Lifestyle

11 rzeczy (i więcej) z powodu których musisz rano siarczyście przekląć

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
3 czerwca 2016
Fot. iStock / coloroftime
 

O przeklinaniu można by dyskutować w nieskończoność. Przeklinać, czy nie przeklinać? Ale są takie chwile w życiu każdego człowieka, kiedy nie pozostaje nic innego jak wyrzucić z siebie siarczyste KU*WA. Jedni to robią na cały głos, inni krzyczą w myślach. Jedno jest pewne, każdy z nas takich momentów doświadcza.

Budzikom śmierć!

Muszę wcześnie wstać, żeby dojechać na ważne spotkanie – trzy godziny jazdy. W nocy budzę się co godzinę, żeby o piątej nad ranem zasnąć kamiennym snem. Nawet nie wiem, kiedy wyłączyłam budzik, drzemka jakimś cudem tym razem nie zadziałała. Znasz to uczucie? Zrywasz się, zerkasz w panice na zegarek a z twoich ust wyrywa się: KU*WA, które zrywa cię z łóżka.

To nie kawa, to…. wrrrr

Nie wiem jak wy, ale u mnie kawa, po dużej porcji wody z cytryną być musi. Ta poranna najważniejsza. Wlokę noga za nogą do kuchni myśląc o tym „wspaniałym” dniu, w którym czeka mnie milion rzeczy do zrobienia. Otwieram szafkę. A tam… brak kawy. Teraz sobie myślę, że jej brak jest bardziej pobudzający, niż ona sama, zwłaszcza, gdy znowu wyrywa mi się wściekłe KU*WA.

Ach plama, plama co za (ku*wa) pech

To nie jest twój dzień. No nijak. Po prostu nic ci nie pasuje. A wszystko, co chciałabyś założyć jest akurat w praniu. W końcu z czeluści szafy wyciągasz bluzkę, oddychasz z ulgą, bo już wiesz, że rozwiązałaś poranny koszmar ubraniowy. Zakładasz, a tam widnieje piękna plama. KU*WA skąd ona się u licha tam wzięła?!?!?! I wszystko od nowa.

Pachnące paszki

Pętla czasu o poranku się zaciska. Biegniesz do łazienki. Jeszcze pachy, co by nie mieć poczucia, że będziesz śmierdzieć przez pół dnia, zwłaszcza, że pogoda znowu zapowiada się dość parna i duszna. Kulka, dezodorant pod paszki, co kto lubi. Cyk – zakładasz koszulkę i ZONK. Cudowna plama pociągnęła się po całym boku. KU*WA. I wracasz do punktu wyjścia – czyli przed szafę.

Czemu akurat dzisiaj!!!

Bywają takie dni w twoim życiu, kiedy od rana idzie coś nie tak. A przynajmniej jedna z rzeczy, której zawsze pilnujesz, ale akurat, gdy ci się spieszy, kiedy wiesz, że musisz wyjść wcześniej, okazuje się, że właśnie dzisiaj brakuje… chleba na kanapki dla dzieci. Zostały trzy wyschnięte kawałki… One jęczą, ty w szale. Pada pod nosem ŻESZ KU*WA.

Złość piękności kurde szkodzi

„Dziś będę wyglądać bosko” – myślisz, gorzej jeśli bosko musisz wyglądać, bo jak wyżej – ważne spotkanie. Stajesz przed lustrem, czas zarezerwowany na makijaż ciut wydłużasz, co by zrobić sobie idealne kreski eyelinerem i… za diabła druga nie chce wyjść prosto. Co byś nie zrobiła, krzywizna taka, że widać na odległość. No i? KU*WA. Trzesz wściekle oko. Albo wkładasz szczoteczkę od tuszu do rzęs w oko… Uroczo, prawda?

Konkurs na dziurę roku

A to? Biegasz w szalce już po domu. Nauczona doświadczeniem zawsze, ale to zawsze rajstopy zakładasz na ostatnią chwilę, co by nie zahaczyć, nie podrzeć. Stoisz już w korytarzu, zakładasz – jedna noga, druga, połowa uda i… trach. Oczko cudownie leci sobie w dół, a na udzie dziura. KU*WAaaa. Błagam, oby w sklepiku na dole mieli mój rozmiar, oby mieli. I po raz setny przysięgasz sobie mieć zapas rajstop w domu.

