymś, co cię buduje, z czym możesz się zidentyfikować. Czymś, co odróżnia cię od innych – a nie tym, co starasz się w nich zaszczepić. Na przykład twoja opinia w kwestii duchowości, może spotkać się z różnego rodzaju reakcją, wywołując tym samym niepotrzebną dyskusję. Postaraj się zrozumieć, że twoje myśli, to wyłącznie twoja interpretacja tego, co dzieje się wokół – nie obiektywna prawda. W przeciwnym razie takie dyskusje, prędzej czy później, źle się dla kogoś skończą.

Swoją filantropię

Każda bezinteresowna pomoc w kierunku drugiej osoby czy organizacji świadczy zarówno o dużej wartości danego człowieka, jak i całego społeczeństwa. Cudownie jest patrzeć, gdy raz w roku z dumą nosimy przyklejone do piersi serduszka i połączyć się wspólnej radości płynącej z pomagania. Zupełnie inaczej odbierzemy jednak przypadkową osobę, która na co dzień publicznie obnosi się ze swoją dobroczynnością. Zaczynamy wówczas wątpić w jej szczere intencje, myśląc, że chodzi tu jedynie o większy rozgłos. Najpiękniejsze w pomaganiu jest bowiem to, że możemy pozostać anonimowi.

Swoje życiowe cele

Dopóki nie będziesz miała pewności, że jesteś w stanie je zrealizować, trzymaj swoje plany w sekrecie. Nigdy nie wiadomo bowiem kto nas słucha. Mówiąc o nich głośno możemy doprowadzić do sytuacji, że dana osoba ukradnie nasz pomysł, znajdując jednocześnie łatwiejszą drogę do jego realizacji. Jedyne, co nam wtedy pozostanie, to smutny smak rozgoryczenia.

Styl życia

Pewne szczegóły z naszego życia takie, jak: nasze życie seksualne, duchowe czy zrywanie z jakimś paskudnym nawykiem, nie powinny nikogo interesować. Nie warto dzielić się swoimi emocjonalnymi przeżyciami ze wszystkimi. Ocena innych osób nie jest tu potrzebna.

Rodzinne brudy

Prawnie rodzinnych brudów na forum jest nie tylko wyrazem braku szacunku, ale też zwyczajnie niemądre. Stawia to naszą osobę w złym świetle i stwarza dodatkową okazję do rozsiewania plotek, które zazwyczaj tylko podsycają i tak poważny konflikt. O ile sytuacja nie osiągnęła jeszcze punktu krytycznego i mieści się w szeroko rozumianej normie, takie problemy najlepiej rozwiązywać w domu. Za zamkniętymi drzwiami. Między ludźmi, którzy nas kochają i życzą nam jak najlepiej.


Źródło: powerofpositivity.com