Związek

Samotność, która leczy. Jak długo powinniśmy być sami po rozstaniu? Czy można ten czas zmierzyć?

Karolina Krause
Karolina Krause
4 listopada 2016
Fot. iStock/lolostock
 

To koniec. Odchodzisz, albo on cię zostawia. Jedyne, co w tym momencie czujesz to paląca pustka, po czymś, co z trudem nazwałabyś miłością (w końcu miłość trwa wiecznie, czyż nie?). Pustka, przed którą najczęściej uciekamy w objęcia nowej znajomości. Ale, czy to zawsze jest dobry wybór?

Z doświadczenia wiem, że niekoniecznie. Po moim ostatnim związku obłożyłam się poradnikami na temat rozstań. W końcu natrafiłam na informację o tym, że czas jaki potrzebujemy na to, aby dojść do siebie po rozstaniu, powinien być równy długości trwania związku lub przynajmniej jego połowy. Zarzekałam się więc, że będę singielką przynajmniej przez rok. Wytrzymałam 3 miesiące.

Na początku szło mi całkiem nieźle. Jedna po drugiej, wcielałam w życie złote rady z poradników. „Postaw swojej rozpaczy granice”. Postawiłam. Przez większość dnia starałam się normalnie funkcjonować, a nocami ryczałam do poduszki. „Pozbądź się wspólnych zdjęć i pamiątek” – byłoby łatwiej, gdybym nie musiała mieszkać w naszym mieszkaniu. Ale dałam radę. Schowałam i wyrzuciłam, co się dało, po czym wywróciłam mieszkanie do góry nogami, byle tylko wyglądało nieco inaczej, niż przedtem. „Spotykaj się z przyjaciółmi”. I tu zaczęły się schody.

Na moje szczęście w nieszczęściu mieszkałam akurat wtedy blisko najbardziej imprezowych ulic w mieście… Znajomi nie odpuszczali. „Nie chce słyszeć słowa – nie! Idziemy i koniec. Wybawisz się, rozerwiesz, nie będziesz tyle myśleć o tym du*ku”. Zabierali mnie do miejsc, gdzie nie musiałam się stroić (nie miałam na to najmniejszej ochoty), a i muzyka była w sumie bardziej niż znośna. Na jednej z takich imprez, poznałam Jego. Przystojny, wysoki brunet, o niebanalnym poczuciu humoru. Uczepił się mnie, jak rzep psiego ogona. Tłumaczyłam, że to nie jest dla mnie najlepszy czas, że nie szukam nikogo na stałe. Nie przeszkadzało mu to wcale.

No i pomyślałam: czemu nie. Nagle te wszystkie „pobądź chwile sama, odkryj siebie na nowo” przestały mieć jakiekolwiek znaczenie. Nie muszę przecież być w tym wszystkim tak do końca sama. Prawda? Jemu to odpowiada, nikogo nie oszukuję, więc wszystko w porządku. Jak się później miało okazać, była jednak jedna osoba, którą robiłam wtedy w balona i to na czysto – ja sama.

Mój przystojny brunet nie odstępował mnie na krok. Zabierał na kolacje, wycieczki za miasto, do kina, prawił komplementy. Słowem – chodzący ideał. Miał tylko jedną zasadniczą wadę – nie był Nim. W ciągu dnia czułam się przy nim świetnie, za to nocą dalej płakałam do poduszki. Po pewnym czasie zaczęłam żałować. Bo, choć nie można mierzyć uczuć w dniach ani godzinach, szybko zdałam sobie sprawę z tego, że moje dojście do siebie po tym czasie, było jedynie powierzchowne. Gdzieś głęboko w środku dalej drzemały we mnie silne uczucia, które nie mogąc znaleźć drogi ujścia, targały mną od środka. „Nie mogę przecież kochać ich obu jednocześnie?!” – myślałam. Zanim się obejrzałam, znów byłam sama, tylko że tym razem był to mój świadomy wybór.

Dzisiaj przyznaję, że zachowywałam się głupio. Głupio, bo wierzyłam, że wyleczę się z miłości, miłością. Głupio, bo zamiast starać się iść do przodu, znowu byłam po uszy w gównie. Głupio, bo nie wiedziałam, jak mam się z tego znowu wyplątać. Słyszałam ostatnio, że tam, gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty. Potwierdzam. Jeśli chcesz dojść do siebie po rozstaniu, musisz z tego dołka wyjść krok po kroku. Z całym bólem jaki przychodzi ci znieść. Sorry. Tylko wtedy masz szansę się czegoś nauczyć.

