Lifestyle Psychologia Związek

11 sekretów kobiet, które nie mogą się opędzić od facetów

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
16 stycznia 2018
Fot. iStock/Lordn
 

Każda zna chociaż jedną taką kobietę, która nie może narzekać na brak adoratorów. I nie mówimy tu o żadnych bóstwach czy celebrytkach z pierwszych stron gazet. Niektóre kobiety mają po prostu w sobie to „coś”, co przyciąga facetów jak magnes. Co je wyróżnia i czy można stać się jedną z takich kobiet? Tak, ale łatwo nie będzie. Bo ich największy sekret polega na tym, że niektóre, charakterystyczne zachowania i cechy występują u nich naturalnie. Ale próbować zawsze można, prawda? 

Poznaj swoją wartość

Skoro czytasz ten tekst, naprawdopodobniej nie uważasz siebie za kobietę wartościową, a to podstawowy błąd. Pewność siebie i świadomość swoich zalet (ale i wad) potrafi zdziałać cuda. Takie kobiety roztaczają wokół siebie pewną aurę, która przyciąga facetów. Ważne jednak, żeby się nie zapędzić i nie zamienić pewności siebie w pogardę dla innych.

Oczekuj szacunku

Kobiety mają z tym problem. Wydaje nam się, że na szacunek trzeba sobie zapracować. Tymczasem jest czymś, czego masz prawo oczekiwać od innych osób. Nigdy nie powinnaś akceptować żadnych zachowań, które temu przeczą.

Wiedz, że zasługujesz na najlepsze

Jeżeli widzisz, że ktoś nie traktuje cię tak, jak na to zasługujesz, odejdź. Nie ciągnij takiej znajomości. Umiejętność racjonalnej oceny własnych oczekiwań i konfrontacja jej z tym, co zastajemy, jest cechą charakterystyczną pewnych siebie kobiet.

Miej własne życie

Ciesz się z drobiazgów, planuj, rozwijaj swoje zainteresowania i spełniaj marzenia. Nie oczekuj, że nagle ktoś pojawi się w twoim życiu i nada mu sens. Pokładanie nadziei w kimś często powoduje, że żyjemy czymś życiem, a nie swoim. Realizujemy cudze marzenia i cele, a nie własne. Naucz się być sobą. Nie odwołuj wszystkich swoich planów tylko dlatego, że akurat on znalazł czas dla ciebie i chce się spotkać.

Odkryj w sobie pasję

Chodzi o głód życia. Wszystko co robisz, rób z pasją. To coś szalenie pociągającego. Pozwala na wytworzenie pewnej chemii między ludźmi. Pasja często wiąże się też z charyzmą. Za kimś takim po prostu chce się podążać. To przyciąga facetów, a niekoniecznie fizyczne pożądanie. Najseksowniejszy jest umysł. Tam rodzi się seksapil.

Bądź silna, ale kobieca

Tak, to prawdziwa sztuka. Nam się wydaję, że kobieta może być albo silna, albo delikatna. Na szczęście można te dwie cechy połączyć i odpowiednio wyważyć. Bądź silna, a więc trzymaj się swoich zasad i pamiętaj, jakie masz w życiu priorytety. Naucz się panować nad emocjami i stawiać czoła przeciwnościom losu, ale… nie zatrać swojej kobiecej wrażliwości. Doceniaj prozę życia, bądź empatyczna.

Bądź tajemnicza

Wyobraź sobie, że masz na sobie wiele warstw ubrań. Fajnie byłoby zdejmować je powoli i stopniowo, prawda? To teraz wyobraź sobie, że każda taka warstwa, to jakiś twój sekret, informacja na twój temat. Zdejmowanie kolejnych warstw nie powinno trwać ani 5 minut, ani 5 dni. Naprawdę, możesz to robić miesiącami…

Przestań być desperatką

Mamy tendencję do oplatania faceta niczym bluszcz, gdy tylko uznamy, że jest całkiem sensowny i coś może z tego być. Takie zachowanie tylko go odpycha. On nie będzie się uganiał za desperatką, chyba że naprawdę zakocha się od pierwszego wejrzenia i sam już tydzień później będzie mówił o ślubie (ale to też raczej podejrzane, więc lepiej uważać na takich gości).

Mów „nie”

Nie bój się głośno mówić, co myślisz. Jeśli masz inne zdanie, nie przytakuj, żeby się przypodobać. Może i chwilowo w czymś ci to pomoże, ale na dłuższą metę tylko zaszkodzi. Niektórym kobietom wydaje się, że kluczem do przyciągnięcia faceta, jest zgadzanie się ze wszystkim, co mówi. To błąd. Faceci naprawdę wolą kobiety, które mają swoje zdanie i jest z nimi o czym porozmawiać.

Przestań się czepiać

To niestety nasz znak rozpoznawczy. Uwielbiamy się czepiać i naprawdę nie musimy spędzić z facetem połowy życia, żeby zacząć wytykać mu błędy, drwić, komentować lub na siłę zmieniać. Poznawanie się i docieranie to jedno. Warto jednak akceptować drugiego człowieka takim, jaki jest. A poważne tematy po prostu omawiać, a nie się czepiać.

