Lifestyle Psychologia

25 niesamowitych sposobów na to, by dać ludziom to, czego chcą

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
26 października 2016
25 niesamowitych sposobów na to, by dać ludziom to, czego chcą
Fot. iStock / Rohappy
 

Nie ma nic gorszego na świecie, niż podskakiwać pod czyimś nosem i nadal być niewidzialnym… Przyznajcie, że to najkrótsza droga do frustracji.

Każdy z nas tak naprawdę chce tego samego – istnieć, być zauważonym, docenionym, ważnym (może nie dla wszystkich, ale dla pewnych osób). I zarówno w świecie miłości i magii uczuć – jak i w szklanych wieżowcach, wszystko działa podobnie.

Ale jak to zrobić w świecie zasypanym ludźmi, ideami, pomysłami i do tego pędzącym na oślep – byle do przodu? Jest jeden sposób, żeby zaistnieć dla ludzi. Po prostu być dla nich, dać im to, czego chcą, a dokładniej to, czego potrzebują… I w miłości, i w biznesie, i w całym życiu.

25 niesamowitych sposobów na to, by dać ludziom to, czego chcą

#1 Przyznaj się do błędów

Jeżeli kiedykolwiek byłeś w sytuacji, w której druga osoba za nic nie chciała przyznać się do popełnionych błędów, brnęła w zaparte, doskonale znasz ten stopień frustracji. To jakbyś patrzył na krzesło, a ktoś mówił ci, że widzisz żyrafę. Przyznanie braku racji drugiej stronie (choć doskonale o tym wiesz) – ulga! Chcesz, by inni cię widzieli, nie udawaj kryształu, którym i tak nigdy nie będziesz.

#2 Nie popełniać cudzych błędów

Niby oczywiste, a jednak trudne w wykonaniu.

#3 Połącz to, co dobre

Kwiaty i czekoladki, kawa i ciastko, uśmiech i komplement. Oddzielnie dobre, razem jeszcze lepsze. Oklepane czy nie, w połączeniu zawsze działają dwa razy lepiej ;).

#4 Nie komplikuj

W słowach, i w życiu. Upraszczaj, gdy to możliwe. Ludzie nie lubią gmatwać sobie życia i zastanawiać nad rzeczami sztucznie wyolbrzymionymi. Nie kupujesz przecież parówek w sklepie używając 13-to zgłoskowca ;).

#5 Otaczaj się ludźmi sukcesu

Jeśli spędzasz czas w towarzystwie ludzie pełnych energii, ekspertami – zawsze zyskujesz. Jeśli spędzasz czas z niezdecydowanymi, pogrążonymi w swoich porażkach… no właśnie.

#6 Unikaj narcyzów

Pewny siebie i „wygrany” – nie znaczy narcyz. Na pewno zdarzyło ci się spędzić czas w towarzystwie osoby, która poza sobą świata nie widziała. Naprawdę musimy pytać, czy wpłynęło to na ciebie budująco czy raczej zapadałeś się do niewidzialnego świata coraz głębiej, i głębiej…?

Zbyt duży nacisk na swoje pragnienia działa paraliżująco. Narcyz skutecznie odbiera energię prawie każdemu.

#7 Naucz się pytać

Nie musisz być Królem Inteligencji Emocjonalnej, nie musisz wszystkiego wiedzieć, wyczytać z twarzy drugiego człowieka… czasem wystarczy potrafić o coś zapytać… Czy mogę coś dla ciebie zrobić (pomóc)? Jedno pytanie, może rozwiać wiele wątpliwości.

#8 Słuchaj

Chciałeś rady lub nie, zupełnie odwrotnie – swojego i tak wysłuchałeś, bla, bla, bla – po trzecim „bla” właściwie nie wiesz już co było dalej… Brzmi znajomo? Słuchaj aktywnie, zamiast frustrować się czyimś monologiem.

