Kariera Lifestyle

O kompleksach, pasji i miłości… Victoria Beckham pisze list do 18-letniej siebie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
7 września 2016
Fot. Screen/http://www.vogue.co.uk
 

Jeśli do tej pory postrzegaliście ją jako chłodną i niedostępną, tą publikacją Victoria Beckham udowodniła, że tak naprawdę jest ciepłą i wrażliwą osobą. Dlaczego jednak gwiazda, ikona stylu, osoba spełniona zawodowo i posiadająca szczęśliwe życie rodzinne pisze tak emocjonalny list do siebie z przeszłości? Odpowiedź jest prosta: o napisanie artykułu poprosił ją brytyjski „Vogue”. Gwiazda sama wybrała taką jego formę, udzielając „młodszej sobie” kilku rad i opisując spotkanie z obecnym mężem.

O kompleksach i postrzeganiu siebie

“Wiem, że jest ci ciężko,” – pisze Victoria  do 18-letniej siebie. – „Nie jesteś wcale najładniejsza, najszczuplejsza, ani nawet  najlepsza w tańcu w szkole artystycznej Laine Theatre. Nigdy do końca tam nie pasowałaś, chociaż nie możesz narzekać – masz bardzo miłe koleżanki. Twoja cera pozostawia wiele do życzenia. No i uważasz, że dyrektor specjalnie kazał ci stać z tyłu podczas występu z okazji końca szkoły (w tym okropnym, upokarzającym i obcisłym, jasnofioletowym trykociku z lycry), bo jesteś za gruba, żeby stać z przodu. (To wcale nie musi być prawda)”.

O miłości

„ … tak, miłość od pierwszego wejrzenia istnieje. Znajdzie cię w loży drużyny Manchester United – chociaż będziesz odrobinę wstawiona, więc szczegóły mogą wyglądać odrobinę inaczej. Podczas gdy inni piłkarze będą popijać przy barze z kumplami, David zostanie gdzieś z boku, ze swoją rodziną. (Nawet nie będzie wtedy w pierwszym składzie – to ty jesteś tą sławną). Ten jego uroczy uśmiech… Ty też bardzo cenisz swoją rodzinę, i pomyślisz o tym, jak bardzo jesteście do siebie podobni –  ty i on. Poprosi cię o numer telefonu (nadal trzyma bilet samolotowy Londyn-Manchester, na którym go zapisał)”.

 

O pasji, którą w sobie odkryła

„Będziesz mieć niezły ubaw dobierając sobie stroje –  lateksowe kombinezony, wisiorki z dziwnymi napisami, sterczące blond fryzury.  Nigdy nie pomyślisz, że możesz wyglądać zabawnie. Będziesz pojawiać się na różnych ceremoniach wręczenia nagród, wyglądając jak drag queen.  Ale kocham w tobie to, że zawsze będziesz czuć się wolna w tym wyrażaniu siebie swoim wyglądem. Moda stanie się dla ciebie  z czasem kiedyś czymś bardzo ważnym, zrób wszystko, żeby cię to nie przytłoczyło”.

“I nauczysz się, kiedy dojrzejesz, wybierać białe, sportowe buty zamiast niebotycznych obcasów i białe T-shirty zamiast przykrótkich sukienek”.

Wygląda na to, że Victoria to bardzo sympatyczna, normalna kobieta, prawda?


Źródło: www.viralwomen.com


Kariera Lifestyle

Ładni, pewni siebie, godni zaufania… Kto ubiera się na czarno?

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
7 września 2016
Kto ubiera się na czarno
Fot. iStock/teksomolika
 

Granat, pomarańcz, fiolet, biel – wszystkie te kolory i zapewne jeszcze kilka, miały być „nową czernią”. Klasyczna czerń jest jednak nieśmiertelna. Nie dość, że ma właściwości wyszczuplające, zawsze wygląda pięknie, to dodaje klasy. Ponoć ładni ludzie ubierają się na czarno. Jak się okazuje, tą barwę wybierają także ci pewni siebie.

Fenomen czerni jest nieskończony! Bo choć w naszej kulturze może się kojarzyć z żałobą i powagą, jej możliwości są ogromne. Jak się okazuje, osoby które wybierają czarne ubrania mogą się cieszyć lepszą reputacją niż ubierający się bardziej kolorowo.

Buytshirtsonline, brytyjska firma dostarczająca ubrania takich marek jak American Apparel czy Fruit Of The Loom, przeprowadziła ostatnio bardzo ciekawe badanie na swoich konsumentach. Prawie 50% badanych kobiet i 64 % mężczyzn przyznało, że czerń kojarzy im się z pewnością siebie, a sami ubrania w tym kolorze zakładają, gdy chcą komuś zaimponować lub zdobyć zaufanie. Czerń ma gwarantować dobre wrażenie, łączone nie tylko z pewnością siebie, ale i z byciem godnym zaufania, inteligencją czy byciem seksi.

