Dom i wnętrze Kuchnia

Nowoczesne meble kuchenne – aranżujemy kuchnię zgodnie z aktualnymi trendami

Redakcja
Redakcja
18 czerwca 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Wiesz, że musi być funkcjonalna, urządzona zgodnie z zasadami ergonomii, wyposażona w odpowiednią ilość szafek, które pomieszczą wszystkie naczynia i produkty spożywcze. Jednocześnie chcesz, aby była miejscem wyjątkowym pod względem wizualnym. W takiej kuchni gotowanie to czysta przyjemność. Wnętrze inspiruje, pobudza kreatywność, a pomysły na nowe potrawy tworzą w naszych głowach autorskie książki kucharskie. Podążając śladami aktualnych trendów, wybieramy nowoczesne meble kuchenne. Co jest modne dzisiaj i w kolejnych latach wciąż będzie wśród największych trendów wnętrzarskich?

Przebieramy w kolorach

Od kilku sezonów promowane przez projektantów są meble kuchenne białe. Ma to związek z minimalizmem, z jakim obcujemy we współczesnym świecie wnętrz. Biel stała się symbolem prostoty i jednocześnie jest doskonałym tłem to eksperymentowania na płaszczyźnie dodatków. Przy białym meblach wspaniale prezentują się dodatki w mocniejszych kolorach. Również pastele tworzą z nimi zgrany duet. Chcąc ocieplić wnętrze, możemy zdecydować się na meble kuchenne, które powstały z połączenia dwóch różnych materiałów, np. płyty laminowanej w kolorze dębu i płyty MDF w kolorze białym z połyskiem.

Nowoczesne meble kuchenne to jednak nie tylko ponadczasowa już biel, ale również intensywniejsza paleta barw. W najnowsze trendy wpisują się fronty w kolorze bordowym i zielonym, które również można uzupełnić o korpus imitujący naturalne drewno. Pozostając w środowisku natury, nie możemy zapominać o klasyce, dla której również znalazło się miejsce we współczesnych kuchniach. Meble kuchenne wykonane z płyty meblowej perfekcyjnie imitujące naturalne drewno nie pozostają obojętne dla miłośników ciepła domowego ogniska.

Efektowne przeszklenia

Zabudowana kuchnia, wtapiająca się w otoczenie wspaniale prezentuje się na otwartej przestrzeni, kiedy łączymy ją z salonem. Jeżeli chcemy, aby meble kuchenne były bardziej wyraziste i jednocześnie zachowały swoją lekkość, możemy wybrać fronty z przeszkleniami. Klasyka to szkło oprawione w aluminiową ramkę. We współczesnych projektach częściej spotkamy szkło zestawione z lakierowaną płytą meblową. Ciekawe połączenie tworzą też szafki o gładkich powierzchniach ze szkłem na ścianie między szafkami górnymi, a blatem. Dzięki temu zyskujemy powierzchnię odporną na wszelkie zabrudzenia oraz chroniczną czystość i efekt przestronności.

Matowe czy z połyskiem?

Analizując najbardziej aktualne trendy wnętrzarskie, możemy dostrzec duże zmiany. Meble kuchenne lakierowane na wysoki połysk przez długi czas były najbardziej pożądanym wariantem wyposażenia tego pomieszczenia. Wciąż pozostają wśród modnych rozwiązań, ale obok nich pojawiają się matowe wykończenia niefrezowanych frontów. Stało się tak przede wszystkim dlatego, że coraz chętniej sięgamy po opcje ponadczasowe, uniwersalne i jednocześnie atrakcyjne wizualnie. Można uznać, że moda ponownie zaskoczyła nas bardzo miłym powrotem. Matowe meble kuchenne odeszły na pewien czas w zapomnienie. Teraz jednak znów są na topie. Ich dużą zaletą jest łatwość utrzymania ich w czystości. Nie widać na nich zabrudzeń i nieestetycznych smug, co na pewno zadowoli miłośników częstego gotowania.

Meble kuchenne na wymiar?

Gotowe zestawy to doskonałą inspiracja, możesz zaczerpnąć pomysły, które wykorzystasz następnie podczas planowania swojej kuchni. Meble kuchenne warto jest wykonać na wymiar. Z gotowych elementów o różnych wymiarach tworzysz własną przestrzeń do gotowania. Wybierasz praktyczne systemy, dopasowujesz kolor frontów i wykończenie do swoich indywidualnych upodobań. Tworzysz kuchnie, która jest unikalna i niepowtarzalna. Koncentrując się na najnowszych trendach, nie zapominaj, że kuchnia to przede wszystkim miejsce, które musi stwarzać Ci najlepsze warunki do pracy. Nie może w niej zabraknąć miejsca na naczynia i produkty spożywcze, blat musi być na odpowiedniej wysokości, a mechanizmy otwierania szafek solidne i stabilne, najlepiej z cichym domykiem.

Kiedy wybieramy meble kuchenne, musimy uwzględnić zarówno ich funkcjonalność, jak też wzornictwo. Dopiero łącząc te dwa aspekty, możemy zaaranżować kuchnię nowoczesną, na którą nie tylko chce się patrzeć, ale też spędzać w niej każdą wolną chwilę.

