Lifestyle

12 sygnałów, że ktoś, kogo znasz, jest złym człowiekiem

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 sierpnia 2018
Fot. iStock/marcoventuriniautieri
 

Chcielibyśmy wierzyć, że każdy człowiek jest dobry, że za szorstką i czasami krzywdzącą nas postawą, kryje się ktoś wrażliwy, kto zakłada jedynie pancerze obronny udając, że jest zły. Cóż, świat jednak wygląda inaczej. Obok nas żyją źli ludzie, spotykamy ich w pracy, w naszych domach, wśród przyjaciół, znajomych. Często w swojej naiwności nie zdajemy sobie sprawy, że ktoś wysysa z nas energię, że sprawia, że czujemy się coraz gorsi, słabsi.

Rozejrzyj się, otwórz szeroko oczy i zastanów się, czy nie masz wokół siebie złej osoby, takiej, która cię wyniszcza. Jest kilka rzeczy, które pomogą ci ją rozpoznać.

Cieszy się nieszczęściem innych

Zły człowiek nie będzie współczuł, nie będzie próbował zrozumieć kogoś, kto przeżył tragedię. On cieszy się nieszczęściem innych, nawet wiadomościami o katastrofach. „Dobrze im tak”, „Należało się” – to słowa, które padają najczęściej. I choć te komentarze nie stanowią dla ciebie zagrożenia, to taki człowiek może doprowadzić do trudny w życiu sytuacji, by móc czerpać radość z twojego nieszczęścia.

Ma problem z kontrolą

Wszyscy źli ludzie mają wspólny mianownik – nieustanną potrzebę kontroli. I nie chodzi jedynie o kontrolowanie ciebie. Oni czują się niekomfortowo i bezsilnie, jeśli nie mają kontroli nad każdym aspektem swojego życia.

Są często tak okrutne dla świata i ludzi, że nie mogą powierzyć żadnej sfery swojego życia innej osobie. Z powodu tej obsesji mogą być postrzegane jako uprzejme, konkretne i punktualne.

Twój sprzeciw wobec oczekiwań takiego człowieka nie sprawia, że rzuci się na ciebie z pięściami. To nie będzie uderzenie w twarz, ale kopnięcie w samo serce. Jego celem jest kontrolowanie twoich uczuć, tego jak się czujesz wewnątrz, a nie na zewnątrz.

Jest niezwykle nieuczciwa

Bądźmy szczerzy – każdy z nas kłamie, wszyscy to robimy. Czasami są to małe kłamstwa, czasami większe, ale nie zawsze czyni nas to notorycznymi kłamcami. Źli ludzie kłamią patologicznie, czasami nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Kłamstwo stanowi dla nich rzeczywistość, służy do manipulowania innymi. Przyłapany na kłamstwie prędzej da się spalić na stosie niż przyznać do nieuczciwości.

Czujesz się dziwnie w obecności tej osoby

Każde ciało emituje pole energii. Dlaczego? To nie do końca jest jasne, być może służy jako system ochronny. Ale tak samo jak niezdrowe jedzenie „pokazuje się” na naszej skórze, tak zło, które ktoś nosi w środku, pojawia się w naszym polu energetycznym.

Być może dlatego czujemy niepokój, strach w obecności pewnych ludzi, choć oni nie robią nam nic złego. To często najpewniejszy znak, że mamy do czynienia ze złą osobą, niestety przez nas ignorowany.

Wprowadza cię w błąd

Kontrolowanie rzeczywistości daje energię złej osobie, ponieważ tylko tak jest w stanie dostosować ją do swoich drobnych pragnień. Dlatego właśnie mówi rzeczy nieprawdziwe rzeczy o ludziach, których znasz, którzy są ci bliscy. Przekręca fakty, nie cytuje wprost wypowiedzi, robi wszystko, żeby ciebie wprowadzić w błąd i przejąć kontrolę nad sytuacją.

Jest pozbawiona wyrzutów sumienia

Źli ludzie to ci, którzy kontrolują, kłamią, cieszą się z czyjegoś nieszczęścia, sprawiają, że czujemy się w ich obecności „dziwnie”. To już wiemy. Możemy do tego dołożyć brak wyrzutów sumienia, nie jest im przykro, gdy kogoś skrzywdzą. Nie przepraszają.

Jest okrutna

Musimy jednak pamiętać, że zło, nie wyraża się jedynie przez subtelne sygnały. Czasami jest to po prostu okrucieństwo – wobec bliskich, innych ludzi czy zwierząt (to najbardziej zauważalne). Zwróć uwagę jak taka osoba traktuje innych, jak się do nich odnosi, jakie ma na zdanie na ich temat. To bardzo dużo mówi o człowieku.

Brakuje jej odpowiedzialności

Zła osoba nie ma żadnego moralnego kompasu. Będzie robić, co się jej podoba i nigdy nie poczuje odpowiedzialności za ból, który wyrządziła innym.

Jest złym przyjacielem

Przychodzi po pomoc, jeśli ma w tym głębszy, ukryty interes i cel. Pomijam fakt, że nigdy na jej pomoc liczyć nie można. Zawsze ma setki wykrętów. „Musisz sobie radzić w życiu, nic nie jest proste” – możesz usłyszeć w słuchawce, gdy dzwonisz z nadzieją o jakiekolwiek wsparcie.

Jest rasistą, seksistą, homofobem lub bigotem

Zło rozkwita, gdy dobro jest podzielone. To sprawiło, że jedni z najokrutniejszych ludzi na świecie – od Hitlera przez Stalina do Osamy bin Ladena – odnieśli wielki sukces. Wyciągnęli drobne różnice między ludźmi i użyli ich do zasiania większych, co doprowadziło do katastrofy.

