Go to content

Mężczyzno, nie będziemy „ogarniać” za ciebie twojego życia. 7 rzeczy, których silne, niezależne kobiety oczekują w związku

Mężczyzno, nie będziemy "ogarniać" za ciebie twojego życia. 7 rzeczy, których silne, niezależne kobiety oczekują w związku
Fot. iStock/Martin Dimitrov

To, że jesteśmy niezależne, nie oznacza (wbrew stereotypom), że nie pragniemy być szczęśliwe w miłości. Silna kobieta nie „potrzebuje” mężczyzny, żeby poukładał jej życie, ani ustalał priorytety. Silna, zaradna życiowo osoba pragnie porozumienia w związku ze swoją „połówką”, zaufania i pewności, że dostanie w zamian tyle samo, ile jest w stanie podarować.

Mężczyzno, jeśli kochasz silną kobietę, bądź gotowy dać jej:

1. Wolność

Bo wolność jest  nam potrzebna, żeby się rozwijać, nie po to, żeby cię zdradzać. Wolność to przestrzeń, której potrzebujemy by snuć  i realizować nasze indywidualne plany i marzenia. Wolność to czas, którego potrzebujemy dla siebie. Wolność to wiatr w naszych, życiowych żaglach.

2. Odpowiedzialność

Nie chcemy „ogarniać” twojego życia, mamy dość pracy nad własnym. Możemy po prostu „być”, wysłuchać cię, dać swoje uczucie i pewność. Ale nie wyprostujemy twoich spraw, nie będziemy cię „niańczyć” i tuszować, ani brać na siebie twoich błędów. Mówiąc o błędach – chcesz nam zaimponować – nie ukrywaj ich, tylko naucz się mówić o nich otwarcie. I wyciągać wnioski.

3. Szacunek

W wielu związkach to towar deficytowy. Nie chcemy takiej relacji. Pragniemy szacunku dla naszych myśli i ciał. Akceptacji dla naszego: „nie teraz” i „uważam inaczej niż ty”. Poszanowania wyborów, których dokonujemy i pełnego uczestnictwa w decyzjach, które dotyczą nas obojga, naszego związku i wspólnego życia. Partnerstwo bez szacunku nie istnieje.

4. Bezwarunkową miłość

Cokolwiek się dzieje, w zdrowiu i w chorobie. Mimo, że jesteśmy silne, bywa nam bardzo ciężko. Wsparcie, świadomość, że niezależnie od tego co się stanie, niezależnie od tego jak oceniają nas inni, czy jakim przeciwnościom losu musimy stawić czoła, twoja miłość jest elementem stałym, jest bezcenna. Ale to nie znaczy, że trzymamy się tej miłości kurczowo. Ona po prostu musi być dobra.

5. Życzliwość wypływającą z  tej miłości

Silne kobiety przeszły długą drogę, by znaleźć się w tym miejscu, w którym się obecnie znajdują. Wypracowały swoją siłę, czasem musiały wywalczyć niezależność. Nie jesteśmy pozbawione emocji, zimne ani wyrachowane. Potrafimy o siebie zadbać, ale nadal potrzebujemy empatii, poczucia bezpieczeństwa, pozytywnych sygnałów, świadczących o twojej życzliwości.

6. Motywację

Kochamy mężczyzn (osoby, w ogóle!), którzy potrafią nas zainspirować, zmotywować. Nie zaimponujesz nam swoimi osiągnięciami, jeśli nie widać w tobie pasji, ciekawości świata i całej tej „solidności”, która daje człowiekowi napęd. Zdrowo się odżywiasz, dbasz o dobrą kondycję fizyczną – to naprawdę świetnie, ale to chęć rozwijania się jest koniecznością.

7. Siłę

Bo jednak, mimo wszystko, najlepiej rozumiemy się z kimś podobnym do nas. Jeśli jesteś silnym, niezależnym mężczyzną (dziś wszystkim wydaje się, że siła to synonim słowa „mężczyzna”, ale to nieprawda), łatwiej ci będzie nas zrozumieć, łatwiej będzie ci pomóc nam podnieść się z upadku. Nie potrzebujemy kogoś, kto nieustannie pragnie akceptacji, potrzebujemy człowieka, który ma cel i ciężko pracuje, aby osiągnąć to, o czym marzy. I kocha to, co robi.

P.S. Wiemy, że istniejesz.


Źródło: thoughtcatalog.com

Mężczyzno, nie będziemy „ogarniać” za ciebie twojego życia. 7 rzeczy, których silne, niezależne kobiety oczekują w związku