Ludzie zawsze wyczują czy ich słowa usłyszałeś, czy ich po prostu słuchałeś.

#9 Kop coraz głębiej

Wszyscy pragniemy tego samego. Miłości, bliskości, bezpieczeństwa, zrozumienia. Odkrywaj te potrzeby i realizuj je. Zachowanie zawsze jest reakcją na emocje, które się w nas rodzą. Pytaj dlaczego – choćby samego siebie, gdy znajdziesz przyczynę, zawsze będziesz wiedzieć, co robić.

#10 Pytaj innych

Ludzie nieustannie się okłamują. Ile razy zdarzyło ci się usłyszeć, że świetnie wyglądasz, masz genialny strój, gdy doskonale wiedziałeś, że to nieprawda?

Ludzie nie zawsze potrafią szczerze odpowiedzieć. Tak samo jak w interesach. Chcesz znać prawdę, zapytaj o nią, najlepiej kogoś, kto „w tym” siedzi.

#11 Bądź refleksyjny

Odbieraj informacje i z nich korzystaj. To najlepsza zasada w życiu, miłości i biznesie.

#12 Nie bądź skąpy

Nie bądź Scrooge’em z opowieści wigilijnej. Wiesz przecież jak cieszy się dziecko, gdy dostanie w prezencie, choćby najmniej wartościowy prezent. A jak promienie twarz osoby, która widzi, jak wiele radości komuś sprawiła?  Tak, to ważne. Przyjmuj prezenty od innych, i  obdarowuj innych (nie zawsze materialnie). Ale przede wszystkim – nie psuj komuś radości z jego prezentu.

#13 Po prostu powiedz

Bądź uczciwy i zwięzły. To najlepszy marketing na życie.

#14 Bądź szczery

Nie kłam, bądź uczciwy. Przełam barierę strachu i powiedz prawdę. To nie prawda krzywdzi ludzi, tylko sposób w jaki ją podajemy. Szczerość bez empatii może być okrucieństwem.

#15 Proś o pomoc

Nie wstydź się tego. Żyjemy wciśnięci w ciasne przekonanie, że samodzielność rozumiana jako całkowita samowystarczalność – jest w życiu najważniejsza. Nie prosimy o pomoc, ciągle oczekujemy od siebie samych doskonałości. Rzeczy wielkie wymagają wielkich czynów – i zazwyczaj wielu rąk do pracy. Nie udawaj terminatora, nikomu się to nie opłaca.

#17 Przewiduj

Rozwiązujesz pojawiające się problemy – cudownie. Teraz postaraj się przewidzieć, jakie mogą jeszcze stanąć na twoje drodze. Nie zawsze da się je ominąć, ale można się do nich przygotować. To bardzo ceniona umiejętność. Podaruj ją innym ;).

#18 Dowiedz się, co robią inni

Jak ludzie sukcesu osiągają swój sukces? W bardzo prosty sposób. Dowiadują się jak zrobili to inni. I dają ludziom, to czego chcą.

#19 Uśmiechaj się

Po prostu. To zawsze działa.

#20 Bądź na bieżąco

Obojętnie, czy chodzi o najnowsze trendy w modzie czy technologii. Czy w zwykłych ludzkich relacjach. Obserwuj świat, który cię otacza, tylko tak nie przegapisz czegoś ważnego.

#21 Dziękuj

To zawsze oznaka szacunku.

#22 Szukaj dobrych sposobów na poprawę

Ludzie widzą doskonale, czy chcesz coś szczerze zmienić. Starania, samorozwój i dążenie do bycia lepszym sobą zawsze są doceniane i procentują. I w relacjach i w twardym świecie biznesu.

#23 Pomyśl, zanim powiesz

Daj szansę swojej inteligencji emocjonalnej. Bardzo łatwo przez pośpiech kogoś zranić.