Artykuł został opracowany przy współpracy ze sklepem online meble-focus.pl. Oferującego nowoczesne meble kuchenne oraz kuchnie na wymiar.


Artykuł sponsorowany


Dom i wnętrze Kuchnia

Kiedy kłótnia zwiastuje koniec związku

Redakcja
Redakcja
19 czerwca 2019
Fot. iStock/ DeanDrobot
 

Kłótnie są w związku czymś naturalnym, bywa, że nawet zdrowym, oczyszczającym. Pokazują, że chcesz rozwiązywać problemy, że je komunikujesz i że chcesz włożyć w związek wysiłek. Jednak gdy sytuacja wymyka się spod kontroli, kłótnie zaczynają zwiastować koniec relacji.

Musisz być świadoma, że istnieją destrukcyjne nieporozumienia, sygnały alarmowe. Kłótnie, które oznaczają, że związek może się rozpaść to przede wszystkim:

1.Kłótnie dotyczące życiowych celów

Długotrwały, pewny związek zazwyczaj obejmuje relację dwojga ludzi, którzy szanują nawzajem swoje życiowe cele i pragną od życia podobnych rzeczy.  Kiedy ambicja nie pozwala wam znaleźć kompromisu, nie ma co się łudzić, że „jakoś się ułoży”.

Takie kłótnie najczęściej obejmują spory dotyczące tego:

  • gdzie będziecie mieszkać lub pracować
  • czy chcecie mieć dzieci i ile
  • jakie są wasze religijne lub duchowe przekonania
  • jak zarządzacie finansami
  • jaki styl życia wybieracie

2. Kłótnie o wasze życie intymne

Udane życie intymne zazwyczaj idzie w parze z udaną komunikacją, więc jeśli tej brak w sypialni i poza nią, relacja się prędzej czy pózniej rozpadnie. Jest rzeczą naturalną, że partnerzy miewają różne zainteresowania,  preferencje i poziom libido, jeśli chodzi o intymność. Ale kiedy zaczynacie się spierać o te „różnice w sypialni”, związek romantyczny może stać się… platoniczny.

3. Kłótnie o pieniądze

Pieniądze mogą być drażliwym problemem w relacji dwojga partnerów, które mają różne doświadczenia i różne podejście do zarządzania domowym budżetem.

Czasami osoba, która zarabia więcej , może próbować bardziej kontrolować finanse. Albo osoba, która zarabia mniej, może nie mieć pewności co do swojego statusu finansowego. Bez względu na źródło kłótni o pieniądze, jeśli nie uporządkujesz swoich „problemów finansowych”, twój związek jest skazany na porażkę. Badania wskazują, że brak możliwości porozumienia w tej kwestii prowadzi do większego ryzyka rozwodu wśród małżeństw.


Na postawie:

 


Dom i wnętrze Kuchnia

QCZAJcamp – najgorętsze spotkanie kobiet tego lata!

Redakcja
Redakcja
18 czerwca 2019
Fot. www.qczaj.pl

W życiu każdego z nas są momenty, gdy #inowytrwaj to już za mało, gdy potrzeba jakiegoś światła, uśmiechu, ludzi i pozytywnej energii która sprawi, że będzie się chciało chcieć – to święte słowa, które w ustach Daniela Qczaja, najsympatyczniejszego trenera w Polsce, brzmią jak must have tego lata!

www.qczaj.pl

Tak, zgadzamy się! Tak, czas ruszyć tyłki i dołączyć do prawdopodobnie najfajniejszej przygody tego lata. W dniach od 27 do 30 czerwca, w klimatycznym miejscu – butikowym Hotelu Piwniczna Spa & Confrence  – pot się poleje po rzyci, ale przede wszystkim będziemy się dobrze bawić – ręczy głową Qczaj. Wierzymy mu, bo to swój chłopak i kto, jak to, ale on wie, co znaczy ciężka praca nad sobą i jak przyjemne są jej rezultaty. – Bez oceniania, bez sztucznego uśmiechu, bez masek i powiedzonek „wypada, nie wypada” – dodaje.

Fot. Materiały prasowe

Cztery pracowite dni wypełnione będą treningami fitnessowymi oraz tanecznymi , ponieważ do grona trenerskiego dołącza Paulina Biernat, partnerką  Qczaja z programu „Taniec z gwiazdami”.

Fot. www.qczaj.pl

Szczegóły na temat QCZAJcamp znajdziecie tutaj: www.fitadventure.pl  Ilość miejsc jest ograniczona, więc decyzję tym razem podejmujemy sercem!

I my tam będziemy, co by Wam zdać pełną relację z wydarzenia.

www.qczaj.pl

www.qczaj.pl

Artykuł powstał we współpracy z qczaj.pl


Zobacz także

Nieoczywiste dodatki do kuchni, które warto sprawdzić

Dowiedz się jak właściwie dobrać oświetlenie, by zadbać o komfort twoich oczu

Pantone 2019

Najpiękniejszy kolor jesieni według Pantone we wnętrzach