Seks

Ty chcesz więcej, ale twoja wagina ma już dość? Powodów może być kilka

Seksualnie
Seksualnie
6 grudnia 2017
Fot. iStock/Yulia-Images
 

Ustalmy sobie jedno – seks nie powinien sprawiać bólu. Chyba, że lubisz BDSM i ból cię podnieca. W każdej innej sytuacji świadczy o tym, że coś poszło nie tak. I tu znowu należy podkreślić – to nie jest powód do wstydu. Przeciwnie, należy o tym rozmawiać. Przede wszystkim z partnerem i ginekologiem. Czasem wystarczy zmiana techniki, użycie lubrykantów, innym razem konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Oto sześć najczęstszych przyczyn bólu pochwy w trakcie lub po stosunku. 

Brak nawilżenia

Suchość pochwy może wynikać ze zmian hormonalnych, wieku, ale może być też skutkiem ubocznym leków antykoncepcyjnych. Jeżeli pochwa nie jest odpowiednio nawilżona, może dojść do bolesnego podrażnienia, a nawet zranienia. Jeśli suchość pojawia się sporadycznie, wystarczy sięgnąć po zwykły lubrykant. Jeśli natomiast zmagasz się z tym problemem od dawna, powiedz o tym lekarzowi.

Za duży penis

Jeżeli twój partner został hojnie obdarzony przez naturę, możesz odczuwać ból w momencie, gdy jego penis dotyka szyjki macicy. To samo może się zdarzyć, jeśli używasz dużego wibratora, tudzież innych zabawek. Rada? Staraj się kontrolować głębokość.

Za szybko i za mocno

Tarcie jest przyjemne, ale tylko do pewnego momentu. Szybki, intensywny i brutalny seks często kończy się podrażnieniem, opuchlizną i silnym dyskomfortem. Boli nie tylko pochwa, ale także całe krocze. Ulgę przyniosą ci chłodne okłady. A na przyszłość po prostu uważaj, żeby nie przesadzić. I nie zapomnijcie o dużej ilości lubrykantu.

Uczulenie na lateks

Niektóre kobiety bywają uczulone na lateks i każdy stosunek z wykorzystaniem prezerwatywy z lateksu kończy się dla nich bardzo nieprzyjemnie. Jeżeli masz stałego partnera, możesz rozważyć inną formę antykoncepcji (np. doustną). Jeśli jednak priorytetem jest dla ciebie ochrona przed chorobami wenerycznymi, poszukaj prezerwatyw nielateksowych.

Infekcja pochwy

Jeżeli poza bólem, odczuwasz także pieczenie, swędzenie i dodatkowo zauważyłaś podejrzaną wydzielinę z pochwy, najprawdopodobniej masz infekcję. Zamiast stosować domowe metody lub udawać, że problemu nie ma, lepiej udać się do ginekologa, który dokładnie cię zbada (może zrobi wymaz z pochwy) i zleci odpowiednią kurację.

Choroba narządów rodnych

Ból, który odczuwasz, może także świadczyć o poważniejszej chorobie, jak endometrioza czy włókniaki macicy. Tutaj niezbędna jest pomoc lekarza i rozpoczęcie leczenia. Specjalista doradzi ci też, co zrobić, żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia bólu w czasie seksu.

Źródło: Self


Seks

Bądź spontaniczna i wyłapuj niepokojące sygnały. 12 zasad seksu bez zobowiązań

Seksualnie
Seksualnie
7 grudnia 2017
Fot. iStock/Oleg_Ermak
 

To, że nie jesteś w związku, wcale nie oznacza, że musisz żyć w celibacie. Kto powiedział, że seks bez zobowiązań zarezerwowany jest tylko dla facetów? „Przyjaźń z profitami” ma szansę się udać, jeśli obierzesz odpowiednią strategię. Oto krótki poradnik o tym, jak dobrze się bawić, jednocześnie szanując siebie i partnera. 

Ustalcie, czego chcecie

Upewnij się, że twój kolega nie szuka nikogo na poważnie i zależy mu wyłącznie na seksie. Dzięki temu unikniecie późniejszych nieporozumień. Choć oczywiście żadne z was nie może w 100 procentach zagwarantować, że się nie zakocha, warto na wstępie postawić sprawę jasno.

Pamiętaj o zabezpieczeniu

Nawet jeśli przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne, nie rezygnuj z prezerwatywy. Skąd możesz wiedzieć, czy nie ma jeszcze innych „przyjaciółek”.

Nie zostawaj na noc

To ma być seks, tak? Więc po całej akcji powinniście jak najszybciej się rozejść. Spanie razem i wspólne śniadanka absolutnie nie wchodzą w grę.

Unikaj szopek

Nie masz 15 lat, więc przejdź do rzeczy. Skoro umówiliście się, że łączy was seks, to nie licz na randki, kolacyjki i wspólne oglądanie filmów na kanapie.

To nie czas na gierki

W stałych związkach często wykorzystujemy seks, żeby coś ugrać. Tutaj nie ma to większego sensu. Ustaliliście coś i tego się trzymajcie. Ta zasada działa w obie strony.

