Lifestyle

16 rzeczy, których nie powinnaś mówić do nowo poznanej osoby

Redakcja
Redakcja
25 kwietnia 2017
Fot. iStock/demaerre
 

Nieważne, czy wdajesz się w przypadkową rozmowę z inną mamą na placu zabaw, rozmawiasz w kolejce bądź jesteś na kawie z klientem – twoje pierwsze słowa pozostawiają trwałe wrażenie. Od nich zależy to, jak będziesz postrzegana. Nieświadomie źle dobrane mogą zaważyć na losie ważnego spotkania, wpłynąć na twoją karierę oraz mogą zastopować rozwój fajnej znajomości.

Wiadomo, pod wpływem stresu mówimy różne głupstwa i nie do końca przemyślane zdania. Możemy także powiedzieć coś, czego będziemy później żałować i będzie się ciągnąć za nami w przyszłości. Bo ludzie nie zapominają słownych wpadek, które chętnie przypominają podczas różnych okazji. Także ciężko im zmienić raz wyrobione zdanie na czyjś temat.

Dlatego zobacz, co powinnaś zachować dla siebie i nie wypowiadać tego głośno do osób, które dopiero co poznałaś.

„Nienawidzę szefa, jest skończonym dupkiem”

Pierwsza rozmowa nie jest odpowiednia do wyrażania negatywnych opinii. Pozostawi po nas niesmak i wyobrażenie, że jesteśmy osobami zgryźliwymi, wiecznie narzekamy i nic nam nie pasuje. A ludzie nie potrzebują być zarzucani problemami innych, zwłaszcza nowo poznanych.

„Ile zarabiasz?”

Pytanie o zarobki jest zakazane. Jest to sprawa osobista i nikogo nie powinno obchodzić, ile ktoś zarabia. Zadając to pytanie możemy wprowadzić niezręczną bądź nawet nieprzyjemną sytuację. Jeśli jesteś ciekawa pensji swojego rozmówcy, sprawdź to na specjalnych stronach w internecie.

„Przepraszam, że przeszkadzam”

Taki początek zdania skazuje cię na pozycję przegraną. Jeśli wiesz, że przeszkadzasz, to po co w ogóle zaczynasz rozmowę? Dużo lepiej w takiej sytuacji brzmi „przepraszam, czy mogę zająć chwilę?”.

„Co sądzisz o naszym prezydencie”

Nie, nie i jeszcze raz nie. Zgodnie z zasadą etykiety i dobrego wychowania, nie powinniśmy od razu po poznaniu nowej osoby pytać o politykę. Nie wiemy, jakie ona ma poglądy i jak emocjonalnie podchodzi do tej kwestii. Lepiej nie wywoływać na pierwszym spotkaniu burzliwych dyskusji.

„Wierzysz w Boga?”

Raczej nie jest to pytanie, od którego chcemy rozpocząć rozmowę. Na takie poważne dyskusje będzie czas później (jeśli się polubicie i będziecie chcieli kontynuować znajomość). Jest to kwestia zbyt osobista, o której nie każdy chce rozmawiać z osobą, którą spotkał przypadkowo bądź robi z nią interesy.

„Kiedy pani rodzi?”

Jest to bardzo niebezpieczne pytanie. Jeśli kobieta nie jest w ciąży, a jedynie ma wzdęcia bądź nadwagę, może poczuć się okropnie. Wstrzymaj się lepiej z tym pytaniem, bo możesz zyskać wroga.

„To niemożliwe”

Unikaj takiej oceny i zachowaj ją dla siebie. Wyrazisz tym jedynie brak wiary w powodzenie projektu. A twój brak przekonania zostanie odebrany negatywnie i demotywująco na resztę, która może cię usunąć z zespołu.

„SŁYSZAŁAŚ?!”

