Lifestyle Psychologia Związek

Silne kobiety są tymi, które odchodzą

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
27 czerwca 2018
Fot. iStock/leh_Slobodeniuk
 

Spotkałam wczoraj dziewczynę. Sprzedawała maliny przed większym sklepem. Zaczęłyśmy rozmawiać, a ona szybko zwierzyła się, że nie kocha swojego męża, że chce od niego odejść, musi się tylko zdobyć na odwagę. Na koniec usłyszałam: „Czasami dobrze wygadać się obcej osobie”.

Myślałam o niej i o innych kobietach, które odchodzą. Bo odchodzą zawsze silne kobiety, które nigdy nie pozostają w stagnacji swojego życiu. Które szukają najlepszych dla siebie rozwiązań. Które nie są zbyt wygodne, podejmując ryzyko zmiany. Bo to zawsze jest ryzyko. Ale też naciskają, bo chcą od życia więcej. Chcą być bardziej.

To silne kobiety, które zrozumiały, że nie będą tymi kobietami, jakimi wyobrażały sobie siebie mając piętnaście lat. Nie będą takimi, jakimi chcieli ich widzieć rodzice, społeczeństwo.

Silne kobiety to te, które potrafią i nie boją się powiedzieć „nie”. To te, które sięgają gwiazd, nieba i innych planet, dopóki nie zdobędą tego, czego szukają. Mają marzenia, które chcą realizować, mają plany, których nie chcą ograniczać arogancją kogoś, kto tego nie rozumie.

Silne kobiety to te, które zapuszczają korzenie tam, gdzie akurat są, nie przywiązują się do miejsca, tylko do ludzi. Które rozumieją, czym jest przyjaźń, które oczyszczają swoją przestrzeń z tych, którzy je krzywdzą, z którymi się nie śmieją, którzy odbierają im energię do życia.

Działają. Ich życie nie koncentruje się na tym, co mówią czy myślą, ale co robią. Nikogo nie udają, obdzierają swój świat z iluzji, blichtru, co tak naprawdę czyni je wyjątkowymi.

Silne kobiety nigdy nie przestają być uważnymi. Nie przestają walczyć o siebie. Nie przestają w siebie wierzyć.

Silne kobiety szukają piękniejszego i lepszego życia. Chcą więcej dobra, więcej szczęścia, większej liczby cudownych zachodów słońca. Chcą, by ich życie było ważne. Ważne dla nich. By inni je szanowali, by one były pewne swojej wartości.

Silne kobiety zostawiają za sobą przeszłość dla jaśniejszej teraźniejszości. Są tymi, które znajdują w sobie siłę, by odpuścić, by zostawić za sobą wszystko, co złe, nie ciągnąć tego fatum za sobą.

Silne kobiety odchodzą. Zostawiają facetów, którzy mają je za nic, dla których nie są wystarczające. Odchodzą od tych, którzy kłamią, oszukają i nimi manipulują. Porzucają tych, którzy je zdradzili i nie zrobili nic, by poczuły się dla nich ważne. Nie chcą być z tymi, którzy nie doceniają ich wartości, którzy nie zasługują na ich miłość, a one nie zasługują być podle przez nich traktowane.

Silne kobiety są tymi, które wierzą. Zawsze będą wierzyć. Uwierzcie, że nadchodzą lepsze dni. To naprawdę wystarczy. Uwierzcie, że nadchodzi dla was lepsze życie, na które zasługujecie i którego nie warto porzucać.


inspirowane Toughtcatalog

 


Lifestyle Psychologia Związek

10 sygnałów, że twój partner jest zbyt zaborczy

Redakcja
Redakcja
28 czerwca 2018
Fot. iStock/fizkes
 

Trudno jest wzmocnić związek, gdy twój partner temu przeciwdziała swoim zaborczym zachowaniem. Jeśli druga osoba okazuje w związku niekontrolowaną zazdrość, jest to zdecydowany sygnał ostrzegawczy przed dalszym zaangażowaniem z twojej strony. Zaborczy ukochany i twoja uległość wobec niego to prosta droga do miłosnej i życiowej katastrofy na własne życzenie. Zastanów się, czy zachowanie twojego partnera nie daje ci powodów do niepokoju.

