Go to content

Co kupić na parapetówkę? 8 prezentów do 50 złotych!

Fot. stock.adobe.com / autor: Nejron Photo / Materiały prasowe

Parapetówka to impreza organizowana z okazji przeprowadzki do nowego domu czy mieszkania. Zgodnie ze zwyczajem, zaproszeni na nią goście wręczają nowym lokatorom drobne upominki. Co kupić na parapetówkę? Oto kilka sprawdzonych pomysłów na prezent do nowego domu.

Prezent na parapetówkę — kilka przydatnych wskazówek

Jak prezent na parapetówkę będzie najlepszym rozwiązaniem? Wybierając go, pod uwagę warto wziąć kilka kwestii. Pierwsza to styl, w jakim urządzone zostało nowe lokum. Inny prezent na parapetówkę sprawdzi się w przypadku nowoczesnego, loftowego wnętrza, inny — w przypadku przytulnego mieszkania, w którym króluje styl prowansalski.

Niemniej istotna jest wielkość domu, do którego przeprowadziły się bliskie nam osoby — jeżeli jest to kawalerka, najlepszym rozwiązaniem będzie prezent parapetówka o niewielkich gabarytach, który nie zagraci niepotrzebnie przestrzeni. Na nieco większą dowolność możemy sobie natomiast pozwolić w przypadku dużego domu.

Prezent na nowe mieszkanie dostosowany powinien być również do wieku i sytuacji rodzinnej osób organizujących parapetówkę. Coś innego spodoba się studentom, a jeszcze coś innego — małżeństwu z 2 dzieci.

Kupując prezent na nowy dom, warto także uwzględnić zainteresowania osób, które planujemy odwiedzić. Przykładowo, miłośnik podróży z pewnością ucieszy się z ozdobnej mapy na ścianę, a fanka fotografii — z ramek na zdjęcia.

Czy parapetówka prezent musi być drogi? Absolutnie nie! Ważne jest jedynie to, by był on w pełni przemyślany i dopasowany do indywidualnych potrzeb przyjaciół czy członków rodziny. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie prezent do 50 zł.

Komplet przyprawników — dobry pomysł na prezent na parapetówkę

Jaki prezent na parapetówkę sprawdzi się najlepiej? Szukając praktycznego, a jednocześnie niedrogiego upominku, warto postawić na komplet przyprawników. Taki gadżet sprawdzi się w każdej kuchni, bez względu na styl, w jakim została ona urządzona. Dzięki takiemu zestawowi, wszystkie ulubione przyprawy można mieć zawsze pod ręką, bez konieczności każdorazowego sięgania do szafki czy szuflady.

Przyprawniki przybierać mogą różne formy. Do wyboru mamy zarówno pojedyncze pojemniki, jak i zestawy w formie półeczek czy obrotowych stojaków, które z łatwością pomieszczą nawet kilkadziesiąt słoiczków z dodatkami do potraw.

Na sklepowych półkach najczęściej spotkać możemy się z przyprawnikami szklanymi, ceramicznymi lub drewnianymi. Wybierając je, szczególną uwagę warto zwrócić na to, czy posiadają one szczelne zamknięcie, które zapobiegać będzie przed przedwczesnym wietrzeniem przypraw i utratą ich naturalnego aromatu.

Kieliszki do wina — praktyczny prezent na parapetówkę dla małżeństwa

Co kupić na parapetówkę dla małżeństwa? Ponadczasowym upominkiem, który nigdy nie wychodzi z mody jest zestaw kieliszków do wina. Taki komplet składać może się z 4, 6 czy 8 elementów.

Czym charakteryzować powinny się idealne kieliszki? Najlepiej, by były one wykonane z przezroczystego, wysokiej jakości, odpornego na uszkodzenia szkła, które nadaje się do mycia w zmywarce. Kieliszki muszą mieć na tyle długą nóżkę, by możliwe było w pełni swobodne ich trzymanie, bez obaw o dogrzewanie trunku dłońmi. Co do pojemności, najbardziej uniwersalne są modele o wielkości w przedziale od 200 do 250 ml. Tak dopasowany komplet kieliszków to gwarancja codziennych, małych sukcesów w delektowaniu się ulubionym trunkiem.

Parapetówka — upominki, które cieszą oko

Co się kupuje na parapetówkę? W roli prezentu na nowe mieszkanie doskonale sprawdzą się różnego rodzaju ozdobne upominki. Świetnym prezentem na parapetówkę dla pary będzie na przykład komplet pościeli czy efektowny zegar na ścianę. Co na parapetówkę dla miłośniczki kwiatów? Z pewnością ucieszy się ona z dekoracyjnej doniczki czy wazonu.

Co można kupić na parapetówkę? Wszystko zależy tu od tego, kim są osoby, które nas na nią zaprosiły i jakie są ich zainteresowania. Jeśli chodzi o cenę, dobrym rozwiązaniem będzie prezent do 50 zł.


Artykuł sponsorowany