Go to content

10 sprawdzonych miejsc w Warszawie, czyli gdzie naprawdę warto zjeść!

Warszawa jedzeniem stoi. Właściwie, gdzie się nie zatrzymasz, znajdziesz miejsce, w którym można zjeść. Co więcej, pozostając w stolicy naszego kraju możesz odbyć wędrówkę po kuchniach całego świata! Pytanie tylko, czy na pewno dobrze trafisz? Bo przecież wiadomo, że jedzenie jedzeniu nierówne, a fakt, że dany lokal pełen jest gości, niekoniecznie musi zawsze być świadectwem, że tu zjesz dobrze.

Skorzystaliśmy z podpowiedzi i doświadczeń osób, którzy lubią odkrywać nowe kulinarne miejsca na mapie Warszawy i stworzyliśmy listę tych, które naprawdę warto odwiedzić i w nich zjeść.

Fot. Facebook / <a href= https://web.facebook.com/Dziurka-od-klucza-119579078146813/target="_blank">Dziurka od klucza</a> \n

1/9 Dziurka od lucza

Malutka włoska knajpka przy Radnej 13 na warszawskim Powiślu, którą prowadzi małżeństwo podróżników. Z miłości do jedzenia postanowili stworzyć miejsce z rodzinną atmosferą. Jest smacznie, bo świeżo, a każde danie przygotowywane jest na oczach gości. Miejsce warte grzechu, porcji kręconego na miejscu makaronu i butelki wina.

Dziurka od klucza

 Fot. Facebook / <a href= https://web.facebook.com/Dziurka-od-klucza-119579078146813/target="_blank">Dziurka od klucza</a>

Fot. Facebook / Dziurka od klucza

2/9 La Sirena: The Mexican Food Cartel

Podobno szczęście chodzi parami, w tym przypadku także sukces, bo po sukcesie Dziurki od klucza właściciele postanowili otworzyć kolejna knajpkę inspirowana podróżą do… Meksyku. Tak, w La Sirenie zjecie fantastyczne meksykańskie dania. Nominowani w do Knajpy Roku 2016 za „za nowoczesną, ekscytującą wizję kuchni meksykańskiej na miarę wyobraźni Tarantino”.

La Sirena: The Mexican Food Cartel

3/9 Thaisty

Jeśli chcecie spróbować najlepszej tajskiej kuchni, nie musicie wyjeżdżać do Tajlandii. Wystarczy, że zawitacie na Placu Bankowym 4 w Thaisty. Gotuje tam Chanunkan Duangkumma, uznana szefowa kuchni, serwuje tajską kuchnię w autorskim wydaniu. Lepszej zupy z kaczki nie zjecie nigdzie! Minus – trudno wejść po prostu z ulicy, bez rezerwacji się nie wybierajcie.

Thaisty

 Fot. Facebook / Thaisty


Fot. Facebook / Thaisty

Fot. Facebook / <a href= https://web.facebook.com/NamasteIndiaPoland/?ref=page_internal/target="_blank">Namaste India</a>

4/9 Namaste India

Indyjska kuchnia w samym centrum Warszawy! Wyśmienity butter chicken i pieczywo garlic naan. Jest świeżo i smacznie, a oryginalności kuchni pilnują kucharze pochodzący z Indii. Polecamy!

Namaste India

Fot. Facebook / Namaste India

Fot. Facebook / Namaste India

https://web.facebook.com/Przegryz/

5/9 Przegryź

W Warszawie oczywiście jest też i kuchnia polska. W Przegryź na Moktowskiej 25 zjecie podobno najlepsze mielone, domowe pierogi i rosół.  Jako nieliczni w Warszawie mają także psie menu. 🙂

Warto zajrzeć i posmakować znanej, ale być zaskakującej dla nas w smakach kuchni.

Przegryź

https://web.facebook.com/Przegryz/

https://web.facebook.com/Przegryz/

Fot. Facebook / <a href= https://web.facebook.com/HeritageShopAndWinePlacZbawiciela/target="_blank"> Heritage Shop & Wine Plac Zbawiciela</a> \n

6/9 Heritage Shop & Wine Plac Zbawiciela

Włoska knajpka na rogu Placu Zbawiciela, warto odwiedzić rano, by wypić wspaniałą kawę i zjeść do niej croissant z migdałami. Polecamy krem z pomidorów, wędliny i sery włoskie, świetne przekąski!

Heritage Shop & Wine Plac Zbawiciela

 

Fot. Facebook / <a href= https://web.facebook.com/Podkowa-Wine-Depot-165160573521663/target="_blank">Podkowa Wine Depot</a>

7/9 Podkowa Wine Depot

Co prawda nie w samej Warszawie, ale tuż na jej obrzeżach, bo w przepięknej Podkowie Leśnej jest knajpa, w której zjecie świetne steki argentyńskie, a do tego wypijcie wyśmienite wino! Dla steków i wina warto wyjechać za miasto, tym bardziej, że argentyński właściciel chętnie dzieli się swoją wiedzą na temat win. Duży plus za salę dla dzieci!

Podkowa Wine Depot

Fot. Facebook / Podkowa Wine Depot

Fot. Facebook / Podkowa Wine Depot

Fot. Facebook / <a href= https://web.facebook.com/stoldzielnia/target="_blank">Stółdzielnia</a>

8/9 Stółdzielnia

Na Starym Mokotowie jest włoska knajpa z wyśmienitą pizzą, ale jeszcze lepszym makaronem z owocami morza. Jak już raz się tam trafi, zawsze będzie się chciało wrócić. Naprawdę warto zajrzeć do Stółdzielni.

Stółdzielnia

Fot. Facebook / Stółdzielnia

Fot. Facebook / Stółdzielnia

Fot. Facebook / <a href= https://web.facebook.com/nocnymarket/target="_blank">Nocny Market</a>

9/9 Nocny Market

Jeśli ktoś podróżuje po kulinarnej mapie Warszawy musi ostatecznie trafić na Nocny Market, czyli stały targ, który mieści się na peronach nieczynnego dworca Warszawa Główna Osobowa.  To tam od czwartku do niedzieli wieczorem wystawiają się różne restauracje. Można zjeść kanapkę z pastriami, kapustą kiszoną, śledzie z Bornholmu, pizzę z mąka i wodą, właściwie posmakować kuchni świata i doświadczyć kulinarnego świata Warszawy w pigułce.

Nocny Market

Fot. Facebook / Nocny Market

Fot. Facebook / Nocny Market