Przekazywanie plotek nie jest dobrym pomysłem na nawiązanie znajomości. Zostaniesz odebrana jako osoba, której nie można nic powiedzieć, bo od razu o wszystkim dowie się całe biuro bądź miasto. Plotki pozostaw dla najbliższych.

„Jestem w trakcie rozwodu…”

Ciągle kłócę się z partnerem, zakończyłam półroczny związek. A co to obchodzi kobietę w kolejce, którą zagadnęłaś? Wszystko, co dotyczy twoich osobistych problemów, powinnaś omawiać z przyjaciółką. Klient bądź koleżanka z pracy, którą spotykasz przy umywalce, nie jest odpowiednią osobą, która pomoże ci rozwiązać twoją sytuację bądź ci da rady. Twoje brudy, twoja sprawa.

„Jestem bez energii”

Nawet jeśli padasz na twarz, powinnaś to zachować dla siebie. Mówienie wprost, że nie masz siły do działania sprawia, że ludzie nie będą się liczyć z twoim zdaniem. Będą cię postrzegali jako osobę leniwą, bez zacięcia i chęci do działania.

„Rozmawiając przez telefon, wydawałaś/eś się inna/y”

Nigdy nie rozpoczynaj rozmowy od wyrażenia swojego zaskoczenia lub rozczarowania. Taka osoba poczuje się, że nie sprostała twoim oczekiwaniom bądź na żywo odbierasz ją mniej profesjonalnie.

„Jesteś ładniejsza/przystojniejszy niż myślałam”

Nie chcesz chyba wyjść na osobę, która ma małe oczekiwania? Takie stwierdzenie może być przykre dla drugiej osoby, którą oceniłaś gorzej niż ma to miejsce w rzeczywistości. A to nie jest miłe.

„Ile masz lat?”

Pytanie skierowane wyłącznie do dzieci. Dorośli mogą poczuć się urażeni. Nie każdy akceptuje swój wiek i takie pytanie może być przykre.

„Szczerze”

Zaczynając wypowiedź od tego słowa sprawiasz, że ludzie zaczynają się zastanawiać nad twoją wiarygodnością. I wszystko, co powiesz dalej, będzie przepuszczane przez sitko i poddawane ocenie.

„Prawdopodobnie słyszałaś o mnie, że …., ale to nieprawda!”

Nie poruszaj tematu plotek, które mówią o tobie. W ten sposób twój rozmówca może odnieść wrażenie, że jesteś zarozumiała i skupiona na sobie. Oraz że myślisz, że wszyscy żyją tobą i interesują ich informacje o tobie.

„To jest ABSOLUTNIE fantastyczne”

W kontakcie z nowymi osobami nie kryjesz swojego entuzjazmu? Niestety, nie każdy będzie go podzielać. A ty możesz wyjść na osobę niepoważną i łatwo ulegającą emocjom. Chyba że jest to naprawdę szczere.

Pierwsze wrażenie naprawdę jest ważne i warto pracować nad sobą, aby wypowiadać się w odpowiedni sposób. Powstrzymujmy emocje, nie zdradzajmy tajemnic. Jeśli poczułaś, że chciałabyś kontynuować znajomość z nowo poznaną osobą, postaraj się, aby ona chciała tego samego. Na zwierzenia i wyrażanie opinii będziecie mieć jeszcze czas.


Źródło: independent.co.uk


Lifestyle

Domowe SPA dla włosów za mniej niż 20 zł? Testujemy nowy BIOVAX Opuntia Oil & Mango – zawierający 87% składników pochodzenia naturalnego

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
25 kwietnia 2017
Fot. Archiwum prywatne
 

Macie czasem w swoich głowach takie przebłyski, wspomnienie jakiegoś zapachu czy momentu, po którym wzdychacie: „Kiedyś to były kosmetyki…”? „Pamiętaj ten zapach, gdy wchodziło się do Pewexu” – westchnęła ostatnio moja koleżanka albo – „nie umiem go opisać, ale tak pachnie dobry kosmetyk”. Albo ten moment, gdy wychodzicie od fryzjera i nie możecie się powstrzymać od przeczesywania palcami włosów, a jeszcze rano czujecie ten „fryzjerski” zapach na poduszce, hę?