Tak więc, po kilku miesiącach złudnej poprawy, znowu wylądowałam w mojej samotni. Ale tym razem wydała mi się ona jakaś inna, dziwnie kojąca. Dalej cierpiałam, ale miałam wrażanie, że tak jak w chorobie, nastąpił we mnie jakiś punkt zwrotny i teraz był to już raczej „ból na wyleczenie”. Wyrzuciłam wszystkie poradniki i zaczęłam zwracać uwagę na to jak się aktualnie czuję, a nie na to jak powinnam się czuć. Skupiłam się na sobie. Na tym, co tylko „moje”. Wróciłam do tego, kim byłam zanim On mnie zmienił. Zastanów się, co zawsze chciałaś robić, a z różnych względów nie znalazłaś na to czasu? Ja na przykład od zawsze chciałam codziennie jeździć na rowerze, ale ciągle brakowało mi do tego motywacji. Czas po rozstaniu wydał mi się najlepszym momentem, aby w końcu się przełamać. Wreszcie zaczęłam realizować swoje marzenia. Wyjechałam do obcego kraju. Nauczyłam się języka, którego zawsze chciałam się nauczyć. No i numer jeden na mojej liście – w końcu skoczyłam ze spadochronem!

Czy żałuję tego, że nie wytrzymałam całego roku? I tak, i nie. Z jednej strony mogłam sobie oszczędzić tych nieprzespanych nocy i zmartwień. Z drugiej każde doświadczenie czegoś nas uczy. Może w przyszłości będę mądrzejsza… Jak długo zatem powinniśmy być sami? Nie wiem, bo pewnie każdy potrzebuje innej ilości czasu na to, aby dokonać „wewnętrznej przemiany”. Wierzę, że kiedy będziesz gotowa na kolejny związek, na pewno to poczujesz. Zrób sobie jednak przysługę i zanim znowu się w coś wpakujesz zastanów się, czy czas bycia samą to tylko stracony czas.


Związek

Piotr Adamczyk: „Czasami czuję, jakbyś się ze mną tylko bzykała”… Kochanie to sztuka

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
4 listopada 2016
Kochanie to sztuka
Screen/You Tube
 

W tym roku mija 40 lat od premiery książki Michaliny Wisłockiej „Sztuka kochania”. Siedem milionów sprzedanych egzemplarzy książki, książki, która z pewnością dokonała  rewolucji. Tylko, czy my przez te 40 lat zmieniliśmy swoje myślenie o seksie, czy zmieniło się nasze nastawienie do seksu w związku. Okazuje się, że nadal nasza seksualność jest tematem tabu. Nie rozmawiamy o seksie, bardzo często uciekamy od tego tematu, co staje się problemem w naszej relacji. Nie potrafimy komunikować naszych potrzeb. A przecież seks, a co za nim idzie – intymność to jeden z filarów w związku. A my się jednak wstydzimy, udajemy, że wszystko jest dobrze, machamy ręką – jakoś to będzie… A przecież wszyscy wiemy, że to droga do nikąd, a raczej do furstracji, żalu i wzajmnej niechęci.

Aby podkreślić jak ważna między partnerami jest rozmowa o seksie powstała ogólnopolska kampania „Kochanie to sztuka”, do której zaproszono między innymi: Czesława Mozzila, Piotra Adamczyka. Karolinę Michalską, Adę Fijał. Magdalenę Boczarską, Eryka Lubosa. Znani i lubiani mówią, co lubią w seksie, na czym im zależy w ten sposób pokazując, że o seksie można mówić głośno, można w rozmowie otworzyć się, powiedzieć, co lubimy, czego oczekujemy… Zobaczcie i podajcie dalej. Bo seks nie powinien być tematem tabu przede wszystkim między dwojgiem kochających się ludzi.

