Lifestyle Związek

10 największych błędów, które w związkach popełniają mężczyźni, nawet tego nie dostrzegając

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 kwietnia 2017
Fot. iStock/Geber86
 

Wszyscy popełniamy w miłości błędy, a kiedy związek zaczyna przechodzić kryzys, często żałujemy, że nie byliśmy tacy, jak powinniśmy, w relacji z naszym partnerem. Pewnie w równie wielu przypadkach, dużo trudniej nam dostrzec swoje przewinienia niż zaniedbania i słabości drugiej strony. Mężczyźni popełniają najczęściej te związkowe „grzeszki”, o których nigdy nie powiedzieliby, że mogą zniszczyć związek z ukochaną, dopóki nie uświadomią sobie, że ich partnerka naprawdę cierpi z powodu tych właśnie „błahostek”.

10 największych, męskich błędów z związkach:

1. Brak obecności

– „No, ale o co ci chodzi, przecież jestem” – mówi on, a ona w milczeniu zagryza wargi. Trudno jej wytłumaczyć ci to bardziej dosadnie, skoro wiele razy mówiła o tym, że chciałaby spędzić z tobą czas inaczej niż siedząc obok na kanapie i patrząc na to jak chrapiesz, gapisz się na SWÓJ ulubiony film, albo zawieszasz wzrok na ekranie smartfona. Jasne, każdy potrzebuje odpoczynku, przestrzeni. Ale, w przypadku wielu par –  tak wygląda codzienność. To NIE JEST obecność, to przebywanie w tym samym pomieszczeniu.

2. Brak chęci zrozumienia partnerki

„Wyłączasz się”, kiedy ona mówi do ciebie o rzeczach dla niej ważnych, bo wydaje ci się, że nie musisz tego „wszystkiego” wiedzieć. Jej zaangażowanie w wasz związek, emocjonalne podejście do wielu spraw, w tym – waszych problemów – nazywasz lekceważąco „histeryzowaniem” i nie starasz się zrozumieć jej uczuć, obaw, lęków, jej punktu widzenia. Czas mija, a ty nawet nie zauważasz jak się od siebie oddalacie, a ona już nie próbuje zaczynać z tobą rozmowy, która mogłaby doprowadzić do lepszego zrozumienia.

3. Strach przed tym, że ona przejmie kontrolę nad twoim życiem

Związek to zaangażowanie, kompromisy, czasem rezygnacja z czegoś, co było dla nas długo bardzo istotne, na rzecz budowania wspólnego świata. Związek to również w jakimś stopniu „powierzenie siebie” drugiej osobie. Nie można być „trochę z związku”. Jeśli się na niego decydujesz – dajesz drugiej osobie siebie. Ale to nie oznacza wcale, że ktoś przejmuje kontrolę nad twoim życiem. W dobrej, zdrowej relacji pozostajemy autentyczni, a wybory podejmujemy zazwyczaj wspólnie, mając na uwadze dobro jednej i drugiej strony.

4. Lekceważenie

Jeśli jesteś z związku, ale notorycznie nad szczęście i dobro swojej partnerki stawiasz inne, własne priorytety, co innego czynisz ważniejszym, albo szybko dojrzej do tej relacji, albo odejdź. Zamiast sprawiać, by czuła się kimś wyjątkowym, dołujesz ją i dajesz do zrozumienia, że nie jest najważniejszą osobą w twoim życiu. I prawdopodobnie to właśnie zrozumiesz, jeśli spróbujesz być ze sobą szczery.

5. Nieświadomość uczuć partnerki

One nie muszą być stałe, mogą się zmieniać pod wpływem różnych przeżyć, wydarzeń, codziennych doświadczeń. Jeśli przechodzisz obojętnie obok jej smutku, dajesz jej do zrozumienia, że jej emocje nie są dla ciebie ważne. Być z kimś blisko i nie zauważyć, że cierpi? Trzeba się naprawdę postarać, by nie mieć świadomości, że z drugą osobą dzieje się coś niepokojącego. Nie dając jej wsparcia w trudnych momentach, pokazujesz, że nie może na ciebie liczyć. Nie bój się, ona nie wymaga od ciebie nie wiadomo jakiego poświęcenia ani heroicznych czynów. Wystarczy obecność, rozmowa i troska, którą umiesz okazać.

6. Brak zaufania

Drobne kłamstwa niszczą związek powoli, ale bardzo systematycznie. Jeśli mijasz się z prawdą, bo wydaje ci się, że ona „nie musi wiedzieć wszystkiego”, nie traktujesz jej po partnersku, jak kogoś równego sobie. Z pewnością wymagasz, by była wobec ciebie uczciwa. Dlaczego nie potrafisz jej dać tego samego? Jeśli sprawiasz, że nie można ci zaufać, burzysz jej poczucie bezpieczeństwa, a więc jedną z podstawowych wartości udanego związku.

