Kariera

Small biznes nie jest dla każdego. 5 zasad biznes-babki

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
27 stycznia 2017
wybranafirma.pl
Fot. iStock / Pinkypills
 

Marzy ci się własna firma, praca dla siebie i wszystko to, co obiecują uśmiechnięte bizneswoman w kolorowych magazynach. Co rusz natykasz się nagłówki o spektakularnych „Start-upach” – sukces goni sukces, czasem w postaci najbardziej absurdalnych formach. A  jednak.

Niestety, gdyby to tak działo, wszyscy by tak żyli. Moda na start-upy kwitnie, a specjaliści uśmiechają się pod nosem, bo prędzej niż później – w  większości przypadków – wszystkie te firmy-krzaki padną szybko i niezauważalnie. Chcesz iść na swoje – doskonale! Ale przygotuj się na to, że to „swoje” to kawał ciężkiej roboty i cierpliwości.

Przede wszystkim nie zapominaj o kilku ważnych kwestiach, dla każdego, kto marzy własnym biznesie!

1. Pieniądze da się zastąpić – ale tylko jeszcze cięższą pracą

Nie łudź się, że otworzysz działalność bez kapitału i od razu będziesz z leżaka na San Escobar oglądać rosnące słupki z pieniędzmi 😉

Na swoim zawsze pracuje się ciężej – co  nie znaczy, że jest „gorzej”. Twoje – oznacza jestem zaangażowany, zależy mi. I nawet bez tego kapitału, z małą uskładaną sumą na start w kieszeni możesz zacząć, jeśli tylko jesteś na to szczerze gotowa.

2. Szczęście w interesach, to nie mit. Mitem jest jak to rozumiemy

Owszem liczy się i pomysł i szczęście, ale na to szczęście jak z bajki – czekać nie można. Trzeba je sobie znaleźć, wziąć lub stworzyć od nowa. A przede wszystkim nie dawać mu szansę na ucieczkę. Przemyśl dokładnie swój pomysł na biznes – i pomyśl jakie może przynieść konsekwencje twój sukces i porażka. Wtedy o wiele łatwiej jest tego szczęścia szukać!

3. Bądź prawdziwa w tym, co robisz

Bubla, w którego sama nie wierzysz nigdy nie uda ci się „sprzedać”. Owszem w każdej działalności zdarzają się kryzysy, upadki – i dobrze, to one najwięcej nas uczą – ale pamiętaj, że każda wydmuszka jeżeli w ogóle może zadziałać, to tylko  na chwilę.

Obojętnie w jakiej branży będziesz działać, nie sztuką jest sprzedać produkt lub usługę raz – sztuką jest sprawić, żeby twój klient już zawsze przychodził do ciebie…

4. Szukaj sprzymierzeńców

Możesz krzyczeć naprawdę głośno, ale co z tego, jeśli nikt cię nie usłyszy? Na start poszukaj sprzymierzeńców, partnerów, z którymi łatwiej będzie ci zaistnieć na rynku. Z pewnością masz im więcej do zaoferowania niż pieniądze. Pomyśl, jak ich zachęcić do współpracy.

5. Daj się znaleźć

Czerp z internetu, ile się da!

Pamiętaj, że swoją działalność w mediach społecznościowych możesz zacząć na długo przed „startem” firmy! Buduj społeczność, opowiadaj, bądź blisko ludzi! Rejestruj się w programach partnerskich, na stronach indeksujących przedsiębiorstwa, mapach.

Pokochaj Facebooka, Instagrama, Twittera i Youtube, nie zapomnij o Linkedin. Poznaj „prawa” tam rządzące, obserwuj starych wyjadaczy, ucz się.

Biznes-babki w rozwoju wspiera

Logo-WYBRANA FIRMA

Wybranafirma.pl to portal, w którym każdy Klient mający dostęp do Internetu:

  • znajdzie firmy z całego kraju oferujące swoje usługi w takich obszarach jak: salon fryzjerski, salon kosmetyczny, spa, nocleg, warsztat samochodowy, itp.
  • w szybki sposób dowie się o najnowszych promocjach, które w danym okresie czasu oferują nasi Partnerzy.

Do współpracy z naszym portalem internetowym przede wszystkim poprzez rekomendacje wyszukujemy Partnerów zainteresowanych promowaniem swoich usług w Internecie. Dodatkowo poprzez formularz kontaktowy zainteresowani Przedsiębiorcy mogą się do nas zgłaszać – po odbyciu spotkania biznesowego podejmujemy decyzję czy będziemy nawiązywać stałą współpracę. Celem projektu jest aby z każdego miasta w Polsce oraz z danej branży wybrać ok. 10% firm, które zaprosimy do aktywnej i ścisłej współpracy.