Ja to uwielbiam! I już na samym początku muszę wam zdradzić, że takie wrażenia zafundowały mi moje dwa tygodnie z BIOVAXEM. Uwaga, nie będzie wazeliny! Tylko fakty.

Nowa seria marki L’biotica – BIOVAX Opuntia Oil & Mango – przeznaczona jest do głębokiej regeneracji włosów zniszczonych i bardzo zniszczonych – oczywiście, to nie jest warunek konieczny, by z niej korzystać, a raczej obietnica. Postanowiłam sprawdzić, czy L’biotica się z niej wywiązała. Nie myślcie, że zadanie było łatwe.

Moje włosy? Dość gęste i grube, bardzo porowate, szorstkie, czasem lekko kręcone, czasem falowane – na pewno trudne, kapryśne i po przejściach. A co takiego im zrobiłam? No cóż, kobieta zmienną jest.

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Efekty? Oczywiście niemiłosiernie przesuszone włosy, olbrzymie wyzwanie.

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Seria BIOVAX Opuntia Oil & Mango składa się z czterech kosmetyków. Co jest w nich takiego niesamowitego?

Po pierwsze jakość – kosmetyki mają od 87-90% (w zależności od produktu) składników naturalnych, 0% parabenów, 0% parafiny, 0% SLS / SLES – dzięki temu w testowaniu balsamu mogła towarzyszyć mi córka (90% awantur o rozczesywanie mniej). Brzmi jak bajka i pewnie zapytacie o ceny.

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Po drugie cena – koszt BIOVAX Opuntia Oil & Mango, to w zależności od produktu cena od 15,70 – 16,90 zł!!!

Podaję ceny ze sklepu internetowego (KLIK -> biutiq.pl, przesyłka kurierska 8,90 zł, a przy zakupach powyżej 150 zł, gratis), ale serię znajdziecie również w  aptekach i drogeriach.

Screen ze strony bjutiq.pl

Screen ze strony bjutiq.pl

Po trzecie – tego zapachu nie da się opisać, ja miałam ochotę wyjadać balsamy i odżywki z tubek 😉

Po czwarte – DZIAŁA! I to jak!

Po piąte – są bardzo wydajne.

Kosmetyki z serii BIOVAX Opuntia Oil & Mango:

BIOVAX INTENSYWNIE REGENERUJĄCY SZAMPON OLEJ Z OPUNCJI & MANGO

To moje niesamowite odkrycie. Byłam ciekawa, czy szampon sprawdzi się przy moich włosach – po pierwsze, czy nie będzie ich przetłuszczał, po drugie, czy będzie wydajny. Ponieważ nie zawiera chemii, odpowiadającej w innych kosmetykach za wytwarzanie ekstra piany, bałam się, że przy gęstych włosach, będę musiała go naprawdę sporo zużyć. I okazało się, że nie słusznie. Na początku, po nałożeniu produktu, rzeczywiście nie było zbyt wiele piany, ale wystarczyła chwila masowania, bym pożałowała, zbyt szybkiej dokładki szamponu ;). Pieni się bardzo dobrze.

Można nawet powiedzieć, że czuć jak szampon pracuje na włosach. Zrobiłam mały eksperyment. Jest bardzo łatwa do zaobserwowania różnica pomiędzy myciem włosów mocno zabrudzonych (gdy nałożycie na nie sporo produktów do stylizacji, pianka, lakier etc.), w myciem włosów nie obciążonych. Ja wypróbowałam podwójne mycie. W drugim myciu, gdy włosy były już uwolnione od lakieru, wydajność kosmetyku była jeszcze większa.

Jeszcze jeden plus, nie przetłuszcza skóry głowy, nie miałam też problemów z przesuszoną skórą czy łupieżem.