Pamięć dobra, ale krótka

„Mamo, masz ten strój dla mnie”, „Wyprasowałaś koszulę?”, „Pamiętałaś o guzikach, potrzebuję do szkoły”, „Kupiłaś bibułę”, „To dziś ten dentysta?”. KU*WA. Masz ochotę uciec, udawać, że cię nie ma, żeby nikt nic już o nic cię nie pytał. Tak, jeszcze przedwczoraj pamiętałaś. Ale dzisiaj, kiedy za 10 minut musicie wyjść z domu… Cóż… Pozostaje w myślach (bo dzieci) przekląć siarczyście.

Uwaga: objazd

Nic tak nie poprawia nastroju, jak tabliczka z napisem „objazd”, kiedy ty spieszysz się na łeb na szyję. Albo śmieciarka, która właśnie zagrodziła pół drogi, bo dziś dzień wywożenia śmieci akurat z twojej ulicy i akurat wtedy, gdy ci się spieszy. Albo panowie, którzy postanowili odmalować pasy na ulicy. To jeszcze sąsiad, który za blisko zaparkował i czujesz, jak tyłkiem, próbując dostać się do swojego auta, wycierasz jego brudny lakier. KU*WA czemu akurat dzisiaj ta jasna kiecka?!?

Ups…

Leeecisz, szczęśliwa, że oto już, udało ci się wyjść z domu. Już jesteś w aucie, już witasz się z lepszą częścią swojego dnia, gdy okazuje się, że kluczyki od auta zostały w mieszkaniu. Albo w głowie zapala się lampka pod tytułem: „żelazko” i widzisz je niewyłączone na desce. Rzucasz głośno (lub w myślach) soczyste KU*WA i leeecisz… z powrotem do domu.

Złośliwe klucze

Znacie to. Wychodzicie z domu, wkładacie rękę do torebki po klucze, żeby zamknąć drzwi i… przepadły. Po prostu zawsze jak leżą po lewej stronie pod notesem, tak dzisiaj ich tam nie ma. Zaczynasz szukać w panice po omacku… i nic. W końcu wysypujesz całą zawartość torebki przed drzwiami oczywiście mieląc zaklęcie w ustach: KU*WA, które pomaga znaleźć najbardziej złośliwe kluczki. Są.

Albo na parkingu przed samochodem? Kiedy jeszcze ulubiona pomadka wturla się pod samochód? Albo gdy z torbami zakupów idziesz do auta i ten moment, kiedy zdajesz sobie sprawę, że kluczyki bezwładnie wrzuciłaś do torby… Bezwładnie – czytaj – bez szans na ich szybkie odnalezienie.

To może jeszcze być telefon, kiedy latasz po całym domu i szukasz, a okazuje się, że właśnie przez niego rozmawiasz ze swoją matką… Taaa, skąd to znam. Może być plama od pasty od zębów, która jakimś cudem trafiła na twoją bluzkę. Może być pies, który nie wytrzymał presji i nasikał pod drzwiami. Może być tak karmy dla kotów, które miauczą od rana przeraźliwie, a każde z was myślało, że to drugie karmę kupi. Może być pęknięta gumka do włosów – ta ostatnia, akurat wtedy, gdy nie zdążyłaś ich umyć i chciałaś spiąć ciasno, co by widać nie było.

I mówi się: zastąp przekleństwo innym słowem. Ale jak w takich sytuacjach powiedzieć: STOKROTKA! No jak?!?


Lifestyle

Ponad 1000 bibliotek w całej Polsce otworzy się w nocy 4 czerwca, by przekonywać, że wolno i warto czytać w bibliotekach.

Redakcja
Redakcja
3 czerwca 2016
Fot. iStock / pixitive
 

Drugie, rekordowe wydanie akcji Noc Bibliotek – już w sobotę!

Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary, groza, a nawet… nocne mosty między bibliotekami.

Centralna Noc Bibliotek odbędzie się w Bibliotece Narodowej (al. Niepodległości 213) ipotrwa od 16.30 (młodsi) do północy (starsi). W programie m.in.: prof. Jerzy Bralczyk z Teatrem Improwizowanym Klancyk, Andrzej Maleszka z ”Magicznym drzewem”, Artur Barciś z instrukcją obsługi pralki, a jak nadciągnie ciemna noc, nastrój się zmieni: na firmamencie pojawią się gwiazdy reportażu: Wojciech Jagielski, Lidia Ostałowska, Jacek Hugo-Bader, a słynne lektorskie „głosy” będą czytać o kaprysach tłumicieli myśli ludzkiej. Będzie się działo, zapraszamy, warto przynieść ze sobą książki naszych nocnych autorów – po autografy!

A tak było w ubiegłym roku:

 

Mapa Nocy Bibliotek z planami lokalnych wydarzeń: http://rejestracja.frsi.org.pl/pr/noc16.