#24 Bądź punktualny

Nie raz słyszałeś zapewne, że delikatne spóźnienie jest oznaką zdystansowania, jest w dobrym tonie itd… Nieprawda, spóźnienie to ucieleśnienie braku szacunku do drugiej osoby, okazanie wyższości. Nie manipuluj w ten sposób. Jeśli wiesz, że się spóźnisz – poinformuj i przeproś. Ludzie nie chcą czuć się źle od samego początku spotkania, to mit.

#25 Zobacz człowieka

To zawsze działa na korzyść. Czy nie kupujesz chętniej biletów w kiosku, gdzie pani zza lady zna cię doskonale, zapyta o coś, uśmiechnie się? Czy nie jesteś milszy dla sąsiadów z bloku, którzy ci się kłaniają, choć tak naprawdę się nie znacie?


Na podstawie: Lifehack


Lifestyle Psychologia

5 kroków do medytacji. Pozwól sobie na chwilę prawdziwego relaksu. Akcja „Bądź aktywna jesienią”, zadanie #7

Redakcja
Redakcja
26 października 2016
Fot. iStock/Poike
 

Jeszcze nie tak dawno medytacja wydawała się nam zjawiskiem z trochę innego świata. Dzisiaj weszła i pod nasze strzechy stając się coraz częstszą praktyką zwłaszcza wśród tych, którzy coraz silniej odczuwają stres i codzienny wyścig z czasem. To doskonały sposób na zatrzymanie się, na wgląd gdzieś bardzo głęboko w siebie, na zapanowanie nad własnymi myślami, uspokojenie emocji.

Medytacja nie jest tak naprawdę niczym trudnym. A może przynieść nam wiele korzyści. Jak zacząć medytację?

 1. Zaplanuj sobie w ciągu dnia na początek od 10 do 20 minut na medytację. Nie ma znaczenia pora dnia, najważniejsze, by był to czas, kiedy nic cię nie goni. Pomyśl 20 minut w ciągu dnia – to naprawdę niewiele, warto sobie dać odrobinę tego czasu, choćby rezygnując z przeglądania internetu.
 2. Zorganizuj sobie przestrzeń do medytacji. Powinno to być miejsce, które dla ciebie jest intymne, pozytywnie się kojarzy, w którym lubisz przebywać, odpoczywasz. To może być podłoga w sypialni, a może w salonie, kiedy nikogo nie ma, a dom jest pusty i cichy.
 3. Znajdź odpowiednią dla siebie pozycję. Tą wskazywaną do medytacji jest pozycja lotosu, ale nie każdy potrafi ją wykonać. Możesz spróbować pozycji pół-lotosu, gdy jednak nie jesteś przekonana można nawet usiąść prosto na krześle bez oparcia. Jeśli w trakcie medytacji pojawi się ból – nie zmieniaj pozycji, z tego bólu stwórz powód medytacji – skup się na nim próbując odszukać jego źródła.
 4. Atmosferę medytacji możesz podkreślić muzyką medytacyjną kadzidełkami, świecami – wszystkim tym, co wprawi cię w spokojny nastrój. Z czasem zapach kadzideł, czy muzyka „zaprogramują” cię na medytację, twój mózg będzie reagował na zewnętrzne bodźce, a medytacja stanie się łatwiejsza.
 5. Medytacja to nauka życia w zgodzie z samym sobą. Wybierz najlepszą technikę dla siebie:
 • Pierwsza to skupienie się na oddechu. To nie znaczy, że oddech musi nagle stać się jakimś wyjątkowym. Oddychaj spokojnie licząc swoje oddechy, kiedy dojdziesz do 50, zobaczysz różnicę.
 • Druga to powtarzanie mantry. Nie musisz tego robić na głos, możesz w myślach. Ta najbardziej popularna to „om” (czyt. aaauuuuummmm) wymawiane na każdym wydechu
 • Trzecie metoda to technika wizualizacyjna – wyobraź sobie miejsce, w którym znajdujesz spokój. To takie śnienie na jawie – puść wodze swojej wyobraźni – zobacz i usłysz to miejsce – ze strumienie, śpiewem ptaków, zapachem trawy – każdy z nas ma w sobie takie miejsce.

