Go to content

3 szokujące prawdy o atrakcyjności seksualnej (o których niekoniecznie chcesz wiedzieć)

fot. jacoblund/istock

Dorosłe jesteśmy, z niejednego pieca chleb jadłyśmy i często wydaje nam się, że o seksie wiemy już prawie wszystko. Prawie robi jednak różnicę – wciąż istnieją prawdy i fakty, które mogą nas zaszokować i o których czasami wolałybyśmy nie wiedzieć. Kto wie, może zbyt dużo wiedzy doprowadzi nad do pogłębionej analizy i seks już nigdy nie będzie dla nas taki sam jak kiedyś? Tym odważnym i mniej bojaźliwym przedstawiamy dzisiaj trzy szokujące prawdy o atrakcyjności seksualnej. Gotowe?

Istnieje pociąg seksualny pomiędzy nami, a naszym rodzicem odmiennej płci

Mamy pociąg do naszych rodziców płci odmiennej! To nie brzmi dobrze i pewnie pierwszymi myślami wielu z was było „ble”, „fuj” i „ohyda”, ale choć na co dzień możemy sobie tego nie uświadamiać, wiele badań pokazuje, że taka jest prawda. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że nawiążemy romans z mężczyzną, który w jakimś stopniu, jakąś cechą, przypomina nam naszego ojca. Mało tego, osoby ze starszymi rodzicami czują większy pociąg fizyczny do starszych partnerów.

To nie muszą być od razu sobowtóry, wyglądające kropka w kropkę jak nasz rodzic, wystarczy ten sam kolor oczu, włosów, wzrost lub postura. Rozejrzyjcie się wśród waszych znajomych i zastanówcie, ilu z nich ma partnera/ partnerkę podobną do własnych rodziców. I na wszelki wypadek nie mówcie im o tym fakcie – to może im na pewien czas zrujnować życie seksualne.

Kolor czerwony jest dla nas atrakcyjny ze względu na… obrzęk narządów płciowych

Różne badania mówią jasno, że i kobiety, i mężczyźni, za bardziej atrakcyjne uznają osoby ubrane na czerwono. Co takiego jest w tym kolorze, że pobudza nas i uruchamia naszą seksualną fantazję? Naukowcy uważają, że to poniekąd wynik naszej ewolucji – samice naczelnych (np. szympansów czy pawianów) czerwonymi genitaliami sygnalizują swoją płodność i zdolność do rozrodu, czym przyciągają partnerów. A jako, że z małpami łączą nas wspólni przodkowie…

fot. iStock/ KovacsAlex

fot. iStock/ KovacsAlex

A wiecie, dlaczego facetom tak bardzo podoba się czerwona szminka u kobiet? Bo gdy kobiety stają się podniecone, to ich wargi czerwienią się, nabrzmiewają i stają się bardziej wrażliwe. Zarówno te na górze, jak i na dole. Z kolei mężczyzna ubrany na czerwono jawi się kobietom jako bardziej silny i władczy, co wpływa na zwiększenie jego atrakcyjności i większy pociąg ze strony płci pięknej.

Pociąg seksualny sprawia, że coś obrzydliwego staje się łatwiejsze do przyjęcia

Pociąg seksualny sprawia, ze bardziej obrzydliwe bodźcie łatwiej jest nam przyjąć – i to niezależnie od naszej płci. Mężczyźni, którzy właśnie przed momentem oglądali pornograficzne zdjęcia, mieli mniejsze opory przed zrobieniem czegoś uważanego za nieprzyjemne, a kobiety po krótkich filmach erotycznych były bardziej skłonne do zaangażowania się w paskudne zadanie, typu składanie czyjejś używanej bielizny czy dotykanie prezerwatyw pokrytych lubrykantem.

Nic więc dziwnego, że często zanim poprosimy o coś partnera, zapewniamy mu ekscytujący moment w sypialni – pod wpływem przyjemności nawet wyniesienie śmieci, skręcenie szafki lub wizyta teściowej mu nie straszne.


Na podstawie: www.psychologytoday.com

Zapisz

Zapisz

Zapisz