Strona akcji: www.nocbibliotek.org

O 16.30 zapraszamy na film, a po filmie na spotkanie z Autorem i Reżyserem w jednej osobie ― Andrzejem Maleszką.

ANDRZEJ MALESZKA W PIGUŁCE 

Reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Laureat EMMY AWARD i kilkudziesięciu nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych. Także laureat nagrody IBBY za najlepszą powieść dla dzieci. Jego twórczość łączy motywy fantastyczne i realistyczne. Rozgrywa się we współczesnych realiach, w których pojawiają się niesamowite, magiczne zdarzenia. Mimo fantastycznych motywów powieści i filmy poruszają też ważne tematy społeczne. Autor znakomicie rozumie świat dzieci i opowiada historie z ich punktu widzenia. Jako reżyser jest też ekspertem w pracy z młodymi aktorami. Tworzy do swych powieści cyfrowe ilustracje przypominające kadry z fantastycznych filmów. Cykl powieści Magiczne Drzewo stał się jednym z największych bestsellerów wśród książek dla młodych czytelników w Polsce. Film Magiczne Drzewo jest oglądany w wielu krajach. Powieść została przetłumaczona na kilka języków, w tym chiński i japoński.

ZNANI I KOCHANI O MALESZCE I MAGICZNYM DRZEWIE 

„Powieść Magiczne Drzewo można sprezentować dziecku w ciemno. Na pewno się w niej zakocha! Znajdzie tam niesamowite przygody, ale – co ważne – znajdzie również siebie. Autor posiada wyjątkową zdolność patrzenia na świat oczami dzieci. W tym świecie codzienność w sposób naturalny przeplata się z magią. A dzieciaki to uwielbiają. Magiczne Drzewo można też polecić rodzicom, którzy chcą, żeby ich dzieci zaczęły czytać. To książka, które może pokonać gry komputerowe. Ma niesamowitą energię, tempo, a jednocześnie mówi o ważnych sprawach. Magiczne Drzewo dowodzi, że można napisać powieść dla dzieci atrakcyjną, a zarazem mądrą.”

   Danuta Stenka, aktorka

„To, co tworzy Andrzej Maleszka, właściwie nie ma konkurencji. Tylko on potrafi splatać w taki sposób świat magiczny z codziennością […]. Tylko on pokazuje coś, co określiłbym jako magiczną codzienność. Czyli coś najbliższego odczuwaniu dziecka. Myślę, że jego twórczość pełni też rolę edukacji… dorosłych, bo przypomina im, jak patrzeć na świat oczyma dziecka.”

Wojciech Orliński, dziennikarz „Gazety Wyborczej”

„Źródłem sukcesu Magicznego Drzewa jest to, że Andrzej Maleszka trzyma w tym dziele stronę dzieci. Stoi konsekwentnie po ich stronie i one to czują […]. To my, dorośli, poznając jego filmy czy książki, czujemy się czasem zawstydzeni, że nie mamy dla dzieci czasu albo nie umiemy ich tak, jak autor Magicznego Drzewa, rozumieć.”

     Krzesimir Dębski, kompozytor

„Wczoraj usiadłam przed komputerem i obejrzałam Magiczne Drzewo. Oglądałam je jako człowiek dorosły, krytyczny i niemający czasu. Myślałam, że obejrzę kilka minut i to wystarczy. A obejrzałam całość, bo – po prostu – byłam ciekawa, co będzie dalej, jak ta historia się skończy. Nie mogłam oderwać się od tego filmu, bo stale mnie zaskakiwał.”

Izabela Cywińska, reżyserka 

NAJNOWSZA KSIĄŻKA ANDRZEJA MALESZKI 

Porwano Budynia, jedynego psa na świecie, który umie mówić. Treser Gerard Kron zmusza go do występów na pokazach Szkoły Posłusznych Psów. Budyń i szczeniak Muki uciekają dra-kulą, magicznym pojazdem. Ściga ich treser i zdradziecki kameleon Prodo. Gdy Prodo psuje dra-kulę, uciekinierzy lądują w bardzo niebezpiecznym miejscu…

Bohaterowie Magicznego Drzewa   to nowa seria powieści. Powstaje równolegle z bestsellerowym cyklem Magiczne Drzewo. Każdy tom opowiada o nieznanych przygodach jednej z postaci   Magicznego Drzewa : Kukiego, Gabi, Alika, Idalii i innych. Bohaterem pierwszego tomu jest mówiący pies Budyń.


