Książki Kultura

Mieć wszystko i dostać jeszcze więcej. Czasem poukładany świat w jednej chwili staje na głowie

Oh!Books
Oh!Books
1 sierpnia 2019
Fot. iStock
 

Eliza ma wszystko, czego chce – stabilny związek, niewielkie mieszkanie na warszawskiej Starówce i wymarzoną pracę w zawodzie pielęgniarki w ekskluzywnym domu seniora na Marcowym Wzgórzu. Zadowolona z egzystencji spokojnie żyje z dnia na dzień, dopóki jedna z podopiecznych nie postanawia obdarować jej spadkiem. Wskutek nieporozumienia Eliza staje się właścicielką zrujnowanego hotelu o dość wątpliwej reputacji. Mimo fachowej pomocy przyjaciółki, poukładany świat w jednej chwili staje na głowie…

Podczas gdy wszyscy wokół są przekonani, że odziedziczyć można wyłącznie złote góry, bohaterce przychodzi stawić czoła wyzwaniom, o jakich jej się nie śniło.

Izabella Frączyk – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście poczytnych powieści obyczajowych, m.in. trylogię „Stajnia w Pieńkach” oraz dwutomową sagę „Śnieżna Grań”. Jej ostatnia powieść „Kobiety z odzysku. Trudne wybory” to napisana na prośbę czytelniczek kontynuacja wydanej w 2011 roku bestsellerowej powieści „Kobiety z odzysku”, którą podbiła ich serca.

Jak u siebie

Data wydania: 01.08.2019
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 488
Cena detaliczna: 38,00 zł

Oprawa: miękka

zamów w promocyjnej cenie


Artykuł powstał we współpracy z Prószyński i S-ka


Książki Kultura

Nie chcesz już dłużej słuchać złotych recept na życie? Pomyśl o zmianie

Oh!Books
Oh!Books
6 sierpnia 2019
Fot. iStock
 

Kiedy wszyscy cię zawiodą, kiedy masz dość i nie chcesz już dłużej słuchać złotych recept na życie, pomyśl o zmianie. Słyszeliście o sologamii?

Tak, sologamii? To trend,  który wdarł się przebojem w świat kobiet. Jest ślub, wesele i biała suknia, jest i obrączka. Brakuje tylko pana młodego… Po co, dlaczego? Powodów jest tyle, ile panien młodych w wersji solo. Czasem mają już dość pytań i natrętnego wchodzenia w butach w ich życie: „kiedy ślub?, „kiedy rodzina, dziecko”, „latka lecą, a sukni ślubnej dalej nie ma…”. Brzmi znajomo?

Czy to przesada? Dla niektórych na pewno, jednak dla wielu kobieta taka uroczysta deklaracja, to zupełnie nowy rozdział w życiu…

Na co dzień zagryza zęby, żeby wytrzymać w skrajnie toksycznej pracy. Chce być bohaterska i pomocna, gdy w rodzinie dzieje się coś złego. Jednak nadchodzi moment, gdy musi pomyśleć o sobie. Nie chce być już miłą i użyteczną samotną kobietą, która zawsze ma czas dla innych. To historia kobiety, która postanawia wziąć ślub sama ze sobą. I odtąd żyć długo i szczęśliwie. Wkracza na trudną ścieżkę, która ją samą zaskoczy.

Wanda Żółcińska – dziennikarka specjalizująca się w tematyce biznesowej i technologicznej. Absolwentka italianistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbia, gdy dni wypełniają jej pisanie, czytanie, spacery z psem i rozmowy z synami. Jej pierwsza powieść – „Najdroższa” – ukazała się w 2015 roku.

Ceremonia

Data wydania: 06.08.2019
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 408
Cena detaliczna: 37,00 zł
Oprawa: miękka

Zamów online


Artykuł powstał we współpracy z Prószyński i S-ka


Książki Kultura

Czy miłość do rodzica jest silniejsza niż krzywdy, jakie wyrządził dziecku?

Oh!Books
Oh!Books
28 lipca 2019
Fot. iStock

Lena, dorosła kobieta, mężatka, i Lenka, dziewczynka, która dopiero rozpoczyna podróż przez życie – ta sama osoba, ale pierwsza z bagażem doświadczeń tej drugiej. To ciężar, z którym musi się zmierzyć po latach księżniczka tatusia.

W zacnym domu szanowanego inżyniera i budowniczego socjalistycznej Nowej Huty, za zamkniętymi drzwiami, rozgrywa się dramat pozornie idealnej rodziny. Obserwowany oczami dziecka dodatkowo nabiera ostrości.

Dorosła Lena wraca do rodzinnego domu, aby stanąć z ojcem twarzą w twarz i przekonać się, czy wszystko można wybaczyć, czy szacunek i miłość wpisane w relację rodzicielską są silniejsze niż pamięć o krzywdzie.

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów. Autorka bestsellerowej serii „Kobiety z ulicy Grodzkiej”.

Księżniczka

Format: 125 mm x 195 mm
Liczba stron: 232
Cena detaliczna: 33,00 zł


Artykuł powstał we współpracy z Prószyński i S-ka