Nie dzwoni do ciebie, nie wysyła wiadomości i nie odpowiada na twoje wiadomości, gdy jesteś z kimś innym

To jego sposób na pokazanie ci, że nie znosi, gdy spędzasz czas z przyjaciółmi, tylko dlatego, że nie jesteś wówczas z nim.  Jeśli sam nie może być szczęśliwy, to nie chce, żebyś ty była szczęśliwa.

Nie przyzna się, gdy czuje się zazdrosny, powstrzymuje emocje na siłę

Zamiast stanąć twarzą w twarz z tym uczuciem, karze cię milczeniem, brakiem bliskości za to, jak sobie nie radzi z własnymi emocjami.

Niechętnie z tobą wychodzi

On nie chce, żebyś przyciągała uwagę innych mężczyzn. Jeśli jest coś, czego nie chce z tobą zrobić, zrób to sama. Nie pozwól, by cię powstrzymywał lub sprawił, że będziesz żałować, że nie robisz rzeczy, które cię uszczęśliwiają. To ty decydujesz, jak żyć!

Chce sam decydować

Zaczynasz czuć, że powoli tracisz wpływ na to, co się dzieje w waszym związku. Macie coś przedyskutować, a tu nagle okazuje się, że on już podjął decyzję i oczekuje, że się dostosujesz. Tak nie może być.

Unika cię, gdy czuje się zazdrosny

Trudno mu przezwyciężyć zazdrość, a jego frustracja odbija się na waszym związku. Obraża się i stosuje „ciche dni”, gdy uzna, że go uraziłaś, bo dobrze bawiłaś się w czyimś towarzystwie.

Jeśli jesteś w dobrym nastroju, on to psuje

Lub zaczyna poruszać jakiś negatywny temat, aby zmienić twój nastrój. Wiesz, że pozytywne myślenie, zwłaszcza codzienna medytacja, obniży twój poziom stresu. Nawet jeśli nie zrobiłaś nic złego, on poczuje się lepiej, sprowadzając cię na ziemię. Dzieje się tak, ponieważ cierpi na niskie poczucie własnej wartości lub ma inny problem osobisty, który nie ma nic wspólnego z waszym związkiem. zazdrosny

On opiera się twojemu pozytywnemu wpływowi

Możesz pokazywać mu swoją miłość i dobro z niej płynące na milion sposobów. Zawsze będzie podejrzliwy.

Tylko po to, byś czuła się zazdrosna, zwraca uwagę na inne kobiety

Robi to specjalnie, by „potwierdzić” twoje uczucia.

Wychodzi, jeśli rozmawiasz z innym facetem.

Nie daje ci szansy na wyjaśnienie, że spotkałaś kolegę ze szkoły czy przyjaciela z dzieciństwa.

Chce znać szczegóły dotyczące twoich byłych relacji

Nienawidzisz tego, a on wypytuje cię w obecności twoich przyjaciół czy członków rodziny. Masz wrażenie, że stale osądza twoją przeszłość. Nie szanuje tego, że nie chcesz wracać do zakończonych związków.


Na podstawie: powerofpositivity.com

 


Lifestyle Psychologia Związek

10 subtelnych symptomów, które mogą być objawami raka. Należy na nie zwrócić uwagę

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
27 czerwca 2018
Fot. iStock / kieferpix

Rak to choroba naszych czasów, coraz częściej się o tym przekonujemy, bo dotyka naszych znajomych, sąsiadów, najbliższych i… nas samych. Lekarze powtarzają – nowotwór wykryty w miarę wcześnie może nie być dla nas zbyt groźny, jednak my, w naszym zabieganiu, przegapiamy często objawy, nie dostrzegamy ich.

Oczywiście, że nie należy wpadać w panikę i teraz z każdą najmniejszą rzeczą, która nas niepokoi, odwiedzać lekarza. Ale czasami warto przyjrzeć się uważniej swojemu organizmowi, bo kto wie, może nasze ciało daje nam subtelne sygnały, na które powinniśmy jednak zareagować, zwłaszcza, gdy niepokojące objawy utrzymują się dłużej niż dwa tygodnie.

Zmęczenie

Jesteś nieustannie zmęczony, a twój stan trudno ci wyjaśnić? Kiedy zmęczenie nie pozwala ci funkcjonować zastanów się, czy dobrze sypiasz, czy może bierzesz jakieś leki, które wpływają na jakość snu. Spróbuj się zrelaksować, odpocząć i sprawdź czy wówczas zmęczenie minie.

