Lifestyle

20 rzeczy, których każda matka powinna nauczyć swojego syna, nim on skończy 18 lat

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
17 czerwca 2019
Fot. iStock
 

Mówi się: wychowujesz swojego syna dla jego żony. Coś w tym jest i pewnie rację przyznają mi te kobiety, które trafiły na facetów rozpieszczonych przez swoje mamy, którzy byli obsługiwani, niczego nie musieli. Mamusia spełniała ich wszystkie zachcianki. Często są to mężczyźni, którzy nie szanują kobiet, uważają, że wszystko im się od życia i kobiety należy, bo to oni są panami świata. Brrrrr. Cóż, tacy faceci chodzą po tej ziemi (zresztą są też takie rozpuszczone panienki, ale nie o tym dzisiaj), a prawda jest taka, że tylko my – matki synów, możemy zapobiec szerzeniu się tego typu dorosłych chłopców.

20 rzeczy, których każda matka powinna nauczyć swojego syna, nim on skończy 18 lat

 1. Nim wypuścisz swojego syna z domu, nauczy go tych 20 rzeczy:

 2. Rozmawiania z dziewczyną bez patrzenia jej w biust.

 3. Golenia – zwracaj mu uwagę, że pozostawienie niedogolonych części twarzy nie wygląda schludnie.

 4. Pracy. Niech nie myśli, że wakacje są jedynie po to, żeby siedzieć i popijać colę z kolegami lub pomagać cioci w sklepie robiąc jej jedynie kawę; gdy zostanie nastolatkiem niech pracuje sezonowo, żeby zobaczyć, ile wysiłku kosztuje sięganie po marzenia

 5. Naucz korzystania z internetu, niech nie będzie to jedynie oglądanie bzdurnych i (nie ma co ukrywać) ogłupiających filmików i niezbyt rozwiniętych youtuberów.

 6. Wytłumacz, że leżenie na łóżku czy kanapie, gdy ktoś wchodzi do pokoju jest zwyczajnie niegrzeczne, nawet jeśli jest to członek rodziny

 7. Niech zrozumie, że katar nie jest chorobą śmiertelną i naprawdę można z nim normalnie funkcjonować, tak jak z temperaturą ciała wynoszącą 36,8.

 8. Wytłumacz, że pytanie, czy może w czymś pomóc, jest rzeczą zupełnie naturalną, a to, że ktoś robi wszystko nie znaczy, że nie potrzebuje pomocy

 9. Naucz go gotować. Nawet jeśli nie wykazuje wielkich zdolności kulinarnych, niech wychodząc z domu ma choć jedną swoją popisową potrawę, poza tym warto by umiał robić jajecznicę, ugotować jajka na miękko, makaron, ziemniaki i zrobić schabowe.

 10. Niech rozmawia, mówi o swoich uczuciach, a nie chować się za słuchawkami swojego telefonu; zmuś go do mówienia, a później już jakoś pójdzie.

 11. Musi szanować starsze osoby, wiedzieć, że należy im ustąpić miejsca, pomóc w niesieniu zakupów, schylić się w kolejce do kasy, gdy coś im spadnie.

 12. Niech wie, że dawanie kwiatów, robienie prezentów kobiecie – najpierw tobie, jest bardzo miłym gestem, którego nie należy się wstydzić, ale o niego dbać.

 13. Naucz go prasować koszulę.

 14. I wiązać krawat – albo przynajmniej niech sam się nauczy, choćby z instrukcji na You Tubie.

 15. Niech wie, co to antykoncepcja i że za ciążę jest tak samo odpowiedzialny jak kobieta, z którą uprawia seks.

 16. Miłości do zwierząt. W końcu ludzi poznaje się po tym, jak traktują zwierzęta.

 17. Wrzucać brudne ciuchy do prania, a nie zostawiać w swoim pokoju porozrzucane po podłodze.

 18. Skoro już o łazience mowa – spuszczania deski klozetowej. Niech nigdy nie zostawia otwartej ubikacji.

 19. Naucz go, że to, co dzieje się w naszym kraju także jego dotyczy; zasiej w nim odpowiedzialność obywatelską, niech nie będzie mu obojętny los kraju, w którym żyje.

 20. Niech wie, że szanować należy każdego człowieka, bez względu na to, kim jest, jakie są jego poglądy, kolor skóry czy religia.