Choć czasami czuję się tak, jakbyś się ze mną tylko bzykała…

Chciałbym się nie wstydzić, ale taka przecież moja natura. Krępuje mnie to i podnieca

Czasami jednak brakuje mi Ciebie…

Lubię, jak mnie kochasz powoli…

Uwielbiam Twój dotyk wszędzie, szczególnie, jak zaczynasz mnie pieścić, gdy nie jesteśmy sami


Związek

Książka idealna na weekend? Podejmij wyzwanie. Akcja „Bądź aktywna jesienią”, #zadanie nr 11

Redakcja
Redakcja
4 listopada 2016
Fot. iStock/ Tassii

Nie czytasz książkę, nie idę z tobą do łóżka. Książkowe wyzwania na social media możemy spotkać właściwie na każdym kroku, jeśli… czytamy książki. A na te coraz mniej czasu mamy, bo zabiera go nam internet, telewizja… A przecież nic tak nie relaksuje, nie odciąga naszej głowy od codzienności, jak książki.

Przed nami weekend i kolejne wyzwanie naszej jesiennej akcji. I tak – dobrze się domyślacie. Rzucamy wam książkowe wyzwanie. Kto przeczyta jedną książkę w weekend? Zrobiłam szybki ranking w naszej redakcji książek idealnych na weekend, każda z nas podrzuciła swój pomysł. Może skorzystacie?

„Milion Małych Kawałków” Jamesa Frey’a

Poruszająca i wstrząsająca, która zapada w naszym sercu na zawsze – te opinie najczęściej towarzyszą tej książce. To historia mężczyzny uzależnionego od alkoholu i narkotyków, który nagle budzi się w samolocie nie wiedząc, co się z nim działo przez ostatnie dwa tygodnie. Decyduje się na odwyk w jednym z najlepszych ośrodków w Stanach.

„Dobry rok” Peter Mayle

To jedna z tych książek, od której nie można się oderwać. Historia mężczyzny, który porzuca, a raczej zostaje zmuszony, do porzucenia kariery finansisty. Uśmiecha się jednak do niego szczęście i w spadku otrzymuje dom i winnicę w Prowansji… Tu zaczyna się jego przygoda jego życia.

„Gringo wśród dzikich plemion” Wojciech Cejrowski

Cejrowskiego można nie lubić, ale biorąc do ręki tę książkę ciężko się od niej oderwać, a fragmentów trudno nie czytać na głos członkom rodziny. Jeśli potrzebujecie sporo dawki świetnego humoru i to zakorzenionego gdzieś wśród dzikich plemion – łapcie tę książkę w ręce. Polecamy naprawdę z czystym sumieniem.

„Bestseller” Joanna Opiat-Bojarska

Jeśli kochacie kryminały, to sięgnijcie po najnowszą książkę Joanny, na pewno się nie zawiedziecie. A jeśli nie znacie tej autorki – uprzedzam, jej kryminały naprawdę wciągają. Emilia Sienkiewicz, 35-letnia niepozorna księgowa, wygrywa telewizyjny literacki talent show. Z dnia na dzień zyskuje ogromną sławę i popularność. Kilkanaście dni przed premierą swojej książki zostaje odnaleziona martwa we własnym mieszkaniu… Sprawę próbuje rozwikłać para poznańskich policjantów.

Tych naszych propozycji książkowych mogłybyśmy wypisywać bez końca. Ale chodzi przecież o inspirację. Może sięgnięcie po którąś z tych powyżej, a może macie książkę, która leży nieprzeczytana na półce? W ten weekend sięgnijcie po nią, a nam napiszcie, co zamierzacie przeczytać.


Akcja „Bądź aktywną jesienią”

ZADANIE KONKURSOWE: W trakcie trwania akcji „Bądź aktywna jesienią” na naszym portalu pojawi się 12 wpisów zachęcających do podjęcia różnego rodzaju aktywności. Umieść pod każdym z wpisów swój komentarz, czy podejmujesz wyzwanie, w jaki sposób zmieniasz swój jesienny nastrój. Nagrodzone zostaną osoby wykazujące największą aktywność, umieszczające najciekawsze komentarze.

NAGRODY: 

DF MEDICA 1 x badanie IGenesis (wartość 3500 zł)

Chcesz skutecznie schdudnąć? iGenesis to przełom w żywieniu dla zdrowia! iGenesis to jedyne badanie w Polsce, które poprzez analizę ponad 100 polimorfizmów genów i niemal 600 procesów z nimi związanych, określi wzajemne oddziaływanie twoich genów na organizm. Wykonując badanie raz otrzymujesz przewodnik po pięciu kluczowych obszarach twojego zdrowia, który będzie służył ci przez całe życie.