7. Brak zaangażowania

Trudno być szczęśliwym i spełnionym w związku z kimś, kto jedynie przyjmuje to, co zechcesz mu dać. Jeśli uważasz, że wystarczy jej to, że jesteś, zdecydowanie nie doceniasz swojej partnerki. Jesteście już ze sobą tyle czasu, że nie musisz się o nią starać, i tak będzie zawsze z tobą. Czy tak właśnie myślisz? Popełniasz błąd. Ludzie się zmieniają, kiedy uświadamiają sobie, że ich potrzeby nie są zaspokajane. Każdy z nas chce być szczęśliwy w miłości i jest w stanie zmienić swoje życie o 180 stopni, by to osiągnąć.

8. Brak czasu

Uważasz, że najlepsze, co możesz dać swojej partnerce i rodzinie, to bezpieczeństwo materialne. Wydaje ci się nawet, że to jedyny twój obowiązek z w tej relacji, a ponieważ świetnie się z niego wywiązujesz, jej prośby o wspólne wyjście, o telefon w ciągu dnia, o rozmowę przed zaśnięciem, traktujesz jako „fanaberię”. Właśnie tracisz miłość swojego życia.

9. Nieumiejętność docenienia drugiej strony

Może nie traktujesz tego, co robi (zawodowo i prywatnie) z lekceważeniem, ale rzadko kiedy dostrzegasz jej wysiłek i zaangażowanie w pracę. Nie uważasz, że musisz okazywać radość z jej sukcesów, ani mówić jej miłych słów uznania. „Przecież wie, że dobrze je poszło” – myślisz. Wie, ale czeka, aż i ty to dostrzeżesz. To dla niej ważne.

10. Niezdecydowanie

Nie wiesz, czego właściwie chcesz od życia i oczekujesz, że twoja partnerka tym życiem pokieruje. Nie potrafisz samodzielnie podjąć decyzji, nie umiesz określić, czy jesteś szczęśliwy w swoim związku, ani jakie są twoje potrzeby. Trudno z tobą dojść do ładu, trudno z tobą zbudować coś pewnego i trwałego. Partnerka to nie matka, do związku trzeba dorosnąć.


Na podstawie: yourtango.com


Lifestyle Związek

4 postawy wobec bliskich, które cię ograniczają

Redakcja
Redakcja
13 kwietnia 2017
Fot. iStock / nd3000
 

Rodzina dla większości osób jest najwyższym szczęściem, które należy chronić przed wszystkim, co może jej zagrozić. Dbamy o siebie nawzajem, rozmawiamy, pielęgnujemy wspomnienia, omawiamy teraźniejszość i planujemy przyszłość. Robimy wiele, a może nawet wszystko, co w naszej mocy, by bliscy byli szczęśliwi. 

Czasem jednak myśli i podejmowane działania wychodzą poza nawias ogólnie rozumianej troski i to nasza postawa staje się problemem. Są osoby, które zbyt często i wręcz obsesyjnie rozmyślają nad różnymi aspektami wspólnego życia, blokując szczęście własne i bliskich.

Przekonania, które blokują szczęście

Samo rozmyślanie nad problemami, które mogą wystąpić w niedalekiej przyszłość, nie jest złe. Pozwala zastanowić się nad tym, jak w przyszłości uniknąć problemów lub zaplanować strategię pokonania ewentualnego kłopotu. To może być użyteczne, ale skupianie się ciągle nad tym samym nie pozwala podejmować racjonalnych decyzji i iść dalej. Bywa, że takie rozmyślnie ciągle wraca i jest uporczywe, a ty, zamiast szukać rozwiązań, skupiasz się na swoich obawach.

1. Tkwisz w bolesnych wspomnieniach 

Być może cały czas rozpamiętujesz przykrości, które dotknęły cię ze strony najbliższych, stale wracając do ich „winy”. Chowasz urazy i w dalszym ciągu, mimo upływu lat i nastałych zmian, powtarzasz destrukcyjne myśli, które sprzyjają narastaniu poczucia winy i wstydu u bliskich. A przecież nie możesz nic zrobić, aby zmienić przeszłość, tym bardziej powinnaś wykonać ruch do przodu, by odejść od przykrych wspomnień i otworzyć się na nowe. Emocjonalny chaos prowadzi do kryzysów, rozpaczy i bezradności. Jeden dzień, w którym powiesz „wystarczy”, będzie miał większe znaczenie od ciągłego wyciągania brudów z przeszłości.