Miej klasę

Naprawdę nie trzeba nosić głębokich dekoltów i krótkich spódniczek, żeby być sexy. Elegancja jest sexy. Naprawdę można mieć klasę i jednocześnie rozpalać facetów do czerwoności. Inna zasada brzmi – noś to, w czym czujesz się sobą. „Przebieranie się” na siłę nic tu nie pomoże.

Bycie „wyjątkową kobietą” polega na poznaniu siebie i wydobyciu swoich najlepszych cech. Właśnie to, w połączeniu ze zwykłym lubieniem siebie, spowoduje, że będzie pewna siebie, a faceci nie będą mogli odwrócić od ciebie wzroku.

Na podstawie: Love Panky/Your Tango


Lifestyle Psychologia Związek

10 rzeczy, które świadczą o tym, że wcale się nie starzejesz, tylko dojrzewasz

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
16 stycznia 2018
Fot. iStock/Xsandra
 

„Nie wyprawiam już urodzin” – mówi przyjaciółka. No tak, klątwa wieku, to jest coś z czym czasami trudno nam sobie poradzić. Bo przecież kobiet  o wiek się nie pyta, a my coraz mniej chętnie zerkamy w swoją metryczkę. A przecież nie wiek świadczy o tym, kim jesteśmy. Rzadko kiedy pamiętamy, że z wiekiem przychodzi do nas coś znacznie cenniejszego, niż kolejne lata, a jest to dojrzałość. Trudno ustalić jej granice, bo to sprawa indywidualna. Może jednak zamiast obawiać się „starzenia”, lepiej skupić się na dojrzewaniu?

10 rzeczy, które świadczą o tym, że wcale się nie starzejesz, tylko dojrzewasz

Jesteś bardziej cierpliwa niż kiedykolwiek

Cierpliwość to rzadka cecha ludzi, którzy żyją w dzisiejszych czasach. Jedna ty już wiesz, że nic w życiu nie przychodzi szybko. Nie wyprzedzasz siebie i rozumiesz, że czasami zwolnienie, wyhamowanie  jest ważne.

 Nie boisz się już zmian

Zmiana jest czymś, czego nie możemy zatrzymać. Jest co najmniej nieuniknione. Wiesz o tym i jesteś otwarta na to, co się dzieje wokół ciebie i z tobą.

Nie oczekujesz już zbyt wiele od innych

Zdajesz sobie sprawę, że oczekujesz zbyt wiele od wszystkich wokół. Ale też masz świadomość, że czasami pewne sprawy musisz załatwić sama i że nie ma w tym nic złego. Rozumiesz, że każdy ma swoje życie i swoje sprawy, którymi jest zajęty.

Kochasz siebie

Miłość do siebie jest jedną z najtrudniejszych w życiu rzeczy do osiągnięcia. Jesteś w stanie zaakceptować siebie za to, kim jesteś. Dzięki temu nikt nie może cię zniszczyć.

Uważniej słuchasz innych

Potrafisz słuchać ludzi, kiedy wiesz, że tego potrzebują. Teraz już  nie wpuszczasz uchem jednej rzeczy, tylko po to, by za chwilę ją wypuścić drugim. Jesteś zdecydowanie lepsza w zwracaniu uwagi na potrzeby innych, na słuchaniu ich. A to umiejętność, którą bardzo trudno rozwinąć.

Wiesz, że nigdy nie przestajemy się uczyć

Bardzo często ludziom się wydaje, że jak są starsi, to już wszystko wiesz, ale tak nie jest. Uczymy się przez całe nasze życie, do samego końca. Ważne, by o tym nie zapominać.

Pomagasz innym najlepiej, jak potrafisz, jednak w granicach rozsądku

Ważne jest dla ciebie, by ci, którzy są tobie bliscy, byli szczęśliwi. Jednak nie zatracasz się już w pomaganiu, wyręczaniu. Potrafisz postawić granicę, bo ty też jesteś dla siebie ważna.

Wiesz, że szczęście pochodzi z wewnątrz

Nauczyłaś się, że prawdziwe szczęście nie pochodzi od drugiej osoby, nie rodzi się w związku. Szczęście pochodzi z naszego wnętrza. Tylko ty możesz sprawić sobie prawdziwą radość.

Nie boisz się swoich potrzeb stawiać na pierwszym miejscu

Zrozumiałaś, że zdrowy egoizm to nic złego, że każdy z nas ma prawo zadbać o siebie najlepiej, jak potrafi.

Ufasz sobie

Nauczyłaś się słuchać siebie i sobie ufać. Zrozumiałaś, że kierowanie się własną intuicją, tym, co podpowiada ci serce, jest najlepszą drogą, jaką możesz podążać.

I wiek nie ma tu znaczenia, ważna jest dojrzałość, którą zdobywamy dzięki naszym doświadczeniom i otwartości na to, co niesie nas świat.