Kiedy czujesz, że twoje myśli uciekają od medytacji, zaczynają zajmować się nurtującymi cię sprawami, skup się i wróć do liczenia oddechu, do mantry lub miejsca, które sobie wyobraziłaś.

Spróbujecie? Dajcie znać, jak wam medytacja wychodzi i co zmienia w waszym życiu. Jesteśmy bardzo ciekawe waszych refleksji.


 

Akcja „Bądź aktywną jesienią”

ZADANIE KONKURSOWE: W trakcie trwania akcji „Bądź aktywna jesienią” na naszym portalu pojawi się 12 wpisów zachęcających do podjęcia różnego rodzaju aktywności. Umieść pod każdym z wpisów swój komentarz, czy podejmujesz wyzwanie, w jaki sposób zmieniasz swój jesienny nastrój. Nagrodzone zostaną osoby wykazujące największą aktywność, umieszczające najciekawsze komentarze.

NAGRODY: 

DF MEDICA 1 x badanie IGenesis (wartość 3500 zł)

Chcesz skutecznie schdudnąć? iGenesis to przełom w żywieniu dla zdrowia! iGenesis to jedyne badanie w Polsce, które poprzez analizę ponad 100 polimorfizmów genów i niemal 600 procesów z nimi związanych, określi wzajemne oddziaływanie twoich genów na organizm. Wykonując badanie raz otrzymujesz przewodnik po pięciu kluczowych obszarach twojego zdrowia, który będzie służył ci przez całe życie.

Print

Zestaw iGenesis

1 x zaproszenie do MERCURE MRĄGOWO RESORT & SPA

Zaproszenie obejmuje 2 noclegi dla 2 osób w pokoju  2-osobowym z bogatymi śniadaniami, wstęp do Centrum Wellness : basen rekreacyjny z masażami wodnymi i zjeżdżalnią, basen pływacki, jacuzzi zewnętrzne, sauna fińska, siłownia techno-gym.

Czterogwiazdkowy Hotel Mercure Mrągowo Resort & Spa, położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie czystego jeziora Czos. Goście mają do dyspozycji komfortową strefę Spa & Wellness, w której oprócz bogatej oferty zabiegów do dyspozycji jest basen z masażami wodnymi i jacuzzi, basen pływacki, zjeżdżalnia, całoroczne jacuzzi na zewnątrz hotelu, sauny, siłownia oraz sala fitness.

mercure-mragowo-logo

byINSOMNIA – 3 x bluzka  Foxy long w wybranym kolorze

byinsomnia_logo

BY INSOMNIA_ FW16_ FOXY LONG MIODOWA_ 129 PLN BY INSOMNIA_ FW16_ FOXY LONG SZMARAGD_ 129 PLN FOXY LONG GRAFIT MELANŻ (1) 129 PLN

EVELINE COSMETICS – 5 x zestaw kosmetyków

Eveline_logo_czarny

W skład zestawu wchodzą:

1.       Paleta do konturowania Contour Sensation 3in1

2.       Podkład Ideal Cover Full HD

3.       Lip Tint Balm

4.       Krem do twarzy Gold Lift Expert 40+

5.       Serum na twarz, szyję i dekolt Gold Lift Expert​

P_mak_twarz_contour sensation_01 P_piel_gle_krem 40
LIP TINT BALM 107 BURGUND P_piel_gle_krem-serum P_mak_twarz_ideal cover_203 natural

GAIA 2 x body do wyboru ze strony sklepu do maks. wartości 80 zł
gaia-poziom — kopiaGAIA ZDJECIE

www.gaia.com.pl

8 x zestaw kosmetyków V.LABORATORIES (wartość zestawu 250 zł)