BIOVAX BALSAM OLEJ Z OPUNCJI & MANGO

To absolutna nowość. Dla mnie strzał w dziesiątkę. Kosmetyk bardzo szybki w użyciu, bez spłukiwania. Efekt podobny jak przy zastosowaniu naturalnych olejków z jedną tylko różnicą. Aplikacja jest o wiele łatwiejsza (no i en zapach 😛 ).

Balsam możecie stosować na włosy wilgotne lub suche, jak kto lubi. Dla mnie efekty były spektakularne. Nie wiem jak, ale balsam ujarzmia napuszone i sterczące włosy.  W moim przypadku oznaczało to efekt tak fajny, że nie musiałam używać prostownicy, żeby nieco włosy ugładzić. Co ciekawe, ponieważ nie ma silikonów, włosy nie są obciążone – nadal wyglądają naturalnie i zachowują swoją objętość (to genialny produkt dla wszystkich, którzy nie narzekają na zbyt bujne fryzury! BIOVAX nie „ulizuje” siłą włosów).

Fot. Archiwum prywatne

Prawda, że piękne? | Fot. Archiwum prywatne

 

BIOVAX ODŻYWKA 7 W 1 OLEJ Z OPUNCJI & MANGO

Odżywka też przypadnie wam do gustu. Oprócz bardzo dobrego działania (również bez efektu przylizanych czy przyklejonych do głowy włosów) jest ekspresowa. Wystarczy trzymać ją na włosach 60 sekund.

Oczywiście wszystkie produkty z serii mają ten sam bajeczny zapach!

BIOVAX MASECZKA OLEJ Z OPUNCJI & MANGO

K-O-C-H-A-M 💗💗💗 Nakładając maskę na włosy, czułam się podekscytowana, jak mała dziewczynka, bo skoro „zwykły” szampon potrafi tak wiele, co dopiero odżywcza maska! I wiecie co, nie rozczarowałam się!

No to nakładamy!

Maskę nakładamy na umyte i wilgotne włosy – pierwszy plus, nie trzeba potem szorować lub odtłuszczać włosów. W praktyce okazało się, że działa to rewelacyjnie, maska bardzo łatwo się spłukuje.

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Do zestawu dołączony jest Termocap, czyli foliowy czepek, który utrzyma stałą temperaturę, dzięki temu składniki aktywne lepiej wnikną w głąb włosa. Nakładamy czepek, a dla lepszego efektu warto jeszcze głowę owinąć ręczniczkiem. Pozostawiamy na włosach na 15 minut.

Czas działania to kolejny atut, 15 minut to niezbyt długo, każda z nas może tyle wygospodarować wieczorem. Gdy czas minie spłukujemy. Pamiętajcie, że dla dobra włosów, najlepiej korzystać z letniej (nie gorącej!) wody. Pierwsze piski radości, można zacząć wydawać już podczas spłukiwania – włosy są miękkie, niesplątane, miło przeczesywać je palcami.

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Efekty są naprawdę świetne. Kosmetyki bardzo wygładzają i silnie nawilżają włosy. Zapach na włosach jest miły i trwały, ale nie agresywny. Włosy są bardzo naturalne, produkty ich sztucznie nie zmieniają. Co ciekawe, pierwsze efekty widać już po pierwszym użyciu – jest różnica w dotyku, włosy pięknie lśnią, dużo łatwiej je ułożyć i wymodelować. Są po prostu szczęśliwe!

Myślę, że z pewnością kojarzycie kosmetyki marki BIOVAX, być może widziałyście reklamę telewizyjną lub czytałyście opinie na blogach włosomaniaczek… i wiecie co? Koniecznie wreszcie same wypróbujcie!

