Go to content

11 sekretów kobiet, które nie mogą się opędzić od facetów

Fot. iStock/Lordn

Każda zna chociaż jedną taką kobietę, która nie może narzekać na brak adoratorów. I nie mówimy tu o żadnych bóstwach czy celebrytkach z pierwszych stron gazet. Niektóre kobiety mają po prostu w sobie to „coś”, co przyciąga facetów jak magnes. Co je wyróżnia i czy można stać się jedną z takich kobiet? Tak, ale łatwo nie będzie. Bo ich największy sekret polega na tym, że niektóre, charakterystyczne zachowania i cechy występują u nich naturalnie. Ale próbować zawsze można, prawda? 

Poznaj swoją wartość

Skoro czytasz ten tekst, naprawdopodobniej nie uważasz siebie za kobietę wartościową, a to podstawowy błąd. Pewność siebie i świadomość swoich zalet (ale i wad) potrafi zdziałać cuda. Takie kobiety roztaczają wokół siebie pewną aurę, która przyciąga facetów. Ważne jednak, żeby się nie zapędzić i nie zamienić pewności siebie w pogardę dla innych.

Oczekuj szacunku

Kobiety mają z tym problem. Wydaje nam się, że na szacunek trzeba sobie zapracować. Tymczasem jest czymś, czego masz prawo oczekiwać od innych osób. Nigdy nie powinnaś akceptować żadnych zachowań, które temu przeczą.

Wiedz, że zasługujesz na najlepsze

Jeżeli widzisz, że ktoś nie traktuje cię tak, jak na to zasługujesz, odejdź. Nie ciągnij takiej znajomości. Umiejętność racjonalnej oceny własnych oczekiwań i konfrontacja jej z tym, co zastajemy, jest cechą charakterystyczną pewnych siebie kobiet.

Miej własne życie

Ciesz się z drobiazgów, planuj, rozwijaj swoje zainteresowania i spełniaj marzenia. Nie oczekuj, że nagle ktoś pojawi się w twoim życiu i nada mu sens. Pokładanie nadziei w kimś często powoduje, że żyjemy czymś życiem, a nie swoim. Realizujemy cudze marzenia i cele, a nie własne. Naucz się być sobą. Nie odwołuj wszystkich swoich planów tylko dlatego, że akurat on znalazł czas dla ciebie i chce się spotkać.

Odkryj w sobie pasję

Chodzi o głód życia. Wszystko co robisz, rób z pasją. To coś szalenie pociągającego. Pozwala na wytworzenie pewnej chemii między ludźmi. Pasja często wiąże się też z charyzmą. Za kimś takim po prostu chce się podążać. To przyciąga facetów, a niekoniecznie fizyczne pożądanie. Najseksowniejszy jest umysł. Tam rodzi się seksapil.

Bądź silna, ale kobieca

Tak, to prawdziwa sztuka. Nam się wydaję, że kobieta może być albo silna, albo delikatna. Na szczęście można te dwie cechy połączyć i odpowiednio wyważyć. Bądź silna, a więc trzymaj się swoich zasad i pamiętaj, jakie masz w życiu priorytety. Naucz się panować nad emocjami i stawiać czoła przeciwnościom losu, ale… nie zatrać swojej kobiecej wrażliwości. Doceniaj prozę życia, bądź empatyczna.

Bądź tajemnicza

Wyobraź sobie, że masz na sobie wiele warstw ubrań. Fajnie byłoby zdejmować je powoli i stopniowo, prawda? To teraz wyobraź sobie, że każda taka warstwa, to jakiś twój sekret, informacja na twój temat. Zdejmowanie kolejnych warstw nie powinno trwać ani 5 minut, ani 5 dni. Naprawdę, możesz to robić miesiącami…

Przestań być desperatką

Mamy tendencję do oplatania faceta niczym bluszcz, gdy tylko uznamy, że jest całkiem sensowny i coś może z tego być. Takie zachowanie tylko go odpycha. On nie będzie się uganiał za desperatką, chyba że naprawdę zakocha się od pierwszego wejrzenia i sam już tydzień później będzie mówił o ślubie (ale to też raczej podejrzane, więc lepiej uważać na takich gości).

Mów „nie”

Nie bój się głośno mówić, co myślisz. Jeśli masz inne zdanie, nie przytakuj, żeby się przypodobać. Może i chwilowo w czymś ci to pomoże, ale na dłuższą metę tylko zaszkodzi. Niektórym kobietom wydaje się, że kluczem do przyciągnięcia faceta, jest zgadzanie się ze wszystkim, co mówi. To błąd. Faceci naprawdę wolą kobiety, które mają swoje zdanie i jest z nimi o czym porozmawiać.

Przestań się czepiać

To niestety nasz znak rozpoznawczy. Uwielbiamy się czepiać i naprawdę nie musimy spędzić z facetem połowy życia, żeby zacząć wytykać mu błędy, drwić, komentować lub na siłę zmieniać. Poznawanie się i docieranie to jedno. Warto jednak akceptować drugiego człowieka takim, jaki jest. A poważne tematy po prostu omawiać, a nie się czepiać.

Miej klasę

Naprawdę nie trzeba nosić głębokich dekoltów i krótkich spódniczek, żeby być sexy. Elegancja jest sexy. Naprawdę można mieć klasę i jednocześnie rozpalać facetów do czerwoności. Inna zasada brzmi – noś to, w czym czujesz się sobą. „Przebieranie się” na siłę nic tu nie pomoże.

Bycie „wyjątkową kobietą” polega na poznaniu siebie i wydobyciu swoich najlepszych cech. Właśnie to, w połączeniu ze zwykłym lubieniem siebie, spowoduje, że będzie pewna siebie, a faceci nie będą mogli odwrócić od ciebie wzroku.

Na podstawie: Love Panky/Your Tango