RenoVital logo

W skład zestawu wchodzą:

 • żel nawilżający pod prysznic 500 ml ARGAN  ,
 • szampon do włosów suchych i zniszczonych 250 ml,
 • maska do włosów suchych i zniszczonych  200 ml  z olejkiem ARGANOWYM- SERIA OLEJE ŚWIATA VELLIE,
 • ŻEL pod prysznic regenerujący 500 ml MARULA – SERIA OLEJE ŚWIATA VELLIE,
 • RENOVITAL HENNA – czarna,brązowa,grafitowa – 6 ml,
 • RENOVITAL V-LASH – odzywka na porost rzęs – 3 ml.

Cała seria VITAL PHARMA +  KOZIE MLEKO

 • regeneracyjna odżywka do włosów 200 ml,
 • regenerujący szampon do włosów 250 ml,
 • nawilżający płyn miceralny 200 ml,
 • kremowy żel do mycia ciała 500 ml,
 • regenerujący krem na noc 50 ml,
 • krem nawilżający na dzień 50 ml,
 • aksamitne mleczko do ciała 500 ml,
 • regenerujący krem do rąk 100 ml ,
 • pielęgnacyjny krem do ciała 200 ml,
 • krem do ciała  słoik 200 ml.
szampon vital pharma plus 250ml regeneracyjna odżywka do włosów vital pharma plus 200ml płyn miceralny vital pharma plus 200ml
pielegnacyjny krem do ciała vital pharma plus 200ml mleczko do ciała vital pharma plus 500ml kremowy żel do mycia ciała vital pharma plus 500ml
krem na noc vital pharma plus 50ml krem do rąk vitak pharma plus krem na dzień vital pharma plus 50ml
szamopon argan maska argan
henna renovital zbiorcze 3 kolory v-lash zbiorcze

INDIGO 8 x zestaw o wartości 135 zł

indigo logo FINAL

W skład zestawu wchodzą:

 • Olejek arganowy Pop Sugar 100 ml
 • Masło shea Raspberry love 75 ml
 • Balsam do ciała Raspberry Love 100 ml
 • Sample Collection – zestaw mini balsamów i kremów
 • Serum do paznokci z Mirrą.
 • Złota torba Indigo
balsam_sample maslo raspberry love
argan_oil fa_2164_9b5bd1f serum_mirra

Poznaj ulubione perfumowane balsamy i kremy Natalii Siwiec, a także masła do ciała i olejki arganowe po kąpieli. Indigo to marka kosmetyczna, która podbiła serca kobiet na całym świecie. Dowodem na to jest fakt iż nasza firma jest znana i dostępna w 24 krajach świata. Jesteśmy marką mocno skoncentrowaną na jakości produktów, innowacyjnej technologii oraz własnych recepturach.

Specjalna linia Indigo Home SPA, w której skład wchodzą produkty do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci  – potrafi uzależnić! Kosmetyki Indigo zawdzięczają swoją skuteczność bogactwu witamin i soli mineralnych, a także rewolucyjnemu połączeniu naturalnych składników z przepięknymi zapachami, które utrzymują się na skórze przez wiele godzin od aplikacji.

 IOSSI, 10 x zestaw kosmetyków 258zł

LOGO IOSSI - manufaktura

Joanna Hołuj o swojej marce mówi tak:

Tworząc IOSSI postanowiliśmy, że wszystkie nasze kosmetyki będą od podstaw powstawać w naszej pracowni. Od stworzonej przez nas, unikalnej receptury zapisanej w zeszycie aż po rozlanie do butelek i naklejenie etykiet. Wiedzieliśmy, że chcemy by były pełne dobrych olejów i ziół, pochodzących z upraw nie modyfikowanych genetycznie, w których nie stosowano chemii. Tęskniliśmy za kosmetykami, które będą naturalne, wolne od szkodliwych dodatków, ale też skuteczne w działaniu i dostarczające przyjemności podczas używania. Bo natura przecież zna lekarstwo na każdy problem, a przy okazji pięknie pachnie. Udało się nam stworzyć takie kosmetyki, cieszymy się nimi każdego dnia i uwielbiamy dzielić się tą radością. Wprawdzie nie chcemy nikogo od siebie uzależniać ;), lecz klientki o pięknych cerach powracające po kolejne opakowanie to coś co w IOSSI lubimy najbardziej”.

