Kariera Lifestyle

Chcesz osiągnąć sukces? Nie zapominaj o tych kilku rzeczach

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
4 maja 2016
Chcesz osiągnąć sukces? Nie zapominaj o tych kilku rzeczach
Fot. Flickr / Aleslo Jacona / CC BY
 

Sukces nie jest dziełem przypadku, choć nie raz się nam tak wydaje. Ale tylko ludzie, którzy osiągnęli sukces, wiedzą jak wiele pracy i trudu ich to kosztowało.

Jasne, że chcielibyśmy myśleć, że sukces to talent plus odrobina wysiłku. Cóż, tak niestety nie jest. Czy można jednak pokusić się o przepis na osiągnięcie sukcesu. Często zadajemy pytanie: „Jak ci się to udało?” licząc, że dostaniemy jasną odpowiedź, z której rad sami będziemy mogli skorzystać. Co słyszymy? „Ciężko pracowałem/pracowałam”. Czy kryje się za tym coś jeszcze?

Może ludzie sukcesu robią rzeczy, o których my zapominamy? Albo których nie dostrzegamy?

Wychodzą poza swoją strefę komfortu

Sukces idzie w parze z determinacją do podjęcia zmian w swoim życiu. Niektórzy odbierają to, jako odwagę, natomiast ci, co sukces osiągają, mówią o wielu obawach i wątpliwościach, które im towarzyszyły. Ważne, by nie pozwolić zawładnąć tym lękom naszym działaniem. Wiemy, że są, wiemy, że się boimy, ale wiemy też, że tego właśnie chcemy, że obrany kierunek jest dobrym. Więc wychodzimy z tej strefy komfortu, w której choć wiele nas uwiera, to jednak jest znane. Sztuką odnoszenia sukcesu jest rezygnacja z ciepłego, choć nie zawsze wygodnego fotela i wymiana go na chybotliwy początkowo taboret, który jeśli tylko w to uwierzymy może stać się tronem.

Nieustannie się uczą

Nie przyjmują, że pozjadali wszelkie rozumy. Wręcz przeciwnie, cały czas się uczą, chcą się rozwijać, poszerzać swoją wiedzę. Nie zamykają się na to, co nowe. Jeśli zakładają sobie jakiś cel, to nie dlatego, że wszystko na ten temat wiedzą i czują się w jakimś temacie fachowcami. Mają poczucie, że w danej dziedzinie mogą osiągnąć sukces, gdyż chcą się dowiadywać więcej i więcej i ulepszać wszystko to, co osiągają, co robią. Nieustanne doskonalenie siebie – to klucz do sukcesu.

Proszą o radę

Nie wahają się spytać innych, lepszych od siebie o radę. W dziedzinie, w której chcą zostać specjalistami mają swoje autorytety, których nie wstydzą się pytać, co sądzą o ich pomyśle i poprosić o radę, gdy nie wiedzą, w którą stronę pójść. To bardzo ważne słuchać innych, którzy kiedyś stali na początku tej samej drogi. Prawdziwi ludzie sukcesu nie zatrzymują swojego doświadczenia dla siebie, oni z chęcią dzielą się nim z innymi.

Ważna jest dla nich opinia innych

Ludzie sukcesu przyjmują, a co więcej proszą o opinię innych na temat swojego pomysłu, decyzji czy produktu. Uważnie słuchają, analizują wszystko to, co usłyszą. Są otwarci na krytykę, a sceptyczni przy słodkich pochwałach. Nie upierają się przy swoim zdaniu, gdy ktoś pokazuje im, że gdzieś popełniają błąd.

Skupiają się na jednym zadaniu

Wielozadaniowość jest w cenie, ale bywa też zgubna. Jeśli ktoś nastawia się na sukces, to skupia się przede wszystkim na jednym zadaniu, by wszystko móc dopiąć na ostatni guzik i nie przegapić ważnych szczegółów. Nie da się ciągnąć pięciu srok za ogon i we wszystkim być dobrym. Lepiej zrobić jedną rzecz, a porządnie i tak osiągnąć sukces.