Dla sceptyków jeszcze kilka zdjęć, w różnym oświetleniu 😉

IMG_3096 IMG_3303 IMG_3097 (1)

Chyba najlepszym podsumowaniem będzie jedno zdanie: to jeden z tych kosmetyków, których używanie po prostu sprawia ogromną radość! Podczas testów, stosując kosmetyki co 2-3 dni, zużyłam mniej niż 1/3 opakowań. I to mi się podoba. A jak się skończą z pewnością zamówię sobie następne (już znalazłam szampon w większej butli 😛 – 400 ml za 23,80 zł! ) Z pewnością BIOVAX zostanie ze mną na dłużej.

PS: Mama pyta, kiedy przyjadę, bo chce wypróbować, hihihi 😉 .

PS2: A poniżej jeszcze garść informacji od producenta. Spróbujcie,  gorąco polecam!

 BIOVAX_szampon_opuncja_mango_200ml_2

BIOVAX INTENSYWNIE REGENERUJĄCY SZAMPON OLEJ Z OPUNCJI & MANGO 200 ml

Sposób użycia:

odpowiednią ilość szamponu nanieść na mokre włosy i skórę głowy, masować aż do uzyskania piany. Następnie dokładnie spłukać letnią wodą. W razie potrzeby czynność powtórzyć.

 odzywka_tuba_opuncja_kopia_2

BIOVAX ODŻYWKA 7 W 1 OLEJ Z OPUNCJI & MANGO 200 ML

BIOVAX® Odżywka Ekspresowa 7w1 Beauty Benefit  z serii Opuntia Oil & Mango, dzięki zawartości kompleksu LipidFX, już po upływie 60 sekund zapewnia 7 korzyści dla Twoich włosów:

1. Odbudowa i wygładzenie na całej długości

2. Termoochrona podczas stylizacji

3. Głębokie nawilżenie i miękkość

4. Ułatwienie rozczesywania

5. Piękny połysk

6. Ograniczenie elektryzowania się

7. Podatność na układanie

Sposób użycia:

delikatnie wmasuj odżywkę w wilgotne, odsączone z nadmiaru wody włosy, omijając ich nasadę. Pozostaw na 60 sekund, następnie dokładnie spłucz. Stosuj po każdym myciu włosów.

 balsam_100_opuncja2_2

BIOVAX BALSAM OLEJ Z OPUNCJI & MANGO 100 ML

Dzięki skoncentrowanej postaci kremowego balsamu, bogatego w naturalne substancje lipidowe, odbudowuje zniszczone włókno włosa, zapobiega łamaniu i rozdwajaniu końcówek. Wygładza, ujarzmia i nabłyszcza pasma.

Kompleks naturalnych substancji lipidowych LipidFX:

– Opuntia Oil jest źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-6 i Omega-9, które tworzą ochronną warstwę na włosach. Drogocenny olej sprawia, że włosy stają się idealnie gładkie i lśniące bez efektu obciążenia.

– Masło Mango spektakularnie wygładza włosy i zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Dyscyplinuje włosy, ułatwiając ich układanie.

– Ceramidy są naturalnym cementem łączącym łuski włosa. Odbudowują suche, zniszczone włosy dzięki czemu stają się sprężyste, elastyczne i dobrze nawilżone.

90% zawartości składników pochodzenia naturalnego
0% silikonów   0% parabenów   0% parafiny   0% SLS / SLES

Dzięki lekkiej konsystencji nie obciąża włosów.

Sposób użycia:

Balsam stosować na świeżo umyte, wilgotne lub suche włosy. niewielka ilość preparatu rozprowadzić na końcówki i zniszczone partie włosów, omijając ich nasadę. Nie spłukiwać.

 BIOVAX_maska_do_wlosow_opuncja_mango_250ml_2

 BIOVAX MASECZKA OLEJ Z OPUNCJI & MANGO 250 ML

Opakowanie zawiera:

– Biovax® Opuntia Oil & Mango Maska Intensywnie Regenerująca – słoik 250 ml

– Biovax® Silk Jedwab w Płynie do Włosów – saszetka 1,5 ml

– Termocap – czepek wspomagający utrzymanie ciepła, dzięki któremu substancje aktywne łatwiej przenikną do wnętrza włosa.