Każda firma, która podejmuje z nami współpracę oferuje swoje usługi Klientom, a dodatkowo na poszczególne tygodnie lub miesiące proponuje usługi promocyjne – w zależności od zapotrzebowania i harmonogramu. Klienci po wyszukaniu danej firmy na portalu internetowym mają możliwość zapoznania się z promocjami i rabatami jakie obowiązują w danym okresie w wybranym mieście / salonie / itp. na obszarze całej Polski.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Portal internetowy zajmujący się promowaniem przedsiębiorców ściśle współpracuje z firmą Souvre Internationale Sp. z o.o. Sp. k. Każdy Przedsiębiorca będzie mógł dysponować i legitymować się Certyfikatami Jakości wydanymi przez Polską Izbę Handlu Zagranicznego w tym:

  • PN – EN ISO 9001:2008 – Wysoka jakość kolagenu naturalnego.
  • PN – EN ISO 22716:2007 – Wysoka jakość kosmetyków kolagenowych.
  • PN – EN ISO 22000:2005 – Bezpieczeństwo zdrowotne suplementów diety.

Zaangażowany Zespół Osób tworzących portal internetowy www.wybranafirma.pl dołoży wszelkich starań aby każdy współpracujący z nami Przedsiębiorca oraz każdy Klient był zadowolony z otrzymanych usług.

Kontakt
tel: +48 502 – 699 – 786
email: [email protected]


Artykuł powstał we współpracy z wybranafirma.pl 


Kariera

Całe wieki uczyliśmy się prostoty, wreszcie z dobrym skutkiem. Misimi trafiło „w punkt”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
27 stycznia 2017
Następny

Dla jednych z nas zaczęły się już ferie, dla innych zaczną się już za momencik. A cóż do zimowej przerwy mają suknie i sukienki i ta cała prostota? Całkiem sporo. 😉 Przeczytajcie.

Nie zawsze wyjeżdżamy, bardzo często ferie, to ferie w mieście. I  jakoś tak by się chciało, żeby jednak ten czas był wyjątkowy. Sposobów na spędzenie czasu jest mnóstwo, my pomyślałyśmy (jak to na „babski” magazyn przystało), że fajnie byłoby urządzić sobie wyjątkowy dzień: Dzień Mamy z Córką. 24 godziny na wyłączność, minimum! A jak już ma być kobieco – to nie może zabraknąć babskich atrakcji, czyli zakupów. 😉

I tu dochodzimy do sedna – babski dzień, mama i córka… sukienki! I to nie byle jakie. Nam skutecznie skradły serca, bo mają „to coś”. Gust, ponadczasowość, elegancję – a jednak w bardzo przyjaznej formie.

Misimi

Nie muszą krzyczeć „jesteśmy najlepsze, kup nas, kup nas!”, są bardziej jak ciasteczko z „Alicji w Krainie Czarów” – zwyczajnie, czujesz, że musisz spróbować ;).

Misimi

Fot. Materiały prasowe

Misimi, której nazwa powstała ze słów minimal i simple, charakteryzuje prostota kroju, doskonała jakość wykonania oraz zawsze jakiś charakterystyczny dodatek, który wyróżnia jej produkty na tle innych.

Misimi ma do zaoferowania oprócz piękna – jakość. Ich projekty od A do Z powstają w kraju. Ideą, która przyświeca marce jest projektowanie sukienek na ważne uroczystości, takie jak chrzciny, urodziny czy wesela, ale bardzo prostych i minimalistycznych, które również można nosić na co dzień. Czyli to, co my – rodzice, kochamy –  wielofunkcyjność.

Doskonale widać, jak wiele modowy amator może zdziałać z ich produktami. Elegancka sukienka już nie wygląda tak poważnie, gdy połączymy ją z zabawnymi kraciastymi rajstopami czy kolorowym sweterkiem. Rzeczywiście można z Misimi zabawić się modą. A skrzydełka? 💗💗💗 Kochamy!

Sukienki uszyte są z wysokogatunkowej i przyjemnej bawełny z niewielkim dodatkiem elastanu (na poziomie 3-5%).

Zobaczcie koniecznie ich najnowszą kolekcję!

PS: Sprawdzałyśmy, są promocje 😍

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

PS2: Tylko nie mówcie, że nie są boskie! I mamy jedno ważne pytanie: dlaczego nie ma tych skrzydełek dla mam?  😉


Artykuł powstał we współpracy z marką Misimi

Kariera

Cztery powody, dla których błonnik jest przyjacielem kobiety

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
27 stycznia 2017
Cztery powody, dla których błonnik jest przyjacielem kobiety
fot. iStock/ CentralITAlliance

Dieta bogata w błonnik i produkty z jego dużą zawartością od pewnego czasu są bardzo popularnymi hasłami, które dobrze znają osoby dbające o swój sposób odżywiania się. Dawniej błonnik pokarmowy uznawano za substancję bez znaczenia i większych wartości – ot, niepotrzebne nam włókna roślinne, zbędny element, którego ludzki organizm nie jest w stanie nawet strawić. Jednak nic bardziej mylnego, bo włókna te są przyjacielem zdrowia każdej kobiety z przynajmniej czterech powodów.

Czym jest błonnik?