Źli ludzie często używają bigoterii, homofobii, seksizmu, rasizmu i faszyzmu, aby poróżnić dobrych ludzi i wyhodować jeszcze więcej zła na świecie.

Poniża cię

Jedną z najgorszych manipulacji jest manipulacja emocjonalna. Zwykle ma ona formę poniżenia. Zła osoba może grać ofiarę, choć ty nie zrobiłaś niczego złego. Sprawia, że czujesz się źle z tym jak wyglądasz. Umniejsza twoje zainteresowania, marzenia, przyjaciół, dom. Wyśmiewa twoje wybory.

Nie pozwól, by tak się działo.

Prowadzi setki żyć

Nigdy nie dowiesz się zbyt wiele o prawdziwym życiu ludzi, którzy są źli. Mówienie, że prowadzą podwójne życie jest ogromnym niedopowiedzeniem. Prowadzą setki żyć. Za każdym razem odgrywają inną rolę, by dostać to, czego chcą.

Nie znają granic

Bez względu na to, ile razy wyrzucisz ich ze swojego życia, oni zawsze wrócą, zawsze będą się kręcić wokół ciebie, jeśli tylko im na to pozwolisz.

Uważaj, bo zły człowiek spróbuje cię tak zmanipulować, byś ponownie otworzyła drzwi i wpuściła go do środka. Dlatego nigdy nie pozwól mu włożyć buta w twoje drzwi, nie zostawiaj mu przestrzeni – jakiejkolwiek, by mógł znowu kontrolować ciebie i twoje życie.


źródło: Yourtango

 


Lifestyle

Ludzie, którzy lubią być sami, mają 6 wyróżniających cech osobowości

Redakcja
Redakcja
6 sierpnia 2018
Fot. istock/LittleBee80
 

Czy masz przyjaciela, który chętniej niż w towarzystwie spędza czas w samotności? A może twój partner jest osobą, która bardzo ceni sobie momenty izolacji? Niepokoi cię to, bo wydaje ci się, że to oznacza, że on ciebie nie potrzebuje. Ale to nie jest prawda. Zamiast martwić się wymyślonymi problemami, postaraj się docenić tę „samotną” stronę osobowości bliskiej osoby.

Oto kilka wspaniałych cech ludzi, którzy lubią spędzać czas samotnie:

Są wyjątkowo lojalni

Często nie mają szerokiego kręgu towarzyskiego. Zamiast tego szukają wartościowych i godnych zaufania przyjaciół, z którymi czują się komfortowo. I są im oddani, wierni w uczuciach.

Są otwarci na nowe pomysły

Tylko dlatego, że cenią sobie spokojny czas, nie oznacza to, że ​​nie potrafią zrobić czegoś nowego i ekscytującego. Wręcz przeciwnie, najczęściej zaskakują szalonymi pomysłami.

Są pewni siebie i swoich decyzji

Spędzają tyle samotnego czasu na własną rękę, poświęcając czas na analizowanie, że w pełni potrafią wykorzystać i określić to kim są i czego pragną. Kiedy czują się zestresowani, spędzają czas samodzielnie, aby naładować baterię zamiast się rozpraszać.

Czują się komfortowo ze swoimi własnymi myślami

Ludzie, którzy lubią spędzać czas w samotności, szczególnie w ciszy, nie walczą z własnymi myślami. Potrafią je oswoić i wyciągnąć z nich korzyści.

Rozumieją wartość czasu. Twojego i ich

Ludzie, którzy spędzają czas samotnie, rozumieją i doceniają jego wartość. Mają głębokie poczucie, że nie powinni go tracić ani spędzać z ludźmi, którzy nie są tego warci. Którzy nie rozumieją.

Potrafią postawić mocne granice

Bronią swojej samotności i swojej autentyczności, przy czym potrafią komunikować się w zdrowy i przejrzysty sposób.


Na podstawie: mysticalraven.com

 


Lifestyle

5 znaków zodiaku, które są mężczyznami-dzieciuchami. Najbardziej niedojrzałe typy ludzi według astrologii

Redakcja
Redakcja
6 sierpnia 2018
Fot. iStock /
Następny

No słodziak roztrzepany taki, chłopiec… nie mężczyzna. Z pewnością nie raz i nie dwa studziłyście swoje miłosne zapały z powodu dużych braków dojrzałości potencjalnego partnera. Owszem, takim dzieciakiem, można się przez chwilę pozachwycać – jakie to spontaniczne, wolne i urocze, ale… ALE jeśli zależy nam na związku, a nie posadzie opiekunki, prawda jest brutalna – tak się nie da żyć. Bo związki z mężczyzną-dzieciuchem, to orka na ugorze.

Nikt nie da rady – można tylko wytrzymywać pewne rzeczy krócej lub dłużej. Niektórzy mężczyźni nie nauczyli się, jak dorosnąć…

Zdaniem astrologów, nie można zwalać całej winy na niedoszłą teściową 😉 – istnieją bowiem naturalne predyspozycje do niedojrzałych zachowań, wynikające ze znaku zodiaku.

Najbardziej niedojrzałe typy ludzi według astrologii, to…


źródło: yourtango.com

Zobacz także

„Wolę być w pracy niż w domu”. Kobiety są bardziej zestresowane w domu

Niektórzy ludzie się nie zmieniają

Niektórzy ludzie się nie zmieniają… A właściwie, dlaczego?

„No daj cioci buziaczka!”. Nie zmuszajmy naszych dzieci do czułości wobec innych!