Sposób użycia:

na umyte, osuszone ręcznikiem włosy rozprowadź odpowiednią ilość maski. Starannie wmasuj we włosy. Aby uzyskać efekt intensywnej regeneracji i silnego odżywienia, nałóż Termocap i pozostaw maskę na 15 minut lub dłużej. Zalecamy owinąć włosy ręcznikiem, w celu utrzymania stałej temperatury podczas zabiegu. Następnie dokładnie spłucz strumieniem chłodnej wody. Kurację należy powtarzać co 3-5 dni.

BIOVAX® Opuntia Oil & Mango to intensywnie regenerująca kuracja przeznaczona do włosów zniszczonych i bardzo zniszczonych, pozbawionych gładkości i blasku.

Efekt lipidowej odbudowy zniszczonych włosów Lipid FX:

– Włosy świeże, lekkie, dobrze oczyszczone

– Widocznie gładsze, odżywione i miękkie

– Naturalny blask, bez efektu obciążenia

– Włosy długo zachowują świeżość i piękny zapach

BIOVAX – INSPRIOWANY NATURĄ

Szampon Intensywnie Regenerujący Biovax® Opuntia Oil & Mango zawiera kompleks naturalnych substancji lipidowych LipidFX, który odbudowuje i cementuje zniszczoną powierzchnię włosa, przywracając jej gładkość i połysk.

Kompleks naturalnych substancji lipidowych LipidFX:

• Opuntia Oil jest źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-6 i Omega-9, które tworzą ochronną warstwę na włosach. Drogocenny olej sprawia, że włosy stają się idealnie gładkie i lśniące bez efektu obciążenia.

• Masło Mango spektakularnie wygładza włosy i zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Dyscyplinuje włosy, ułatwiając ich układanie.

• Ceramidy są naturalnym cementem łączącym łuski włosa. Odbudowują suche, zniszczone włosy dzięki czemu stają się sprężyste, elastyczne i dobrze nawilżone.

BIOVAX – POPARTY WIEDZĄ

Receptura szamponu oparta została o starannie dobranie substancje myjące, zapewniające skuteczne oczyszczenie włosów bez obciążenia. Produkt przebadany dermatologicznie.

0% silikonów   0% parabenów   0% parafiny   0% SLS / SLES

BIOVAX – WSPIERANY TECHOLOGIĄ

Opuntia Oil to najdroższy z roślinnych olejów. Do wytworzenia jednego litra tego oleju potrzeba aż miliona pestek, pracowicie wydobytych z 500 kg owoców opuncji figowej, które zbierane są tylko przez kilka dni w roku. Naturalny olej obfituje w dobroczynne kwasy omega-6 i omega-9 i stanowi źródło lipidowych substancji, które odbudowują i cementują osłonkę włosa. Opuntia Oil w połączeniu z Masłem Mango i Ceramidami tworzy unikalny kompleks LipidFX, odbudowujący zniszczone włosy.

lbiotica z R


Lifestyle

Zamknęła oczy, zsunęła biodra i czekała na pieszczotę jakiej nie otrzymywała nigdy wcześniej, od nikogo [18+]. Akcja „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
25 kwietnia 2017
Fot. iStock/nemke

Na nocnej szafce parowała herbata z suszonymi owocami i płatkami chabrów. Ona, leżąc, nerwowo czekała… dla zgubienia niepokoju poprawiała pościel, przeglądała elegancki magazyn dla kobiet gładząc kredowy papier i  wdychając zapach farby introligatorskiej, zegar nie tykał, nic wymiernie nie pokazywało upływającego czasu, który znowu, jakby dla przekory, zatrzymał się w miejscu.
Na zewnątrz wszystko było obielone szronem, do okien zaglądały wielokolorowe światła, typowe dla wielkiego miasta. Mieszkanie było obce, bez zapachu, czyste, eleganckie ale obce….
Tę obcość nieco przełamywał zapach herbaty….