Mają świadomość problemów

Nikt, kto osiągnął sukces, nie zakładał, że przyjdzie mu to łatwo, tylko dlatego, że tak sobie wymyślił. To nie jest oczywiście tak, że nie podejmują żadnych działań, bo przecież tak czy siak problemy będą, jak kłody rzucane pod nogi. Łatwiej dążyć do celu mając świadomość, że na każdym etapie mogą pojawić się problemy, to paradoksalnie ułatwia uporanie się z nimi.

Nie skupiają się na drobiazgach

Ludzie sukcesu zawsze widzą swój cel w całości. Wiedzą, do czego dążą, jaki ma być efekt końcowy. Dlatego nie skupiają się na pierdołach, które są bez znaczenia dla całości ich projektu. Niwelują je. Dbają o każdy szczegół istotny dla swojego planu, ale wiadomo, że po drodze może nas odciągnąć wiele rzeczy, które są tak naprawdę kompletnie nieważne.

Szukają rozwiązań

Tak, jak są świadomi problemów, tak też wiedzą, że w każdej trudnej sytuacji trzeba się skupić na szukaniu rozwiązania, a nie załamywaniu rąk i biadoleniu. Nie tracą czasu na marudzenie, nie ma dla nich sytuacji bez wyjścia. Mają plan do zrealizowania, którego są pewni, i nic nie może stanąć im na drodze do osiągnięcia celu.

Myślę, że żaden człowiek sukcesu na początku swojej drogi nie zakładał, że sięgnie po najwyższe laury. To, co cechuje takie osoby, to pokora, bo oni wiedzą, jak ciężką pracę musieli wykonać, jak wiele swoich słabości przełamać. Jednak pewność tego, co chcą robić, co kochają, doprowadziła ich na szczyt. Czego potrzeba do osiągnięcia sukcesu? Z jednej strony wydaje się, że tak niewiele, więc czemu tak rzadko decydujemy się na sięganie po to, o czym marzymy?


Kariera Lifestyle

Środki wspierające odchudzanie. Sprawdź, w czym pomoże inulina, chityna czy błonnik?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
4 maja 2016
Środki wspierające odchudzanie. Sprawdź, w czym pomoże inulina, chityna czy błonnik?
Fot. iStock / Geber86
 

Kobiety chcąc pozbyć się ponadprogramowych kilogramów, chętnie sięgają po diety, aktywność fizyczną, oraz różne suplementy diety, które mają przyspieszyć proces utraty wagi. Podobnie jak różnorodność diet i ich efektów zmusza do zastanowienia się, która z nich nie tylko zredukuje masę, ale przysłuży się zdrowiu, tak samo nie jest obojętne dla organizmu, jakie suplementy będziemy przyjmować. 

Suplement diety to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnianie normalnej diety o konkretne składniki. Na rynku pojawiło się wiele suplementów, które poprzez zawartość różnorodnych substancji, mają przyspieszyć proces chudnięcia. Czy tak jest faktycznie?

Warto pamiętać o tym, że  ze względu na brak wiarygodnych badań klinicznych, wręcz sprzeczne wyniki różnych badań klinicznych lub jedynie badania z niewielką ilością pacjentów, trudno jednoznacznie określić ich skuteczność w redukcji masy ciała. Ale…

Sprawdź, jakie działanie wykazują poszczególne składniki suplementów

Błonnik

Błonnik pokarmowy (włókno pokarmowe), należy do węglowodanów złożonych (polisacharydów). Błonnik nie ulega trawieniu i wchłanianiu w przewodzie pokarmowym i nie jest przyswajalne, nie służy więc jako źródło energii. Pokarmy zawierające dużą ilość błonnika wywołują uczucie sytości. To sprawia, że uwzględnia się jego spożycie dużych ilości warzyw, owoców i produktów zbożowych z pełnego przemiału, szczególnie otręby pszenne. Błonnik zwiększa wydzielanie soków trawiennych i pobudza ukrwienie jelit, pomaga w zwiększenia masy stolca i przyspieszeniu perystaltyki jelit. Zwiększa również wydalanie tłuszczu ze stolcem i opóźnia wchłanianie triglicerydów, traktuje się go jako skuteczny element mechanizmu zapobiegającego nadwadze, otyłości i cukrzycy typu 2.