 


 

źródło:


Lifestyle Psychologia Związek

Co o tobie mówi twój indiański znak? Kto jest twoim duchowym przewodnikiem – bóbr, kruk, a może gęś?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 stycznia 2018
Fot. istock/AleksandarNakic

Symbole zwierzęce były szczególne ważne dla rdzennych Amerykanów. Uważa się, że te właśnie totemy reprezentują fizyczną formę naszego duchowego pomocnika i przewodnika. Poniżej znajdziecie indiańskie symbole zodiaku i cechy każdego z nich.

1. Wydra (20.01-18.02)

Podstawowe cechy osobowości: odporny, wytrwały, pracowity, skutecznie się mobilizuje

Mocne strony: ambicja dopasowana do talentu i umiejętności

Nienawidzę: nielojalność i brak szacunku

Szczęśliwy kolor: fioletowy

Szczęśliwy dzień: wtorek

Szczęśliwa liczba: 19

2. Wilk (19.02-20.03)

Podstawowe cechy osobowości: samotny, lojalny, niezaleażny

Mocne strony: nieustanny głód rozwoju osobistego

Nienawidzę: oszustów i arogancji

Szczęśliwy kolor: czerwony

Szczęśliwy dzień: czwartek

Szczęśliwa liczba: 3

3. Sokół (21.03- 19.04)

Podstawowe cechy osobowości: skoncentrowany, oddany, surowy

Mocne strony: silna wola, pracowitość

Nienawidzę: lenistwa i odwlekania

Szczęśliwy kolor: czarny

Szczęśliwy dzień: piątek

Szczęśliwa liczba: 21

4. Bóbr (20.04 – 20.05)

Podstawowe cechy osobowości: ciepły, delikatny, uroczy

Mocne strony: samoświadomość, empatia

Nienawidzę: chamstwa i niegrzecznych telefonów

Szczęśliwy kolor: szary

Szczęśliwy dzień: poniedziałek

Szczęśliwa liczba: 18

5. Jeleń (21.05 – 20.06)

Podstawowe cechy osobowości: sprytny, bywa oschły i „ostry”

Mocne strony: odwaga i zdecydowanie

Nienawidzę: kłamców i pretensjonalnych osób

Szczęśliwy kolor: biały

Szczęśliwy dzień: wtorek

Szczęśliwa liczba: 11

6. Dzięcioł (21.06 – 21.07)

Podstawowe cechy osobowości: refleksyjny, ale działa często instyntownie

Mocne strony: niezłomna koncentracja i niezachwiane zaangażowanie

Nienawidzę: kłamstwa, oszustów i ludzi, którzy nie szanują innych

Szczęśliwy kolor: szkarłatny

Szczęśliwy dzień: niedziela

Szczęśliwa liczba: 29

7. Łosoś (22.07 – 21.08)

Podstawowe cechy osobowości: lojalny, inteligentny i kreatywny

Mocne strony: zmysł techniczny, zamiłowanie do innowacji

Nienawidzę: rutyny, przewidywalności, przyziemności

Szczęśliwy kolor: turkosowy

Szczęśliwy dzień: piątek

Szczęśliwa liczba: 6

8.  Niedźwiedź (22.08 -21.09)

Podstawowe cechy osobowości: surowy, namiętny, świadomy siebie

Mocne strony: odważny, protsolinijny

Nienawidzę: trywialności, złośliwości

 

Szczęśliwy kolor: pomarańczowy

Szczęśliwy dzień: poniedziałek

Szczęśliwa liczba: 23

9. Kruk (23.09- 22.10)

Podstawowe cechy osobowości: ostry, wytrwały, ma mroczne poczucie humoru

Mocne strony: silne poczucie lojalności i głębokie zrozumienie ludzi

Nienawidzę: dramatów, trywialności i pretensjonalności

Szczęśliwy kolor: niebieski

Szczęśliwy dzień: sobota

Szczęśliwa liczba: 14

10.  Wąż (23.10-22.11)

Podstawowe cechy osobowości: zwinny, zdecydowany i nadopiekuńczy

Mocne strony: Namiętny, wyrozumiały

Nienawidzę: nieuczciwości, podlizywania się, chamstwa

Szczęśliwy kolor: zielony

Szczęśliwy dzień: sobota

Szczęśliwa liczba: 14

11. Sowa (23.11-21.12)

Podstawowe cechy osobowości: czarujący, tajemniczy

Mocne strony: ambitny, ukierunkowany na sukces

Nienawidzę: plotek i złośliwości

Szczęśliwy kolor: brązowy

Szczęśliwy dzień: piątek

Szczęśliwa liczba: 17

12. Gęś (22.12 -19.01)

Podstawowe cechy osobowości: delikatny, spokojny , refleksyjny

Mocne strony: mądrość, spokój

Nienawidzę: lenistwa i chamstwa

Szczęśliwy kolor: żółty

Szczęśliwy dzień: niedziela

Szczęśliwa liczba: 12


Na podstawie: ia.meaww.com


Zobacz także

wakacje

Jak dobrać się dobrze na wakacje ze znajomymi, by nie zwariować i nie urządzić sobie najgorszego urlopu ever

Romans jest jak alkohol: czasami po prostu chcesz wyjść i upić się bez względu na konsekwencje

Rozwiązanie akcji "List do męża"

Rozwiązanie akcji „List do męża”