Czekała… na kogoś ważnego, wyjątkowego, kogoś, kto dawał jej sens życia przez to że był, że dawał siebie jako oparcie, że wreszcie pochłaniał ja sobą i nic nie było trzeba więcej.

Z zamyślenia wyrwał ja nerwowo brzmiący domofon: to ja, powiedział chropowatym głosem, jak zawsze kiedy był podenerwowany. Czekała w uchylonych drzwiach, po chwili już był.

W sportowej kurtce i trekkingowych butach,  wcale nie wyglądał na 40 lat…. ciało miał pięknie dojrzałe i krzepkie. Pachniał bosko, przyciągając tym zapachem całą jej uwagę.

Kiedy zdejmował ubrania jej oczom ukazał się śmieszny biały podkoszulek, ale już po chwili kształtne opalone ciało kusiło ja każdym swoim kawałkiem, wodziło zapachem i dawało ogromne obietnice. Nie mogła  cierpliwie czekać, usiadła na kanapie, na wprost niego, lekko rozchyliła nogi, tak aby mógł sobie wyobrazić koronkowe zakończenia jej pończoch schowane pod czarną atłasową koszulką, aby zechciał zatracić sie tylko w tym co tu i teraz, zapomnieć o kłopotach, życiowym galimatiasie i wielu innych spawach. Być tylko z nią, dla niej, dla siebie.

Półmrok nocnej lampki dawał poczucie intymności, zbliżał, pozwalał gubić niepewność.

Podszedł bliżej, uklęknął, delikatnie rozchylił jej uda. Powoli przesunął ręka po wewnętrznej stronie uda delikatnie muskając skórę i  powodując drżenie całego ciała, wzmagając w niej pożądanie. Zamknęła oczy, zsunęła biodra i czekała na pieszczotę jakiej nie otrzymywała nigdy wcześniej, od nikogo.
Powoli masował jej ciało szczypiąc i kąsając co chwilę, zbliżył się jeszcze bardziej do miejsc najintymniejszych, nie pozwalając na żaden ruch, masując, liżąc i ssąc powoli, ale bez końca, doprowadził ją do wybuchu poprzedzonego napięciem każdej komórki nerwowej. Odczuwając w każdym zakamarku ciała trudne do wytrzymania  mrowienie wstrzymała oddech chcąc zatrzymać te chwile na zawsze, jednak mimowolny jęk pokrył sie z pulsującym orgazmem wydobywającym się spomiędzy nabrzmiałych warg.

Nie mogła myśleć, nie mogła mówić, oddychała haustami, tylko po to by odzyskać świadomość czasu i miejsca, tylko po to by móc dać mu satysfakcje  podobna do tej jaką otrzymała. Pierwsze chwile po wybuchu rozkoszy powodowały że nie była w stanie znieść ponownego  dotyku, musiała odczekać. Znalazła sposób. Lubiła go lizać, pachniał jakoś migdałowo, nie wiadomo zresztą czemu. Przymykał oczy z rozkoszą i pozwalał się sobą zając. Czekał, czasem pomagał ruchami bioder, czasem przyciskał ja do siebie, wszystko to zdawało się być takie normalne, takie akceptowalne, że nie budziło w niej żadnego oporu. Kiedy był bardzo gotowy pozwalała się posiąść, oddawała mu się w całości, ciałem i duchem, zatracając w tym co z nią robił. Lubiła się w nim zatracać.

Łakomie czekała na moment kiedy, już po, kurczowo ja przytulał, nie pozwalając odsunąć się nawet na centymetr. Znała jego smak, zapach, dotyk, jego rozkosz i grymas na twarzy, wszystko to był takie bliskie i takie dalekie, ale jakże ważne.