Knotted skirt and all black #knotted #newskirt #allblack #darkgreysky #work #moody #wednesday #flats Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ana Canadas (@ana_canadas)

Dlaczego ludzie noszący ciemne ubrania mają opinię godnych zaufania i solidnych, także w pracy? Działa tak na nas obserwacja ich konsekwencji wizerunku, który potrafią kontrolować. Dodatkowo stałość w podjętej raz decyzji co do koloru, który będą ubierać pozwala nam myśleć, że w innych dziedzinach życia także są stali. No i jeszcze jedno; od razu wiadomo, że to osoby konkretne i oszczędzające swój czas. W końcu każdego dnia nie tracą kilkunastu minut na takie problemy jak idealne dopasowanie koloru spódnicy do koloru bluzki.


źródło: Mic.com


Kariera Lifestyle

Pływanie – sport idealny, łączący przyjemne z pożytecznym. 9 powodów, by regularnie korzystać z basenu

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
6 września 2016
pływanie
Fot. iStock / SolisImages

Pływanie to umiejętność, która przydaje się w życiu. To tak, jak z jazdą na rowerze — gdy raz się tego nauczysz, już nie zapominasz! A pływanie służy nie tylko urozmaiceniu wypoczynku na plaży, ale zdecydowanie pomaga zdrowiu i sylwetce. Jeśli jeszcze nie zapłonęłaś miłością do zajęć na basenie, koniecznie przyjrzyj się korzyściom płynącym z tej aktywności.

Zaleta nr 1: Wzmocnione mięśnie 

Nic, tak jak pływanie, nie wzmacnia mięśni jednocześnie oszczędzając stawy. Podczas pływania pokonujesz opór wody, gęstszej od powietrza. Tym samym każdy ruch ręką czy nogą wymaga znacznie więcej wysiłku. Pływacy wykorzystują więcej grup mięśniowych od osób trenujących inne sporty — dwa miesiące treningu pływackiego pozwalają zwiększyć masę tricepsów o blisko 23%.

Zaleta nr 2: Silniejsze serce

Pływanie jest nieocenione dla poprawy pracy mięśnia sercowego. Wystarczy 30 minut pływania każdego dnia, by obniżyć ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca u kobiet o 30-40% oraz wyhamować nadmierne ciśnienie krwi. Poziome ułożenie ciała podczas ruchu w wodzie sprawia, że serce tłoczy krew bez oporów wynikających z działania grawitacji. Z tego powodu rośnie rozciągliwość mięśnia sercowego, objętość krwi wypływającej z serca przy jednym skurczu zwiększa się o 20%, a tętno spoczynkowe spada.

Zaleta nr 3: Zmniejszone ryzyko osteoporozy

To bardzo ważna wiadomość dla nas, kobiet. Badania wykazały, że pływanie przyczynia się do zwiększonego przyrostu mineralnej gęstości kości (BMD — bone mineral density), mimo że do tej pory uważano za skuteczne w tej materii, wyłącznie aktywności silnie obciążające kości i stawy.

Zaleta nr 4: Wzmocnione plecy

Ruch ciała w wodzie zmniejsza nacisk na kręgosłup, wspomaga rozluźnienie mięśni i poprawia ruchomość stawów. Dzięki łagodzeniu bólu pleców w wodzie pływanie jest polecane np. kobietom w ciąży, których kręgosłupy są poważnie obciążone.

Zaleta nr 5: Uelastycznione stawy

Pływanie jest sportem wysoce ogólnorozwojowym. Wymaga ono wykonywania szerokiego zakresu ruchów jednocześnie, co pomaga w utrzymaniu elastyczności stawów i więzadeł. Podczas ruchu w wodzie, poruszasz nogami, głową, ramionami, biodrami i kręgosłupem.

Zaleta nr 6: Zwiększona objętość płuc

Osoby pływające, mają większą pojemność oddechową od biegaczy. Pływanie aktywuje mięśnie poruszające przeponę, ponieważ większy opór i nacisk wody wymagają silniejszego wydychania powietrza.

Zaleta nr 7: Spalanie kalorii

A przy tym znakomicie wysmukla sylwetkę. Podczas pływania żabką przez 10 minut spalisz 60 kcal, na grzbiecie — 80 kcal, kraulem — 100 kcal, a motylkiem — nawet 150 kcal. Dla porównania: 10 minut biegu pozwala spalić 100 kcal.

Zaleta nr 8: Pełen relaks

Podczas pływania można wyłączyć myśli i skupiać się tylko na regularnym oddychaniu oraz ruchu. Szum wody odcina od mniej istotnych hałasów, a dzięki rozciągnięciu mięśni połączonemu z głębokim oddychaniem przynosi efekt relaksacyjny.

Zaleta nr 9: Cofa zegar biologiczny 

Pływanie obniża ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, w zamian wzmacniając wydajność układu krążenia, ośrodkowy układ nerwowy, funkcjonowanie poznawcze, masę mięśniową i biochemię krwi. Dzięki takiemu oddziaływaniu na organizm u osób regularnie pływających, ich wiek biologiczny szacuje się o 20 lat niżej, niż wiek wynikający z daty urodzin.


źródło: fitness.sport.pl


Zobacz także

Niech mowa nienawiści nie będzie naszym chlebem powszednim. Bardzo ważny przekaz! Obejrzyjcie koniecznie #NaszChlebPowszedni

Akcesoria niezbędne do jazdy konnej. Co jest potrzebne, aby rozpocząć przygodę z hippiką?

Samiec alfa? A któż to taki? Taki typ nie istnieje, chyba, że jest jego kiepską podróbką