Go to content

11 snów, których zdaniem terapeuty, nie powinnaś ignorować

Fot. iStock/rmnunes

Czasami te same marzenia senne powracają do nas nieustannie, nieomal każdej nocy. Zasypiasz i już kilka minut pózniej biegniesz wąskim korytarzem bez drzwi i okien. Znasz ten obraz na pamięć. Śnisz o tym, że nie możesz się wydostać, że twoje nogi grzęzną w jakiejś dziwnej mazi. A może we śnie widzisz samego siebie w jakieś określonej sytuacji? Kiedy te same sny „nawiedzają” nas podejrzanie często, twój umysł wskazuje w ten sposób jakieś istotne fakty z twojego codziennego życia. Próbuje w śnie rozwiązać problem, którego nie byłeś w stanie rozwiązać na jawie.

11 snów, których zdaniem terapeuty, nie powinnaś ignorować

1. Sny o spadaniu

Ten upadek symbolizuje uczucie utraty kontroli nad ważnymi aspektami twojego życia. Możesz mieć wrażenie, że ciąży na tobie odpowiedzialność, od której nie masz ucieczki. Potrzebujesz się odstresować.

2. Kontuzja, śmierć, utrata zębów

Te motywy mogą wskazywać na brak poczucia własnej wartości. Śmierć może oznaczać, że nadchodzą zmiany, a ty porzucasz przeszłość i idziesz naprzód ku nowym rzeczom. Sny o wypadaniu zębów mogą być związane z tłumieniem złości.

3. Publiczne zawstydzenie, niepowodzenie

Wiele osób śni o niezdanym egzaminu lub publicznej kompromitacji. Najprawdopodobniej w ciągu dnia czujesz się niespokojny i zmartwiony.

4. Jesteś nagi lub masz na sobie za ciasną odzież

Ten motyw może oznaczać, że czujesz się bezbronny w jakiejś nowej relacji lub w nowej pracy. Możesz się bać, że ludzie dowiedzą się o twoich słabościach. Jeśli śnisz o tym, że na ważne wydarzenie ubrałeś się w piżamę oznacza to niepewność co do jakiegoś nadchodzącego wydarzenia w twoim życiu.

5. Pościg

Powtarzające się sny o byciu ściganym oznaczają, że w życiu szukasz sposobu na uniknięcie jakiegoś konfliktu. To, co cię ściga w prawdziwym życiu, może być długiem, próbą rozwiązania problemu lub niespełnionymi marzeniami.

6. Sny o katastrofach naturalnych i apokalipsach

Te obrazy są częstym wątkiem i mogą oznaczać, że straciłeś kontrolę nad swoim osobistym problemem.

7. Awaria samochodu/problemy techniczne

Sny o zerwaniu o połączenia internetowego lub telefonicznego mogą oznaczać, że masz problem z „emocjonalnym połączeniem się” z kimś lub że w twoim związku pojawiły się problemy. W prawdziwym życiu czujesz się pozbawiony wsparcia i masz problemy z komunikacją.

8. Sny o ciąży

I mężczyźni i kobiety mogą śnić o ciąży. Może to oznaczać, że budzi się w tobie kreatywność. Jeśli jesteś w trakcie realizowania ważnego projektu, wyznacz jasne cele i ciężko pracuj, aby urzeczywistnić swoje wizje.

9. Sny o spóźnianiu się 

Michael Olsen, ekspert od snów, sugeruje, że sny o spóźnieniu mogą być wynikiem jakiegoś głębokiego lęku przed przegapieniem ważnego wydarzenia. Jeśli jesteś zestresowany i czujesz, że nie masz czasu na to, co jest istotne w Twoim życiu, ten sen może podpowiadać Ci, że nadszedł czas, aby zwolnić i poświęcić uwagi osobom i rzeczom, które kochasz.

10. Nieznane przestrzenie, domy, pokoje

Psychoterapeuta Eddie Travers twiedzi, że sen o pokojach reprezentuje wewnętrzny konflikt lub wewnętrzne zmiany. Jeśli śnisz o łazience, może być konieczne uporządkowanie lub uporządkowanie emocji. Sypialnie mogą symbolizować obawy, że nasz partner ma romans.

11. Sen o tym, że opuszcza nas partner

Sny zwykle nie są dosłowne, ale reprezentują myśli i uczucia. Strach przed rozstaniem z ukochaną osobą nie jest niczym niezwykłym i wypływa często z naszego braku pewności siebie i braku poczucia wartości.


Na podstawie: powerofpositivity.com