Autorka: Jarzębina

Akcja „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

Zadanie konkursowe: jeśli chcesz wziąć udział w akcji „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię” prześlij do nas swoje opowiadanie, nie narzucamy formy, tematyki – napiszcie o tym, co wam w duszy od dawna, a może właśnie w kwietniu gra. Na wasze prace czekamy pod adresem: [email protected]. Najciekawsze z nich opublikujemy i nagrodzimy.

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Akcja potrwa od 12 kwietnia do 8 maja. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 18 maja 2017 roku na stronie www.ohme.pl

Nagrody:

Foksal_logo WAB-nowe-logo_wab

10 x zestaw książek, skłądający się z:

Steczkowscy. Miłość wbrew regule

SteczkowskaSteczkowscy

Postawili wszystko na jedną kartę – sprzeciwili się tradycji, zasadom i kościelnej regule. Wybrali siebie i miłość. Nikt ich nie wspierał, wszyscy się odwrócili. Było ciężko, ale wygrali swoje życie.

W latach sześćdziesiątych młody Stanisław Steczkowski jest księdzem w Duląbce, niewielkiej wsi w województwie podkarpackim. Charyzmatycznym, tryskającym energią, uwielbianym przez wiernych, dyrygentem chóru przykościelnego aktywizującego parafian. Danusia Wyżkiewicz, młodsza od niego o siedem lat, mieszka w tej samej wsi i śpiewa w chórze przykościelnym. Od dawna jest zakochana w Stanisławie, okazuje się, że z wzajemnością.

Ta książka mówi o pięknej miłości, ale też o borykaniu się przez całe życie z bytem, akceptacją społeczną, Kościołem i aparatem władzy, o nieustannym życiu poza nawiasem. Jest to też opowieść o bezprzykładnej walce o uznanie tej miłości przez Kościół, o dyspensę od ślubów kapłańskich i ślub kościelny. Walce wygranej na trzy lata przed śmiercią Stanisława.

Costello. Przebudzenie

Hermez_Costello

Drapieżna, bardzo zmysłowa próba zmierzenia się z cielesnością. 

Czy w obecnych czasach możliwe jest pełna akceptacja własnego ciała? Czy przyjemność z własnej cielesności zarezerwowana jest dla pięknych i młodych? Co z ciałami ułomnymi, niedoskonałymi, starzejącymi się, które nasza kultura skazuje na niebyt?

Elizabeth Costello, postać wykreowana przez J.M. Coetzeego, jest znaną pisarką. Do tej pory w swoich wykładach, wygłaszanych w uniwersyteckich aulach i podczas spotkań autorskich koncentrowała się na prawach uciskanych mniejszości, słowa służyły jej do stawania w obronie Innego. Żarliwie walczyła również z zabijaniem zwierząt.

Teraz, gdy odbywa serię spotkań w Europie, odkrywa zupełnie nowy rys swojej osobowości. Zaczyna na nowo doświadczać własnej cielesności, emanuje erotyzmem, zaraża nim. Prowokuje i buntuje się przeciwko ograniczeniom, jakie w tej sferze narzuca ludziom kultura, religia, ale i język, zazwyczaj tak giętki i bogaty, a tak ubogi w opisywaniu ludzkiej seksualności.

Noble Health logotyp kolor_jasne tło_CMYK

3 x Class A Collagen Complex

Zestaw Collagen COMPLEX

4 x Detox na Maxa 

zestaw Detox na Maxa

2 x Detox Tea + kubek

NH_zestaw_herbata+kubek

1 x Żelkowe love

NH_żelki

Regulamin akcji znajduje się tutaj.


Zobacz także

Wyzwanie: autobusem do Chorwacji. Czy wakacje mogą być lepsze?

Zdrowo się odżywiasz, ale twoja waga stoi w miejscu? Może być sześć powodów braku utraty znienawidzonych kilogramów

Rozstanie nigdy nie jest proste. Jest kilka trudnych rzeczy, z którymi musimy sobie poradzić