Print

Zestaw iGenesis

1 x zaproszenie do MERCURE MRĄGOWO RESORT & SPA

Zaproszenie obejmuje 2 noclegi dla 2 osób w pokoju  2-osobowym z bogatymi śniadaniami, wstęp do Centrum Wellness : basen rekreacyjny z masażami wodnymi i zjeżdżalnią, basen pływacki, jacuzzi zewnętrzne, sauna fińska, siłownia techno-gym.

Czterogwiazdkowy Hotel Mercure Mrągowo Resort & Spa, położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie czystego jeziora Czos. Goście mają do dyspozycji komfortową strefę Spa & Wellness, w której oprócz bogatej oferty zabiegów do dyspozycji jest basen z masażami wodnymi i jacuzzi, basen pływacki, zjeżdżalnia, całoroczne jacuzzi na zewnątrz hotelu, sauny, siłownia oraz sala fitness.

mercure-mragowo-logo

byINSOMNIA – 3 x bluzka  Foxy long w wybranym kolorze

byinsomnia_logo

BY INSOMNIA_ FW16_ FOXY LONG MIODOWA_ 129 PLN BY INSOMNIA_ FW16_ FOXY LONG SZMARAGD_ 129 PLN FOXY LONG GRAFIT MELANŻ (1) 129 PLN

EVELINE COSMETICS – 5 x zestaw kosmetyków

Eveline_logo_czarny

W skład zestawu wchodzą:

1.       Paleta do konturowania Contour Sensation 3in1

2.       Podkład Ideal Cover Full HD

3.       Lip Tint Balm

4.       Krem do twarzy Gold Lift Expert 40+

5.       Serum na twarz, szyję i dekolt Gold Lift Expert​

P_mak_twarz_contour sensation_01 P_piel_gle_krem 40
LIP TINT BALM 107 BURGUND P_piel_gle_krem-serum P_mak_twarz_ideal cover_203 natural

GAIA 2 x body do wyboru ze strony sklepu do maks. wartości 80 zł
gaia-poziom — kopiaGAIA ZDJECIE

www.gaia.com.pl

8 x zestaw kosmetyków V.LABORATORIES (wartość zestawu 250 zł)

RenoVital logo

W skład zestawu wchodzą:

 • żel nawilżający pod prysznic 500 ml ARGAN  ,
 • szampon do włosów suchych i zniszczonych 250 ml,
 • maska do włosów suchych i zniszczonych  200 ml  z olejkiem ARGANOWYM- SERIA OLEJE ŚWIATA VELLIE,
 • ŻEL pod prysznic regenerujący 500 ml MARULA – SERIA OLEJE ŚWIATA VELLIE,
 • RENOVITAL HENNA – czarna,brązowa,grafitowa – 6 ml,
 • RENOVITAL V-LASH – odzywka na porost rzęs – 3 ml.

Cała seria VITAL PHARMA +  KOZIE MLEKO

 • regeneracyjna odżywka do włosów 200 ml,
 • regenerujący szampon do włosów 250 ml,
 • nawilżający płyn miceralny 200 ml,
 • kremowy żel do mycia ciała 500 ml,
 • regenerujący krem na noc 50 ml,
 • krem nawilżający na dzień 50 ml,
 • aksamitne mleczko do ciała 500 ml,
 • regenerujący krem do rąk 100 ml ,
 • pielęgnacyjny krem do ciała 200 ml,
 • krem do ciała  słoik 200 ml.
szampon vital pharma plus 250ml regeneracyjna odżywka do włosów vital pharma plus 200ml płyn miceralny vital pharma plus 200ml
pielegnacyjny krem do ciała vital pharma plus 200ml mleczko do ciała vital pharma plus 500ml kremowy żel do mycia ciała vital pharma plus 500ml
krem na noc vital pharma plus 50ml krem do rąk vitak pharma plus krem na dzień vital pharma plus 50ml
szamopon argan maska argan
henna renovital zbiorcze 3 kolory v-lash zbiorcze

INDIGO 8 x zestaw o wartości 135 zł

indigo logo FINAL

W skład zestawu wchodzą:

 • Olejek arganowy Pop Sugar 100 ml
 • Masło shea Raspberry love 75 ml
 • Balsam do ciała Raspberry Love 100 ml
 • Sample Collection – zestaw mini balsamów i kremów
 • Serum do paznokci z Mirrą.
 • Złota torba Indigo
balsam_sample maslo raspberry love
argan_oil fa_2164_9b5bd1f serum_mirra

Poznaj ulubione perfumowane balsamy i kremy Natalii Siwiec, a także masła do ciała i olejki arganowe po kąpieli. Indigo to marka kosmetyczna, która podbiła serca kobiet na całym świecie. Dowodem na to jest fakt iż nasza firma jest znana i dostępna w 24 krajach świata. Jesteśmy marką mocno skoncentrowaną na jakości produktów, innowacyjnej technologii oraz własnych recepturach.