Działanie preparatów zawierających błonnik, polega na wywieraniu wpływu na przemiany tłuszczowe, wspomaganiu procesu fermentacji, przyspieszaniu pasażu jelitowego oraz wydłużeniu czasu trwania posiłku (dłuższe przeżuwanie), powodując przyspieszenie pojawienia się uczucia sytości.

Chityna

Jest polisacharydem występującym przede wszystkim w pancerzach skorupiaków, w pokrywach skrzydeł chrząszczy, a także w ścianach komórkowych niektórych bakterii i grzybów. Przypisuje się jej wpływ na pracę układu pokarmowego, oraz regulację przemiany tłuszczowej w organizmie. Skuteczność wykorzystywanego w suplementach diety preparatu chityny – chitozan (substancja organiczna pochodząca z chityny), w kwestii redukcji masy ciała, nie potwierdzają jednak wyniki badań klinicznych.

Inulina

Jest to naturalny probiotyk, stymulujący wzrost pożytecznych bakterii jelitowych. Zaliczany jest do błonnika rozpuszczalnego, i wykazuje zdolność do obniżania poziomu glukozy i cholesterolu we krwi. Wpływa na regulację wypróżnień, może hamować łaknienie, zwiększać odczuwanie sytości przez co może mieć wpływ na zmniejszenie masy ciała. Poza tym, że można przyjmować ją w postaci suplementu, występuje cykorii, porze, cebuli, czosnku, szparagach, karczochach, bananach.

odchudzanie


Fot. Pixabay / Taken / CC0 Public Domain

Kwas linolowy

Kwas linolowy (CLA) jest mieszaniną 8 różnych izomerów kwasu tłuszczowego nienasyconego –  linolowego, występującą w żywności pochodzenia zwierzęcego – w tłuszczu mleka krowiego, produktach mlecznych oraz mięsie pochodzącym od zwierząt przeżuwających. Obecnie wiadomo, że sprzężony kwas linolowy wykazuje korzystny wpływ na zwiększenie podstawowej przemiany materii, termogenezy, zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej i poprawia gospodarkę lipidową. Na ten moment, skuteczne działanie preparatu na redukcję masy ciała nie zostało jednoznacznie udowodnione.

odchudzanie


Fot. Pixabay / condesign / CC0 Public Domain

Kofeina

Kofeina, czyli substancja występująca głównie w kawie,  posądzana jest o hamowanie apetytu, oraz lekkie przyśpieszanie spalania kalorii, co wykazywały niektóre badania kliniczne.  Brak jest jednak przekonujących dowodów medycznych, o jej wpływie na redukcję masy ciała. Ponadto kofeina, przyjmowana w dużych ilościach, może mieć negatywny wpływ na pracę serca.

odchudzanie

Fot. Pixabay / eliasfalla / CC0 Public Domain

Chrom

Preparatom chromu (pikolinian chromu III)  przypisuje się działanie mające obniżyć apetyt, oraz ograniczanie odkładania się tłuszczu w tkankach, co jednak nie zostało potwierdzone w badaniach. Poza suplementami, można go znaleźć w drożdżach piwnych, wątróbce, przetworach zbożowych, kiełkach, orzechach, rybach czy owocach morza.