Odwiedź nas na Facebooku


Lifestyle

Pomyśl o swoim Tacie i zadbaj z nim o plan na różne historie życiowe

Redakcja
Redakcja
18 czerwca 2019
Fot. iStock
 

Dobrze wiesz jak ważne są w życiu spokój, bezpieczeństwo, pewność jutra i zaufany partner. Pomyśl o swoim Tacie i zadbaj z nim o plan na różne historie życiowe.

Ubezpieczenia premium w PZU to gwarantowane wsparcie finansowe oraz szereg unikalnych usług, łącznie z szybką diagnostyką i prywatnymi wizytami lekarskimi dla właściciela polisy – Twojego taty, lub jego bliskich. W razie  nieprzewidzianych sytuacji takich jak ciężka choroba, wypadek lub śmierć, kiedy potrzebny jest duży i szybki zastrzyk gotówki, ubezpieczenie zapewni pieniądze, nie uszczuplając przy tym własnych oszczędności.

Ubezpieczenia premium w PZU gwarantują wysoką lub bardzo wysoką wypłatę z polisy w razie śmierci lub choroby (PZU Spokój na Każdy Dzień), jak również zapewniają wypłatę z góry określonego kapitału w przyszłości (PZU Gwarantowane Jutro).

Artykuł powstał we współpracy z PZU


Lifestyle

Blask w butelce, czyli sposób na piękne włosy. SPRAY nabłyszczający BLASK WS STYLE od duetu Wierzbicki & Schmidt

Redakcja
Redakcja
17 czerwca 2019
Fot. Materiały prasowe

W maju oficjalnie ruszył sezon ślubny. Co za tym idzie –  w głowach Państwa Młodych oraz zaproszonych gości zaczynają pojawiać się nurtujące pytania. Którą stylizację wybrać? Jakie buty sprawdzą się najlepiej? Co z makijażem? Fryzurą? Czy konieczne jest wydawanie majątku na jeden wieczór? Nasza odpowiedź brzmi… nie!

Zdaj się na produkty, dzięki którym osiągniesz oszałamiający efekt – bez konieczności obciążania budżetu czy wychodzenia z domu. Uzyskać zdrową, lśniącą fryzurę, pomogą Ci gwiazdy „Ostrego Cięcia” – Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt.

Linia kosmetyków do stylizacji WS STYLE, będąca drugą już serią od sławnego duetu Wierzbicki & Schmidt,zagościła na rynku kilka miesięcy temu i poszerzyła ofertę marki WS ACADEMY o 6 zupełnie nowych produktów – lakier do włosów FORMA, piankę KREACJA, żel STRUKTURA, gumę DEFINICJA, pastę KONTROLA oraz spray nabłyszczający BLASK. Każda z tych propozycji działa w innej sferze szeroko pojętej stylizacji włosów.

Fot. Materiały prasowe

Spray nabłyszczający BLASK to prawdziwy efekt intensywnego połysku zamknięty w butelce. Jako produkt profesjonalny, oprócz nabłyszczenia włosów nadaje im miękkość, podkreśla głębię koloru i kształt ułożonej fryzury. Zapobiega także elektryzowaniu i puszczeniu się pasm każdego typu. Może być stosowany również jako serum chroniące końcówki przed urazami mechanicznymi. Dodatkowo jego piękny, słodki zapach długo utrzymuje się na włosach.

Efekt pięknej fryzury w ekspresowym tempie! Bez wychodzenia z domu, czekania na termin u fryzjera i wydawania majątku. Wystarczy wymodelowaćwłosy, a następnie utrwalić je produktami z serii WS STYLE, a weselne szaleństwo z pewnością nie zepsuje tej fryzury – nawet, jeśli zabawa potrwa do białego rana.

Pojemność: 125 ml
Cena: 24,99 zł w drogeriach Rossmann i salonach WS Academy


Artykuł powstał we współpracy z WS ACADEMY


Zobacz także

Koniec z byciem idealną. Czas najwyższy wyrzucić tę chorą perfekcyjność do kosza!

Jak wychować samowystarczalne dzieci

Moja żona wybrała świat wirtualnej miłości, zamiast realnego życia. A co może być lepszego od kochającej rodziny i kochającego męża