Go to content

11 sygnałów świadczących o tym, że twój partner cię wykorzystuje i nawet o tym nie wiesz

Fot. iStock/MStudioImages

 To, czego wszyscy szukamy w związku, to uczciwość. Relacja oparta na szczerości i zaufaniu ma o wiele większą szansę przetrwać i stać się czymś naprawdę korzystnym dla obu stron. Komunikacja, chęć zrozumienia siebie nawzajem, troska… Wszystko to powoduje, że czujemy się spełnieni i szczęśliwi. Kiedy jedna ze stron decyduje się na związek tylko po to, by czerpać z niego jakieś korzyści, relacja jest z góry skazana na niepowodzenia, choć oczywiście, może trwać, zanim osoba wykorzystywana zorientuje się, że padła ofiarą emocjonalnego oszusta.

Skąd wiedzieć, że twój partner cię wykorzystuje? Jest kilka sygnałów ostrzegawczych, na które koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę. Miej się na baczności, jeśli on:

1. Nie chce się zaangażować

Nie lubi rozmawiać o przyszłości, choć jesteście w związku już jakiś czas. Wykorzystuje to, że jesteście razem, ale nie dba o to, być czuła się komfortowo i pewnie.

2. Twoi znajomi nie mają do niego zaufania

Czasami najlepszą perspektywą jest ta, która pochodzi z zewnątrz. Twoja irracjonalna miłość może cię nieco „oślepiać”, ale twoi przyjaciele widzą lepiej i więcej. Jeśli mówią ci, że on wcale nie jest dla ciebie taki dobry, jak ci się zdaje, może powinnaś posłuchać ich rad.

3. Jest samolubny w sypialni

Nie obchodzi go, czy ta sfera życia przynosi ci satysfakcję. Nigdy nie pyta cię o to, co lubisz lub co czujesz, dąży jedynie do zaspokojenia swojej przyjemności.

4. Nie przedstawia ci swoich przyjaciół ani członków rodziny

Być może nie jesteś ważną częścią jego życia. Gdyby naprawdę cię cenił i doceniał ten związek, nie miałby problemu z przedstawieniem ciebie swoim przyjaciołom i rodzinie. Chciałby, żebyście się poznali.

5. Okazuje uczucia zależnie od twojej sytuacji materialnej

Dziwne „interesy”, pożyczanie pieniędzy, „naciąganie” na drogie zakupy… to jest zawsze powód do niepokoju. Jeśli w którymś momencie zaczniesz mieć problemy finansowe, on będzie pierwszym, który zakończy tę relację.

6. Zawsze prosi cię o jakieś przysługi

Traktuje cię tak, jakbyś był jego „nianią”. Prosi cię, abyś zrobiła dla niego to i to, skoro go kochasz.

7. Nie myśli o tym, jak się czujesz

Nie dba o reperkusje swojego działania. Po prostu robi, co chce, bez względu na to, jak się z tym poczujesz.  Wszystko, na czym mu zależy, to on sam i to, co może uzyskać.

8. Nie wyraża zbyt często swojej miłości ani uczuć

Pocałunki, uściski i bliskość… Coś, co jest naturalne w normalnym związku, jest u niego wymuszone. Nic dziwnego, skoro tak naprawdę tego nie czuje.

9. Jest pełen sprzeczności

W jednej chwili jest ciepły i otwarty, za chwilę zimny i zamknięty w sobie. Zaczynasz się gubić, obwiniasz samą siebie.

10. On nigdy się przed tobą nie otwiera

Jest bardzo skryty, trudno się z nim rozmawia na bardziej osobiste tematy. W rezultacie nie wiesz o nim zbyt wiele.

11. Kontaktuje się z tobą tylko wtedy, gdy czegoś chce

Sposób w jaki komunikuje się z tobą zależy wyłącznie od tego, co możesz mu zaoferować. Jeśli cię nie potrzebuje, znika. Dziwny związek, prawda?


Na podstawie: relrules.com