Specjalna linia Indigo Home SPA, w której skład wchodzą produkty do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci  – potrafi uzależnić! Kosmetyki Indigo zawdzięczają swoją skuteczność bogactwu witamin i soli mineralnych, a także rewolucyjnemu połączeniu naturalnych składników z przepięknymi zapachami, które utrzymują się na skórze przez wiele godzin od aplikacji.

 IOSSI, 10 x zestaw kosmetyków 258zł

LOGO IOSSI - manufaktura

Joanna Hołuj o swojej marce mówi tak:

Tworząc IOSSI postanowiliśmy, że wszystkie nasze kosmetyki będą od podstaw powstawać w naszej pracowni. Od stworzonej przez nas, unikalnej receptury zapisanej w zeszycie aż po rozlanie do butelek i naklejenie etykiet. Wiedzieliśmy, że chcemy by były pełne dobrych olejów i ziół, pochodzących z upraw nie modyfikowanych genetycznie, w których nie stosowano chemii. Tęskniliśmy za kosmetykami, które będą naturalne, wolne od szkodliwych dodatków, ale też skuteczne w działaniu i dostarczające przyjemności podczas używania. Bo natura przecież zna lekarstwo na każdy problem, a przy okazji pięknie pachnie. Udało się nam stworzyć takie kosmetyki, cieszymy się nimi każdego dnia i uwielbiamy dzielić się tą radością. Wprawdzie nie chcemy nikogo od siebie uzależniać ;), lecz klientki o pięknych cerach powracające po kolejne opakowanie to coś co w IOSSI lubimy najbardziej”.

W skład zestawu wchodzą:

 • IOSSI Serum rozświetlające Dzika róża, geranium, cyprys, witamina E i C, 30ml
 • IOSSI Krem nawilżający NAFFI Awokado & Jojoba 15ml
 • IOSSI Peeling do ciała Energetyzująca trawa cytrynowa, 250ml
 • IOSSI Regenerujące masło do ciała May Chang z olejek konopnym, 120ml

Prosto z natury, doskonałe kosmetyki polskiej marki IOSSI.

Pielęgnację twarzy zapewni delikatny krem NAFFI, który dogłębnie nawilża, pielęgnuje i odżywia nawet najwrażliwszą skórę. Znajdziemy w nim m.in: olej z awokado bogaty w witaminy, aminokwasy i proteiny, olej z pachnotki o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, przyspieszający produkcję kolagenu i elastyny oraz olej z rokitnika, który hamuje procesy starzenia skóry, poprawia ukrwienie oraz zapobiega powstawaniu przebarwień.

Esencjonalne Serum rozświetlające pełne oleju z dzikiej różyskwalanu, olejeku cyprysowy i olejku z geranium w wyraźny sposób poprawi kondycję oraz koloryt skóry. Już po kilku dniach Twoja skóra będzie gładka, dogłębnie zregenerowana i rozświetlona.

Peeling cukrowy z różową solą himalajską i trawą cytrynową doskonale przygotuje ciało na przyjęcie aromatycznej formuły Masła May Chang. Zaskakująca forma lekkiej pianki, która uwalnia nierafinowane oleje, organiczne masła oraz olejki eteryczne, dotrze w głąb skóry, by odżywić ją i otulić zapachami natury. Pełen zachwyt!