2. Martwisz się o to co będzie

Zadręczając się stale tym samym negatywnym rozmyślaniem o przyszłości, niewiele ci z tego przyjdzie. Twoje obawy, jak ciężka chmura mogą gromadzić się nad rodziną i psuć atmosferę. Bo ile można się martwić o zagrożenia typu wymyślony wypadek komunikacyjny, zaginięcie czy utonięcie w jeziorze? Po pierwsze, nie masz żadnej pewności, że tak się może stać, a po drugie, nawet najgorętsze twoje myśli nie zmienią tego, co z czasem doświadczą twoi bliscy. Nie uchronisz ich przed tym, co jest poza twoim zasięgiem, stale zabraniając, powtarzając ostrzeżenia czy prośby.  Czasem możesz paradoksalnie spowodować właśnie tę katastrofę, której się obawiasz. Nikt nie zna przyszłość i zamiast zatruwać siebie i głowy bliskich wyolbrzymionymi obawami, lepiej żyć nadzieją i karmić się optymizmem.

3. Próbujesz kontrolować i poprawić bliskich

Nie uczysz się na swoich doświadczeniach, nie wyciągasz wniosków z tego, że nagminne „ustawianie” bliskich nie spotyka się z ich aprobatą. Można by rzec, że z uporem maniaka stale chcesz nawracać bliskich w kwestiach, które ty uważasz za jedyne i słuszne. Nie masz monopolu na prawdę, więc pozwól innym żyć po swojemu, nawet jeśli mogą oni popełniać błędy. Pamiętaj, że więzi rodzinne są silne, ale nie niezniszczalne. Istnieje cienka granica pomiędzy troską i dobrą radą a próbą przeżycia za innych swojego czasu, zachowaj więc równowagę pomiędzy twoimi chęciami a wolą bliskich.

4. Pomagasz wszystkim, ale nie dbasz o siebie

Taka postawa może z kolei wyglądać na pozytywną rzecz. Troska o innych jest przecież wyrazem miłości i zaangażowania, ukłonem w stronę najbliższych. Jednak nadmiar uwagi i troski kierowany w stronę bliskich, sprawia, że stajesz się uzależniona od bycia dla innych, rozleniwiając ich jednocześnie. Pozwól poczuć innym odpowiedzialność za siebie, inaczej okaleczysz ich na przyszłość. Dbając lepiej o samą siebie, będziesz w stanie mądrzej kierować związkiem z bliską osobą i  lepiej radzić sobie z problemami innych, gdy zajdzie taka potrzeba. Pamiętaj również, że myślenie także o sobie nie jest egoizmem i nie powinno wzbudzać u nikogo wyrzutów sumienia.

Jeśli czujesz, że któreś z powyższych postaw dotyczy bezpośrednio ciebie i rzutuje na twoich bliskich, zastanów się, z czego to może wynikać. Czasem przekonania wynikają z czasów dzieciństwa, kiedy to każdy w różnym stopniu doświadczał negatywnych myśli i uczucia bezradności. Zawsze warto się z tym zmierzyć.

źródło: www.psychologytoday.comzyciowapsychologia.wordpress.com

 


Lifestyle Związek

Regulamin akcji „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

Redakcja
Redakcja
12 kwietnia 2017
Fot. iStock / pixitive

Regulamin akcji „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Akcji pod nazwą Konkurs „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie Czas trwania akcji: 12.04.2017 – 08.04.2017 roku. Wyniki zostaną opublikowane na www.ohme.pl do dnia 18 maja 2017.
 3. Sponsorami nagród w Konkursie są GW Foksal, Noble Health  – zwani dalej Sponsorami.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl. 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsorów nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich. 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
  ZADANIE KONKURSOWE:
  Jeśli chcesz wziąć udział w akcji „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię” prześlij do nas swoje opowiadanie, nie narzucamy formy, tematyki – napiszcie o tym, co wam w duszy od dawna, a może właśnie w kwietniu gra. Na wasze prace czekamy pod adresem: [email protected]. Najciekawsze z nich opublikujemy i nagrodzimy.

  Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

  Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
  Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
  1. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym wiadomość zostanie zapisana na serwerze pocztowym organizatora.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 20 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 18.05.2017. na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

  1. Sponsorami nagród w Konkursie są GW Foksal, Noble Health – zwani dalej Sponsorami.
  2. Laureatami Konkursu zostaną 20 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  3. Nagrody:

   10 x zestaw książek, składający się z: Steczkowscy. Miłość wbrew regule oraz Costello. Przebudzenie
   3 x Class A Collagen Complex
   4 x Detox na Maxa
   2 x Detox Tea + kubek
   1 x Żelkowe love

4. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.

5. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.

6. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne akceptacją niniejszego regulaminu oraz z prawem do wykorzystania tejże pracy przez Organizatora w celach promocyjnych.

7. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.

8. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom  za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub przesyłki kurierskiej w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsorzy nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsorzy nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsorzy nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.

Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.

Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.

Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.

Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.

Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.

Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Zobacz także

Rozwiązanie konkursu „Jesteś gotowa zdradzić swoje mroczne sekrety? My wymażemy twoje złe wspomnienia…”

Sekrety makijażu według Magdy Pieczonki

Sekrety makijażu według Magdy Pieczonki – makijażystki gwiazd

Pewnego dnia okazuje się, że to zawsze, nie jest na zawsze… Mama