W skład zestawu wchodzą:

 • IOSSI Serum rozświetlające Dzika róża, geranium, cyprys, witamina E i C, 30ml
 • IOSSI Krem nawilżający NAFFI Awokado & Jojoba 15ml
 • IOSSI Peeling do ciała Energetyzująca trawa cytrynowa, 250ml
 • IOSSI Regenerujące masło do ciała May Chang z olejek konopnym, 120ml

Prosto z natury, doskonałe kosmetyki polskiej marki IOSSI.

Pielęgnację twarzy zapewni delikatny krem NAFFI, który dogłębnie nawilża, pielęgnuje i odżywia nawet najwrażliwszą skórę. Znajdziemy w nim m.in: olej z awokado bogaty w witaminy, aminokwasy i proteiny, olej z pachnotki o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, przyspieszający produkcję kolagenu i elastyny oraz olej z rokitnika, który hamuje procesy starzenia skóry, poprawia ukrwienie oraz zapobiega powstawaniu przebarwień.

Esencjonalne Serum rozświetlające pełne oleju z dzikiej różyskwalanu, olejeku cyprysowy i olejku z geranium w wyraźny sposób poprawi kondycję oraz koloryt skóry. Już po kilku dniach Twoja skóra będzie gładka, dogłębnie zregenerowana i rozświetlona.

Peeling cukrowy z różową solą himalajską i trawą cytrynową doskonale przygotuje ciało na przyjęcie aromatycznej formuły Masła May Chang. Zaskakująca forma lekkiej pianki, która uwalnia nierafinowane oleje, organiczne masła oraz olejki eteryczne, dotrze w głąb skóry, by odżywić ją i otulić zapachami natury. Pełen zachwyt!

1

Peeling-TrawaCytrynowa-250ml-EN-L Masło-MayChang-120-ml-L
Krem-Naffi-15ml-EN-L IOSSI serum rozswietlajace 30ml

8 x zestaw kosmetyków roślinnych TOŁPA® green (wartość 150 zł)

logo_tolpa_bez hasla

W skład zestawu wchodzą:

 • men, orzeźwiający żel pod prysznic
 • men, nawilżający balsam łagodzący po goleniu
 • men, oczyszczający żel peelingujący do mycia twarzy
 • higiena intymna, nawilżający płyn do higieny intymnej
 • odżywianie, odżywczy krem wygładzający
 • odżywianie, odżywcze mleczko wygładzające
 • odżywianie, wygładzający koncentrat do rąk
 • odżywianie, odżywczy żel pod prysznic
 • naczynka, regenerująca maska na naczynka 2×6 ml (saszetka) NOWOŚĆ
 • oczyszczanie, delikatne mleczko do demakijażu twarzy i oczu
 • oczyszczanie, łagodny żel do mycia twarzy i oczu

green_zestaw_150_zl

PURITE 5 x zestaw kosmetyków naturalnych

logo_purite

W skład zestawu wchodzą:

 • masło ujędrniające 120 ml,
 • mydło płatki owsiane + kozie mleko + miód,
 • pudełko z wysokogatunkowej eko tektury + opaska ozdobna.