1

Peeling-TrawaCytrynowa-250ml-EN-L Masło-MayChang-120-ml-L
Krem-Naffi-15ml-EN-L IOSSI serum rozswietlajace 30ml

8 x zestaw kosmetyków roślinnych TOŁPA® green (wartość 150 zł)

logo_tolpa_bez hasla

W skład zestawu wchodzą:

 • men, orzeźwiający żel pod prysznic
 • men, nawilżający balsam łagodzący po goleniu
 • men, oczyszczający żel peelingujący do mycia twarzy
 • higiena intymna, nawilżający płyn do higieny intymnej
 • odżywianie, odżywczy krem wygładzający
 • odżywianie, odżywcze mleczko wygładzające
 • odżywianie, wygładzający koncentrat do rąk
 • odżywianie, odżywczy żel pod prysznic
 • naczynka, regenerująca maska na naczynka 2×6 ml (saszetka) NOWOŚĆ
 • oczyszczanie, delikatne mleczko do demakijażu twarzy i oczu
 • oczyszczanie, łagodny żel do mycia twarzy i oczu

green_zestaw_150_zl

PURITE 5 x zestaw kosmetyków naturalnych

logo_purite

W skład zestawu wchodzą:

 • masło ujędrniające 120 ml,
 • mydło płatki owsiane + kozie mleko + miód,
 • pudełko z wysokogatunkowej eko tektury + opaska ozdobna.

Kosmetyki nie zawierają konserwantów, sztucznych aromatów i barwników.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

GENTLE DAY 15 x Zestaw ekologicznych podpasek 

unnamed1

W skład zestawu wchodzą:

 • Podpaski Gentle Day® TEENS Day (dla kobiet w każdym wieku) – nadzwyczaj delikatne, bardzo cienkie i wygodne podpaski dla nastolatek i kobiet do użycia w czasie okresu gdy krwawienie jest normalne.
 • Podpaski TEENS Day ze skrzydełkami,  hydrożelem oraz powierzchnią z bawełną, która pozostaje sucha. Podpaski TEENS Day wchłaniają kilkakrotnie więcej nież zwykłe podpaski.
 • Gentle Day® TEENS Mini (dla kobiet w każdym wieku)– nadzwyczaj delikatne, cienkie i wygodne podpaski dla nastolatek i kobiet do użycia w czasie okresu i każdego dnia przy obfitrzej wydzielinie czy też skąpym nietrzymaniu moczu.

unnamed

Podpaski ze skrzydełkami,  hydrożelem oraz powierzchnią z bawełną, która pozostaje sucha. Podpaski są mniejsze i węższe niż klasyczne, ale przy pomocy hydrożelu znajdującego się wewnątrz podpaski wchłaniają prawie tyle ile zwykła klasyczna przeznaczona na okres.  Najwyższej jakości Gentle Day® podpaski z paskiem anionowym: do produkcji nie używa się materiałów szkodliwych i alergizujących, są całkowicie wolne od chloru, środków zapachowych i chemikaliów, które mogą powodować podrażnienia skóry. pH przyjazne dla skóry. www.gentleday.pl

JANPOL  3 X PODUSZKA SMART LATEX (wartość 184 zł)

LOGO JANPOL 10 cm_szer

Poduszka firmy Janpol posiada wkład profilowany tzw. „smart latex” z pionowymi kanałami powietrznym, co pozytywnie wpływa na dobrą cyrkulację powietrza i komfort snu. Dodatkowo posiada zalety pianki termoelastycznej i lateksu, gwarantuje idealne dopasowanie się do kształtu ciała i pełne podparcie, a dodatkowy profil poduszki sprawia, że sen i odpoczynek jest jeszcze bardzie komfortowy.

smart_latex_profil

 

NUTRO PHARMA, 3 x kuracja VITAPIL

w skład zestawu wchodzą: Vitapil tabletki + Vitapil lioton

Vitapil tabletki + Lotion (1)

4F

15 x t-shirt damski o kroju regularnym,

lekko dopasowany do sylwetki, wykonany z elastycznej dzianiny. 5 różnych wzorów (wzory przydzielane losowo laureatom, rozmiary: S-M).

1405940806865

www.4f.com

 T4L16_TSD305B_BIALY_1 kopia_1  T4L16_TSD305E_NEONOWA_CZERWIEN_2 kopia
 T4L16_TSD305B_NEONOWA_CZERWIEN_1 kopia  T4L16_TSD305C_SZARY_MELANZ_1 kopia_1

Czas trwania akcji: 12.10.2016 – 12.11.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.11.2016.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Dlaczego nie powinniśmy być zazdrośni o byłych partnerów i byłe partnerki

„Wystarczy skupić się na penisie”. Bzdura! Poznaj inne strefy erogenne na ciele faceta

Jak wybieramy w miłości? On – „trochę ładniejszy od diabła”, ona – młoda, ładna, jak z okładki cz.2