Go to content

Silne kobiety są tymi, które odchodzą

Fot. iStock/leh_Slobodeniuk

Spotkałam wczoraj dziewczynę. Sprzedawała maliny przed większym sklepem. Zaczęłyśmy rozmawiać, a ona szybko zwierzyła się, że nie kocha swojego męża, że chce od niego odejść, musi się tylko zdobyć na odwagę. Na koniec usłyszałam: „Czasami dobrze wygadać się obcej osobie”.

Myślałam o niej i o innych kobietach, które odchodzą. Bo odchodzą zawsze silne kobiety, które nigdy nie pozostają w stagnacji swojego życiu. Które szukają najlepszych dla siebie rozwiązań. Które nie są zbyt wygodne, podejmując ryzyko zmiany. Bo to zawsze jest ryzyko. Ale też naciskają, bo chcą od życia więcej. Chcą być bardziej.

To silne kobiety, które zrozumiały, że nie będą tymi kobietami, jakimi wyobrażały sobie siebie mając piętnaście lat. Nie będą takimi, jakimi chcieli ich widzieć rodzice, społeczeństwo.

Silne kobiety to te, które potrafią i nie boją się powiedzieć „nie”. To te, które sięgają gwiazd, nieba i innych planet, dopóki nie zdobędą tego, czego szukają. Mają marzenia, które chcą realizować, mają plany, których nie chcą ograniczać arogancją kogoś, kto tego nie rozumie.

Silne kobiety to te, które zapuszczają korzenie tam, gdzie akurat są, nie przywiązują się do miejsca, tylko do ludzi. Które rozumieją, czym jest przyjaźń, które oczyszczają swoją przestrzeń z tych, którzy je krzywdzą, z którymi się nie śmieją, którzy odbierają im energię do życia.

Działają. Ich życie nie koncentruje się na tym, co mówią czy myślą, ale co robią. Nikogo nie udają, obdzierają swój świat z iluzji, blichtru, co tak naprawdę czyni je wyjątkowymi.

Silne kobiety nigdy nie przestają być uważnymi. Nie przestają walczyć o siebie. Nie przestają w siebie wierzyć.

Silne kobiety szukają piękniejszego i lepszego życia. Chcą więcej dobra, więcej szczęścia, większej liczby cudownych zachodów słońca. Chcą, by ich życie było ważne. Ważne dla nich. By inni je szanowali, by one były pewne swojej wartości.

Silne kobiety zostawiają za sobą przeszłość dla jaśniejszej teraźniejszości. Są tymi, które znajdują w sobie siłę, by odpuścić, by zostawić za sobą wszystko, co złe, nie ciągnąć tego fatum za sobą.

Silne kobiety odchodzą. Zostawiają facetów, którzy mają je za nic, dla których nie są wystarczające. Odchodzą od tych, którzy kłamią, oszukają i nimi manipulują. Porzucają tych, którzy je zdradzili i nie zrobili nic, by poczuły się dla nich ważne. Nie chcą być z tymi, którzy nie doceniają ich wartości, którzy nie zasługują na ich miłość, a one nie zasługują być podle przez nich traktowane.

Silne kobiety są tymi, które wierzą. Zawsze będą wierzyć. Uwierzcie, że nadchodzą lepsze dni. To naprawdę wystarczy. Uwierzcie, że nadchodzi dla was lepsze życie, na które zasługujecie i którego nie warto porzucać.


inspirowane Toughtcatalog