Kosmetyki nie zawierają konserwantów, sztucznych aromatów i barwników.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

GENTLE DAY 15 x Zestaw ekologicznych podpasek 

unnamed1

W skład zestawu wchodzą:

 • Podpaski Gentle Day® TEENS Day (dla kobiet w każdym wieku) – nadzwyczaj delikatne, bardzo cienkie i wygodne podpaski dla nastolatek i kobiet do użycia w czasie okresu gdy krwawienie jest normalne.
 • Podpaski TEENS Day ze skrzydełkami,  hydrożelem oraz powierzchnią z bawełną, która pozostaje sucha. Podpaski TEENS Day wchłaniają kilkakrotnie więcej nież zwykłe podpaski.
 • Gentle Day® TEENS Mini (dla kobiet w każdym wieku)– nadzwyczaj delikatne, cienkie i wygodne podpaski dla nastolatek i kobiet do użycia w czasie okresu i każdego dnia przy obfitrzej wydzielinie czy też skąpym nietrzymaniu moczu.

unnamed

Podpaski ze skrzydełkami,  hydrożelem oraz powierzchnią z bawełną, która pozostaje sucha. Podpaski są mniejsze i węższe niż klasyczne, ale przy pomocy hydrożelu znajdującego się wewnątrz podpaski wchłaniają prawie tyle ile zwykła klasyczna przeznaczona na okres.  Najwyższej jakości Gentle Day® podpaski z paskiem anionowym: do produkcji nie używa się materiałów szkodliwych i alergizujących, są całkowicie wolne od chloru, środków zapachowych i chemikaliów, które mogą powodować podrażnienia skóry. pH przyjazne dla skóry. www.gentleday.pl

JANPOL  3 X PODUSZKA SMART LATEX (wartość 184 zł)

LOGO JANPOL 10 cm_szer

Poduszka firmy Janpol posiada wkład profilowany tzw. „smart latex” z pionowymi kanałami powietrznym, co pozytywnie wpływa na dobrą cyrkulację powietrza i komfort snu. Dodatkowo posiada zalety pianki termoelastycznej i lateksu, gwarantuje idealne dopasowanie się do kształtu ciała i pełne podparcie, a dodatkowy profil poduszki sprawia, że sen i odpoczynek jest jeszcze bardzie komfortowy.

smart_latex_profil

 

NUTRO PHARMA, 3 x kuracja VITAPIL

w skład zestawu wchodzą: Vitapil tabletki + Vitapil lioton

Vitapil tabletki + Lotion (1)

4F

15 x t-shirt damski o kroju regularnym,

lekko dopasowany do sylwetki, wykonany z elastycznej dzianiny. 5 różnych wzorów (wzory przydzielane losowo laureatom, rozmiary: S-M).

1405940806865

www.4f.com

 T4L16_TSD305B_BIALY_1 kopia_1  T4L16_TSD305E_NEONOWA_CZERWIEN_2 kopia
 T4L16_TSD305B_NEONOWA_CZERWIEN_1 kopia  T4L16_TSD305C_SZARY_MELANZ_1 kopia_1

Czas trwania akcji: 12.10.2016 – 12.11.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.11.2016.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Lifestyle Psychologia

Cuda z płynu do mycia naczyń?! Dlaczego nie!

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
25 października 2016
Screen Instagram / yarn twister

Płyn do mycia naczyń, co to jedną kropelką zmyje wszystkie brudne gary świata, w przy tym oszczędzi nasze paznokcie, nawilży dłonie i będzie pięknie pachniał. Całe szczęście, marzenia nic nie kosztują! Płyn do mycia naczyń można jednak wykorzystać na co najmniej siedem sposobów innych niż znienawidzone przez wszystkich zmywanie. Każdy znajdzie coś dla siebie!

1.Domowe bańki mydlane 

Która z nas ciągle ich nie kocha?! Są idealną atrakcją dla dzieci, świetnym dodatkiem do zdjęć, a przede wszystkim doskonałą zabawą. Wszystko czego ci trzeba to woda i płyn do mycia naczyń. Nie masz starego opakowania po bańkach? Nic nie szkodzi! Wystarczy, że dwa kijki połączysz dwoma cienkimi sznurkami. Jeżeli wybierzesz drugą, bardziej efektywną opcję, miksturę sporządzaj w dużym naczyniu.