Błonnik pokarmowy, czyli inaczej włókna pokarmowe, to roślinne substancje, które nie ulegają trawieniu przez człowieka. Składa się on z roślinnych wielocukrów i ligniny oraz skrobi opornej (powstaje podczas ogrzewania produktów skrobiowych w niedostatecznej ilości wody i staje się oporna na działanie naszych enzymów trawiennych). Dzielimy go zwyczajowo na dwa rodzaje – rozpuszczalny w wodzie i nierozpuszczalny. Ten pierwszy zwiększa gęstość pokarmów, wpływa znacząco na skład mikroflory jelitowej, zmniejsza poziom cholesterolu i obniża poziom glukozy we krwi. Drugi zaś daje nam uczucie sytości, zwiększa wydzielanie soków trawiennych i pobudza nasze jelita do pracy.

Pomaga w utrzymaniu zdrowej wagi

Zwyczajowo przyjęło się, że nadwaga i otyłość to problem zbyt dużej ilości przyjmowanych kalorii. Najnowsze badania pokazują jednak, że równie ważna jest równowaga bakteryjna w naszych jelitach, która wpływa na to, jak owymi kaloriami zarządzamy. Jeśli w jelitach dobrych bakterii jest więcej niż złych, to trawienie odbywa się prawidłowo. Niebagatelną rolę odgrywa w tym procesie właśnie błonnik – badania pokazują, że stosowanie diety bogatą w ten składnik pokarmowy wpływa na lepsze działanie układu trawiennego i zapobiega przed odkładaniem się tłuszczu.   U osób, które spożywały więcej błonnika wykazano utratę wagi, niższy poziom ciśnienia krwi i zwiększoną odporność na insulinę.

Cztery powody, dla których błonnik jest przyjacielem kobiety

Fot. iStock / Creativeye99

Błonnik rozpuszczalny może pomóc uniknąć osteoporozy

Kobiety po 50 roku życia są nawet czterokrotnie bardziej narażone na ryzyko osteoporozy niż mężczyźni! Wiemy, co  zaraz pomyślicie – że potrzeba nam odpowiedniej ilości wapnia w diecie. I słusznie, ale bez błonnika jego wchłanianie nie będzie na prawidłowym poziomie. Ważny jest zwłaszcza ten rozpuszczalny, którego źródłem są m.in. zielone warzywa, produkty owsiane, awokado, niektóre owoce (np. jeżyny, figi, pomarańcze, grejpfruty, pomelo) czy też nasiona roślin strączkowych. Unikać należy za to błonnika nierozpuszczalnego, który może zwiększyć wydalanie wapnia przez organizm, a zatem powinno się ograniczyć spożycie pszenicy i produktów pszennych, niełuskanego ryżu, pełnoziarnistego pieczywa. Badania z 2016 wykazały, że suplementacja błonnika rozpuszczalnego w czasie dojrzewania i po okresie menopauzy może pomagać w zbudowaniu i utrzymaniu wapnia w kościach.

Przyspiesza perystaltykę jelit i zapobiega zaparciom

Błonnik pokarmowy ułatwia nam wydalanie niestrawionych resztek i poprawia trawienie zjedzonych produktów, zwiększa wydzielanie i aktywność enzymu trzustki, który rozkłada węglowodany, zapobiega przyswajaniu przez organizm metali ciężkich. Badania pokazały, że może też zapobiegać nowotworom jelita grubego – w 2003 roku analiza wyników ponad 500 tysięcy przebadanych uczestników pozwoliła na stwierdzenie, że osoby z najwyższą ilością błonnika w swojej diecie miały aż 40 procent niższe ryzyko zachorowania na raka jelita grubego niż te o najniższym spożyciu błonnika.

Zmniejsza ryzyko chorób serca

Błonnik kojarzy nam się raczej z trawieniem, a nie z sercem, prawda? Jednak naukowcy uważają, że i na nasz układ krążenia ma on wielki wpływ, ponieważ może obniżyć poziom złego cholesterolu, pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi, zmniejsza stany zapalne wewnątrz organizmu oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała. Wszystkie te czynniki razem pomagają zachować nam układ sercowo-naczyniowy w dobrej kondycji.

Błonnik jednak nie dla każdego i z umiarem!

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca osobom dorosłym spożycie błonnika pokarmowego w granicach 25 – 40 gram dziennie. Jednak jak wiele innych składników pokarmowych, błonnik może wywierać i negatywny wpływ na nasze zdrowie. W pewnych schorzeniach i chorobach należy szczególnie uważać na jego spożycie – dotyczy to zwłaszcza osób ze stanami zapalnymi żołądka, jelit, trzustki i dróg żółciowych, wrzodami żołądka i dwunastnicy, zaburzeniami spowodowanymi niedoborem składników mineralnych oraz niektórymi chorobami zakaźnymi.


Źródła: www.womenshealth.com, www.cojesc.net

Zapisz

Zapisz


Zobacz także

Praca, dom, dzieci. Praca, dom, dzieci. Co zrobić, żeby nie zwariować?

Dni wolne od pracy 2021 - kalendarz

Dni wolne od pracy 2021 – kalendarz. Kiedy warto planować wypoczynek?

Korpo-żony asypiają w milczeniu

To nie romans, tylko praca… Korpo-żony zasypiają w milczeniu