Go to content

Dog fashion – świat oszalał na punkcie mody dla psów

Fot. Materiały prasowe

Ubrania dla psów przestały odgrywać wyłącznie kluczową rolę, jaką jest ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Coraz częściej w sprzedaży znajdują się wyszukane ciuszki i dodatki dla czworonogów. Ważne, aby łączyły atrakcyjny wygląd z praktycznością.

Sklepy z ubraniami dla psów

Ubrania dla psów do niedawna dostępne były zwłaszcza w sklepach zoologicznych, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Obecnie można je kupić również w wielu innych miejscach! Duży wybór psiej odzieży znajduje się na stronie internetowej https://fera.pl/ubrankadlapsa/. W większych miastach spotkać można coraz częściej specjalne butiki z psią modą. Znajdująca się w nich odzież uwzględnia potrzeby psów, specyfikę związaną z rasą, gust właścicieli i aktualne trendy. Oprócz gotowych strojów wiele sklepów posiada w ofercie możliwość szycia na miarę. Tematem psiej odzieży zaczęli się interesować również znani przedstawiciele świata mody. Swoje kolekcje proponują Yves Saint Laurent, Chanel, Prada, Cavalli, Valentino, Gucci czy Versace. Powstała nawet linia odzieży dla psów „Szczekający Jacobs” autorstwa Marca Jacobsa. Zimowe odzienia dla czworonogów na dobre wpisały się w ofertę domu mody Moncler. Kolekcje są efektem współpracy z marką Poldo Dog Couture. Firmy proponują puchówki, sweterki, kombinezony w ulubionych kolorach Moncler, czyli czerwieni, bieli, czerni, granacie.

Znane psie pokazy mody

Kreatorzy mody nie ustają w tworzeniu wyszukanych projektów ubrań i dodatków dla psów. Żeby zaprezentować efekty swojej pracy, organizują psie pokazy mody. Kolekcje dla czworonogów zobaczyć można na wybiegach z prawdziwego zdarzenia, które organizowane są w największych miastach świata. Od kilkunastu już lat w historycznym Hotelu Pennsylvania na Manhattanie odbywa się doroczny pokaz mody dla psów. Na wydarzenie to przybywają psy z wielu krajów świata. W ubiegłym roku obecnością zaszczyciły zwierzęta m.in. z Tajlandii, Irlandii, Rosji, Armenii, Francji, Meksyku czy Chin. Inny znany psi pokaz mody odbywa się w Fort Lauderdale, jednym z bardziej prestiżowych kurortów wakacyjnych w Stanach Zjednoczonych. W Londynie, w najbardziej ekskluzywnym domu towarowym na świecie – Harrodsie – organizowany jest The Pet-a-Porter Harrods Fashion Show.

Bardzo często dla uczestników psich pokazów mody organizatorzy przygotowują konsultacje specjalistów, którzy udzielają praktycznych porad odnośnie do sposobu ubierania pupila. Wśród nich znajdują się również szkoleniowcy, behawioryści czy weterynarze. Nierzadko na wybiegu stroje prezentowane są przez czworonogi ze schronisk. Celem tej inicjatywy jest skłonienie widzów do ich adopcji. Dodatkowo w wielu przypadkach dochód z imprezy przeznaczony jest na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Psi modele

Mówiąc o pokazach mody dla psów, nie sposób wspomnieć o jednym z najbardziej znanych czworonożnych modeli – Bodhi, który o dziwo prezentuje wyłącznie ludzkie ubrania. To kilkuletni przedstawiciel rasy shiba inu. Jego kariera z modelingiem rozpoczęła się od domowej sesji zdjęciowej, w której ubrany został w męskie ubrania i akcesoria. Zdjęcia zrobiły furorę. Bodhi szybko wziął udział w sesji dla Comodo Square, Coach, ASOS, Salvatore Ferragamo, Victorinox. Kariera Bodhi obrała na tyle zawrotne tempo, że jego opiekun rezygnował z pracy zawodowej i stał się menedżerem. Co więcej, planuje wydać kolekcję psiej mody, którą zaprezentuje jego pupil.


Artykuł partnera