Lifestyle

Konkurs „Rozpieszczamy czupryny i warkocze”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
3 czerwca 2016
Jak olejować włosy
Fot. Pixabay / pezibear / CC0 Public Domain

Kiedy kobieta ścina włosy to znak, że zamierza zmienić swoje życie – tak mawiała Coco Chanel. Ale my, musimy dodać coś więcej – zmiana uczesania, koloru lub po prostu dbanie o włosy – to zawsze zapowiedź zmiany… zmiany na lepsze!

Razem z BIOKAP, który codziennie dopieszcza włosy jasne, ciemne, rude i brązowe, proste i kręcone, zapraszamy was do wspólnej zabawy. Opowiedzcie nam, jak rozpieszczacie swoje włosy i wygrajcie cudowny zestaw kosmetyków, żeby były jeszcze zdrowsze i piękniejsze!

  1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. W komentarzu do tego artykułu odpowiedź na pytanie: „A ty co zrobiłaś dla swoich włosów?”. Opowiedz nam jak w domowym zaciszu dbasz o swoje włosy. W jaki sposób odwdzięczasz im się za piękny wygląd ;). A może masz swoje tajne sposoby, na ich miękkość, kolor lub by były jeszcze bardziej zdrowe i lśniące?
  2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze platformy do komentowania.
  3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

Zadanie konkursowe:

„A ty co zrobiłaś dla swoich włosów?”. Opowiedz nam jak w domowym zaciszu dbasz o swoje włosy. W jaki sposób odwdzięczasz im się za piękny wygląd ;). A może masz swoje tajne sposoby, na ich miękkość, kolor lub by były jeszcze bardziej zdrowe i lśniące?

Nagrody:

5 x zestaw kosmetyków pielęgnacyjnych BIOKAP, składający się z: Odżywka głęboko nawilżająca oraz Szampon przeciw wypadaniu włosów

Szampon przeciw wypadaniu włosów

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W formule szamponu Biosline Anticaduta zastosowano następujące składniki pochodzenia roślinnego:

 • palma sabałowa oraz pestki dyni – to właśnie one hamują wypadanie włosów, blokując enzym 5 alfa-reduktazy,
 • substancje pozyskane z winorośli oraz afrykańskiej rośliny Olax dissitiflora – skutecznie poprawiają mikrocyrkulację w skórze,
 • wyciąg z egzotycznej rośliny China – o silnym działaniu wzmacniającym włosy,
 • mięta oraz olejki z rozmarynu i drzewa herbacianego z upraw organicznych – dają efekt odświeżenia i oczyszczenia,
 • ekstrakt z pokrzywy – reguluje wydzielanie sebum,
 • ekstrakty z krwawnika, chmielu, malwy – nawilżają włosy, mają działanie ochronne,
 • sufraktanty z kokosa – mają delikatne właściwości myjące.

Formuła szamponu – oparta na roślinnych składnikach myjących, ekstraktach roślinnych oraz oczyszczonych olejkach eterycznych – jest niezwykle łagodna dla włosów, zapewniając im piękny wygląd i równowagę. W szamponie nie użyto chemicznych składników drażniących, takich jak emulgatory PEG, silikony, SLS, SLES czy parabeny. Kosmetyk został też przetestowany pod kątem zawartości niklu oraz przeszedł testy dermatologiczne.

Szampon stanowi pierwszy, ważny etap kuracji przeciwko wypadaniu włosów. Powinien być stosowany 2-3 razy w tygodniu, już w momencie, gdy dochodzi do pierwszych objawów przerzedzania fryzury, aby zapobiec nasileniu problemu.

Odżywka głęboko nawilżająca

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dzięki składnikom odżywczym kuracja ma właściwości odbudowujące, nawilżające i ochronne dla włosów. Idealna do zniszczonych włosów i rozdwojonych końcówek do nakładania po umyciu włosów szamponem. Głęboko odżywia i chroni włosy przed negatywnymi skutkami środowiska. Dodaje miękkości, puszystości, ułatwia rozczesywanie. Zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Produkt z wysoką zawartością aktywnych składników naturalnych tj. olej z jajoby, protein z pszenicy i ekstrakt z chmielu Bez prabenów. Testowane pod względem niklu. Produkt nietestowany na zwierzętach.

 

 

Konkurs trwa od 03.06.2016 do 16.06.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 23.06.2016 roku. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj


Zobacz także

Kilka zwykłych pytań, dzięki którym twój związek będzie szczęśliwy

Jak dobrze znasz swojego partnera? [QUIZ]

„Ma(m) tę moc!” – codzienne sprzątanie przestało być udręką

Czy trzy kobiety, które łączy były mąż, mogą się zaprzyjaźnić? Czy może połączy ich zemsta na mężu? „Zmowa byłych żon”