Psychologia Związek

Nie żałować

Backstage Sport
Backstage Sport
4 stycznia 2016
 

Znasz to uczucie kiedy coś chcesz zrobić a się boisz? Lub coś zrobisz i wiesz ze będziesz żałować?

Każdy z nas ma wybór. Decyduje i ponosi za to konsekwencje. Każdy aspekt naszego życia : praca, wykształcenie, rodzina, sport, związek wymusza od nas podjęcia decyzji. Czasami żałujemy po latach że wcześniej czegoś nie zrobiliśmy. Wybralibyśmy inną drogę. Więcej uczyli się włoskiego w szkole. Po maturze wyjechali do pracy jaki animator do hotelu. A teraz? Teraz mówisz sobie ze jest za późno. Chociaż wcale za późno nie jest. Ale są zdarzenia do których się już nie wróci. Żałujesz że nie spróbowałaś. Bałaś się zaryzykować. Nie podjęłaś się wyzwania. Słuchałaś się innych ludzi. Kierowałaś się pozorami. I po kilku miesiącach mówisz „to była zła decyzja. Żałuje”. Tylko że już jest za późno. Już nie będziesz latać tak wysoko. Nie będzie takiej siły. Nie usłyszysz tych słów. Ani nie zobaczysz tego co wtedy. Żyj tak abyś nie żałował. Ani jutro ani za miesiąc ani za rok.


Psychologia Związek

Wielki człowiek, wielki problem

Backstage Sport
Backstage Sport
5 stycznia 2016
 

Klub fitness to miejsce, które odwiedzam prawie codziennie, strony internetowe, książki dotyczące wysiłku fizycznego, technik ćwiczeń, profile sportowców, fit maniaków. Tak bardzo lubię ten zapał, cele, odstresowanie, codzienną wytrwałość, silne ciało i charakter.

Jednak nie rozumiem niektórych ludzi. Łapię się za głowę kiedy to co wyprawiają „kwadratowi” fitmaniacy nie ma nic wspólnego ze zdrowiem i sportem! Napompowane ciała do nienaturalnych, ogromnych wielkości, gdzie mięśnie są tak duże, że sylwetka niczym nie przypomina zdrowego, zgrabnego i pięknego człowieka!
Musze to napisać, bo za każdym razem zastanawiam się dlaczego tak? Sama wiem bardzo dobrze ile to wymaga pracy, wyrzeczeń, wysiłku, dyscypliny i to bardzo bardzo podziwiam, nie rozumiem jednak sensu poprawiania i pracy nad doskonałym.
blogger-image--232695075
Współczuję zatracenia w celach i zatarcia własnego obrazu w lustrze.
O ile piękna, wypracowana i umięśniona sylwetka, na którą misternie i wytrwale trzeba pracować budzi ogólny zachwyt, o tyle życie kręcące się wokół 100 gram tego i 200 tamtego po cel, który prowadzi do deformacji, bo inaczej tego nie można nazwać – tego nie rozumiem i nie jestem w tym sama.
Często rozmawiając z osobami z branży fitness poruszającymi się w obszarze zdrowia i sprawności fizycznej oraz z tymi, którzy z fitnessem nie maja nic do czynienia, słyszę pytanie o zdeformowanych facetow i męski kobiety. Chociaż sama najchetniej stworzyłabym tabletkę, która pokaże że doskonałego i wypracowanego ciała nie należy deformowac do rozmiaru XXXL to tłumaczę, że to cele, to droga i mimo wszszytko piękny umysł takiego czlowieka, bo wysilek systematyczność i wytrwałość jaką w sobie należy w tym sporcie posiadac zaprowadziłaby go na najwyższe szczyty swiata.
blogger-image--1077417541

Psychologia Związek

31.12.2015

Backstage Sport
Backstage Sport
31 grudnia 2015

Jeszcze do godziny 12 powiedziałam sobie że nie będę nic pisać. Nie lubię czegoś takiego jak podsumowanie roku. Co to znaczy tak na prawdę podsumowanie? Analiza tego co się zrobiło lub i nie? Co było fantastyczne a dziś zrobilibyście inaczej? Ale po spotkaniu  z bliską mi osobą cały rok wyświetlił mi się przed oczami. 2015  był dla mnie ciężki. Chociaż 'ciężki’ to złe określenie. Bardziej wypadało by napisać trudny. I słuchając ” Szczęśliwego Nowego Roku” nie wierze że 2016 będzie inny. Tak samo pójdziemy w poniedziałek do pracy, zawieziemy dzieci do szkoły. Tak samo będziemy chorzy. A przyjaciółka czy mężczyzna nas z rani. Zaczniemy chodzić na siłownie od czasu do czasu. A nie tak jak teraz myślimy że sukcesywnie 😉  Mówienie że Nowy Rok będzie czymś lepszym jest nie prawdą. Każdy z nas jest kowalem swojego losu. Lubimy mówić 'nowy’. Ale codziennie mamy nowy dzień, nową godzinę, nową chwile. Wszystko jest w naszych rękach i to my ustalamy co jest w naszej głowie. Jedna noc i cyferka więcej w dacie tego nie zmieni.

Cieszę się z tego gdzie jestem chociaż nie wszystko poszło po mojej myśli. Ciesze się ze mam możliwość pisania dla tego portalu. Dziękuje za to i życzę Wam oraz sobie abyście w każdej chwili potrafili sobie powiedzieć że : ” Teraz jest ten nowy moment” Nie o 24 godzinie Nowego Roku tylko zawsze kiedy będziecie czuć taką potrzebę.

Małgosia