Go to content

Cztery aktywności seksualne, które świadczą o tym, że twoje libido nie umarło

Fot. iStock / fizkes

W życiu niemal każdego z nas zdarzył się przynajmniej raz czas, kiedy nie mieliśmy ochoty na seks. Z różnych powodów. Po urodzeniu dziecka, z powodu stresu w pracy, przemęczenia. Nie jest tak, jak kiedyś, a czy jeszcze będzie? Kto nie zadawał sobie tego pytania. Ale uwaga, libido wraca, najczęściej subtelnie, w postaci fantazji seksualnych

Czy wiecie, że nasza aktywność seksualna stanowi około osiem procent naszych snów, które jesteśmy w stanie zapamiętać następnego dnia. Fantazje seksualne często kryją się właśnie w nich i dają sygnał, że wraca ochota na seks. Czy wiecie, jakie to są fantazje?

Śnisz o seksie przerywanym

Całujesz swojego partnera, robi się gorąco, jesteś coraz bardziej podniecona i nagle… twój partner znika w najlepszym dla ciebie momencie. Ten sen pokazuje, że jesteś sfrustrowany brakiem intymności ze swoim partnerem. Seksualne marzenia, które zaczynają się pojawiać w snach, świadczą o tym, że budzi się w tobie na nowo chęć do seksu. Idź za tym.

Fantazjujesz o tej samej płci (nawet jeśli jesteś hetero)

Wbrew pozorom bardzo często fantazjujemy o seksie z osobą tej samej płci, zwłaszcza, gdy osiągnęliśmy dojrzałość seksualną, oglądaliśmy filmy porno z lesbijkami czy gejami. To wcale nie musi oznaczać, że chcemy uprawiać seks z osobą tej samej płci, wręcz przeciwnie, te fantazje pokazuję, że chcemy spełnić swoją seksualną potrzebę intymności i satysfakcji.

Myślisz o masturbacji

Ludzie, którzy mają problem z nikim libido lub, jak mówią specjaliści, cierpią na hipoaktywne zaburzenie seksualne, nie myślą w ogóle o seksie ani o masturbacji, nawet jeśli wcześniej mieli zdrowy apetyt seksualny i regularnie się masturbowali się. Jeśli twoje myśli wracają do masturbacji, jeśli być może w pewnym sensie za nią tęsknisz, to znaczy, że twoje libido zaczyna wracać do żywych.

Każdy rodzaj fantazji jest ważny

Naukowcy z Wydziału Osobowości, Oceny i Leczenia Psychologicznego Uniwersytetu w Granadzie odkryli, że każdy rodzaj fantazji może sygnalizować wzrost libido, ponieważ brak fantazji seksualnych jest jedną z cech obniżonego apetytu seksualnego. Każdy przejaw aktywności seksualnej zapoczątkowany w twojej wyobraźni jest znakiem, że wszystko wraca do normy, nie uciekaj przed tym.

Odwiedź nas na Facebooku