Go to content

10 rzeczy, w których zawsze wyjdziesz dobrze na zdjęciu!

W dobie, kiedy zdjęcie jest nośnikiem informacji, bardzo dużą wagę przywiązujemy do tego, jak wyglądamy na zdjęciach. Bo Instagram, bo Facebook, tam najchętniej pokazujemy się w nowych odsłonach. A że chcemy wyglądać dobrze – to zupełnie naturalne. Nawet jeśli nie chodzi o foto na mediach społecznościowych, to w ogóle mam wrażenie, że kobiety bardziej o siebie dbają.

A jeśli lubisz robić zdjęcia i się fotografować, warto wiedzieć, jakich trików użyć, żeby zawsze wyglądać dobrze.

Oto 10 rzeczy, które wysmuklają i wyszczuplają sylwetkę.


źródło: powerwow.com

1/10 Sweter

Ale nie taki, do jakich jesteśmy przyzwyczajone – dużych swetrów, w których możemy się zatopić i okryć całe. Warto od czasu do czasu założyć sweter z delikatnej dzianiny, który dopełni strój, i uwydatni to, co powinno przyciągać wzrok lub obiektyw aparatu.

Fot. iStock/SanneBerg

2/10 Szerokie spodnie 7/8

Dlaczego warto? Bo ukrywają szersze biodra i sprawiają wrażenie długich i szczupłych nóg. Jeśli do tego założymy krótki sweterek wydłużający sylwetkę, to na każdym zdjęciu będziemy wyglądać świetnie!

Fot. iStock/iprogressman

3/10 Spódnica MIDI

Jakbyś nie była przekonana do tego typu spódnicy, warto ją założyć, bo ukrywa wszystkie nasze niedoskonałości. Zaryzykuj raz i zrób sobie zdjęcie w tej spódnicy, zobaczysz, jak korzystnie w niej wyglądasz. I uwaga – stylistki podpowiadają – nie oglądaj się w lustrze, lepiej się sfotografować i wówczas ocenić nasz wygląd.

Fot. iStock/yoh4nn

4/10 Sandały na obcasie

Najbardziej pożądane na czerwonym dywanie. Sandałki z odkrytą piętą, na wysokim obcasie, a jeszcze w cielistym kolorze wydłużają nogę, znakomicie wyglądają do wszystkiego, co założycie. Nie rzucają się w oczy, a naprawdę „robią robotę” w naszym wyglądzie.

Fot. iStock/theendup

5/10 Koszula

Koszula, przy której odpinamy dwa lub trzy guziki spełnia tę samą funkcję, co sandały, tyle, że wydłuża i wysmukla oczywiście nasz tułów. Taką koszulę zawsze warto mieć w szafie, a gdy w niej mamy robione zdjęcie – zawsze wyglądamy fantastycznie.

Fot. iStock/Kinepx

6/10 Drobne kolczyki

Ten na pozór nierzucający się w oczy dodatek na każdym zdjęciu spełnia wyjątkową rolę. Rozjaśnia naszą twarz, przyciąga wzrok i nadaje naszemu wyglądowi wyjątkowości.

Fot. iStock/brickrena

7/10 Odsłonięte ramiona - top lub sukienka

Taki strój odsłania ramiona i obojczyki dodając naszej sylwetce kobiecości, zawsze będziemy świetnie wyglądać w takim stroju, bez względu na to, czy jest top czy sukienka. Jeśli masz większy biust, można go ukryć pod ciemniejszym kolorem sukienki czy bluzki.

Fot. iStock/JANIFEST

8/10 Odsłoń talię

Jeśli zakładasz szerokie i długie spodnie, a do tego luźną bluzkę, schowaj jej część w spodnie, tak aby podkreślić talię i nadać kształtu swojej sylwetce. To prosty zabieg, a optycznie doskonale wpływający na nasz wygląd.

9/10 Dopasowana kurtka

Każda z nas wie, co powinna ukryć, aby wyglądać lepiej, zwłaszcza na zdjęciu. Idealną do przykrycia różnych niedoskonałości zdaje się być dopasowana kurtka, marynarka, spod które nie widać naszych jedzeniowych grzeszków.

10/10 Płaszcz

Podobnie jak kurtka, płaszcz ukrywa nasze niedoskonałości. Zawsze będziemy w nim świetnie wyglądać, należy tylko zwrócić uwagę, czy się w nim nie topimy, czy nie jest za duży. Do obszernego płaszcza warto założyć dopasowane spodnie i bluzki. Tak ubrane możemy z powodzeniem pozować do zdjęć.