Go to content

Jaki czajnik spełni nasze oczekiwania?

Dobry czajnik elektryczny przyda się w każdej kuchni, bo umożliwia szybkie podgrzanie wody lub jej zagotowanie na przykładowo herbatę. Obecnie można liczyć na ogromny wybór, dzięki czemu nie ma problemu ze znalezieniem idealnego sprzętu. Jest kilka istotnych kwestii, na które warto zwracać uwagę przy zakupie czajnika elektrycznego. Znaczenie ma przykładowo jego pojemność, moc, rodzaj grzałki, materiał wykonania, funkcja regulacji temperatury i podtrzymywania ciepła.

Polecany czajnik elektryczny, czyli jaki?

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, to będzie używał czajnika, ile osób. Od tego zależy dobór właściwej pojemności urządzenia. Dla dwojga wystarczający będzie czajnik mieszczący 1,5 l wody. Standardowe modele mają pojemności 1,7 l lub 2 l. Będzie to dobry pomysł, jeśli ktoś potrzebuje zagrzać większą ilość wody. Dostępne są nawet niewielkie czajniki litrowe, idealna opcja dla singli, do kawalerki, niewielkiej kuchni. Bardzo ważna jest także moc czajnika, która decyduje o zużyciu prądu i szybkości podgrzewania wody. Z ekonomicznych rozwiązań polecić można czajnik o mocy nieprzekraczającej 2000 W. Istotny jest także rodzaj grzałki, najlepsze są oczywiście modele płytowe, ukryte pod dnem, co ułatwia czyszczenie.

Na uwadze należy mieć również, z jakiego materiału został wykonane czajnik. Dużą popularnością cieszą się modele ze stali nierdzewnej, ale najkorzystniejszy pod kątem zdrowotnym będzie czajnik ze szkła hartowanego. Znaczenie ma także długość kabla i czy można zwijać jego nadmiar. Warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego filtra, który odpowiada za czystość wody. Uwadze nie powinny umknąć również zabezpieczenia w czajniku typu bezpiecznik termiczny, automatyczne wyłączenie po zdjęciu urządzenia z podstawy i po zagotowaniu wody. Niezwykle praktyczne są czajniki z termometrem, dzięki czemu można regulować temperaturę podgrzewania wody. Lepiej kupić dobrej jakości urządzenie, renomowanego producenta niż najtańszy sprzęt, bo posłuży przez długi czas. Na portalu Rabatio.com znajdują się kody rabatowe RTV EURO AGD, dzięki którym zakupy online sprzętu elektronicznego staje się znacznie tańszy.