 

2.Środek do czyszczenia pędzli

Czyszczenie pędzli do makijażu do prawdziwy koszmar. Kochamy makijaż, ale dbanie o idealną kondycję narzędzi, których używamy do stworzenia codziennego dzieła sztuki do najłatwiejszych nie należy. Specjalne środki, rękawiczki, suszenie… Okazuje się, że jest na to sposób! Nie musisz wydawać kilkudziesięciu złotych, by wyczyścić pędzle. Wystarczy hipoalergiczny płyn do mycia naczyń oraz kilka kropel oliwy z oliwek.

3.Sposób na przetłuszczające się włosy

Raz w tygodniu umyj włosy kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń. Po co? Dzięki temu twoje włosy nie będą się tak szybko przetłuszczać. To także dobry sposób na powrót do dawnego koloru po farbowaniu. Wybierz zapach, który lubisz najbardziej i do dzieła!

4.Lodowy opatrunek DIY

Nigdy nie wiadomo, kiedy w domu pojawi się kontuzja. Dlatego zawsze warto mieć w lodówce kilka lodowych opatrunków. Jednak zamiast przepłacać, możesz zrobić je sama w domu! Wszystko, czego potrzebujesz to torebka spożywcza zamykana na zamek i płyn do mycia naczyń. Wystarczy, że wlejesz płyn do torebki i wrzucisz do zamrażalki. Po kilku godzinach będzie gotowy do użycia, a jakością nie będzie obiegał od tego zakupionego w aptece!

 

Homemade ice packs for my dad! #DishSoap #ZipLockBag #BrokenAnkle

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kaylie Roberts (@kayliemarie94)

5.Natchmiastowa pomoc przy pozbyciu się owadów

Owady w domu to koszmar każdego domownika. Niezależnie od tego, czy są to mrówki czy wszechobecne biedronki. Wymieszaj łyżkę płynu z butelką wody. Spryskaj miejsca, w których szkodniki lubią się pojawiać. Dzięki temu pozbędziesz się ich na dobre.

6.Domowe eksperymenty 

Sposób na długie jesienne wieczory? Płyn do mycia naczyń, mleko i barwniki spożywcze! Brzmi prosto i pewnie nigdy byś nie pomyślała, że te trzy rzeczy mogą się łączyć. A jednak! Do odrobiny mleka w płaskim naczyniu dodaj barwniki spożywcze, a następnie zanurz wacik nasączony detergentem. Będą działy się cuda!  

7. Trudne plamy

Kiedy nie pomaga woda z szarym mydłem, pora zwrócić się ku kuchni. Zanim wrzucisz brudny ciuch czy obrus do prania, nanieś na niego odrobinę płynu do mycia naczyń, zostaw na kilka chwil, a następnie energicznie pocieraj. Plama powinna zniknąć, a na pewno zdecydowanie się zmniejszy. Przed wrzuceniem materiału do pralki, koniecznie wypłucz w zimnej wodzie!

8.Szybkie odetkanie toalety 

Zatkana toaleta? Wlej do niej kubek płynu do mycia naczyń i zostaw na 10 minut. Po tym czasie wystarczy wlać miskę gorącej wody, spuścić wodę i voila! Toaleta odetkana. Możesz zostać bohaterką we własnym domu.


Zobacz także

Dbaj o siebie najlepiej, jak potrafisz. Akcja „Jestem siebie warta”

Gry planszowe z serii „Było sobie życie” – nie znajdziesz lepszego prezentu, nie tylko na Święta

Najpiękniejsza mężatka w Ukrainie uruchomiła zbiórkę na front. Pomoc obiecały miss z całego świata!