Zmiany na skórze

Rak skóry nie zawsze wygląda brzydko i przerażająco. Czasami oznaką jest nawet mała różowa narośl, którą traktujemy jak wyprysk i próbujemy wycisnąć. Czerniak – najbardziej śmiertelny rodzaj nowotworu skóry nie musi być koniecznie pigmentowany, może także pojawiać się w dziwnych miejscach naszego ciała – w tym pod paznokciam.

Niewyjaśniona utrata masy ciała

Uważaj, gdy nagle zaczynasz chudnąć z niewyjaśnionych przyczyn. Warto to skonsultować z lekarzem. Utrata masy ciała ma miejsce najczęściej w przypadku raka trzustki, żołądka, przełyku i płuc.

Wysypka na piersiach

Monitoruj swoje piersi pod kątem zmian skórnych. Oczywiście guzy są najczęstszym objawem raka piersi, ale to nie jedyny objaw. Zmiany skórne na piersiach – w tym wysypki, podrażnienia, wgłębienia i łuskowate, czerwone lub pogrubione sutki – mogą również wskazywać na nowotwór.

Szybkie poczucie sytości

Od dłuższego czasu masz wrażenie, że zjadasz dwa kęsy posiłku i już jesteś najedzony? Może warto zajrzeć do lekarza, jeśli to uczucie nie ustępuje. Rak jajnika może być trudny do zdiagnozowania na wczesnym etapie. Jednak jednym z możliwych symptomów może być szybkie poczucie sytości.

Wzdęcia

Wzdęcia lub poczucie opuchniętego żołądka, może być objawem raka jajnika. Jeśli skarżysz się na ból miednicy lub brzucha, wzdęcia, trudności w jedzeniu, a wcześniej nie miałaś takich problemów – warto odwiedzić lekarza.

Brak apetytu

Ten objaw może być niepokojący, bo może być związany z zachorowaniem na raka okrężnicy, jajnika, żołądka lub trzustki. Jeśli masz wstręt do jedzenia przez dłuższy czas, zastanów się, czy znasz tego przyczynę?

Gorączka

Nie jest to częste, ale utrzymująca się gorączka może być wczesnym objawem niektórych nowotworów krwi. Niestety najczęściej jest to sygnał, że rak rozprzestrzenił się na inną część ciała niż tam, gdzie się rozpoczął. Gorączkę może wywoływać białaczka lub chłoniak.

Ból

Niczym niewyjaśnione i długotrwałe bóle mogą sygnalizować problem. Każdy ból nieproporcjonalny do naszej aktywności, jest czerwoną flagą. Jeśli dzisiaj pójdziesz na siłownię, a jutro będziesz mieć zakwasy – to normalne. Jeśli jednak bolą cię na przykład nogi i ten stan utrzymuje się bez konkretnej przyczyny, to warto wybrać się do lekarza.

Niedokrwistość

Niska liczba czerwonych krwinek może wskazywać na raka okrężnicy, zwłaszcza, gdy wiąże się z nią niedobór żelaza. To objawy raka okrężnicy lub odbytnicy.

Zmiany w łazience

Konkretnie chodzi o oddawanie moczu i wydalanie. Jeśli mocz ma inną barwę niż zazwyczaj, powinno nas to zaniepokoić. Podobnie, gdy w kale pojawia się krew, gdy mamy problem z biegunką i zaparciami dłużej niż kilka dni. Mogą to być objawy raka jelita grubego.

Pamiętaj: nie panikuj

Nie każdy z tych objawów jest stuprocentową oznaką raka, jednak gdy z pewnymi niedogodnościami naszego organizmu zmagamy się przez kilkanaście dni – nie jest to naturalne, nie szukajmy diagnozy u dr. Google, tylko udajmy się na wizytę do naszego lekarza.


źródło: Insider

 


Zobacz także

„Nie bójmy się, kochajmy – do granic!”. Akcja #ListdoNiego

Brazylia inaczej. Zaskakujące fakty i miejsca, które trzeba zobaczyć!

13 rzeczy, które warto zrobić, zanim skończy się lato