Efedryna 

Czyli substancja zwiększająca zdolność do wysiłku fizycznego, stosowana przez sportowców. Wchodzi także w skład leków stosowanych w chorobach układu oddechowego, oraz preparatów na odchudzanie. Znajduje się ona w roślinach: w cisie i prząślach. Jej działanie polega na pobudzeniu ośrodkowego i obwodowego układu adrenergicznego poprzez zwiększenie ilości adrenaliny i noradrenaliny, i przyspieszenie metabolizmu tłuszczy oraz nasilenie procesu termogenezy. Preparaty z efedryną są niebezpieczne, mogą doprowadzić do ostrego niedokrwienia mięśnia sercowego, wystąpienia drgawek, bezsenności.

odchudzanie

Fot. Pixabay / stux / CC0 Public Domain


źródło: medycyna praktyczna


Kariera Lifestyle

Otwarcie Concept Store YES w Warszawie

Redakcja
Redakcja
4 maja 2016
Concept Store YES – miejsce, które przyciąga i uwodzi. Przyjdź ujrzeć blask wyjątkowych pierścionków z Diamentem Idealnym YES®, skosztować szampana i odkryć prawdziwie domową atmosferę.
Fot. Materiały prasowe

Na jednej z popularniejszych ulic stolicy otworzył się dla wszystkich Concept Store YES – miejsce, które przyciąga i uwodzi. Przyjdź ujrzeć blask wyjątkowych pierścionków z Diamentem Idealnym YES®, skosztować szampana i odkryć prawdziwie domową atmosferę.
Zanurz się w Świecie YES!

W kwietniu otworzył się dla wszystkich niezwykły Concept Store YES. Inaugurację uświetniła wystawa zdjęć z Kalendarza YES 2016, autorstwa Agaty Pospieszyńskiej. Twarzą kalendarza jest modelka Alicja Tubilewicz. Z tej okazji niezwykłym blaskiem zalśnił również 5-karatowy pierścionek Metropolitan z wyjątkowym Diamentem Idealnym YES®.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Concept Store YES mieści się w zabytkowej kamienicy Rodryga Mroczkowskiego w Warszawie, budynku o ponad stuletniej historii. Projekt wnętrza pomysłu biura Wierszyłłowski i Projektanci doskonale łączy klimat domowej przestrzeni i ekskluzywnego salonu z wyjątkową biżuterią. Odwiedzający Concept Store YES będą mogli nabyć inspirujące albumy poświęcone dizajnowi, modzie czy, oczywiście, sztuce złotniczej. Na miejscu będzie można także obejrzeć zdjęcia z wszystkich sesji do Kalendarza YES. Ulubione fotografie będą dostępne w sprzedaży w kolekcjonerskiej edycji sygnowanej podpisami autorów.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Mieszanka stylów określa nie tylko sam budynek, ale ideę wyrażającą różnorodny charakter Concept Store YES. W mgnieniu oka zamieni się w miejsce muzycznych doznań, premier nowych kolekcji czy elegancki showroom biżuterii. Tu kultura, sztuka i biznes spotykają się i dobrze ze sobą bawią. Chcemy by Concept Store YES stał się przyjaznym miejscem spotkań dla klientów, stylistów, blogerów, dziennikarzy i przyjaciół YES –  mówi Monika Klejewska, Menedżer Marketingu YES.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

To dom tętniący życiem. Otwarty na ludzi. Towarzyski. Przyciągający aranżacją wnętrza, niezwykłymi wydarzeniami i blaskiem Kolekcji YES. To tutaj, w specjalnym Dark Roomie, będą prezentowane olśniewające pierścionki z Diamentem Idealnym YES®. Na gości Concept Store YES zawsze będzie czekać też szampan i słodkości.

Concept Store YES koniecznie trzeba odwiedzić. Od 28 kwietnia można tu swobodnie przyjść, poczuć niezwykły klimat miejsca i wybrać wyjątkową biżuterię. Zabierz ze sobą znajomych. Pokaż im coś magicznego.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Concept Store YES

Mokotowska 57

00-542 Warszawa

conceptstore.yes.pl

conceptstore.yes.pl

conceptstore.yes.pl

Galeria zdjęć

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Concept-Store-YES-Otwarcie-03-Paulina-Krupinska

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Zobacz także

Często powstrzymujesz się przed kichaniem? Nie wiesz, jak bardzo sobie szkodzisz

To ważne, by mieć wybór… szczególnie, jeśli decyzja wiąże się z konsekwencjami na całe życie

Pokonać wstyd i poprosić o pomoc. Ofiara „złej relacji” ma prawo o siebie zadbać