Go to content

12 przypominajek na każdy dzień. Poczuj się lepiej

Czasami szalone tempo życia może sprawić, że zapomnimy o rzeczach, które są dla nas naprawdę ważne. Proste przypominajki, które możesz przepisać na karteczki samoprzylepne lub powtarzać sobie na głos jak mantrę, naprawdę mogą pomóc zachować dystans do życiowych zawirowań. Ponadto mogą pomóc Ci wyeliminować wszystkie niepotrzebne, negatywne myśli.

12 przypominajek na każdy dzień

1. Nie zmienisz przeszłości

Więc się nią nie „katuj”. Nie analizuj ciągle tego, co było, nie rozpaczaj nad niewykorzystanymi szansami, utraconymi miłościami. Ucz się z przeszłości, ale nie żałuj jej, nie przeżywaj w nieskończoność.

2. Opinie innych cię nie definiują

Nikt nie przeżyje twojego życia za ciebie, nikt nie ma prawa robić ci wyrzutów, ani oceniać cię i odwodzić od walki o twoje szczęście. Nie jesteś tym, co sądzą o tobie inni. Jesteś tym, kim miałeś być.

3. Życiowa podróż każdego z nas jest inna

Dlatego nie warto porównywać się do innych. Każdy z nas podąża własną ścieżką, kieruje się własnymi zasadami, wartościami, ideałami, moralnością lub jej brakiem. Skąd masz pewność, że będąc na czyimś miejscu, zachowałbyś się inaczej, lepiej lub gorzej?

4. Czas leczy rany

I pomaga znaleźć dobre rozwiązania. Pośpiech zaś bywa naprawdę złym doradcą, nie zostawia ani chwili na rozważenie „za i przeciw”. Czas daje perspektywę, która uświadamia nam to, czego nie widać na pierwszy rzut oka.

5. Nie ma sensu oceniać innych

Czemu miałoby to służyć? Chcesz poczuć się lepiej, oceniając czyjeś zachowanie? Dajesz sobie do tego moralne prawo? Jesteś tak bardzo pewny, że sam zawsze postępujesz słusznie? Masz ukryty cel w ferowaniu wyroków?

6. Nadmierne analizowanie odbiera ci poczucie szczęścia

Bo nie pozwala ci cieszyć się tym co masz i sprawia, że nie doceniasz „tu i teraz”. Zamiast zastanawiać się nad ukrytymi intencjami, bierz to, co dobre.

7. Szczęście jest w nas

Nie zależy od innych, ani od okoliczności. Szczęście to stan, za który sami jesteśmy odpowiedzialni, sami go sobie stwarzamy. Jest głęboko w nas. Trzeba nauczyć się być szczęśliwym mimo niesprzyjających okoliczności.

8. Pozytywne myślenie powoduje… więcej pozytywnego myślenia

To jak efekt śniegowej kuli. To, w jaki sposób postrzegamy pewne sprawy wpływa na to, jakie podejmujemy decyzje, jak oceniamy samych siebie. Pozytywny sposób myślenia stymuluje nasz mózg do odnajdywania w naszej rzeczywistości tego, co jasne i dobre.

9. Uśmiech jest zaraźliwy

I czasem może dosłownie uratować komuś życie. Świadomość, że ktoś ma dla nas jakieś życzliwe uczucia, okazuje nam sympatię bywa „małym” cudem w momencie, kiedy bliżej było nam łez niż do śmiechu.

10. Bycie życzliwym nic nie kosztuje

Za to sprawia, że czujemy się lepiej. I że inni czują się dobrze w naszym towarzystwie.

11. Porażkę ponosisz tylko wtedy, jeśli odpuścisz

Nie, to nie oznacza walki do upadłego o coś, co nie jest tego warte. W życiu chodzi o walkę o siebie samego. Jeśli odpuścisz tę walkę, przegrywasz.

12. To co dajesz, wróci do ciebie

Niekoniecznie za moment, za tydzień, za rok. Ale z pewnością wróci. Dobra energia, którą dajemy innym nie znika „ot tak”. Świat odda ci ją w momencie, w którym najbardziej będziesz jej potrzebować. I niekoniecznie tak, jak się tego spodziewasz.