Bądź spontaniczna

To cały urok seksu bez zobowiązań – partnerzy spotykają się, gdy aż ich nosi z pożądania. Jeżeli ogromną ochotę na seks – zadzwoń do niego. Ale pamiętaj, że i ty powinnaś odbierać telefony od niego.

Nie analizuj

Być może denerwują cię jego niektóre cechy charakteru, nawyki i zachowania. Pamiętaj jednak, że to nie jest twój partner, nie będziecie ze sobą do końca życia. Nie analizuj tego, a już na pewno nie próbuj go zmieniać.

Wyłapuj niepokojące sygnały

Jeżeli widzisz, że zaczyna się coraz bardziej przed tobą otwierać, opowiada o uczuciach, żali ci się lub zaprasza na kolację, może zależeć mu na czymś więcej i już zdążył się zaangażować.

Eksperymentuj

To idealny moment, żeby spróbować w seksie czegoś nowego. Masz jakąś fantazję erotyczną? Zaproponuj, najwyżej odmówi. Świat się nie zawali.

Nie opowiadaj za dużo

On naprawdę nie musi znać całej historii twojego życia. Nie musisz się też przed nim tłumaczyć, jeżeli w czasie seksu powróciły jakieś stare, nieprzyjemne wspomnienia. Często im mniej o sobie wiecie, tym lepiej.

Odejdź, gdy się zakocha

Oczywiście tylko wtedy, jeśli ty nie czujesz tego samego. Jeżeli dla ciebie to nadal tylko seks, a on się zakochał, nie rób mu nadziei i nie udawaj, że wszystko jest ok.

Pozwól mu iść swoją drogą

On już dawno zakończył ten związek, a ty nadal wysyłasz mu swoje nagie zdjęcia? Opanuj się. To miał być przelotny romans. Każde z was mogło zakończyć tę relację w dowolnym momencie.


 

Źródło: Bolde


Seks

Na jeźdźca czy od tyłu? Co twoja ulubiona pozycja mówi o tobie? [18+]

Seksualnie
Seksualnie
5 grudnia 2017
Fot. iStock/miljko

Artykuł przeznaczony jest dla osób pełnoletnich

Zanim zaczniesz czytać dalej, zamknij oczy i pomyśl o swojej ulubionej pozycji seksualnej. Najprawdopodobniej zaraz znajdziesz ją na poniższej liście, ponieważ mimo wszelkich, różnych udziwnień, większość z nas lubi klasykę. Zastanawiałaś się kiedykolwiek, co sprawia, że najszybciej dochodzisz na jeźdźca lub od tyłu? Bo tak naprawdę nie chodzi tylko stymulację konkretnych miejsc intymnych, a o twoją psychikę…

Na jeźdźca

Jesteś pewna siebie i nie masz żadnych kompleksów. Lubisz jednak kontrolować to, co się dzieje i cenisz sobie wygodę. To ty musisz decydować, jak głęboko on w ciebie wchodzi, pod jakim kątem i jak szybko. Stawiasz swoją przyjemność na pierwszym miejscu i nie oddasz czegoś tak ważnego, jak orgazm, w ręce faceta.

Na stojąco

Kto jak kto, ale ty na pewno nie lubisz iść na łatwiznę – zarówno w życiu, jak i w seksie. Seks na stojąco wymaga sprawności fizycznej i współpracy z partnerem, by odpowiednio się dopasować i zgrać. Ty lubisz wyzwania i chętnie stawiasz je innym.

Na łyżeczki

W łóżku cenisz sobie bliskość i intymność. Wolisz spokojny, czuły seks, niż szalone podrygi. Nie lubisz też dominacji, dlatego pozycja „na łyżeczki” tak bardzo ci odpowiada – oboje jesteście równi. Twoje podejście do seksu ma także odzwierciedlenie w codziennym życiu. Pielęgnujesz relacje i stawiasz innych na równi.

Odwrócona kowbojka

Jesteś niegrzeczna i bardzo wyuzdana. Ta pozycja to niejako propozycja seksu analnego. Twoje luźne podejście przekłada się także na kontakty z innymi. Wiesz, czego chcesz od życia, ale jesteś otwarta na wszystkie nowe propozycje. No i lubisz zaskakiwać…

Fot. iStock/CSA Images/Printstock Collection

Fot. iStock/CSA Images/Printstock Collection

Na pieska

Zdawać by się mogło, że lubisz być zdominowana. Tymczasem w tej pozycji chodzi o coś innego. Przede wszystkim pozwala ci ona ukryć swoje odczucia przed partnerem. Najczęściej wybierają ją kobiety tajemnicze, lubiące ukrywać twarz, a w zasadzie – swoje prawdziwe oblicze.

Misjonarska

No dobrze – jesteś trochę leniwa i wolisz leżeć niż się wyginać. Najprawdopodobniej w życiu również nie lubisz się męczyć. Na pocieszenie wiedz, że tę pozycję lubią też osoby wyjątkowo romantyczne, które nie unikają kontaktu wzrokowego i są stałe w uczuciach.


 

Źródło: 29 secrets