Go to content

10 facetów, których powinnaś spotkać w swoim życiu, nim trafisz na tego jedynego

fot. iStock/Petar Chernaev

Zanim znajdziesz Tego Jedynego, czeka cię przemarsz tych niezbyt właściwych facetów. Żeby znaleźć księcia, trzeba pocałować wiele żab, jak mówi pewne przysłowie. Nie ma się co oszukiwać, niektórzy z tych niezbyt właściwych przedstawicieli płci męskiej są naprawdę mili, zabawni i uroczy, ale po prostu nie są uosobieniem tego jedynego. Jakie żaby spotkasz na swojej drodze, zanim stanie na niej twój wymarzony książę?

1. Przystojniak

To typ chłopaka z okładki, o którym fantazjujesz z przyjaciółkami przy winie. W końcu wszystkie koleżanki zazdrościłyby takiego partnera na imprezach! Może taki facet świetnie podkręca ego, sprawia, że czujesz się wyjątkowa, ale wystarczy jedno zasłyszane pytanie: dlaczego on tak naprawdę z nią jest?! Wtedy w twojej głowie rozpoczyna się walka z samą sobą – przecież nie jesteś aż taka brzydka, czy oni mają rację, a może wiedzą coś, czego ja nie wiem?! Tak zazwyczaj kończą się związki z przystojniakami, którzy bardzo często wybierają siłownie zamiast wieczornego wypadu do kina.

fot. iStock/Georgijevic

fot. iStock/Georgijevic

2. Ambitny facet

Ulubieniec twojej mamy! Ma świetny staż w najlepszej firmie w okolicy, a może nawet już tam pracuje. Zazwyczaj jeszcze robi drugi lub trzeci kierunek studiów, no bo dlaczego nie! Przecież edukacja to potęgi klucz! A wszystkie te sukcesy oczywiście przed trzydziestką, bo potem to już tylko wykłady na uczelni. Tak czy siak, mogłabyś mieć problem z umówieniem spotkania, bo jego kalendarz jest w stu procentach zapełniony karierą. Przykro nam, drogie mamy!

3. Znawca świata

Słyszał o piwach, zespołach i krajach, o których nie miałaś pojęcia. Zapewne był na wszystkich możliwych festiwalach w Polsce i za granicą, a przy okazji zahaczył o kilka ważnych pokazów mody. Dzięki temu teraz nosi buty, które będą modne dopiero w przyszłym roku. Co więcej, ty także musisz nadążać za trendami! Bo nie ma takiej możliwości, żebyś była mniej modnie ubrana od niego – inaczej nie pokaże się z tobą… nigdzie. Umawianie się z takim delikwentem może być męczące, więc pora ruszyć dalej!

4. Wspaniały, najwspanialszy!

Trzy książki dziennie, najnowszy film i jeszcze nowsza płyta alternatywnej wokalistki – oto jego codzienność. Nie ma możliwości, żeby czegoś nie wiedział. Jest świetnym pracownikiem, ale ma też swoje prywatne życie, którym są… książki! Dzięki temu jest uznawany za najlepszego komentatora aktualnych wydarzeń, z którym można prowadzić ożywioną dyskusję na każdy temat. Cóż…

5. Imprezowicz

Spotkałaś go na jednej imprezie, a potem jakoś tak się składało, że był wszędzie. Wcale nie musiałaś być na danym przyjęciu, żeby się o tym dowiedzieć – on z przyjemnością informuje cały świat o kolejnym kieliszku wódki wypitym ze znajomymi, ah te media społecznościowe! Zawsze pijany, a jeżeli akurat nie jest w stanie upojenia alkoholowego to ma kaca, lub już planuje kolejną imprezę. Dobra rada? Trzymać się od takich z daleka, bo imprezowicze to same problemy.

fot. iStock/Dragan Radojevic

fot. iStock/Dragan Radojevic

6. Kolega z piaskownicy

Zawsze cię lubił, zawsze był pod ręką i zawsze mogłaś na niego liczyć. Na początku myślałaś pewnie, że to normalne. Faceci i bezinteresowne pomaganie nie idą jednak w parze! Kiedyś był w tobie zauroczony, a dziś ma obsesję na twoim punkcie. I pewnie gdybyś żyła w komedii romantycznej, zakochałabyś się w nim na zabój i żylibyście długo i szczęśliwie… Ty jednak ciągle traktujesz go jak przyjaciela, i niech tak pozostanie!

7. Muzyk

Piosenka na twoją cześć, najlepiej z twoim imieniem w tytule? Dla niego to nic trudnego! Właśnie w taki sposób zdobywa twoje serce. Wszystko wydaje się tak pięknie jak w rzeczonej piosence, dopóki nie zorientujesz się, że ciągle siedzi na garnuszku rodziców, bo bycie muzykiem nie jest zbytnio dochodowym zajęciem. Ah, no i nagle okazuje się, że twoja znajoma dostała w prezencie dokładnie tą samą piosenkę. Nie bój się z nim zerwać, bo tak jak Taylor Swift, tak i twój ukochany muzyk wykorzysta wasze zerwanie jako inspirację do napisania piosenki.

8. Perfekcyjny Pan z Internetu

Na Tinderze wygląda jak chłopiec z obrazka! Świetna praca, wspólne zainteresowania, piękny uśmiech… Czego chcieć więcej?! Na pierwszej randce okazuje się, że jest jeszcze przystojniejszy niż na zdjęciu, a do tego macie tych samych znajomych! I może właśnie dlatego tak trudno zakończyć ci ten związek. Bo przecież to ideał, a ty go nie chcesz! Cóż… Serca nie oszukasz.

fot. iStock/wundervisuals

fot. iStock/wundervisuals

9. Starszy facet

To naprawdę cudowne uczucie być z kimś, kto zamiast na kolejną popijawę wyciąga cię do wykwintnej restauracji. Jest inteligentny, oczytany, a do tego jest naprawdę świetnym kochankiem! I może byłabyś w stanie się zakochać, gdyby nie fakt, że zaczyna przypominać ci ojca, który koniecznie chce się tobą zaopiekować. Właśnie dlatego decydujesz, że pora powiedzieć dowidzenia.

10. Ten Jedyny

Może nie wybędzie na białym koniu, ale na pewno pojawi się na czas. Mądry, przystojny, ciepły, szczery i tak po prostu dobry. Nie będziesz potrzebowała wiele czasu, żeby zorientować się, że to właśnie ten, na którego czekałaś całe życie. Ah… czysta miłość!

źródło: LifeHack.org