Go to content

Dlaczego twój facet to uwielbia? Są trzy zaskakujące powody

Fot. iStock/PeopleImages

Pamiętam dyskusję wśród przyjaciółek po kilku butelkach wina (tak, kobiety uwielbiają rozmawiać o seksie, myślę, że częściej i pikantniej niż mężczyźni), kiedy zastanawiałyśmy się o co właściwie chodzi z tym robieniem loda. Jak to jest, że oni tak to lubią. Każda z nas miała swoją teorię, dlatego dopytałam znajomych i (ok, przyznaję się) także nieznajomych facetów.

Dlaczego twój facet uwielbia, gdy robisz mu dobrze ustami? Są trzy zaskakujące powody (i wcale nie jest to uległość i chęć dominacji):

– ma poczucie bycia akceptowanym

„Dla mnie największą korzyścią z seksu oralnego, który daje mi moja żona, jest ogromne poczucie bycia akceptowanym. Ona w ustach ma jedną z moich ulubionych rzeczy na świecie i nie robi mi krzywdy, wręcz przeciwnie – jest kochająca i delikatna”. (Marek, 41 lat)

Okazuje się, że dla facetów to, że chcemy im zrobić loda (i go robimy!) jest równoznaczne z tym, że w pełni są akceptowani przez swoje kobiety. Zamiast zastanawiać się, czy dobrze się do tego zabierasz, czy nie za mocno, nie za szybko, lepiej pomyśl, jaką mu sprawiasz przyjemność i co to dla niego znaczy. Wtedy na pewno wszystko samo przyjdzie i będzie dobrze.

– kocha

„Nigdy bym się nie przyznał kolegom, ale to o czym myślę, gdy moja żona robi mi dobrze ustami, to że ją kocham. Niekoniecznie jest to: „Kocham cię”, ale raczej: „Ku*wa, jak jak kocham tę kobietę!”. (Tomek, 36 lat)

Seks jest przyjemny. Seks jest energetyzujący. Seks nas odmładza nas. A seks to także uczucie, które wspiera rozwój miłości. Jasne, że seks może być świetny bez uczuć, ale sami przyznacie, że gdy kochasz tego, z kim idziesz do łóżka, odczuwana przyjemność ma zupełnie inną jakość.

Wielu mężczyzn przyznaje, że odczuwa wyjątkową bliskość z partnerką podczas seksu oralnego.

„Kocham moją żonę, nawet jak się kłócimy. Ale, no kurczę jest tak, że moje serce zalewa takie ogromne ciepło, kiedy dochodzi między nami do jakiegokolwiek rodzaju seksu. Nawet, gdy ona po kryjomu, ale celowo, dotyka w towarzystwie mojego krocza. Wiem, że to wyjątkowy rodzaj miłości, która dopełnia się w trakcie seksu”. (Rober, 47 lat)

– czuje się szanowany

Pamiętam, jak kiedyś zaskoczyły mnie wyniki sondażu, które wskazywały, że 70% mężczyzny, gdyby musieli wybrać, wolałoby się czuć się szanowanym, a nie kochanym. Tymczasem kobiety udzieliły zupełnie odwrotnej odpowiedzi wybierając miłość ponad szacunek.

Szacunek, to głębokie uczucie podziwu dla drugiej osoby. Niekoniecznie uwielbienie, ale wyjątkowy podziw.

„Wiem, że są faceci uwielbiający BDSM, którzy stawiają na aspekt dominacji/uległości także przy oralnym seksie. Dla mnie jednak to, że moja partnerka chce mi dobrze zrobić ustami, jest wyrazem tego, że jestem przez nią na tyle szanowany, że chce wziąć mojego penisa do ust”. (Krzysiek, 43 lata).

To nie były łatwe rozmowy, bo jednak spora część mężczyzn nie potrafiła powiedzieć, a raczej nazwać, dlaczego lubi seks oralny – oczywiście, gdy go dostaje.

Pojawiały się odpowiedzi w stylu: „Nie wiem, po prostu mój mózg się wyłącza, a ja oddaję się przyjemności”. I właściwie jest to zrozumiałe, bo kiedy mózg jest zalewany hormonami szczęścia, to nasza zdolność do samokontroli i samoświadomości spada znacząco.

To co? Macie plany na dzisiejszy wieczór?


źrodło: Yourtango