Go to content

5 alternatywnych metod prasowania

5 alternatywnych metod prasowania
fot. iStock/mediaphotos

Na liście najbardziej znienawidzonych obowiązków prasowanie leży gdzieś pomiędzy zmywaniem a myciem toalety. Sam proces jest tak czasochłonny, że szkoda nam tych kilku minut na rozłożenie deski czy zaczekanie aż żelazko osiągnie odpowiednią temperaturę. Szczególnie rano, gdy spieszysz się do wyjścia, proces pozbywania się zagnieceń z ubrań jest daleki od ideału. Na szczęście mamy kilka trików, które pozwolą nam zostać w łóżku dziesięć minut dłużej lub w spokoju wypić kawę!

5 alternatywnych metod prasowania

1. Roluj ciuch w wilgotnym ręczniku 

To najprostszy, zawsze sprawdzający się sposób na złagodzenie zagnieceń. Wystarczy, że na płaskiej powierzchni ułożysz ciuch, który chcesz „wyprasować”, a następnie położysz na nim wilgotny ręcznik (może być także ten papierowy!). Wystarczy chwilę gładzić całą powierzchnię ręką i przycisnąć kilka razy. Zostaw do wyschnięcia i gotowe!

2. Drugie życie suszarki do włosów 

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jakie inne zastosowanie może mieć twoja suszarka do włosów, podpowiadamy! Może być alternatywą dla żelazka. Wystarczą trzy kroki do idealnie gładkiej powierzchni. Krok pierwszy: powieś zgnieciony ciuch na wieszaku. Krok drugi: odsuń się kilka centymetrów. Krok trzeci: skieruj gorące powietrze suszarki i susz tak długo, aż zagniecenia znikną.

3. 2 w 1, czyli prysznic i prasowanie

To metoda  najbardziej popularna i najbardziej efektywna, choć zajmuje trochę więcej czasu. Z drugiej strony, łączysz przyjemne z pożytecznym czyli prysznic i prasowanie! Jak? Ano bardzo prosto! Wystarczy, że zapobiegniesz wszelkiej cyrkulacji powietrza w łazience, a następnie włączysz gorącą wodę. Jeżeli to możliwe, powieś ciuch jak najbliżej prysznica. Do czasu, kiedy skończysz swój prysznic, po zagnieceniach nie będzie śladu.

4. Mój przyjaciel spray 

Wszystko czego potrzeba ci do przeprowadzenia tego zabiegu to butelka z końcówką do sprayu i woda. Ewentualnie olejki eteryczne, byle nie te, które zostawią tłuste plamy! Powieś pognieciony ciuch na wieszaku, w otwartej przestrzeni. Spryskaj miejsca, które są zagniecione. Wraz ze schnięciem, zagniecenia będą widoczne w coraz mniejszym stopniu.

5. Wrzątek po raz drugi 

To bardzo podobna metoda do tej z prysznicem. Jednak ta działa na mniejsze powierzchnie. W garnku lub czajniku zagotuj wodę do wrzenia. Następnie około pół metra od naczynia przytrzymaj naprężony materiał z zagnieceniami. Trzymaj tak długo, aż ciuch będzie perfekcyjnie gładki. Proste i szybkie!


źródło: WhoWhatWear.co.uk